تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir

سامانه گلستان دانشگاه پیام نور | reg.pnu.ac.ir

ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور
سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

سامانه گلستان یکی از پایگاه های اینترنتی تحصیلی است که تنها مربوط به امور دانشجویی یک دانشگاه خاص نمی باشد و محصلان واحدهای دانشگاهی مختلف مانند دانشگاه پیام نور، فرهنگیان و… می توانند با مراجعه به آن از خدمات مختلف سامانه استفاده نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام دانشگاه پیام نور و همچنین دانشجویان در حال تحصیل در واحدهای مختلف این دانشگاه می توانند برای مشاهده وضعیت آموزشی و برنامه کلاسی دروس خود به سایت گلستان دانشگاه پیام نور مراجعه نموده و با درج اطلاعات لازم مطابق با مراحلی که در ادامه این مقاله ذکر شده است، از این سامانه استفاده کنند.

لینک مسقیم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

reg.pnu.ac.ir

پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه پپام نور می توانند از طریق سامانه گلستان این دانشگاه به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir نسبت به انجام فرآیند ثبت نام خود در دانشگاه محل پذیرش اقدام کنند.

معرفی سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

سامانه گلستان در ابتدا در دانشگاه صنعتی اصفهان راه اندازی شد و سپس زیرسیستم هایی مانند تسویه حساب و ارزشیابی نیز به آن اضافه گردید که با گذشت زمان، این سایت جهت ارائه خدمات جدید به دانشجویان واحدهای دانشگاهی مختلف دچار تغییراتی شد.

سامانه گلستان دانشگاه پیام نور نیز در راستای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان خود مانند انجام فرآیند انتخاب واحد، مشاهده برنامه کلاسی و ساعات دروس، ثبت اطلاعات دانشجویان بورسیه، ارزشیابی اساتید، بررسی وضعیت مالی و سایر موارد در حال حاضر مشغول به فعالیت است. بد نیست بدانید که مشاهده وضعیت لغو یا برگزاری کلاس های درسی پیام نور از طریق سامانه سهبای دانشگاه پیام نور نیز برای محصلان فراهم می باشد.

همچنین داوطلبان واجد شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که در واحدهای مختلف این مرکز آموزشی پذیرش شده اند، می توانند با در دست داشتن مدارک لازم در بازه زمانی مقرر به این سامانه مراجعه نموده و فرم ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل کنند. شایان ذکر است که علاوه بر این موارد، ویرایش اطلاعات ثبت نامی، صدور کارت موقت دانشجویی و دریافت لیست کسری مدارک نیز برای دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه امکان پذیر می باشد.

به طور مثال افرادی که فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را به انجام رسانده اند و در زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور نسبت به حضور در جلسه اقدام نموده اند، بعد از مشخص شدن وضعیت قبولی و در صورت پذیرش بایستی طبق زمان بندی اعلام شده برای ثبت نام نهایی خود در دانشگاه محل قبولی به سایت گلستان دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

راهنمای ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

تمامی داوطلبانی که می خواهند وارد سامانه گلستان دانشگاه پیام نور شوند و یا مراحل نام نویسی خود در واحد دانشگاهی محل قبولی را آغاز نمایند، می بایست مطابق با مراحل ذیل اقدامات لازم را به انجام برسانند.

  • ابتدا به سامانه جامع دانشگاهی گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir مراجعه نموده و روی عبارت “ورود به سیستم” موجود در صفحه پیش رو، کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

  • سپس صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که می بایست کد نمایش داده شده را در کادر موجود در این قسمت وارد کرده و دکمه “ارسال” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

  • در این مرحله بایستی نام کاربری و گذرواژه خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید. توجه کنید که شناسه کاربری باید به صورت “شماره داوطلبی + h992” درج شود و گذرواژه نیز همان کد ملی فرد می باشد. همچنین اگر در ابتدای کد ملی شما رقم صفر وجود دارد، باید هنگام ثبت اطلاعات مربوطه ذکر شود. بعد از درج موارد فوق، کلید“ورود” را جهت انتقال به پنل شخصی خود بفشارید. (در اولین ورود خود به این سامانه ملزم به تغییر کلمه عبور و در صورت تمایل، شناسه کاربری خود خواهید بود.)

مرحله سوم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

  • پس از ورود به حساب کاربری خود می توانید بخش های مختلفی مانند مالی و اداری، ارزشیابی و… را مشاهده کنید که با کلیک بر روی هر کدام، امکان استفاده از خدمات آن برای شما فعال می شود.

مرحله چهارم ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

در سمت راست پنل خود در صورت کلیک بر روی “آموزش”، زبانه هایی مانند دانشجو، شهریه، نامه های اداری، گزارش های آموزش، اطلاعات جامع دانشجو و مشاهده نتایج آزمون دانشجو قابل مشاهده هستند که هر کدام کاربرد مختص به خود را دارند.

به طور مثال با کلیک روی عبارت “دانشجو”می توانید مشخصات محصل، درخواست های مختلف مانند درخواست گواهی اشتغال به تحصیل و یا تجدید نظر نمره و… را مشاهده کنید و یا در صورت تمایل به بررسی وضعیت مالی و همچنین پرداخت شهریه به بخش “شهریه” مراجعه نمایید.

همان گونه که می دانید، متقاضیان دانشگاه پیام نور جهت نام نویسی در واحد محل قبولی و همچنین تشکیل پرونده می بایست فرم های اعلام شده در سامانه آموزشی را در زمان مقرر تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که عدم انجام به موقع این فرآیند باعث لغو قبولی فرد در دانشگاه می گردد. در نتیجه اگر برای اولین بار و برای انجام فرآیند نام نویسی وارد پنل خود می شوید باید با مراجعه به بخش “آموزش” و سپس کلیک بر روی عبارت “دانشجو”، گزینه “پذیرش غیرحضوری” را انتخاب نموده و روی لینک فعال “پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید الورود” کلیک نمایید.

از آن جایی که در حال حاضر تمامی آموزش ها به صورت اینترنتی از طریق سامانه های اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی کشور در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز می بایست پس از آشنایی با راهنمای شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه پیام نور به آدرس سامانه های کلاس مجازی دانشگاه پیام نور مراجعه نمایند و در کلاس های درسی آنلاین خود مطابق با زمان بندی موجود در برنامه انتخاب واحد شرکت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- سامانه گلستان دانشگاه پیام نور چه کاربردی دارد؟

این سامانه در راستای ارائه خدماتی مانند انتخاب واحد، مشاهده برنامه کلاسی، ارزشیابی اساتید، بررسی وضعیت مالی و... مشغول به فعالیت است.

2- پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور چگونه می توانند ثبت نام نهایی خود را به انجام برسانند؟

پدیرفته شدگان می توانند با درج نام کاربری و گذرواژه (کد ملی) از طریق دو سایت reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir جهت ثبت نام اقدام نمایند.

3- آیا صدور کارت موقت دانشجویی دانشگاه پیام نور از طریق سیستم گلستان امکان پذیر است؟

بله، دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور می توانند کارت دانشجویی موفق خود را از این سامانه دریافت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره