تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir

سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir

ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور
سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

سامانه گلستان یکی از پایگاه های اینترنتی تحصیلی است که تنها مربوط به امور دانشجویی یک دانشگاه خاص نمی باشد و محصلان واحدهای دانشگاهی مختلف مانند دانشگاه پیام نور، فرهنگیان و… می توانند با مراجعه به آن از خدمات مختلف سامانه استفاده نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور و همچنین دانشجویان در حال تحصیل در واحدهای مختلف این دانشگاه می توانند برای مشاهده وضعیت آموزشی و برنامه کلاسی دروس خود به سایت گلستان دانشگاه پیام نور مراجعه نموده و با درج اطلاعات لازم مطابق با مراحلی که در ادامه این مقاله ذکر شده است، از این سامانه استفاده کنند.

لینک مسقیم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

reg.pnu.ac.ir

جهت ثبت نام و انتخاب واحدهای درسی دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سامانه گلستان این دانشگاه به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir اقدام نمود.

معرفی سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

سامانه گلستان دانشگاه پیام نور در راستای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان خود راه اندازی شده است. دانشجویان می توانند با مراجعه به این سامانه اقدامات لازم در راستای ثبت نام و انتخاب واحد خود را به انجام برسانند و همچنین از امکانات موجود در سایر بخش ها متناسب با نیاز خود استفاده کنند. در این قسمت قصد داریم به معرفی هر یک از بخش های سامانه مذکور بپردازیم.

خدمات سامانه گلستان پیام نور

  • شماره 1: همان طور که در تصویر مشخص است، دانشجویان می توانند امور مربوط به پذیرش، شهریه، ثبت درخواست و ارسال نامه های اداری، مشاهده کارنامه و اطلاعات هویتی خود را از این قسمت پیگیری کنند.
  • شماره 2: جهت انجام امور مالی و اطلاع از وضعیت پرداخت شهریه و میزان بدهی می بایست از این قسمت اقدام صورت گیرد.
  • شماره 3: در این قسمت دانشجویان می توانند درخواست هایی از جمله اخذ درس معرفی به استاد، گواهی اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی، کارگاه های آموزشی، درخواست کارآموزی و… را به ثبت برسانند.
  • شماره 4: پیش از آغاز هر نیمسال تحصیلی دانشجویان می توانند با مراجعه به این بخش اقدام به ثبت نام و انتخاب واحد نمایند. همچنین در صورت نیاز، اقدامات مربوط به حذف و اضافه نیز از همین قسمت انجام می گیرد.
  • شماره 5: در پایان هر نیمسال لازم است که دانشجویان با ورود به این قسمت فرم ارزشیابی اساتید را تکمیل نموده و میزان رضایت خود را از استاد مربوطه اعلام نمایند.
  • شماره 6: در مواقع لازم دانشجو می تواند با مراجعه به این بخش نسبت به تغییر گذر واژه یا ارائه تعهد در بعضی موارد اقدام نماید.
  • شماره 7: در این بخش سایر اطلاعات مربوط به دروس ناتمام کاربر و وضعیت آن ارائه شده است.

راهنمای ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

تمامی کاربرانی که می خواهند وارد سامانه گلستان دانشگاه پیام نور شوند و یا مراحل نام نویسی خود در واحد دانشگاهی محل قبولی را آغاز نمایند، می بایست مطابق با مراحل ذیل اقدامات لازم را به انجام برسانند.

  • ابتدا به سامانه جامع دانشگاهی گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir مراجعه نموده و روی عبارت “ورود به سیستم” موجود در صفحه پیش رو، کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

  • سپس صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که می بایست کد نمایش داده شده را در کادر موجود در این قسمت وارد کرده و دکمه “ارسال” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

  • در این مرحله بایستی نام کاربری و گذرواژه خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید. توجه کنید که شناسه کاربری باید به صورت “شماره داوطلبی + h992” درج شود و گذرواژه نیز همان کد ملی فرد می باشد. همچنین اگر در ابتدای کد ملی شما رقم صفر وجود دارد، باید هنگام ثبت اطلاعات مربوطه ذکر شود. بعد از درج موارد فوق، کلید“ورود” را جهت انتقال به پنل شخصی خود بفشارید. (در اولین ورود خود به این سامانه ملزم به تغییر کلمه عبور و در صورت تمایل، شناسه کاربری خود خواهید بود.)

مرحله سوم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

اکنون شما می توانید مطابق با توضیحاتی که در بخش قبل ارائه گردید، وارد پروفایل کاربری شخصی شده و از خدمات مختلفی که معرفی شدند بهره مند شوید.

 

از آن جایی که تا زمان تکمیل روند واکسیناسیون دانشجویان تمامی آموزش ها به صورت اینترنتی از طریق سامانه های اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی کشور ادامه خواهد داشت، دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز می بایست پس از آشنایی با راهنمای شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه پیام نور به آدرس سامانه های کلاس مجازی دانشگاه پیام نور مراجعه نمایند و در کلاس های درسی آنلاین خود مطابق با زمان بندی موجود در برنامه انتخاب واحد شرکت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- سامانه گلستان دانشگاه پیام نور چه کاربردی دارد؟

این سامانه در راستای ارائه خدماتی مانند انتخاب واحد، مشاهده برنامه کلاسی، ارزشیابی اساتید، بررسی وضعیت مالی و... مشغول به فعالیت است.

2- پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور چگونه می توانند ثبت نام نهایی خود را به انجام برسانند؟

با درج نام کاربری و گذرواژه (کد ملی) از طریق دو سایت reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir می توان جهت ثبت نام اقدام نمایند.

3- آیا صدور کارت موقت دانشجویی دانشگاه پیام نور از طریق سیستم گلستان صورت می گیرد؟

بله، دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور می توانند کارت دانشجویی خود را از این سامانه دریافت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره