تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی | edu.uast.ac.ir

ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی | edu.uast.ac.ir

نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی مانند دیگر دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور، فنی و حرفه ای و… سامانه ای را تحت عنوان “هم آوا “ جهت ارائه خدمات به دانشجویان خود راه اندازی کرده است. دانشجویان این دانشگاه می توانند پس از مراجعه به سایت و وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و به انجام برخی از امور دانشجویی خود و استفاده از امکانات این سامانه بپردازند.

لینک مستقیم ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

لینک مستقیم ورود به سامانه هم آوا

پرداخت شهریه و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir امکان پذیر می باشد.

معرفی سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

هر یک از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی، دارای حساب کاربری مختص خود در سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir می باشند. این سایت جایگزین سامانه “سجاد” بوده و امکاناتی از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، پرداخت شهریه و… از طریق این سامانه برای دانشجویان مهیا گردیده است. اساتید دانشگاه نیز می توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه هم آوا، از خدمات در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

معرفی سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

 

مرحله اول: همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، صفحه نخست سامانه دارای سه قسمت می باشد. در این مرحله، ورود دانشجویان و اساتید به سامانه تعبیه شده است. افراد می توانند نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده تا بتوانند وارد پنل کاربری خود در سامانه شوند. یک گزینه دیگر در این قسمت وجود دارد که برای کسانی است که رمز خود را فراموش کرده اند و با انتخاب آن می توانند آن را بازیابی کنند.

مرحله دوم: این قسمت جهت انتشار اطلاعیه ها طراحی شده و اخبار مربوطه از طریق این بخش در اختیار کاربران قرار می گیرد. که شامل راهنمای پذیرفته‌شدگان کارشناسی، کاردانی و پذیرفته‌شدگان عدم حد نصاب 4003، زمان تغییر رشته و انتقال توأم با تغییر رشته و تمدید زمان انتخاب واحد دوره تابستان می باشد که با کلیک بر روی هر گزینه می توانید اطلاعات مود نیاز خود را کسب نمایید.

مرحله سوم: کسانی که می خواهند از سامانه سجاد (نسخه قدیمی سامانه هم آوا) استفاده کنند می توانند با ورود به سامانه جامع آموزش دانشگاه جامع علمی-کاربردی (نسخه قدیم) و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت مربوطه شوند. همچنین استعلام الکترونیک مدارک دانش آموختگان و برنامه موبایل دانشجو نیز در این قسمت قرار گرفته است.

مهم: توجه داشته باشید در صورتی که کد ملی و شماره شناسنامه شما یکسان است، کد ملی خود را در هر دو بخش نام کاربری و رمز عبور وارد کنید و چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، لازم است به بخش آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایید. همچنین برای افراد داوطلب جهت تدریس در دانشگاه علمی کاربردی این امکان فراهم است که با مراجعه به سامانه سامانه هم آوا، اطلاعات خود را وارد کرده و درخواست تدریس نمایند.

نحوه ورود به سامانه هم آوا

چنانچه دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی باشید، اطلاعات شخصی شما در پایگاه داده دانشگاه علمی کاربردی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کند، ذخیره شده است. از همین رو، جهت استفاده از امکانات سایت کافی است کد ملی و شماره شناسنامه خود را وارد کنید. شما می توانید به منظور ورود به سامانه هم آوا به ترتیب زیر عمل کنید.

  • ابتدا وارد سامانه هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir شوید و سپس نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسنامه) خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه هم آوا

  • تمام خدماتی که از طریق سامانه هم آوا در اختیار دانشجویان قرار می گیرند، در این صفحه نمایش داده می شوند.

خدمات سامانه هم آوا

امکانات سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی شامل امکانات متنوعی می باشد که به چند مورد اشاره می کنیم.

بخش اطلاعات شخصی: در این قسمت افراد می توانند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را مشاهده نمایند.

بخش تغییر کلمه عبور: دانشجویانی که خواستار تغییر دادن نام کاربری و یا رمز ورود خود هستند می توانند به این قسمت مراجعه نمایند.

بخش نیم رخ تحصیلی: لیست دروس انتخاب واحد برای هر ترم تحصیلی در این بخش تعبیه شده است که شامل درس های پیش نیاز، هم نیاز و درس های پیشنهادی می باشد.

بخش تایید انتخاب واحد: محصلان دانشگاه علمی کاربردی می توانند بعد از انتخاب واحد، تعداد واحدها را در سایت هم اوا مشاهده کنند.

بخش تسویه حساب: تمامی جزئیات مربوط به بخش پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی و تسویه آن برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و یا فارغ التحصیلی از دانشگاه را دارند در این سایت برای آنان شرح داده شده است.

امور قابل انجام در سامانه هم آوا

تمامی داوطلبانی که می خواهند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را به سرانجام برسانند باید آگاه باشند که پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال اول و دوم بوده که نام نویسی نهایی دانشجویان فقط از طریق مراجعه به سامانه edu.uast.ac.ir تکمیل خواهد شد. تمامی اموری که می توان از سامانه جهت انجام آن ها استفاده نمود شامل:

  • تکمیل ثبت نام
  • پیگیری پذیرش دانشگاه علمی کاربردی
  • درخواست انصراف و نقل و انتقالات دانشجویی
  • پرداخت شهریه
  • دریافت کارت دانشجویی
  • امور انتخاب واحد
  • اعتراض به نمرات
  • و …

دریافت مجدد رمز عبور از سامانه هم آوا

همان طور که در ابتدا مقاله ذکر شد، کسانی که رمز عبور و نام کاربری خود را فراموش کرده اند می توانند وارد سامانه edu.uast.ac.ir شده و روی گزینه کلمه عبور را فراموش کرده اید؟ کلیک کرده و رمز خود را بازیابی کنند.

دریافت مجدد رمز عبور از سامانه هم آوا

بعد از انتخاب گزینه مربوطه، با توجه به تصویر زیر، ابتدا می بایست نقش خود را با زدن علامت که شامل دانشجو، مدرس یا کارمند مشخص کرده و پس از آن کدملی خود را وارد نمایید. بعد از آن حاصل جمع اعداد داده شده را در کادر مربوطه وارد کنید سپس در مرحله آخر گزینه “ادامه” را انتخاب کنید. پس از به پایان رساندن این فرایند، رمز عبور و نام کاربری شما به شماره ایمیل و موبایلتان ارسال خواهد شد.

مرحله دوم دریافت مجدد رمز عبور از سامانه هم آوا

لازم به ذکر است دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می توانند از طریق راهنمای مشاهده نمرات در سامانه هم آوا نمرات خود را مشاهده نموده و در صورت داشتن اعتراض، پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانه هم آوا، از قسمت دسترسی به بخش کارنامه موقت خود اقدامات لازم را به انجام برسانند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمنیه عضو کانال تلگرام ایران مشاوره شده و نسبت به تمامی اخبار مربوط به این دانشگاه آگاه شوید.

 

سوالات متداول

1- آیا انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت هم آوا انجام می شود؟

بله، دانشجویان می توانند با توجه به اطلاعیه های مندرج در صفحه اصلی سایت هم آوا، اقدامات لازم در راستای انتخاب واحد خود را از طریق همین سایت به انجام برسانند.

2- برای ورود به سامانه هم آوا نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارم. چگونه می توانم آن ها را تهیه کنم؟

نام کاربری دانشجویان برای ورود به سامانه هم آوا معمولا کد ملی آن ها بوده و از شماره شناسنامه نیز می توان به عنوان رمز عبور استفاده کرد.

3- چگونه می توانم اعتراض به نمرات خود را از طریق سایت هم آوا ثبت کنم؟

دانشجویان می توانند پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانه هم آوا، از قسمت دسترسی به بخش کارنامه موقت خود مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره