تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

تاریخ اعلام نتایج بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی 99
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

با توجه به نیازی که به ایجاد مراکز آموزشی متعدد در کشور وجود دارد، تعدادی از دانشگاه ها در بخش غیردولتی تاسیس شدند که از جمله آن ها، دانشگاه غیرانتفاعی می باشد. افرادی که تمایل دارند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند، نیازی به شرکت در یک آزمون مجزا ندارند. اما دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، از داوطلبان به صورت بدون کنکور نیز ثبت نام به عمل می آورد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به طور معمول هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود.

افرادی که در هر یک از بازه های زمانی مذکور مراحل پذیرش خود را طی نموده اند، دغدغه اطلاع از نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را دارند. در ادامه به شرح جزئیات مربوط به فرآیند اعلام نتایج بدون کنکور این دانشگاه می پردازیم.

نتایج ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه غیرانتفاعی سال جاری در روز 17 دی ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش دانشجویان در بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم و یا معدل کل مقطع کاردانی) آن ها صورت می گیرد. با توجه به این که پذیرش بدون کنکور این دانشگاه برای دو نیمسال اول و دوم تحصیلی در بازه های زمانی متفاوتی انجام می گیرد، طبیعتا نتایج آن نیز به طور جداگانه منتشر خواهد شد. سازمان سنجش آموزش کشور، اسامی پذیرفته شدگان در نیمسال اول سال جاری را در روز 24 مهر ماه منتشر نمود.

نتایج پذیرش بدون کنکور نیمسال دوم تحصیلی، در روز چهارشنبه 17 دی ماه اعلام شد. تمامی پذیرفته شدگان می بایست جهت اطلاع از زمان دقیق و مدارک ثبت نام از روز شنبه 20 دی ماه به سایت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی پذیرنده مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

نتایج داوطلبانی که نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 اعلام علاقه مندی کرده بوند، با توجه به شیوه نام نویسی آن ها مشخص خواهد شد؛ از آن جایی که ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی در نیمسال اول تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می گیرد، متقاضیان جهت مشاهده نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود باید به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

در سال های گذشته که ثبت نام و انتخاب رشته بی آزمون ترم بهمن به صورت حضوری انجام می شد، نتایج مربوطه نیز از طریق سایت دانشگاه پذیرنده به داوطلبان ابلاغ می گردید. اما با توجه به تغییر در نحوه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه 99 و انجام آن به روش الکترونیکی، می توان گفت که متقاضیان باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر نتایج این مرحله باشند. مشاهده نتایج در طی مراحل زیر صورت می گیرد.

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب بخش “سراسری” از منوی رنگی سمت راست صفحه
  2. کلیک بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399
  3. ورود به صفحه کاربری از یکی از روش های زیر:
  • وارد نمودن نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد
  • درج کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه

توجه نمایید که تمامی داوطلبان پذیرفته شده باید در تاریخ مقرر به انجام اقدامات لازم برای نام نویسی خود بپردازند در غیر این صورت انصراف خود را از پذیرش اعلام کرده اند. افرادی که پیش از این در ردیف پذیرفته شدگان نهایی یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار گرفته و موفق به قبولی در این مرحله نیز شده اند، می بایست صرفا در رشته محل قبولی جدید به تحصیل بپردازند. در واقع این دسته از متقاضیان نیازی به انصراف از دانشگاه قبولی قبلی خود ندارند و با آن ها مطابق ضوابط پذیرش دانشجویان انتقالی رفتار خواهد شد. اما تحویل گرفتن مدارک ثبت نامی از دانشگاه قبلی و ارائه آن به موسسه پذیرنده جدید الزامی می باشد.

 پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی داوطلبان می توانند درخواست های خود را از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی به نشانی darkhast.sanjesh.org با سازمان سنجش آموزش کشور در میان گذاشته و نتایج آن را از طریق rahgiri.sanjesh.org پیگیری نمایند. شایان ذکر است که این درخواست ها می بایست به همراه دلایل و مستندات لازم ثبت گردند تا نسبت به آن ها ترتیب اثر داده شود.

 

سوالات متداول

1- نتایج پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم تحصیلی چه زمانی اعلام می گردد؟

نتایج پذیرش این مرجله در روز 17 دی ماه 99 اعلام شد.

2- داوطلبان جهت مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی در بهمن ماه از چه طریقی باید اقدام نمایند؟

از آن جایی که در سال جاری نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه این دانشگاه به صورت اینترنتی انجام می شود، نتایج آن نیز از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی اعلام می گردد.

3- برای دریافت نتایج بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه غیرانتفاعی باید به کدام سایت مراجعه نمود؟

اعلام اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره