تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش | sanjesh.org

ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش | sanjesh.org

راهنمای ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99
ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، برخی از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، به دلیل عدم آگاهی از شرایط و نحوه پذیرش دانشگاه ها با مشکلاتی مواجه می شوند و نمی توانند انتخاب رشته درستی داشته باشند. سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را فراهم کرده است که داوطلبان بتوانند تا حد امکان با استفاده از امکانات این سامانه، انتخاب رشته صحیحی را انجام دهند. سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش برای کلیه متقاضیانی که در کنکور شرکت کرده و کارنامه اولیه آن ها صادر شده است قابل استفاده می باشد. سازمان سنجش با داشتن مشخصات ثبت نامی داوطلب و دسترسی به تمامی اطلاعات کارنامه وی می تواند متقاضی را در این مسیر سرنوشت ساز یاری نماید.

استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش برای کلیه داوطلبانی که کارنامه اولیه برای آن ها صادر شده است، امکان پذیر می باشد.

نحوه ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته کنکور سراسری را دارند، می توانند با استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش انتخاب رشته دقیق تری داشته باشند. داوطلبان جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی می بایست از طریق سایت سازمان سنجش سریال اعتباری خریداری کنند، سپس جهت ورود به سامانه اقدام نمایند.

نحوه خرید سریال اعتباری و ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی به شرح زیر است:

  • ابتدا وارد سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

  • در صفحه بارگذاری شده، روی لینک “سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون سال 1399” کلیک کنید.مرحله دوم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99
  • در صفحه پیش رو، روی عبارت “خرید سریال اعتباری جهت استفاده در سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری 99” کلیک نمایید.

مرحله سوم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

  • در این مرحله گزینه

مرحله چهارم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

  • می بایست اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید. در صفحه باز شده باید اطلاعات کارت بانکی خود را در بخش های مربوطه وارد نمایید و سپس روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید. پس از تکمیل فرآیند پرداخت یک کد رهگیری دریافت می کنید که آن را جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی نباز خواهید داشت.

مرحله پنجم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

 

  • مجددا به مرحله سوم بازگردید و این بار روی لینک سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی مربوط به رشته محل های با آزمون گروه آزمایشی مورد نظر خود کلیک کنید.

مرحله ششم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

  • در این مرحله می توانید یکی از سه روش موجود (روش اول: شماره پرونده و سریال ثبت نام)، (روش دوم: شماره پرونده و کد رهگیری)، (روش سوم: شماره داوطلبی و شماره پرونده) را انتخاب کنید و پس از وارد کردن اطلاعات در کادرهای مربوطه، روی کلید “ورود به سیستم” کلیک کنید.

مرحله هفتم ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش 99

پس از اتمام مرحله فوق، صفحه مربوط به انتخاب رشته مجازی بارگذاری خواهد شد که می توانید مطابق با اولویت بندی خود، کد رشته های مورد نظر خود را در سامانه به ثبت برسانید.

داوطلبان کنکور سراسری پس از اعلام نتایج کنکور می بایست با توجه به مندرجات کارنامه خود، نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری سال جاری اقدام کنند. همان طور که در مطالب فوق ذکر شد، سازمان سنجش آموزش کشور سامانه انتخاب رشته مجازی را جهت راهنمای انتخاب رشته داوطلبان اختصاص داده است. پس از مطالعه مباحث مذکور، در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران مرکز ایران مشاوره راهنمایی دریافت کنید.

 

سوالات متداول

1- سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش برای کدام دسته از داوطلبان قابل استفاده است؟

این سامانه برای کلیه متقاضیانی که در کنکور شرکت کرده اند و کارنامه اولیه آن ها صادر شده است، قابل استفاده می باشد.

2- آیا جهت ورود به سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش باید هزینه پرداخت شود؟

جهت ورود به این سامانه بایستی یک سریال اعتباری به مبلغ 10 هزار تومان خریداری شود.

3- آیا استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش الزامی می باشد؟

خیر، استفاده از این سامانه الزامی نیست، داوطلبانی که می خواهند احتمال قبولی خود در دانشگاه ها را بسنجند، می توانند از این سامانه استفاده کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره