تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد فرآیند ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور را آغاز نمایند. سیستم انتخاب رشته این سازمان، فرم انتخاب رشته شرکت کنندگان را بررسی کرده و نتیجه این فرآیند را در قالب کارنامه قبولی یا عدم قبولی منتشر می نماید. بعد از انتشار اسامی پذیرفته شدگان نهایی، افراد می بایست جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود به درگاه الکترونیکی دانشگاه محل پذیرفته شده مراجعه نموده و سایر اقدامات لازم را به انجام رسانند.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400

پس از این که داوطلبان، انتخاب رشته کارشناسی ارشد هر یک از گروه های آزمایشی را انجام دادند، مشتاقانه اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری را دنبال می کنند. نتایج این مرحله در موعد مقرر از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد اعلام می گردد و بدین ترنیب افراد از وضعبت پذیرش نهایی خود مطلع می گردند.

در خصوص تاریخ دقیق انتشار کارنامه انتخاب رشته داوطلبان سال جاری هنوز هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی سازمان سنجش صورت نگرفته است اما از آن جایی که نتایج اولیه این آزمون در روز 8 شهریور منتشر شده و فرآیند انتخاب رشته در روز 10 شهریور آغاز گردید، احتمال می دهیم نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1400 مطابق روال هر ساله تقریبا دو ماه پس از اتمام مهلت انتخاب رشته و در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه منتشر شود.

در دوره پیشین امکان مشاهده نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور نیز فراهم شده بود و ممکن است در سال جاری نیز این این روند تکرار شود. شما می توانید با ما در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراه باشید و آخرین اخبار مربوطه را در اولین فرصت دریافت کنید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400

داوطلبان کارشناسی ارشد می توانند مطابق با مراحلی که در راهنمای زیر عنوان شده است، نتایج نهایی خود را در زمان مقرر مشاهده نمایند.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بر روی قسمت “کارشناسی ارشد” در سمت راست کلیک کنید.
  • حال در صفحه باز شده بر روی بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” کلیک نمایید.
  • در مرحله بعد، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
  • پس از کلیک بر روی گزینه فوق، صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری را از دو روش مختلف برای شما فراهم خواهد کرد.
  1. روش اول از طریق وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
  2. روش دوم از روش درج شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام

لازم به ذکر است کارنامه نهایی افرادی که در رشته های دارای آزمون عملی ارشد 1400 شرکت کرده اند نیز پس از طی تمامی مراحل این آزمون منتشر می گردد. به طور کلی داوطلبانی که از نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود ناراضی باشند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده نسبت به اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام نمایند. جهت آشنایی با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد سراسری 1400 در چه تاریخی اعلام می گردد؟

این نتایج در اواخر مهر یا اوایل آبان ماه منتشر می شود.

2- نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1400 را چگونه می توان مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نتایج نهایی خود را مشاهده نمایند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، معمولا هر ساله فرصتی جهت ثبت اعتراض در سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش به متقاضیان داده می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد