خانه پذیرش بدون کنکور زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

دانشگاه غیر انتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، از داوطلبان به صورت بدون کنکور نیز ثبت نام به عمل می آورد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به طور معمول هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود. افرادی که در هر یک از بازه های زمانی مذکور مراحل پذیرش خود را طی نموده اند، دغدغه اطلاع از نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را نیز دارند که در ادامه به شرح جزئیات مربوط به فرآیند اعلام نتایج بدون کنکور این دانشگاه می پردازیم.

 

✅ لینک مستقیم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

(با انتشار نتایج، لینک فوق فعال خواهد شد.)

لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳

 

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403

بر اساس اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش دانشجویان در بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم و یا معدل کل مقطع کاردانی) آن ها صورت می گیرد. با توجه به این که پذیرش بدون کنکور این دانشگاه برای دو نیمسال اول و دوم تحصیلی در بازه های زمانی متفاوتی انجام می گیرد، طبیعتا نتایج آن نیز به طور جداگانه منتشر خواهد شد.

زمان دریافت نتایج بدون کنکور مهر ماه

انتشار نتایج نیمسال مهر ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی انجام می گیرد. هنوز زمان دقیق اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیمسال اول 1403 مشخص نیست اما احتمالا در اواسط مهر ماه 1403 منتشر شود. داوطلبان می توانند نتیجه پذیرش خود و نیز جزئیات نحوه پذیرش در دانشگاه مربوطه را دریافت کنند. شما می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضویت داشته و از جدیدترین احبار در این خصوص مطلع شوید.

زمان دریافت نتایج بدون کنکور بهمن ماه

هنوز زمان دقیقی برای اعلام نتایج بدون کنکور نیمسال دوم ۱۴۰۳ اعلام نشده است اما پیش بینی می شود در اسفند ماه 1403 امکان مشاهده نتیجه پذیرش داوطلبان فراهم خواهد شد. پیگیری آخرین اخبار در خصوص زمان اعلام نتایج بدون آزمون بهمن ماه 1403 در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره امکان پذیر است.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳

نتایج داوطلبانی که نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام علاقه مندی کرده بوند، با توجه به شیوه نام نویسی آن ها مشخص خواهد شد. در سال های گذشته که ثبت نام و انتخاب رشته بی آزمون ترم بهمن به صورت حضوری انجام می شد، نتایج مربوطه نیز از طریق سایت دانشگاه پذیرنده به داوطلبان ابلاغ می گردید. با توجه به تغییر در نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی و انجام آن به روش الکترونیکی، می توان گفت که متقاضیان باید از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی به نشانی sanjesh.org پیگیر نتایج این مرحله باشند. مشاهده نتایج در طی مراحل زیر صورت می گیرد.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب بخش “سراسری” از منوی رنگی سمت راست صفحه

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

  • بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۳” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

  •  گزینه “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1403” انتخاب کنید.

مرحله سوم راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

  • ورود به صفحه کاربری از طریق درج شماره پرونده، شماره شناسنامه و در نهایت فشردن “مشاهده نتیجه”

مرحله چهارم راهنمای مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

نکات مهم پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1403

  • داوطلبان پذیرفته شده باید در تاریخ مقرر به انجام اقدامات لازم برای نام نویسی خود بپردازند در غیر این صورت انصراف خود را از پذیرش اعلام کرده اند.
  • پذیرفته شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مرحله اولیه درصورت قبولی در این مرحله نیز باید صرفا در رشته محل قبولی جدید به تحصیل بپردازند.
  • پذیرفته شدگان بدون کنکور، نیازی به انصراف از دانشگاه قبولی قبلی خود ندارند و با آن ها مطابق ضوابط پذیرش دانشجویان انتقالی رفتار خواهد شد.
  • برای قبولی های مرحله بدون کنکور، تحویل گرفتن مدارک ثبت نامی از دانشگاه قبلی و ارائه آن به موسسه پذیرنده جدید الزامی می باشد.

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی داوطلبان می توانند درخواست های خود را از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی به نشانی darkhast.sanjesh.org با سازمان سنجش آموزش کشور در میان گذاشته و نتایج آن را از طریق rahgiri.sanjesh.org پیگیری نمایند. شایان ذکر است که این درخواست ها می بایست به همراه دلایل و مستندات لازم ثبت گردند تا نسبت به آن ها ترتیب اثر داده شود.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام شد؟

زمان اعلام نتایج بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه غیر انتفاعی اواسط مهر ماه 1403 خواهد بود.

2- مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی از چه طریقی امکان پذیر است؟

نتایج ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org اعلام می گردد.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۳ وجود دارد؟

بله، اعتراض به نتایج از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره