تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / فرهنگیان / سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان | education.cfu.ac.ir

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان | education.cfu.ac.ir

سایت گلستان دانشگاه فرهنگیان
سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

امروزه خدمات الکترونیکی نقش بسزایی در روند آموزش دانشجویان دارند و هر یک از دانشگاه های کشور می کوشند با راه اندازی سایت های اختصاصی خود و غنی سازی آن ها، گام های موثری در مسیر ارائه خدمات آنلاین بردارند. اما سیستم جامع گلستان از آن دسته سامانه هایی است که تنها مختص دانشجویان یک دانشگاه خاص نمی باشد بلکه دانشجویان دانشگاه های پیام نور و بسیاری از دیگر دانشگاه ها از جمله فرهنگیان، می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

این سامانه در ابتدا در دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی و پیاده سازی شد که پس از آن، زیرسیستم های ارزشیابی و تسویه حساب دانشجویی و همچنین زیرسیستم حق التدریس اساتید به عنوان زیرسیستم های مکمل، معرفی شدند. اما این پایان کار نبود و با گذشت زمان، زیرسیستم های متنوعی به آن افزوده شد تا خدمات مختلفی را با کیفیت مناسب پوشش دهد. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی خدمات سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان، راهنمای تصویری ورود به آن را نیز ارائه نماییم.

لینک مسقیم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می توانند درخواست خود مبنی بر انتقال به عنوان مهمان در مراکز و واحدهای داخلی را از طریق سامانه جامع دانشگاه فرهنگیان به نشانی education.cfu.ac.ir به ثبت برسانند.

معرفی خدمات سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

به طور کلی می توان گفت که سیستم گلستان کلیه امور دانشجویان از از بدو ورود و ثبت نام تا فارغ التحصیلی را بر عهده دارد و در این مسیر، خدمات گوناگونی را به دانشجویان ارائه می نماید. اموری همچون انتخاب واحد، پرداخت شهریه، مشاهده لیست دروس، تسویه حساب دانشجو، دریافت کارنامه، ثبت اعتراض دانشجو به نمرات، صدور گواهی اشتغال به تحصیل و… از جمله خدماتی هستند که به واسطه سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به آدرس education.cfu.ac.ir در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.

علاوه بر موارد فوق، در سیستم گلستان امکانات متنوعی در راستای پذیرش دانشجویان جدید پیش بینی شده است که محوریت اصلی آن به شرح زیر می باشد.

 • تعیین مدارک مورد نیاز با در نظر گرفتن مواردی همچون بورس، جنسیت، وضعیت نظام وظیفه و… به صورت خودکار
 • ثبت اطلاعات دانشجویان بورسیه
 • ویرایش اطلاعات ثبت نامی دانشجویان
 • صدور کارت موقت دانشجویی
 • دریافت لیست کسری مدارک دانشجویان جدیدالورود

در اواخر هر ترم، ممکن است برخی از دانشجویان بنا بر دلایل مختلف تمایل به حذف یک یا چند درس خود داشته باشند. از همین رو، امکان حذف اضطراری دروس نیز از جمله خدماتی است که در سیستم گلستان دانشگاه فرهنگیان گنجانده شده است. با توجه به تعداد بالا و تنوع زیاد در امکانات سیستم جامع گلستان، امکان ذکر تمامی آن ها و ارائه توضیحات کامل درباره هر یک، در قالب مقاله فراهم نمی باشد. از همین رو، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

راهنمای تصویری ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

هر یک از دانشجویان دانشگاه های فرهنگیان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه گلستان، از امکانات آن بهره مند شده و به انجام بخش اعظمی از امور دانشجویی خود بپردازند. به منظور ورود به سامانه مذکور می توانید مطابق با دستورالعمل زیر عمل کنید.

 • ابتدا وارد سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به نشانی education.cfu.ac.ir شوید و در صفحه پیش رو، روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • در این مرحله، صفحه ای برایتان نمایان می شود که باید جهت دسترسی به بخش ورود به سامانه، کد امنیتی مندرج در آن را در کادر مربوطه وارد نموده و کلید “ارسال” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • شناسه کاربری و گذرواژه خود را در کادرهای مشخش شده وارد نمایید و سپس روی عبارت “ورود” کلیک کنید.

 

 • پس از ورود به حساب کاربری خود، با صفحه زیر مواجه می شوید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، این صفحه از دو بخش کلی “منوی کاربر” و “پیشخوان خدمت” تشکیل شده است. از طریق گزینه “منوی کاربر” می توانید به بخش های دانشجو (پذیرش غیرحضوری، مشخصات دانشجو و درخواست ها)، جلسه درس، امتحان و نمره، شهریه، نامه های اداری، گزارش های آموزش و اطلاعات جامع دانشجو دسترسی پیدا کرده و از خدمات هر یک از آن ها استفاده نمایید.

مرحله چهارم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • قسمت بعدی مربوط به گزینه “پیشخوان خدمت” است و دارای پنج بخش مختلف تحت عناوین “کارت دانشجویی”، “درخواست بررسی مشکلات آموزشی”، “ثبت نام اصلی”، “ترمیم” و ” تقاضای انتقال به صورت مهمان در واحدها و مراکز داخلی” می باشد که هر یک از آن ها می توانند برطرف کننده نیاز دانشجویان در زمینه مربوطه باشند.

مرحله پنجم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • این بخش مختص انجام امور ثبت نامی می باشد. به عنوان مثال دانشجویان می توانند از این طریق، گزارش ثبت نامی خود را مشاهده نموده و یا در صورت تمایل، نسبت به حذف یک یا تعدادی از دروس خود اقدام نمایند.

مرحله ششم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • منوی “ارزشیابی” از دو بخش “استاد” و “نظرسنجی” تشکیل شده است. همان طور که از نام این قسمت پیداست، خدمات آن مربوط به ارزشیابی اساتید و شرکت در نظرسنجی ها می باشد.

مرحله هفتم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

 • دانشجویانی که به هر دلیل قصد دارند رمز عبور خود در سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان را تغییر دهند، می توانند با مراجعه به بخش “سیستم” و کلیک روی گزینه “کاربران”، نسبت به تغییر رمز عبور خود از طریق بخش “تغییر گذرواژه” اقدام نمایند.

مرحله هشتم ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

ناگفته نماند که در صفحه ابتدایی سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان، اطلاعیه های مهمی پیرامون زمان ثبت نام در دوره های مهارت آموزی، زمان انتخاب واحد، پذیرش قبول شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش و… در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. همچنین اساتید دانشگاه های فرهنگیان نیز می توانند با ورود به این سامانه، علاوه بر ثبت و تایید نمرات دانشجویان خود از سایر خدمات آن بهره مند شوند.

موضوع شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص از آن دسته موضوعاتی است که معمولا در سامانه های دانشگاهی کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در حالی که در سیستم گلستان دانشگاه فرهنگیان، امکان ارسال درخواست از سوی دانشجویان با استفاده از منوی “پیشخوان خدمت” موجود در صفحه کاربری آن ها فراهم می باشد. پس از بررسی های انجام شده توسط شورا و صدور رای نهایی، دانشجویان می توانند از طریق همین بخش، نتایج مربوطه را مشاهده نمایند.

 

سوالات متداول

1- برای ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان مستلزم ارائه شناسه کاربری (کد ملی) و گذرواژه (شماره دانشجویی) می باشد.

2- دلیل بروز خطا هنگام ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان چیست؟

در صورتی که هنگام مراجعه به این سامانه با مشکل مواجه شدید، لازم است از طریق مرورگر Internet Explorer استفاده نمایید.

3- آیا امکان ارسال درخواست به شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص از طریق سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان فراهم می باشد؟

بله، انجام فرآیند مربوطه از طریق منوی پیشخوان خدمت موجود در حساب کاربری دانشجویان فراهم است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام من الان دانشجوهم در دانشگاه دولتی ومیخوام این درسوادمه بدم راهی هست که بدون کنکوربشه وارددانشگاه فرهنگیان شد

 2. سلام
  من ۳۱ سالمه فارغ التحصیل لیسانس رشته حسابداری هستم و هدفم معلم شدنه ایا میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم و به دانشگاه فرهنگیان برم

  • با سلام، شرایط پذیرش در دانشگاه های قرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، معدل کل دیپلم ۱۴، حداقل تراز ۶۵۰۰ و شرایط سنی ۲۲ سال تمام می باشد.

 3. با سلام

  در حال حاظر دانشجو ام دانشگاه دولتی ورودی ۹۶

  *که خرداد ماه آینده فارغ تحصیل* میشم امسال دوباره میخوام کنکور سراسر شرکت کنم و هدفم تربیت معلم هستش

  با توجه به اینکه یکبار از دانشگاه دولتی استفاده کردمه آیا در صورت قبول شدن و مجاز شدن در دانشگاه فرهنگیان دوباره میتونم در مقطع لیسانس از دانشگاه فرهنگیان که دانشگاه دولتی هست استفاده کنم؟

  یا هر شخص فقط یک بار میتونه از دانشگاه دولتی استفاده کنه؟

  • با سلام و وقت بخیر، برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰، شما باید تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵، از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید. . با داشتن شرایط دانشگاه های فرهنگیان (شرایط سنی، شرط معدل و کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در کنکور سراسری) محدودیتی جهت شرکت برای شما وجود ندارد.

دریافت مشاوره