تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری | sanjesh.org

سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری | sanjesh.org

سامانه نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری
سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری

تمامی داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های سراسری را دارند، می توانند در زمان مقرر لیست رشته های انتخابی خود را در سامانه انتخاب رشته بدون آزمون وارد کنند. متقاضیانی که در رشته های بدون کنکور نام نویسی کرده اند، پس از اعلام نتایج می توانند وضعیت قبولی خود را مشاهده نمایند. اما سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، غیرانتفاعی، پیام نور، مجازی و پردیس های خودگردان کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

لینک مستقیم ورود به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسریsanjesh.org

داوطلبان جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانند به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

سایت اعلام نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری 

 سایت اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1401 در واقع سامانه ای است که داوطلبان هنگام ثبت نام و انتخاب رشته به آن مراجعه کرده اند. به عبارتی این سامانه همان سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد که در ادامه به معرفی بخش های مختلف این سایت می پردازیم.

sanjesh
sanjesh

بخش 1: در این بخش مهمترین اخبار همراه با عکس قرار داده می شود.

بخش 2: در این قسمت منویی با کادرهای مختلف وجود دارد که داوطلبان جهت اطلاع از اخبار مربوط به هر یک از آزمون ها، می توانند بر روی کادر مربوط به آن کلیک نمایند.

بخش3: در قسمت میانی صفحه کادر اخبار قرار دارد که در آن لینک مهم ترین اخبار و اتفاقات در جریان گذاشته شده است تا داوطلبان به راحتی به آنها دست یابند.

بخش 4: سیستم پاسخگویی بخشی است که از آن برای کارهایی مثل بازیابی رمز عبور، ارسال درخواست اعتراض، پرسیدن سوالات متداول و … استفاده می شود.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری

در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده و دریافت کنند. به دلیل این که پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری معمولا در دو نوبت مهر و بهمن ماه صورت می گیرد، شاهد دو مرحله اعلام نتایج بدون کنکور در سایت مذکور خواهیم بود. ثبت نام کنندگان می توانند مطابق با راهنمای تصویری زیر، به نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود دست پیدا کنند.

  • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه
  • عبارت “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1401” را انتخاب کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

  • با انتخاب یکی از روش های موجود، اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و پس از فشردن کلید “مشاهده نتیجه”، کارنامه خود را رویت خواهید کرد.مرحله سوم مشاهده نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه

داوطلبانی که قصد مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور، نتایج بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 و یا هر یک از دانشگاه های سراسری را دارند، باید مطابق راهنمای فوق عمل نمایند. تعداد رشته هایی که به صورت بدون کنکور ارائه می شوند، هر ساله رو به افزایش است که ملاک پذیرش در این نوع از رشته ها، معدل کتبی دیپلم داوطلب در دوره تحصیلی می باشد. در زمینه ثبت نام بدون آزمون، محدودیتی وجود ندارد و تمامی کسانی که واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری هستند، می توانند کد رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان به نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری دسترسی پیدا کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می توان از نتایج بدون آزمون اطلاع پیدا کرد.

2- چه فرآیندهایی را می توان از طریق سامانه اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری انجام داد؟

داوطلبان برای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون و همچنین دریافت دفترچه آن، می توانند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

3- نحوه دریافت جواب انتخاب رشته بدون آزمون از سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری چگونه است؟

راهنمای مشاهده و دریافت نتایج انتخاب رشته بدون کنکور در متن مقاله فوق به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره