تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / سایت اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402 | saja.medu.ir

سایت اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402 | saja.medu.ir

سایت اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 - 1402
سایت اعلام نتایج مدارس شاهد 1401 – 1402

معمولا والدین می خواهند که فرزندان آن ها در بهترین مدارس و مراکز آموزشی تحصیل کنند. از جمله این مدارس که هر ساله دانش آموزان زیادی برای ثبت نام در آن اقدام می کنند، می توان به مدارس شاهد اشاره کرد که از نظر میزان اطلاعات علمی معلمان و کیفیت آموزشی در سطح خوبی قرار دارند. ثبت نام این مدارس برای پایه اول ابتدایی در نیمه اول خرداد، و برای پایه های هفتم و دهم به ترتیب در اوایل و اواسط تیرماه، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سجا صورت می گیرد. دانش آموزان پس از ثبت نام می توانند نتایج پذیرش یا عدم پذیرش خود را نیز از طریق سایت سجا مشاهده نمایند.

نتایج ثبت نام مدارس شاهد برای پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم از طریق سایت saja.medu.ir، اعلام می شود. نتایج ثبت نام میان پایه ای دانش آموزان نیز به صورت حضوری در مدارس اعلام می گردد.

سامانه اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401

مدارس شاهد با هدف تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران، در سال 1365 توسط امام خمینی (ره) تاسیس گردید. به همین دلیل دانش آموزان متقاضی تحصیل در این مدارس می بایست شرایط ثبت نام مدارس شاهد را داشته باشند تا بتوانند در این مدارس پذیرش شوند. پس از ثبت نام در سایت مدارس شاهد، داوطلبان می توانند در زمان مقرر نتایج پذیرش خود را از طریق “سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران” به نشانی saja.medu.ir مشاهده نمایند.

طبق روال هر ساله می توان پذیرش فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان را در این مدارس قطعی اعلام کرد اما پذیرش دانش آموزان عادی در دو مرحله و پس از بررسی امتیازات کسب شده توسط هر دانش آموز اعلام می شود.

زمان و نحوه اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، دانش آموزانی که در ثبت نام مدارس شاهد شرکت کرده اند، برای دریافت نتایج اولیه از طریق سایت ثبت نام می بایست طبق برنامه زمانی مقرر به سامانه سجا مراجعه نمایند. همچنین تا کنون زمان اعلام نتایج مدارس شاهد برای سال تحصیلی 1400 – 1401 اعلام نشده است اما با توجه به سال گذشته زمان تقریبی اعلام نتایج 1400 – 1401 همانند جدول زیر می باشد.

زمان بندی اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد 99 – 1400
مراحل اعلام نتایج پایه اول ابتدایی پایه هفتم پایه دهم
اعلام نتایج غیر قطعی از طریق سایت و ارسال پیامک توسط مدرسه 19 تا 21 خرداد 16 تیر ماه 99 23 تیر
تایید مدارک ثبت نام از سوی منطقه، استان و اعلام نتایج قطعی به اولیا 27 خرداد تا 3 تیر 28 تیر تا 3 مرداد 1 تا 15 مرداد

همچنین دانش آموزانی که برای ثبت نام میان پایه ای مدارس شاهد، به صورت حضوری به یکی از این مدارس مراجعه کرده اند، برای اطلاع از نتایج اولیه خود می بایست به صورت حضوری به همان مدرسه مراجعه نمایند. داوطلبان برای مشاهده نتایج مدارس شاهد از طریق سایت سجا لازم است مطابق مراحل زیر عمل نمایند.

  • مراجعه به سامانه جامع امور شاهد و ایثارگران (سجا) به نشانی saja.medu.ir
  • کلیک روی گزینه “ورود دانش آموزان” از قسمت “ثبت نام دانش آموزان” در سمت چپ صفحه پیش رو
  • داوطلبان سپس با وارد کردن کدملی و شماره سریال شناسنامه خود به عنوان نام کاربری و رمز عبور، قادر به مشاهده نتایج ثبت نام می باشند.

نتایج ثبت نام مدارس شاهد به سه صورت خواهد بود: داوطلبانی که پذیرفته نشده اند، دانش آموزانی که به صورت قطعی پذیرفته شده اند و دانش آموزانی که اسم آن ها در لیست ذخیره می باشد. در صورتی که همه دانش آموزان پذیرفته شده در این مدارس ثبت نام نکنند یا مدارک آن ها توسط مسئولین مربوطه تایید نشود، پذیرفته شدگان به عنوان ذخیره می توانند در صورت تایید مدارک خود در این مدارس ثبت نام نمایند.

پس از اعلام نتایج مدارس شاهد، افرادی که به صورت قطعی و یا به عنوان ذخیره پذیرفته شده اند می بایست مدارک ثبت نام مدارس شاهد را به مدرسه محل پذیرش خود ارائه نمایند تا پس از بررسی مدارک، نتایج قطعی آن اعلام شود. جهت کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک ثبت نام مدارس شاهد می توانید روی لینک آن ها کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- زمان اعلام نتایج ثبت نام مدارس شاهد به چه صورت است؟

در حال حاضر زمان دقیقی برای آن مشخص نشده است، اما داوطلبان می توانند در کمتر از یک تا دو هفته پس از نام نویسی، از نتیجه اولیه ثبت نام خود مطلع شوند.

2- چگونه می توان نتایج ثبت نام مدارس شاهد را مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام دانش آموزی سجا به نشانی edu.uast.ac.ir، این نتایج را مشاهده نمایند.

3- برای مشاهده اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 - 1401، چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

این اطلاعات شامل کد ملی و شماره سریال شناسنامه است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس