تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی | edu.uast.ac.ir

ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی | edu.uast.ac.ir

نحوه ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی مانند دیگر دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور، فنی و حرفه ای و… سامانه ای را تحت عنوانهم آوا جهت ارائه خدمات به دانشجویان خود راه اندازی کرده است. دانشجویان این دانشگاه می توانند پس از مراجعه به سایت و وارد نمودن نام کاربری و کلمه عبور، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و به انجام برخی از امور دانشجویی خود و استفاده از امکانات این سامانه بپردازند.

لینک مستقیم ورود به سامانه هم آوا

پرداخت شهریه و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت “هم آوا” به نشانی edu.uast.ac.ir امکان پذیر می باشد.

معرفی سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

هر یک از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی، دارای حساب کاربری مختص خود در سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir می باشند. این سایت جایگزین سامانه “سجاد” بوده و امکاناتی از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، پرداخت شهریه و… از طریق این سامانه برای دانشجویان مهیا گردیده است. اساتید دانشگاه نیز می توانند با ورود به حساب کاربری خود در سامانه هم آوا، از خدمات در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

راهنمای تصویری ورود به سامانه هم آوا

چنانچه دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی باشید، اطلاعات شخصی شما در پایگاه داده دانشگاه علمی کاربردی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کند، ذخیره شده است. از همین رو، جهت استفاده از امکانات سایت کافی است کد ملی و شماره شناسنامه خود را وارد کنید. شما می توانید به منظور ورود به سامانه هم آوا به ترتیب زیر عمل کنید. چنانچه در انجام هر یک از مراحل زیر با مشکل مواجه شدید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در میان بگذارید.

  • ابتدا وارد سامانه هم آوا به نشانی edu.uast.ac.ir شوید و سپس نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره شناسنامه) خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
مرحله اول ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
  • در این مرحله جهت مشاهده منوی خدمات، لازم است روی گزینه “دسترسی” کلیک کنید.مرحله دوم ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

در صورت تمایل می توانید رمز عبور خود را در این بخش و با استفاده از کادرهای موجود در صفحه و سپس فشردن دکمه “ذخیره” تغییر دهید.

  • تمام خدماتی که از طریق سامانه هم آوا در اختیار دانشجویان قرار می گیرند، در این صفحه نمایش داده می شوند.مرحله سوم ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

همان طور که در تصویر مرحله اول مشاهده می کنید، صفحه نخست سامانه دارای سه ستون می باشد که هر یک جهت ارائه امکاناتی مهیا شده اند. اولین ستون از سمت راست، جهت ورود دانشجویان و اساتید به سامانه تعبیه شده است. ستون دوم شامل زمان بندی ثبت نام دانشجویان، انتخاب واحد، حذف و اضافه و… می باشد و ستون سوم نیز جهت انتشار اطلاعیه ها طراحی شده و اخبار مربوطه از طریق این بخش در اختیار کاربران قرار می گیرد.

توجه داشته باشید در صورتی که کد ملی و شماره شناسنامه شما یکسان است، کد ملی خود را در هر دو بخش نام کاربری و رمز عبور وارد کنید و چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، لازم است به بخش آموزش دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایید. همچنین برای افراد داوطلب جهت تدریس در دانشگاه علمی کاربردی این امکان فراهم است که با مراجعه به سامانه سامانه هم آوا، اطلاعات خود را وارد کرده و درخواست تدریس نمایند.

 
 

سوالات متداول

1- آیا انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت هم آوا انجام می شود؟

بله، دانشجویان می توانند با توجه به اطلاعیه های مندرج در صفحه اصلی سایت هم آوا، اقدامات لازم در راستای انتخاب واحد خود را از طریق همین سایت به انجام برسانند.

2- برای ورود به سامانه هم آوا نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارم. چگونه می توانم آن ها را تهیه کنم؟

نام کاربری دانشجویان برای ورود به سامانه هم آوا معمولا کد ملی آن ها بوده و از شماره شناسنامه نیز می توان به عنوان رمز عبور استفاده کرد.

3- چگونه می توانم اعتراض به نمرات خود را از طریق سایت هم آوا ثبت کنم؟

دانشجویان می توانند پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانه هم آوا، از قسمت دسترسی به بخش کارنامه موقت خود مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره