تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

زمان نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401
زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

قبولی در رشته های متمرکز دارای شرایط خاص منوط به گذراندن موفقیت آمیز دو مرحله می باشد در واقع برای پذیرش در رشته های نیمه متمرکز علاوه بر کسب رتبه لازم در کنکور سراسری نیازمند طی کردن مراحل مصاحبه، آزمون علمی و عملی می باشید و داوطلبانی که کد این رشته ها را در انتخاب رشته خود قرار داده اند پس از بررسی سوابق تحصیلی و رتبه کنکورشان توسط دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها، به صورت چند برابر ظرفیت رشته در زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401 دعوت می شوند و در صورتیکه  مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت پشت سر بگذرانند، وارد دانشگاه می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری در این خصوص دراختیارتان بگذاریم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه نمایید.

فقط داوطلبانی می توانند رشته های متمرکز دارای شرایط خاص را انتخاب نمایند که با توجه به کارنامه اولیه خود رتبه مجاز برای انتخاب این رشته ها را به دست آورده باشند.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز معمولا چند هفته پس از انتخاب رشته و در اواسط مرداد ماه می باشد. در واقع اسامی چند برابر ظرفیت رشته های متمرکز دارای شرایط خاص از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود که کلیه داوطلبانی که این رشته ها را در اولویت های اول انتخاب رشته خود قرار داده اند باید در این تاریخ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات شخصی ( شماره پرونده، کد ملی و ..) از وضعیت قبولی خود برای ورود به مرحله مصاحبه مطلع شوند همه ی دعوت شدگان باید قبل از مراجعه به محل مصاحبه با مراجعه به سایت اطلاع رسانی دانشگاه مورد نظر از برنامه زمان و مکان و مدارک مورد نیاز جهت انجام مراحل گزینش مطلع شوند وبا تهیه آن مدارک برای حضور در محل تعیین شده اقدام کنند.اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز 1401 ، همزمان با اعلام نتایج آزمون سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

جزئیات شرکت در رشته های نیمه متمرکز 1401

  • زمان انتخاب رشته، رشته های متمرکز دارای شرایط خاص همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می باشد و انتخاب رشته جداگانه ای ندارد در واقع لیست رشته های مذکور در داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی مربوطه قرار دارد.
  • در انتخاب رشته های نیمه متمرکز محدودیتی از نظر تعداد وجود ندارد و اگر مجاز شده باشید می توانید به تعداد دلخواه هر چند رشته که می خواهید انتخاب نمائید ولی در نهایت برای مصاحبه  و آزمون عملی حداکثر دو رشته دعوت می شوید.
  • فقط داوطلبانی می توانند رشته های نیمه متمرکز را انتخاب نمایند که با توجه به کارنامه اولیه خود رتبه مجاز برای انتخاب این رشته را به دست آورده باشند.
  • پذیرفته شدگان دوره روزانه رشته های متمرکز دارای شرایط خاص در سال جاری، مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال آینده می باشند.
  •  انتخاب رشته، رشته های متمرکز دارای شرایط خاص  و متمرکز همزمان و در قالب یک انتخاب رشته انجام می شود در واقع شما می توانید در 150 انتخاب خود  کد رشته های متمرکز دارای شرایط خاص را نیز بگنجانید.
  • اگر  برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز مجاز شده اید و به این رشته ها نیز علاقه دارید، کد این رشته ها را در اولویت های اول انتخابی خود قرار دهید تا برای مصاحبه دعوت شوید زیرا در صورتی که  کد رشته های متمرکز را در انتخاب های اول خود قرار دهید و در این رشته ها نیز پذیرفته شوید دیگر اولویت های بعدی شما بررسی نمی شود.
  • دعوت شدن به مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401 به معنای پذیرش قطعی نمی باشد و فقط کسانی که مراحل مختلف مصاحبه و آزمون عملی را با موفقیت بگذرانند در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار می گیرند.
  • اگر برای مصاحبه رشته هایمتمرکز دارای شرایط خاص دعوت شده اید ولی علاقه ای به تحصیل در این رشته ها ندارید توصیه می شود از انجام مراحل بعدی مصاحبه و آزمون های علمی و عملی صرف نظر نمائید زیرا در صورت قبول شدن در مرحله مصاحبه و انصراف از آن،  یکسال از تحصیل در دوره های روزانه محروم می شوید.

سوالات متداول

1- نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1401 در چه تاریخی اعلام می شود؟

این نتایج همزمان با نتایج اولیه آزمون سراسری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

2- نتایج اولیه رشته های متمرکز دارای شرایط خاص 1401 از طریق چه سایتی اعلام می گردد؟

نتایج این رشته ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

3- آیا برای انتخاب این رشته ها محدودیتی وجود دارد؟

خیر، داوطلبانی که مجاز به انتخاب این رشته ها باشند، محدودیتی برای انتخاب این رشته ها ندارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور