خانه مدارس ورود به سامانه نورینو در پادا + آموزش ثبت نام

ورود به سامانه نورینو در پادا + آموزش ثبت نام

لینک ورود به به سامانه نورینو
ورود به سامانه نورینو

در سال های اخیر سایت و سامانه های دانش آموزی گوناگونی با اهداف مختلف آموزشی و به جهت سهولت در انجام فرآیندهای مربوط به مدارس راه اندازی گردیده اند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به سامانه سیدا و سامانه پادا اشاره کرد. یکی از تازه ترین سامانه های راه اندازی شده، نورینو نام دارد که با هدف الکترونیکی کردن فعالیت های پرورشی و قرآنی دانش آموزان و مدارس طراحی شده و طی آن، امکان ثبت نام اینترنتی در انواع این مسابقات که با عنوان مسابقه نورینو شناخته شده است، فراهم شده که دسترسی به این سامانه با دریافت رمز عبور پادا و ورد به سایت مذکور امکان پذیر می باشد.

 

✅ لینک ورود مستقیم به سامانه نورینو (از طریق سامانه پادا)

سامانه نورینو

 

سامانه نورینو با هدف ایجاد بستری برای فعالیت های پرورشی و قرآنی تعبیه شده و دسترسی به آن، از طریق سایت پادا به نشانی pada.medu.ir امکان پذیر است.

معرفی سامانه نورینو

سامانه نورینو توسط مدیر کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش رونمایی گردیده که در حال حاضر وابسته به سامانه پادا می باشد و ورود به آن نیز از طریق همین سامانه امکان پذیر است. از آنجایی که سامانه نورینو به تازگی راه اندازی شده، بخش های زیادی از آن همچنان غیرفعال هستند و در آینده نزدیک، امکانات و قابلیت های این سایت بیش تر خواهد شد. در ادامه قسمت های گوناگون موجود در این سامانه را بررسی خواهیم کرد.

 • در اولین صفحه ورود به سایت، قسمت های زیر مشاهده می شوند:

معرفی صفحه اول سامانه نورینو

شماره 1: این بخش که اولین قسمت راه اندازی شده در سامانه نورینو است، امکانات گوناگونی در رابطه با زمان و نحوه برگزاری مسابقات و کلاس های قرآنی در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

شماره 2: با کلیک بر روی این گزینه، صفحه مربوط به گروه های دانش آموزی و ثبت نام در آن ها نمایش داده می شود.

شماره 3: در این نوار سبز رنگ، سه بخش “اخبار و اطلاعیه ها”، “مناسبت ها”، و “امتیاز های من” وجود دارد که اطلاع رسانی رویدادهای گوناگون و نمایش امتیاز فعالیت های انجام شده، در این قسمت انجام خواهد شد.

توجه داشته باشید، بخش “فرهنگی، هنری، اردوها” و همچنین قسمت “مشاوره امور تربیتی و پیشگیری از اسیب های اجتماعی” هنوز فعال نشده اند.

 • با کلیک بر روی گزینه “قرآن، عترت و نماز” بخش های زیر نشان داده خواهد شد:

معرفی صفحه دوم سامانه نورینو

شماره 1: با ورود به این بخش، دانش آموزان اطلاعات فردی خود (نام، نام خانوادگی و محل تحصیل) را ملاحظه می نمایند.

شماره 2: این لینک در حال حاضر فعال نمی باشد اما احتمالا به منظور پرسش های دینی دانش آموزان و دریافت پاسخ تعبیه شده است.

شماره 3: طرح پیوند مسجد، مدرسه و منزل نیز در حال حاضر فعال نیست.

شماره 4: بخش مصباح الهدی به زودی راه اندازی خواهد شد.

شماره 5: با کلیک بر روی این گزینه دانش آموزان می توانند در مسابقاتی مانند حفظ قرآن کریم، انشای نماز، احکام، صحیفه سجادیه، تفسیر، گفتمان مهدوی، دعاخوانی و قرائت ثبت نام نمایند.

شماره 6: در این بخش می توان اقدام به نام نویسی در کلاس های دارالقرآن نمود و کلاس های موجود و ثبت نام شده را نیز ملاحظه کرد.

شماره 7: با کلیک بر روی این گزینه فرمی برای شرکت در هیئت های مذهبی نمایان می شود. علاقه مندان می بایست زمینه مورد علاقه همکاری و مهارت های خود را مشخص نمایند و با فشردن گزینه “ثبت” در انتهای صفحه، فرم را ارسال نمایند.

شماره 8: در حال حاضر این بخش غیر فعال می باشد. پس از فعال شدن بخش های مذکور، مقاله بروزرسانی می گردد.

 • در صورتی که در اولین صفحه ورود به سایت، گزینه “تشکل های دانش آموزی” انتخاب گردد صفحه زیر نمایش داده می شود:

معرفی صفحه سوم سامانه نورینو

بخش 1: در این قسمت دانش آموزان می توانند گروه دانش آموزی که علاقه مند به مشارکت در آن هستند را انتخاب نمایند و نام نویسی خود را به عمل آورند.

شماره 2 و 3: این بخش ها مربوط به “خبرگزاری پانا” و “مجلس دانش آموزی” می باشد که در حال حاضر قابل استفاده نیست و به زودی راه اندازی خواهد شد.

بخش حساب کاربری

کاربران با مراجعه به قسمت حساب کاربرخود خود می توانند بخش های علامت گدذاری شده در تصویر ذیل را مشاهده نمایند.

بخش اول

این بخش تمامی امترزات و رتبه هایی که دانش آموز در مسابقات قرآنی کسب کرده را نشان می دهد که برحسب رتبه مدرسه ای، شهر، استان و کشور محاسبه و درج شده است. لازم به ذکر است که دارندگان رتبه برتر مشمول دریافت مدال خواهند شد.

بخش دوم

آیکون های موجود در این قسمت، بدین شکل می باشند

 • سن تکلیف: در این بخش دانش آموز می تواند سن تکلیف خود را محاسبه نماید.
 • مرجع تقلید: مراجعه کنندگان به ایت قسمت م توانند مرجع تقلید مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 • صحیح خوانی نماز: طریقه درست خواندن نماز به دانش آموزان آموزش داده می شود.
 • واحد آموزشی: امکاناتی به جهت آموزش و درخواست های دانش آموز ارائه شده است.
 • جشن تکلیف: دانش آموزانی مشمول شرکت در جشن تکلیف هستند می بایست به این بخش مراجعه نمایند.

معرفی بخش حساب کاربری سامانه نورینو

امکانات و اهداف سامانه نورینو

علاوه بر امکانات ذکر شده در بخش قبلی، قابلیت های دیگری مانند برگزاری آزمون های الکترونیکی و استفاده از مراکز مشاوره نیز برای این سامانه در نظر گرفته شده است. همچنین دانش آموزان می توانند سوالات دینی و مذهبی و سیاسی خود را از طریق این سامانه بپرسند و پاسخ آن را دریافت نمایند. در سامانه نورینو امکان درج اطلاعیه های پرورشی و فرهنگی جهت اطلاع رسانی به دانش آموزان و فرهنگیان نیز وجود دارد.

در آینده از اطلاعات موجود در سامانه نورینو برای شناسایی و رتبه بندی معلمان، فرهنگیان، مدارس و دانش آموزان برتر این حوزه استفاده خواهد شد. به طور کلی هدف از راه اندازی این سامانه، ایجاد پرونده های تربیتی برای دانش آموزان و فرهنگیان و ارتباط و شبکه سازی میان دانش آموزان و رویدادهای پرورشی می باشد.

دیگر امکانات این سامانه نیز در جدول زیر گردآوری شده است:

امکانات و اهداف سامانه نورینو
امکان تشکیل پرونده و جمع آوری بانک اطلاعاتی از فعالیت ها و علاقه مندی های دانش آموزان و فرهنگیان
ایجاد اطلس فضاهای پرورشی
بررسی و دسترسی به گزارش و آمار گیری از فعالیت های پرورشی و فرهنگی دانش آموزان و مدارس
اشتراک گذاری فایل های کاربردی مرتبط با حوزه فرهنگی و پرورشی دانش آموزان و مدارس
تهیه آرشیو از فایل ها و منابع مورد استفاده مربیان و معاونان پرورشی
شناسایی و کشف استعدادهای برتر و موفق در میان دانش آموزان و کارکنان مدارس کشور
ایجاد ارتباط میان دانش آموزان و متولیان فعالیت های پرورشی در سراسر مدارس کشور

راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه نورینو

همانطور که اشاره شد، ورود به نورینو از طریق سامانه پادا انجام می شود، بنابراین ابتدا وارد سایت پادا به نشانی pada.medu.ir خواهیم شد.

 • پس از مواجهه با صفحه زیر، مطابق شکل، گزینه “پرورشی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه نورینو

 • سپس وارد صفحه زیر خواهید شد که باید مشخصات مورد نیاز اعم از نام کاربری (کد ملی دانش آموز) و کلمه عبور (دریافت شده از مدرسه) وارد شوند. پس از وارد نمودن مشخصات و کد تصویری، مطابق شکل بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه نورینو

 • در مرحله بعد با صفحه زیر مواجه خواهید شد. همانطور که در تصویر نیز مشخص است، بخش های زیادی از سایت همچنان غیر فعال هستند و در حال حاضر تنها بخش قابل استفاده “قرآن، عترت و نماز” یا “تشکل های دانش آموزی” می باشد. آخرین مرحله ورود به سامانه نورینو

نحوه ورود کارشناسان و مدیران ادارات قرآن

کارشناسان و مدیران ادارات قرآن، عترت و نماز استان ها و همچنین مدیران مراکز دارالقرآنی می توانند با استفاده از کد ملی و کد پرسنلی خود، وارد حساب کاربری سامانه نورینو شده و از امکانات این سایت استفاده نمایند. مراحل و شیوه ورود به سایت مشابه با راهنمای توضیح داده شده برای دانش آموزان می باشد.

فراموشی رمز عبور سامانه نورینو

اگر رمز عبور سامانه پادای خود را فراموش کرده اید، هیچ جای نگرانی نیست و در صورتی که شماره همراه شما در سامانه ثبت شده باشد، با طی مراحل زیر امکان بازیابی آن وجود خواهد شد.

 • در اولین مرحله پس از ورود به سامانه پادا و کلیک بر روی گزینه “پرورشی”، وارد صفحه زیر خواهید شد. در اینجا مطابق با تصویر بر روی “فراموشی کلمه عبور” کلیک نمایید.

مرحله اول بازیابی رمز عبور نورینو

 • سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید “کد ملی” دانش آموز و رمز تصویری را وارد کنید و سپس پیامکی برای شما ارسال می گردد. اگر شماره تلفن همراهی از جانب شما در سامانه ثبت نشده باشد، امکان استفاده از این راه وجود ندارد و جهت دریافت رمز عبور پادا باید به مدرسه خود مراجعه نمایید.

بازیابی رمز عبور نورینو مرحله دوم

البته در برخی موارد نیز ممکن است به علت ترافیک بالا و شلوغی در سایت، بازیابی رمز عبور با مشکل مواجه شود. در این گونه مواقع توصیه می شود تا مجددا در زمان دیگری به سایت مراجعه نمایید.

راهنمای شرکت در مسابقات قرآنی نورینو

همانطور که گفته شد، امکان شرکت در مسابقات قرآنی (قرائت، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و…) با استفاده از از سامانه نورینو وجود دارد. اگر قصد شرکت در این مسابقات را دارید، می توانید با مراجعه به سامانه پادا و عمل کردن طبق دستورالعمل ذیل، نام خود را برای شرکت در این کلاس ها ثبت کنید. روند کلی نام نویسی در این مسابقات به صورت مراحل زیر می باشد:

 • ورود به سامانه pada.medu.ir و مراجعه به بخش “پرورشی”

مرحله اول ورود به سامانه نورینو

 • انتخاب گزینه “مسابقات قرآن، عترت و نماز”

نحوه ثبت نام در مسابقه قرآن نورینو

 • گزینش مسابقه مورد نظر و فشردن دکمه “ثبت نام” مقابل گزینه انتخابی

مرحله سوم ثبت نام مسابقات قرآنی نورینو

 • تکمیل مراحل نام نویسی، درج اطلاعات خواسته شده و مشاهده فایل محتوا

مرحله چهارم ثبت نام مسابقات قرآنی نورینو

علاقه مندان می توانند با مراجعه به حساب کاربری نورینو، در رشته مورد علاقه خود نام نویسی کرده و بسته به شاخه ثبت نامی، به صورت کتبی آزمون دهند و یا از محتوای خواسته شده، فایل صوتی ارسال نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مسابقه نورینو، می توانید فایل درج شده در کادر زیر را دانلود و مطالعه نمایید.

نحوه مشاهده نتایج مسابقات در سامانه نورینو

دانش آموزانی که در انواع مسابقات ارائه شده در این سامانه ثبت نام نموده اند، می توانند پس از شرکت در مسابقات جزئیات مربوط به رتبه مدرسه ای، شهر، استان و کشوری خود ا از طریق مراحل زیر مشاهده نمایند.

 • مراجعه به سامانه pada.medu.ir و کلیک بر روی آیکون “پرورشی

مرحله اول ورود به سامانه نورینو

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و فشردن دکمه “ورود کاربران

مرحله دوم ورود به سامانه نورینو

 • ورود به سامانه نورینو، مراجعه به قسمت “حساب کاربری دانش آموز” و مشاهده رتبه های دانش آموز در پایین صفحه

مرحله سوم مشاهده نتایج مسابقات در سامانه نورینو

دانلود برنامه نورینو

در حال حاضر تنها راه ممکن جهت استفاده از این سامانه، ورود به سامانه پادا از طریق سایت می باشد و اپلیکیشن نورینو فعلا راه اندازی نشده است. البته در صورتی که این برنامه نیز منتشر شود، روش ورود و استفاده از آن، از طریق وارد نمودن کد ملی و کلمه عبور (مشابه با راهنمای تصویری درج شده) می باشد. لازم به ذکر است که اگر برنامه رسمی و مورد تایید نورینو منتشر شود، این مقاله بروزرسانی خواهد شد و لینک دانلود آن نیز در این بخش درج می گردد.

لینک مستقیم دانلود برنامه نورینو

 

سوالات متداول

1- سامانه نورینو به چه منظوری ایجاد شده است؟

این سامانه بستری جهت فعالیت های پرورشی و قرآنی دانش آموزان و فرهنگیان می باشد.

2- ورود به سامانه نورینو چگونه انجام می شود؟

ورود به این سامانه از طریق سامانه پادا انجام می شود و راهنمای تصویری ورود به سامانه در متن مقاله موجود است.

3- نحوه بازیابی کلمه عبور جهت ورود به سامانه نورینو به چه صورت است؟

با کلیک بر روی گزینه فراموشی کلمه عبور و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، امکان بازیابی رمز وجود خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر
 1. فاطمه جنت علی پور

  امروز آزمون احکام دارم سایت نورینو قسمت دانش آموزی فعال نیست فقط گزینه فرهنگیان و عموم فعاله…و دولت من هم جوابگو نیست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به مدیر مدرسه مراجعه کنید.

 2. امیر

  من الا امروز آزمون احکام دارم ولی نمنی دونم کجا باید برم
  به من گفتن تو همین سایت برم و آزمون احکام بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، شما دانش آموز عزیز، آزمون احکام را در سایت نورینو باید انجام بدهید. ابتدا سامانه ی پادا را باز کرده، کاربری ( کدملی) و رمز را وارد کنید. از همین جا لینک برای نورینو وجود دارد.

مشاوره مدارس پیج مدارس