خانه سامانه و سایت ورود به سامانه همانندجو | tik.irandoc.ac.ir

ورود به سامانه همانندجو | tik.irandoc.ac.ir

ورود به سایت همانند جو
ورود به سامانه همانندجو

سایت ایرانداک به منظور ارائه خدماتی نوین به دانشجویان از جمله ثبت پایان نامه، بررسی همانندجویی موضوعات انتخابی، درج عنوان پایان نام، جلوگیری از سرقت علمی و... طراحی و راه اندازی شد که مهم ترین قسمت از سامانه متعلق به بخش همانندجوی آن می باشد. به طور کلی پیش از به ثبت رساندن مقاله ای ملزم به بررسی مقالات دیگر می باشید. همانندجو با بررسی خودکار مقاله دریافتی با متن کامل پایان‌ نامه‌ های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری موجود در ایرانداک، نوشته‌های مشابه را یافت می کند و میزان و منابع اطلاعات آنها را به استاد راهنما و مرکز آموزشی مربوطه گزارش می‌دهد.

لینک ورود مستقیم به سایت همانندجو

برای کسب اطمینان از عدم تکرار و تشابه عنوان پایان نامه و رساله خود می توانید به سایت همانندجو ایران داک به نشانی tik.irandoc.ac.ir مراجعه نمایید.

معرفی سامانه همانندجو

از مهم ترین بخش های سامانه ایرانداک همانند جویی است که تعداد زیادی از دانشجویان از این گزینه استفاده بسیاری می کنند. گاهی اساتید از دانشجویان خود می خواهند هر قسمت از پایان نامه و رساله خود را انتشار دهند تا میزان تشابه یافت شود و در صورتی که زیر 30 درصد شباهت وجود داشت بخش بعدی پایان نامه را تکمیل کنند. تمامی این کارها به این دلیل است که کپی و بازنویسی به مقاله های علمی آسیب وارد می کند، بنابراین بهترین راه جلوگیری از بازنویسی مطالب رساله های دیگر می باشد و با ثبت پایان نامه در سایت ایرانداک از کپی و تکرار مقاله خود جلوگیری می نمایید. این سامانه با خدماتی که ارائه می دهد حتی شرایط را برای دانشجویان خارج از کشور فراهم نموده تا از همانند بودن و تشابه مقاله های خود اطلاعات لازم را کسب نمایند.

معرفی سامانه همانندجو

  1. نوار خدمات بالای صفحه: این قسمت از پنج آیکون تشکیل شده است قسمت راهنمای عضویت، مقررات؛ پرسش های متداول، ارتباط و تماس با پشتیبانی تشکیل دهنده این قسمت هستند.
  2. بخش ثبت نام و ورود: در این قسمت با انتخاب گزینه ” ورود” در صورتی که از قبل پروفایل کاربری تشکیل داده باشید می توانید با  رمز عبور دسترسی کامل بیابید در غیر این صورت با انتخاب گزینه نام نویسی و انتخاب بخش مربوط به خود  فرایند ثبت نام را انجام دهید.

هیچ محدودیتی برای تعداد پایان نامه ها و متن های ارسالی وجود ندارد و شما می توانید هر بار با پرداخت مبلغی رساله خود را برای بررسی توسط کارشناسان ارائه دهید. یکی دیگر از مزیت های سامانه همانندجو علاوه بر نامحدود بودن تعداد متن ارسالی، این است که پایگاه مذکور پس از بررسی بخش هایی از متن را که شباهت بسیاری با پژوهش های دیگر دارد در طیف های رنگی نمایش می دهد. با استفاده از همین روش، دانشجویان می توانند با رجوع به منبع موثق، نوع نگارش را تغییر دهند تا از میزان شباهت کاسته شود.

همانندجو برای نشریه ها و ناشران کتاب های علمی به کار می رود و علاوه بر دانشجویان، ناشران توانایی این امر را دارند که با ثبت نام در سایت ایرانداک و مراجعه به سامانه همانندجو، تمامی مدارک علمی را مورد راستی آزمایی قرار دهند و از عدم تشابه آن ها با رساله های دیگر آسوده خاطر شوند.

راهنمای ورود به سایت همانندجو و بررسی رساله

  • وارد سایت همانندجو به آدرس اینترنتی tik.irandoc.ac.ir شوید و در بخش ورود آدرس ایمیل و گذرواژه خود را درج کنید. توجه داشته باشید در صورتی که قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده اید، ابتدا می بایست جهت عضویت، دکمه “نام نویسی” را بفشارید. البته ناگفته نماند که ورود به این بخش با مراجعه به سامانه ایرانداک به نشانی irandoc.ac.ir و کلیک روی عبارت “همانندجویی در نوشتارهای علمی” نیز امکان پذیر است.

مرحله یک ورود به سایت همانندجو

  • اکنون می بایست گزینه “نام نویسی شخص حقیقی” را انتخاب نمایید.

مرحله یک ورود به سایت همانندجو

  • در این بخش پس از به ثبت رساندن اطلاعات هویتی خود می بایست پایان نامه خود را از بخش درخواست جدید درج نمایید.مرحله سه ورود به سایت همانندجو
  • به بخش “پیشنهاد (پروپوزال) کارشناسی ارشد” مراجعه نموده و عنوان پروپوزال/ پایان نامه و متن آن را که تایید شده استدر قسمت عنوان متن و متن برای همانندجویی کپی نمایید.مرحله چهار ورود به سایت همانندجومرحله چهار ورود به سایت همانندجو
  • آدرس ایمیل استاد راهنما و شناسه را در قسمت مربوطه کنید و با فشردن دکمه “تایید شناسه”، به گام بعد بروید.مرحله پنج ورود به سایت همانندجو
  • پس از پرداخت هزینه کد رهگیری همراه با فیش در اختیار شما قرار می گیرد که نگهداری از آن الزامی می باشد.مرحله شش ورود به سایت همانندجو
  • در نهایت فایل pdf  همراه با درصد ذکر شده روی آن به شما ارسال خواهد شد که می بایست آن را به آموزش مرکز تحویل دهید.

در نهایت بهتر است در طول دوران تحصیل خود از سایت ایرانداک و همچنین سامانه همانند جو استفاده نمایید تا پروژه خود را با کمترین اتلاف وقت به اتمام برسانید.

 

سوالات متداول

1- سامانه همانندجو به چه منظور طراحی شده است؟

این سامانه به منظور بررسی تشابه موضوع پایان نامه ها و رساله ها در راستای جلوگیری از سرقت علمی طراحی شده است.

2- چگونه می توان پایان نامه را در سامانه همانندجو بارگذاری کرد؟

شما می توانید با مراجعه به آدرس الکترونیکی tik.irandoc.ac.ir و مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله حاضر، نسبت به این امر اقدام نمایید.

3- برای بررسی میزان تشابه مقالات در سایت همانندجو ملزم به پرداخت هزینه هستیم؟

بله، برای طی شدن مراحل بررسی مقاله خود می بایست مبلغی را به صورت اینترنتی پرداخت نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره