تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400

زمان نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400
زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پذیرش در برخی رشته های دانشگاهی به صورت نیمه متمرکز انجام می گیرد  قبولی در رشته های نیمه متمرکز منوط به گذراندن موفقیت آمیز دو مرحله می باشد در واقع برای پذیرش در رشته های نیمه متمرکز علاوه بر کسب رتبه لازم در کنکور سراسری نیازمند طی کردن مراحل مصاحبه، آزمون علمی و عملی می باشید و داوطلبانی که کد این رشته ها را در انتخاب رشته خود قرار داده اند پس از بررسی سوابق تحصیلی و رتبه کنکور شان توسط دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها، به صورت چند برابر ظرفیت رشته در زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز دعوت می شوند و در صورتیکه  مرحله مصاحبه را نیز با موفقیت پشت سر بگذرانند، وارد دانشگاه می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری در این خصوص دراختیارتان بگذاریم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه نمایید.

فقط داوطلبانی می توانند رشته های نیمه متمرکز را انتخاب نمایند که با توجه به کارنامه اولیه خود رتبه مجاز برای انتخاب این رشته را به دست آورده باشند.

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز   نیمه دوم مهرماه می باشد در واقع اسامی چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز اواخر مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود که کلیه داوطلبانی که این رشته ها را در اولویت های اول انتخاب رشته خود قرار داده اند باید در این تاریخ به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات شخصی ( شماره پرونده، کد ملی و ..) از وضعیت قبولی خود در مصاحبه مطلع شوند همه ی دعوت شدگان باید قبل از مراجعه به محل مصاحبه با مراجعه به سایت اطلاع رسانی دانشگاه مورد نظر از برنامه زمان و مکان و مدارک مورد نیاز جهت انجام مراحل گزینش مطلع شوند وبا تهیه آن مدارک برای حضور در محل تعیین شده اقدام کنند.اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز اواخر دی ماه یا اوایل بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و پذیرفته شدگان نهایی می توانند از بهمن ماه وارد دانشگاه شوند.

جزئیات  شرکت در رشته های نیمه متمرکز

  • زمان انتخاب رشته، رشته های نیمه متمرکز  همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد و انتخاب رشته جداگانه ای ندارد در واقع لیست رشته های نیمه متمرکز در داخل دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی مربوطه قرار دارد.
  • در انتخاب رشته های نیمه متمرکز محدودیتی از نظر تعداد وجود ندارد و اگر مجاز شده باشید می توانید به تعداد دلخواه هر چند رشته که می خواهید انتخاب نمائید ولی در نهایت برای مصاحبه  و آزمون عملی حداکثر دو رشته دعوت می شوید.
  • فقط داوطلبانی می توانند رشته های نیمه متمرکز را انتخاب نمایند که با توجه به کارنامه اولیه خود رتبه مجاز برای انتخاب این رشته را به دست آورده باشند.
  • پذیرفته دوره روزانه رشته های نیمه متمرکز در سال جاری، مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال آینده نمی باشند و در صورت انصراف قطعی تا قبل از اتمام ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری ( اواخر بهمن ماه ) می توانند برای شرکت در کنکور برای انتخاب سایر دانشگاه ها ( به جز روزانه ) اقدام کنند.
  •  در گزینش اغلب رشته های نیمه متمرکز رتبه کشوری ملاک قرار می گیرد و در همه ی رشته ها سوابق تحصیلی داوطلب نیز بررسی می شود.
  •  انتخاب رشته، رشته های نیمه متمرکز و متمرکز همزمان و در قالب یک انتخاب رشته انجام می شود در واقع شما می توانید در 150 انتخاب خود  کد رشته های نیمه متمرکز را نیز بگنجانید.
  • اگر  برای انتخاب رشته های نیمه متمرکز مجاز شده اید و به این رشته ها نیز علاقه دارید، کد این رشته ها را در اولویت های اول انتخابی خود قرار دهید تا برای مصاحبه دعوت شوید زیرا در صورتی که  کد رشته های متمرکز را در انتخاب های اول خود قرار دهید و در این رشته ها نیز پذیرفته شوید دیگر اولویت های بعدی شما بررسی نمی شود.
  • دعوت شدن به مصاحبه رشته های نیمه متمرکز به معنای پذیرش قطعی نمی باشد و فقط کسانی که مراحل مختلف مصاحبه و آزمون عملی را با موفقیت بگذرانند در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار می گیرند.
  • اگر برای مصاحبه رشته های نیمه متمرکز دعوت شده اید ولی علاقه ای به تحصیل در این رشته ها ندارید توصیه می شود از انجام مراحل بعدی مصاحبه و آزمون های علمی و عملی صرف نظر نمائید زیرا در صورت قبول شدن در مرحله مصاحبه و انصراف از آن،  یکسال از تحصیل در دوره های روزانه محروم می شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه