یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با شروع روزهای گرم تابستان استرس دانش آموزان پشت کنکوری برای محک سطح علمی خود نیز بیشتر می شود. کنکور سراسری 97 در 5 گروه آزمایشی ریاضی، انسانی، تجربی، هنر و زبان برگزار گردید . این ماراتن بسیار مهم در روز پنجشنبه 7 تیر ماه با گروه آزمایشی ریاضی و هنر آغاز شد و در روز جمعه 8 تیرماه با گروه آزمایشی انسانی، تجربی و زبان به پایان رسید. در کنکور امسال شاهد رقابت بیش از یک میلیون داوطلب بوده ایم که از این تعداد حدودا 149 هزار نفر در کنکور ریاضی، 581 هزار نفر در کنکور تجربی، 185 هزار نفر در کنکور انسانی، 11 هزار نفر در کنکور هنر و 7 هزار نفر در کنکور زبان های خارجه شرکت نموده اند. داوطبان بعد از شرکت در کنکور و انتخاب رشته به دنبال دریافت « زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 » می باشند، به همین منظور تصمیم گرفته ایم با نگارش مطلبی در این خصوص به به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم، پیشنهاد ما به شما داوطلبان کنکور این است که این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید و یا در صورت تمایل با مشاوره تحصیلی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97

داوطلبان بعد از شرکت در کنکور و همواره منتظر دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری 97 می باشند. بعد از مشخص شدن نتایج کنکور و انتشار  دفترچه انتخاب رشته کنکور 97 دغدغه اصلی داوطلبان برای انجام انتخاب رشته آغاز می شود که در این مرحله فرد با توجه به تراز و رتبه کسب شده خود باید نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید. مرحله پایانی کنکور  اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می باشد که در این مرحله مشخص خواهد شد که داوطلب در کدام رشته و دانشگاه پذیرفته شده است. زمان دقیقی برای اعلام نتایج مشخص نشده است اما با توجه به سال های گذشته پیش بینی می شود که نتایج نهایی کنکور امسال نیز در نیمه دوم شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شود که داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و وارد نمودن شماره سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت نتایج نهایی خود اقدام نمایند. چنانچه داوطلب در هر یک از کد رشته های انتخابی خود پذیرفته شود باید به سایت دانشگاه مذکور مراجعه نموده تا از زمان ثبت نام حضوری خود آگاهی یابد سپس با ارائه مدارک کار ثبت نام خود را به پایان برساند.

زمان تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنکور سراسری 97

هر دانشگاهی در صورت تکمیل نشدن ظرفیت رشته های خود با انتشار دفترچه ای مبنی بر دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 اقدام به تکمیل نمودن رشته های خود می نماید. می توان گفت که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شانس مجددیست برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اما موفق به پذیرش در رشته مورد علاقه خود نشده اند. با توجه به اینکه زمان دقیقی برای اعلام نتایج نهایی کنکور مشخص نشده است بنابراین زمان تکمیل ظرفیت هم مشخص نیست در صورت اعلام آن در کانال تلگرام کنکور مرکز ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهیم نمود.

 نکنه: چنانچه داوطلبان در انتخاب رشته اولیه پذیرفته شده باشند و در حال تحصیل باشند و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت هم شرکت کنند و در این مرحله هم قبول شوند، قبولی قبلی آنها باطل می شود و باید در رشته و دانشگاه جدید به تحصیل بپردازند.

آیا اعتراض به نتایج کنکور سراسری امکان پذیر است؟ 

ممکن است برای بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری مطرح شود که آیا امکان اعتراض به نتایج کنکور وجود خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم امکان اعتراض به تمامی آزمون هایی که مجری برگزاری آن سازمان سنجش می باشد برای داوطلبان فراهم شده است، بنابراین امکان اعتراض به نتایج کنکور سراسری برای شما داوطلبان فراهم خواهد بود. زمان اعتراض فعلا به صورت دقیق مشخص نشده است اما پیش بینی می شود که چند روز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری 97 لینک آن در سایت سازمان سنجش فعال گردد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره