تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

تاریخ دقیق برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400
زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی با هدف آموزش دبیران آینده تاسیس شده اند و هر دو دانشگاه از طریق آزمون سراسری اقدام به جذب دانشجو می کنند. بنابراین داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400 که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان دارند، باید در کنکور سراسری ثبت نام و در فرآیند انتخاب رشته شرکت نمایند.

در واقع داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در این دو دانشگاه می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400، کد رشته محل های مربوط به این مراکز آموزشی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود قرار دهند. چنانچه پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400 داوطلب رتبه لازم برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشد، از او برای انجام مراحل مصاحبه دعوت می شود و در صورتی که در این مرحله نیز پذیرفته شود، مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه خواهد بود.

چنانچه داوطلبی به دلایل موجه یا غیر موجه در روز تعیین شده برای مصاحبه حضور نیابد، فرصت مصاحبه از داوطلب گرفته خواهد شد.

زمان برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

همانطور که گفته شد کسانی که می خواهند نسبت به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و یا شهید رجایی اقدام کنند، بایستی ابتدا از طریق ثبت نام کنکور سراسری 1400 رتبه لازم را کسب نمایند و سپس در صورت مجاز شدن، کدرشته محل های مربوط به دانشگاه های فرهنگیان را انتخب کنند.

اگر دانشگاه پس از بررسی مدارک و سوابق تحصیلی، فرد را در مورد پذیرش قرار دهد، آن گاه داوطلب می تواند خود را برای مرحله دوم آماده سازد. این مرحله شامل گزینش حضوری یا همان مصاحبه می شود که متقاضی بایستی با رعایت یکسری از نکات، سوالات مصاحبه کنندگان را پاسخ دهد و پس از آن در صورت موفقیت در معاینات پزشکی، تحصیل خود را در دانشگاه فرهنگیان آغاز سازد.

در سال 99 افرادی که در انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده و پذیرفته شده بودند، می توانستند از تاریخ 15 مهر ماه 99 نسبت به حضور در مصاحبه اقدام کنند که البته مکان و تاریخ دقیق مصاحبه هر کدام از دانشگاه ها از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش استان های مختلف که در فایل ارائه شده توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده شده بود، در دسترس متقاضیان قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان انجام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما در صورت اعلام، تاریخ آن از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت.

بعد از این که داوطلبان در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 شرکت کنند، نتایج مصاحبه همزمان با اعلام نتایج کنکور سراسری مشخص خواهد شد. داوطلبانی که اسامی آنها برای مصاحبه اعلام شده است، باید توجه کنند که در گزینش نهایی هر رشته فقط افرادی پذیرفته خواهند شد که برابر برنامه زمانی تعیین شده در مصاحبه یا سایر مراحل گزینش شرکت کرده، در این مرحله موفق شوند، صلاحیت عمومی آنها نیز توسط هیئت‌ مرکزی گزینش تائید شده و همچنین حد نصاب نمره‌ علمی نهایی برای هر رشته را نیز کسب نمایند.

نحوه برگزاری مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

داوطلبانی که در زمان مقرر، ثبت نام کنکور سراسری 1400 را به انجام رسانده و رتبه قبولی کنکور را کسب نموده اند، در صورت گزینش کدرشته های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و همچنین مجاز شدن جهت ورود به مرحله دوم، می توانند در جلسه مصاحبه حضور یابند اما شاید برای متقاضیان سوالی مطرح شود که نحوه برگزاری مصاحبه به چه صورت است؟

این مرحله در واقع شامل مصاحبه شفاهی و معاینات پزشکی می شود که در بخش اول داوطلب می بایست به یک سری از سوالات در حوزه های مربوط به احکام شرعی، روانشناسی، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تاریخ ایران و اسلام و… پاسخ دهد تا میزان تسلط و نحوه پاسخ دهی او مورد سنجش قرار بگیرد.

پس از گذراندن این بخش با موفقیت حال نوبت به تایید سلامت بدن، روان و شرایط جسمانی فرد می رسد که توسط پزشک معتمد معرفی شده از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام می گیرد.

لازم به ذکر است که معمولا گروه مصاحبه کننده شامل 3 نفر می شود و محل برگزاری نیز به تفکیک استان و جنسیت، در واحدهای پردیس خواهران و برادران تعیین می گردد. مدت زمان برگزاری مصاحبه ها حدودا 40 دقیقه است و هر کدام از جلسات به صوت انفرادی صورت می گیرد.

توصیه می شود که در هنگام مصاحبه تمامی مقامات کسب شده در طول دوره تحصیل خود را در اختیار مصاحبه کنندگان قرار دهید، چرا که مخترعان، مبتکران، نخبگان علمی و مهارتی، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی جشنواره خوارزمی، از اولویت پذیرش برخوردار می باشند. همچنین افراد بایستی هنگام حضور در جلسه مصاحبه، مدارک ذیل را نیز به همراه داشته باشند.

 • پوشه مقوایی ساده قرمز رنگ برای قرار دادن مدارک خانم ها
 • پوشه مقوایی ساده آبی برای قرار دادن مدارک آقایان
 • تصویر ریز نمرات سال سوم متوسطه
 • تصویر گواهی پایان تحصیلات متوسطه
 • ارائه سه برگ فرم تکمیل شده خود اظهاری و سوابق بیماری که می بایست از سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانلود کنید.
 • ارائه یک برگ فرم تکمیل شده تعهد نامه که می بایست از سایت دانشگاه شهید رجایی دانلود کنید.
 • یک قطعه عکس 4*3 الصاق شده روی پوشه
 • فیش واریزی که مبلغ آن چند روز قبل از مصاحبه اعلام خواهد شد.
 • قرار دادن تمامی مدارک مذکور در پوشه اعلام شده و تحویل آن به مسئول واحد ثبت نام

سوالات متداول مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400

در این قسمت قصد داریم متداول ترین سوالاتی که در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی پرسیده می شوند را جهت آگاهی بیشتر شما عزیزان شرح دهیم.

 • به چه دلیل شغل معلمی را انتخاب کرده اید؟
 • وضعیت زندگی و تحصیل خود را از کودکی تاکنون شرح دهید.
 • اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید؟
 • اگر دانش آموزی در کلاس اذیت کرد چگونه با او برخورد می کنید؟
 • نظر شما در مورد ولایت فقیه چیست؟
 • آثار تاریخی شهر خود را نام ببرید؟
 • با اینترنت سر و کار دارید یا نه؟
 • کتاب می خوانید؟ نام آخرین کتابی که خوانده اید چیست؟
 • آیا نماز می خوانید؟
 • واجبات نماز را نام ببرید؟
 • با چه غسلی می توان نماز خواند؟
 • امام جماعت شهر شما چه کسی است ؟
 • زمان دانش آموزی برای تحقیق ها از چه منابعی استفاده می کردید؟
 • تا به حال سابقه چه فعالیت های اجتماعی داشته اید؟
 • اگر دانش آموزی در کلاس شما دارای رفتار ناهنجار است و پرخاشگری دارد چه اقدامی انجام می دهید؟
 • روز اول حضور در کلاس چه کار می کنید؟
 • نمایندگان مجلس توسط چه کسی انتخاب می شوند؟
 • چه کسانی در انتخاب شغل معلمی شما نقش داشته اند؟
 • با توجه به کمبود امکانات در مدارس، چگونه تدریس خواهید کرد؟
 • اگر دانش آموزی شما را مسخره کند، با او چگونه برخورد خواهید کرد؟
 • و…

فراموش نکنید که در صورت عدم حضور داوطلب در زمان تعیین شده در محل برگزاری، متقاضی از حضور در سایر مراحل نیز حذف می گردد. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که در پذیرش مهر ماه موفق به پذیرش نشده اید، می توانید در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 1400 نیز شانس خود را مجددا امتحان نمایید. فقط به خاطر داشته باشید که قبل از هر گونه اقدامی برای نام نویسی، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 1400 را جهت آگاهی از شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و همچنین زمان بندی مراحل مختلف مورد مطالعه دقیق خود قرار دهید.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای سال 1400 در چه تاریخی برگزار می شود؟

متاسفانه در حال حاضر زمان دقیق مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای سال 1400 مشخص نشده است.

2- مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 شامل چند مرحله می شود؟

مصاحبه این دانشگاه شامل مصاحبه شفاهی و معاینات پزشکی می شود.

3- سوالات متداول مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 چه چیزهایی هستند؟

سوالات متداول مصاحبه این دانشگاه و سایر جزئیات لازم در این مقاله برای شما شرح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸۵ نظر

 1. سلام من برای مصاحبه فرهنگیان دعوت شدم اگه نرم و فرم پر نکنم و مصاحبه شرکت نکنم میتونم سال دیگه بازم دبیری بزنم یا چون امسال مصاحبه نرفتم سال بعد محروم میشم؟ من سهمیه ۵ درصد ایثارگر هستم و اگه مصاحبه نرم سال دیگه از این سهمیه برای دبیری میتونم استفاده کنم؟

  • با سلام، در صورتی که شما در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت نکنید، به منزله انصراف در نظر گرفته می شود و مشکلی جهت شرکت در کنکور سال ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های این دانشگاه نخواهید داشت. همچنین اگر امسال با استفاده از سهمیه خود، قبولی نهایی کسب نکنید، برای سال آینده مجدد می توانید آن را اعمال کنید.

 2. سلام. من برا مصاحبه دعوت شدم اما نمیخوام برم اگه فرم هارو پر نکنم و تومصاحبه شرکت نکنم میتونم کنکور ۴۰۱ روزانه قبول شم؟

  • با سلام، شما می توانید در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت نکنید؛ در صورتی که در دوره روزانه قبولی نهایی کسب نکنید، برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ و انتخاب دوره روزانه محدودیتی نخواهید داشت.

 3. باعرض سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز میخواستم بدونم چند روز بعد از انتخاب رشته برای گزینش و مصاحبه تماس گرفته میشه؟ خیلی ممنون

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج دانشگاه های دارای شرایط خاص در اوایل شهریور می باشد.

 4. سلام.خسته نباشید. تو مرحله ی اول تراز رو حساب میکنن یا معدل کل دیپلم هم حساب میکنن تو سیستم؟
  چون بعضیا هستن یک یا دو درس رو شهریور امتحان میدن. اونا شرایطشو دارن برن فرهنگیان؟البته با یک تراز خیلی خوب!

 5. مجید باوندپوری

  سلام من با رتبه ۱۸۷۶ و دوستم با رتبه۶۰۰منطقه ۲ هستیم هردو.
  هردو رجایی و فرهنگیان زدیم از کرمانشاه هستیم ولی برای مصاحبه دعوت نشدیم علتش چیه؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، افرادی که در مصاحبه دانشگاه های با شرایط خاص دعوت به مصاحبه نشده اند به یکی از دلایل مذکور می باشد:یا شانس قبولی در الویت های بالاتر از کدهای مربوط به رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا می باشند و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله می باشند.

 6. سلام من متولد۷۹هستم.سال۹۸کنکورتجربی و هنرپادم ولی انتخاب رشته نکردم.مبخوام سال۹۹دوباره کنکور هنر و تجربی شرکت کنم.اکه ترازم در کنکور هنر بالای ۷۰۰۰بشه تورشته معلمی قبول میشم؟!

  • با سلام ،
   مطابق با شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو دانشگاه فرهنگیان ، درصورت کسب تراز مذکور احتمالا دعوت به مصاحبه خواهید شد و چنانچه در این مرحله پذیرفته شوید می توانید در واحد دانشگاهی ذکر شده به ادامه تحصیل بپردازید ، لذا تراز و عملکرد شما در مرحله مصاحبه هر دو موثر خواهند بود.

 7. سلام خسته نباشید به من زنگ زدن گفتند برا فرهنگیان قبول شدی منم دانشگاه دولتی ثبت نام کردم حالا چیکار باید بکنم؟

 8. سلام من سال قبل مصاحبه دعوت شدم معدلم کم بود مصاحبه نکردن امسال تماس گرفتن دوباره رفتم یه ماه بیشتره دو مرحله مصاحبه کردن و برای تحقیقم اومدن جوابش کی میاد و کجا اعلام میکنن اگا لطف کنید بگید خیلی کمک بزرگی بهم کردید باتشکر

 9. با سلام بنده با رتبه ۶۵۰۰ دانشگاه فرهنگیان مجاز شدم ولی برای مصاحبه دعوت نشدم خواستم بپرسم نظر شما در این باره چیه و ایا این که من در بخش علاقه مندی ها ، علاقه مندی به کارمندی رو خیر زدم ممکنه اون مانع از دعوت من به مصاحبه شده باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. پوشه قرمز برای اقایان بود. تا زمانی ک یادمه رفتم برای مصاحبه مردا قرمز و خانوما ابی.

 11. سلام با رتبه سهمیه ای۵۳۰۰منطقه سه و ایثارگری پنج درصدی چقد امکان قبولی دارم.بهمصاحبه دعوت شدم.و جولب همه سوالارو دادم.ممنون میشم جواب بدین

 12. سلام برنامه دعوت به مصاحبه رجایی چرانیست

 13. سلام برای من نوشته دانشگاه دعوت شده فرهنگیان این یعنی دعوت به مصاحبه رجایی نشدم

 14. سلام من باتراز ۶۸۰۰ وسهمیه ۵درصد وکارت بسیج چقدر احتمال قبولی دانشگاه فرهنگیان را دارم ؟؟؟

 15. سلام ببخشید مصاحبه بر اساس حرف اول فامیلی هست وه هر کدام باید چ روزی اقدام کنند؟

 16. سلام میگم معدل کتبی پیش دانشگاهی برا فرهنگیان تاثیر داره؟؟

 17. سلام چجوری بفهمم برای مصاحبه به کدوم دانشگاه باید برم ایا واسم اس ام اس میاد

 18. سلام من کد رشته پردیس شهید چمران رو زدم و از شهرستانهای تهران هستم حالا باید واسه مصاحبه به پردیس چمران برم یا مفتح؟

 19. سلام خسته نباشید.اگه اطلاع داشته باشد معلمان حق التدریس باید دوره تخصصی دانشگاه فرهنگیان را سپری کنند یا استخدام آنها از اول مهر می باشد؟ با تشکر

 20. سلام با من تماس گرفتن برای مصاحبه بعد اسم یه سایتی رو گفتن برای اطلاع از مدارک لازم و من اصلا این سایتو پیدا نمیکنم
  مدارکی که نوشتید برای امسال هست؟

 21. سلام تراز من ۷۵۰۰هستش چقدر احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان قزوین را دارم؟

 22. سلام اگه به مصاحبه نرم کد رشته های پایین تر از فرهنگیان قبول میشم

 23. باسلام‌من دانشگاه شهیدرجایی قبول شدم مصاحبش چگونه است؟

 24. من دوبرابر ظرفیت قبول شدم یعنی چه و تاریخ مصاحبش کیه؟؟؟

 25. سلام وقتتون بخیر . زمان و مکان مصاحبه فرهنگیان خودمو از کجا باید ببینم؟ توی سایت سنجش یا سایت دانشگاهای چمران و مفتح چیزی گفته نشده

 26. سلام.خسته نباشید الان منو برای ظرفیت دوبرابر معرفی کردن…از کجا میتونم محل و زمان دقیق مصاحبه رو بدونم؟؟

 27. سلام ….از کجا ببینم که زمان مصاحبه ی من کِی و کجاست

 28. سلام‌خسته ‌نباشید
  من امسال کنکور زبان دادم رتبم توی منطقه ی ۳ شده ۳۳۰۰
  و ترازم ۷۶۵۰ هستش
  در زیرگروه یک زبان هم رتبم۵۰۰۰ شده
  اما برای مصاحبه دعوت نشدم!!! چطور همچین چیزی ممکنه؟؟؟

 29. سلام وقتتون بخیر،من ترازم توو رشته تجربی ۸۴۰۰هست و مجاز شدم برای فرهنگیان اما دعوت به مصاحبه نشدم،امکانش هست که توی انتخابای قبل از دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده باشم؟؟یا اینکه رتبم نرسیده؟

 30. سلام
  متولد آذر ۷۷ سال بعد دانشگاه فرهنگیان میتونه شرکت کنه یانه؟

 31. سلام من دانش اموز ترمی واحدی و سالی واحدی هستم از امتحان های پیش دانشگاهیم ی دیفرانسیل مونده ک نه شهریور میدم الان برای مصاحبه فرهنگیان مشکلی ایجاد میکنه؟

 32. سلام .من موقع انتخاب رشته ،اشتباها شماره همراهم رو اشتباه ثبت کردم . میخواستم بپرسم واسه مصاحبه و اطلاع رسانی مشکلی پیش میاد؟ آیا تماس میگیرن برای مصاحبه یا توی سایت سنجش اطلاع رسانی میشه.؟؟ خواهش میکنم جواب بدین .برام مهمه

 33. با سلام من ترازم ۸۲۰۰ منحصرا زبان شده و معدلم ۱۶.۹۱ چقدر شانس قبولی فرهنگیان کرمان رو دارم خصوصا با این که اولویت با پذیرش شهرستانی هاست؟

 34. سلام…زمان دعوت به مصاحبه فرهنگیان کی هست؟؟و اینکه با تراز ۶۶۶۶سهمیه ۵درصد و رتبه ۱۷۳۶۰ب مصاحبه دعوت میسم؟؟ممنون

 35. تاریخ مصاحبه حدودا چه وقتیه؟

 36. ببخشید با تراز ۷۵۱۰ احتمال قبولی در فرهنگیان چهارمحال هست؟

 37. سلام.اگه بخوان واسه مصاحبه دعوت کنن کی زنگ میزنن؟؟

 38. با سلام
  رشته من ریاضیه
  تراز۶۷۲۲
  رتبه ۴۳۰۵
  معدل کل۱۸.۴۶
  منطقه ۳
  شهرستان فردیس کرج
  بااین شرایط چقدر احتمال قبولی و دعوت به مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی را دارم؟

 39. با سلام
  چرا امسال به مصاحبه دعوت نمیکنن،هرسال از اول شهریور شروع میشد میشه راهنمایی بفرمایید؟

 40. سلام.من با تراز۷۹۰۰ زبان،شانس دعوت به مصاحبه رو دارم؟

 41. سلام ببخشید بنده انتخاب رشته کردم و دانشگاه فرهنگیان رو هم در اولویت های بالا قرار دادم. ترازم ۸۱۰۰ هست و میخواستم بدونم که نحوه اطلاع رسانی در زمینه قبول شدن برای مصاحبه چگونه است. تماس میگیرند یا باید وارد سایت خاصی بشیم؟

 42. سلام.وقت بخیر ایا من با تراز ۷۵۱۸ به مصاحبه اموزش ابتدایی دعوت میشم ؟واگه دعوت بشم احتمال قبولیم چقدره؟

 43. زمان مصاحبه کی هست ؟

 44. سلام
  تاریخ مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۹۸ چه زمانیه و از کجا اسامی مصاحبه شونده ها اعلام میشه؟؟
  ممنون

 45. سلام من ترازم ٧٧۵٠ هست شانس من برای قبول شدن دانشگاه فرهنگیان چقدر هست خوزستانی هستم رشته انسانی

 46. محمد جواد بریمانی

  با سلام لطفا پاسخ دعید ــبا تراز ۸۲۶۶ و با رتبه ۴۳۱۸ منطقه دو با رتبه ۱۱۴۱۹ کشوری از استان مازندران ـساری امکان دعوت به مصاحبه و قبولی دانشگاه فرهنگیان شانس قبولی هست

 47. سلام
  با تراز ۶۷۰۰ و معدل کل ۱۹ شانسی برای دعوت شدن به مصاحبه دارم؟رشته تجربی

 48. میشه اعلام کنید مصاحبه چه روزی برگزار میشه؟؟؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره