تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد فرآیند ثبت کد رشته های خود را جهت تحصیل در دانشگاه های سراسری آغاز نمایند. داوطلبان عموما بین دو تا سه هفته پس از آن فرصت دارند که نسبت به انتخاب و اولویت بندی رشته های مورد نظر خود اقدام کنند.

نتایج انتخاب رشته ارشد سراسری معمولا درشهریور ماه منتشر می شود که در این دوره به علت تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99 اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته نیز با تاخیر همراه است. همچنین بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان نهایی، افراد می بایست جهت تکمیل نمودن فرآیند ثبت نام خود، با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند.

از روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

بعد از اعلام نتایج اولیه ارشد سراسری در تاریخ 13 شهریور ماه، نتایج انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد نیز معمولا حدود یک ماه پس از انتخاب رشته از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد اعلام می شود که برای سال 99 نیز، نتایج نهایی کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه به صورت همزمان اعلام شد.

بنابراین داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش در زمان مقرر، کارنامه اینترنتی خود را مشاهده و در صورت لزوم پرینت بگیرند.

لازم به ذکر است که کارنامه نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد علاوه بر سایت رسمی سازمان سنجش، بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نیز در تاریخ 7 آبان ماه قرار گرفت. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد، از به روزترین و آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 99

داوطلبان کارشناسی ارشد می توانند مطابق با مراحل ذیل، نتایج نهایی خود را در زمان مقرر مشاهده نمایند:

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بر روی قسمت ” کارشناسی ارشد “ در سمت راست سایت کلیک کنید.
  • حال در صفحه باز شده بر روی بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399” کلیک نمایید.
  • در مرحله بعد گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.
  • پس از کلیک بر روی گزینه فوق، صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری 99 را از دو روش مختلف برای شما فراهم خواهد کرد :
  1. در روش اول از طریق وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد نتایج برای شما به نمایش درخواهد آمد.
  2. در روش دوم از طریق وارد کردن شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام، کارنامه اینترنتی شما قابل دریافت می گردد.

ممکن است برخی از داوطلبان پس از مشاهده نتایج انتخاب رشته خود، نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشته باشند. به همین جهت سازمان سنجش معمولا فرصتی را جهت ثبت اعتراضات نسبت به اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری قرار می دهد و داوطلبان می توانند پس از مطالعه مطلب نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، با مراجعه به قسمت ” سیستم ارسال درخواست “ در سایت مذکور، اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت نمایند. پس از اتمام مهلت اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد، اعتراضات داوطلبان توسط مسئولان مربوطه بررسی شده و به متقاضیان اطلاع رسانی می شود.

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد سراسری 99 در چه تاریخی اعلام می گردد؟

این نتایج در تاریخ 5 آبان ماه 99 از طریق سایت مربوطه منتشر شد.

2- نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری را چگونه می توان مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با ورود به سایت زسمی سازمان سنجش نتایج نهایی خود را مشاهده نمایند که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- آیا نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد 99 به صورت همزمان اعلام می شود؟

بله، نتایج نهایی ارشد سراسری و آزاد سال 99 به صورت همزمان از طریق سایت رسمی سازمان سنجش قابل مشاهده می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد