سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد | azmoon.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد | azmoon.org

سایت و نحوه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

طی چند سال اخیر پذیرش در دانشگاه های آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می پذیرد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فرصت خوبی است تا افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند در آزمون سراسری شرکت کنند، پس از انتخاب رشته در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود قبول نشده اند یا از رشته قبولی خود رضایت ندارند، بتوانند با نام نویسی در دانشگاه های آزاد به تحصیل خود ادامه دهند. پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان صورت می گیرد. داوطلبان می بایست در موعد مقرر که از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می گردد، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولا این دانشگاه در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه، به صورت بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 99 در نیمسال دوم تحصیلی، در دو مقطع کاردانی و کارشناسی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می پذیرد.

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

همان طور که اشاره شد، نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت نیمسال اول و دوم تحصیلی، با توجه به سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می شود. ثبت نام اولیه بدون آزمون دانشگاه آزاد در مهر ماه، به صورت اینترنتی انجام می شود و کلیه مراحل مربوطه از جمله ارائه مدارک در پذیرش بهمن ماه، به صورت حضوری و از طریق مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می پذیرفت اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این فرآیند در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی برگزار می شود. از همین رو، داوطلبان ورودی می بایست در مدت زمان مقرر که توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد تعیین می گردد، از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی  azmoon.iau.ac.ir، نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

پذیرش بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه آزاد 99 در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند برای آگاهی از شرایط ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور آزاد 99، دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را از سایت مذکور دریافت و مطالعه نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن در رشته های بدون آزمون دانشجو می پذیرد و متقاضیان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. معمولا مهلت مجدی برای بازماندگان از نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه در نظر گرفته می شود اما پیشنهاد می کنیم تا به موقع نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام کنید.

 چنانچه تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مرحله پذیرش بهمن ماه 99 را دارید، لازم است ابتدا هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 را به صورت اینترنتی پرداخت کرده و سپس به طی مراحل زیر بپردازید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir شوید و روی لینک “ثبت نام بدون آزمون مقطع کاردانی و کارشناسی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 99 – 1400” کلیک کنید.مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • سپس بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نمایید.
  مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • در صفحه پیش رو، چند نکته در زمینه خرید کارت اعتباری بیان شده است که می بایست پس از مطالعه آن ها، گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.
  مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • در این مرحله لازم است روی یکی از مقاطع ارائه شده که مد نظر دارید، کلیک نمایید.مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • برای تایید انتخاب خود گزینه “بله” را بفشارید.
  مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • کادرهای مربوط به اطلاعات ثبت نامی خود را تکمیل نمایید و بعد از آن روی دکمه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کنید.
  مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • هم اکنون به درگاه بانکی مربوطه منتقل شده اید که می بایست پس از تکمیل کادر های موجود در صفحه، گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید. سپس شماره کارت اعتباری به منظور ثبت نام برای شما نشان داه می شود که می بایست آن را برای انجام مراحل بعد یاداشت کنید.مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • به صفحه اول سایت بازگردید و برای انجام روند نام نویسی، روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
  مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • اکنون با وارد کردن “کد ملی” و “شماره کارت اعتباری” که در مرحله قبل دریافت نمودید، دکمه “ورود به ثبت نام” را انتخاب کنید و سپس فرم ثبت نام اینترنتی خود را به طور صحیح تکمیل نمایید و اسکن عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های ذکر شده در دفترجه، بارگذاری کنید.
  مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از به ثبت رساندن کد رشته های مورد نظر خود می بایست نسبت به “تایید نهایی” آن ها اقدام کنید. در نهایت نیز سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که حتما دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد 99 را از سایت مربوطه دریافت کرده و آن را به منظور آگاهی از رشته های ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی، مطالعه نمایید.

بسیاری از داوطلبان ممکن است پس از دریافت رمز عبور خود، آن را یادداشت نکرده و یا فراموش کرده باشند. این دسته از متقاضیان می توانند با توجه به نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، رمز عبور خود را مجددا دریافت کنند. با فرارسیدن زمان اعلام نتایج بدون کنکور آزاد 99 داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند باید به صورت اینترنتی مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 را ارائه دهند تا مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق، روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول 

1- آدرس سایت اینترنتی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir نسبت به نام نویسی خود اقدام فرمایید.

2- چه زمانی به منظور ثبت نام کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 به سایت مراجعه کنیم؟

لینک ثبت نام این دوره از تاریخ 30 آذر ماه 99 فعال شده است.

3- نحوه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد چگونه است؟

ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد که مراحل آن در مقاله فوق ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  برای ثبت نام در کارشناسی پیوسته چرا کارت اعتباری نداره الان که رفتم فقط نوشته کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته
  باید چکار کنیم

  • ایران مشاوره

   با سلام، لینک ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته در سایت دانشگاه آزاد قابل دسترس نیست به علت اینکه مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است. شما می توانید از طریق ارسال درخواست از طریق سایت دانشگاه آزاد، از کارشناسان مربوطه راهنمایی برای ثبت نام دریافت نمایید.

 2. Avatar

  کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون چه زمانی برای ثبت نام تو سایت قرار میگیره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت مرکز سنجش و پذیرش امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، برای ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، تنها در دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ثبت نام انجام می گیرد.

دریافت مشاوره