تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری | sanjesh.org

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری | sanjesh.org

سامانه نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

تمامی داوطلبان مجاز به ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های سراسری، مهلت دارند تا در زمان مقرر لیست انتخابی خود را در سامانه انتخاب رشته بدون آزمون وارد کنند. تعداد مجاز انتخاب رشته های بدون کنکور برای هر داوطلب، 100 کد رشته محل بوده که پس از اعلام نتایج می توانند وضعیت قبولی خود را مشاهده نمایند. اما سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس های خودگردان کدام است؟ داوطلبان جهت مشاهده نتایج باید چه طریقی اقدام کنند؟

داوطلبان جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانند به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

سایت اعلام نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری 

از دانشگاه های بدون کنکور می توان به برخی از دانشگاه های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی اشاره نمود که علاوه بر فرآیند انتخاب رشته، اعلام نتایج نیز از طریق سایت مشابه انجام می گیرد. به این معنا که داوطلبان جهت ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی و یا سایر دوره های مذکور، فرم جدایی برای انتخاب رشته نداشته و همگی به ترتیب اولویت های داوطلب در سامانه به ثبت می رسند.

در رابطه با سایت اختصاصی اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری باید گفت، این سایت در واقع سامانه ای است که داوطلبان هنگام ثبت نام و انتخاب رشته به آن مراجعه کرده اند. به عبارتی این سامانه همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه های سراسری

نتایج انتخاب رشته بدون کنکور سراسری معمولا سریع تر از رشته های با آزمون منتشر می شود. به دلیل این که پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری معمولا در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد؛ به همین سبب شاهد دو مرحله اعلام نتایج بدون کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور خواهیم بود.

داوطلبانی که قصد ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه سال جاری را دارند، می توانند در موعد مقرر، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام کنند که نتایج آن به فاصله یک تا دو هفته پس از ثبت نام اعلام می شود. داوطلبان می توانند مطابق با راهنمای گام به گام زیر، به نتجه پذیرش خود دست پیدا کنند.

  • در ابتدا وارد سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

  • در بین لینک های موجود در صفحه، عبارت “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399” را انتخاب کنید.مرحله دوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

  • بعد از انتخاب یکی از روش های زیر، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و پس از انتخاب گزینه “مشاهده نتیجه”، کارنامه خود را رویت خواهید کرد.مرحله سوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

 

داوطلبانی که قصد مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور، نتایج بدون کنکور غیرانتفاعی و یا هر یک از دانشگاه های سراسری را دارند، باید مطابق راهنمای فوق، عمل نمایند. تعداد رشته هایی که به صورت بدون کنکور ارائه می شوند، هر ساله رو به افزایش می باشد که ملاک پذیرش در این نوع از رشته ها، معدل کتبی داوطلب در دوره تحصیلی متوسطه می باشد. اما در این زمینه محدودیتی وجود ندارد و تمامی افرادی که واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری هستند، می توانند کد رشته های بدون کنکور مورد نظر خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

2- چگونه می توان به نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری دسترسی پیدا نمود ؟

شما می توانید با مراجعه به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org، از نتایج پذیرش یا عدم پذیرش خود نیز اطلاع پیدا کنید.

3- آیا داوطلبان می توانند اعتراضات خود را نسبت به نتایج اعلام شده ذکر کنند؟

بله شما در صورت نیاز به ثبت اعتراضات خود می توانید به وبسایت sanjesh.org مراجعه نموده و از طریق قسمت سیستم ثبت درخواست، عملیات مربوطه را به انجام برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره