خانه پذیرش بدون کنکور سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 | azmoon.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 | azmoon.org

سایت و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

طی چند سال اخیر پذیرش در دانشگاه های آزاد به دو صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می پذیرد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فرصت خوبی است تا افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند در آزمون سراسری شرکت کنند، پس از انتخاب رشته در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود قبول نشده اند یا از رشته قبولی خود رضایت ندارند، بتوانند با نام نویسی در دانشگاه های آزاد به تحصیل خود ادامه دهند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی متقاضیان صورت می گیرد. داوطلبان می بایست در موعد مقرر که از سوی سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می گردد، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. معمولا این دانشگاه در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه، به صورت بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

✅لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

azmoon.iau.ir..

داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور آزاد می بایست به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

[/box

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

افراد با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی  azmoon.iau.ac.ir می توانند از موارد مختلفی اطلاع حاصل نمایند، که در ادامه به توضیح بخش های مختلف این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شماره 1: در این قسمت لینک های مهم و مرتبط با سایت مذکور از قبیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان سنجش آموزش کشور و… قرار داده شده تا کاربران با کلیک بر روی هر یک از این بخش ها بتوانند به این سامانه ها نیز دسترسی پیدا کنند.

شماره 2: واحد های مختلف دانشگاه آزاد به تفکیک هر استان با انتخاب این گزینه قابل استفاده خواهند بود.

شماره 3: از طریق این بخش کاربران می توانند، درخواست های مختلف خود را مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون ها، تصحیح موارد مختلف ثبت نامی در آزمون ها و… را ثبت و پیگیری نمایند.

شماره 4: تمامی فرآیند های در جریان این دانشگاه مانند ثبت نام آزمون، نتایج اعلام شده و… بر اساس تاریخ در این قسمت قرار خواهد گرفت و داوطلبان با کلیک بر روی هر عبارت می توانند به انجام عملیات مربوطه بپردازند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند برای آگاهی از شرایط ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور آزاد 1401، دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را نیز از سایت مذکور دریافت و مطالعه نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن در رشته های بدون آزمون دانشجو می پذیرد و متقاضیان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. معمولا مهلت مجدی برای بازماندگان از نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه در نظر گرفته می شود اما پیشنهاد می کنیم تا به موقع نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

 چنانچه تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشید، لازم است ابتدا هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401 را به صورت اینترنتی پرداخت کرده و سپس مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

ابتدا وارد سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir شوید و روی لینک “ثبت نام بدون آزمون مقطع کاردانی پیوسته / ناپیوسته و یا  کارشناسی پیوسته / ناپیوسته پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1401 – 1402” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 • سپس بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک نمایید.
  مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • در صفحه پیش رو، چند نکته در زمینه خرید کارت اعتباری بیان شده است که می بایست پس از مطالعه آن ها، گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.
  مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • در این مرحله لازم است روی یکی از مقاطع ارائه شده که مد نظر دارید، کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

 • برای تایید انتخاب خود گزینه “بله” را بفشارید.
  مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • کادرهای مربوط به اطلاعات ثبت نامی خود را تکمیل نمایید و بعد از آن روی دکمه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • هم اکنون به درگاه بانکی مربوطه منتقل شده اید که می بایست پس از تکمیل کادر های موجود در صفحه، گزینه “پرداخت” را جهت واریز مبلغ 100 هزار تومان بابت فرآیند مربوطه، انتخاب کنید. سپس شماره کارت اعتباری به منظور ثبت نام برای شما نشان داه می شود که می بایست آن را برای انجام مراحل بعد یاداشت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد

 • به صفحه اول سایت بازگردید و برای انجام روند نام نویسی، روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
  مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد
 • اکنون با وارد کردن “کد ملی” و “شماره کارت اعتباری” که در مرحله قبل دریافت نمودید، دکمه “ورود به ثبت نام” را انتخاب کنید و سپس فرم ثبت نام اینترنتی خود را به طور صحیح تکمیل نمایید و اسکن عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های ذکر شده در دفترچه بارگذاری کنید.
  مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

پس از به ثبت رساندن کد رشته های مورد نظر خود می بایست نسبت به “تایید نهایی” آن ها اقدام کنید. در نهایت نیز سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که لازم است آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که حتما دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد 1401 را از سایت مربوطه دریافت کرده و آن را به منظور آگاهی از رشته های ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاهی، مطالعه نمایید.

نحوه بازیابی کارت اعتباری

برخی از داوطلبین ممکن است پس از خرید کارت اعتباری خود، سریال مربوط به آن را فراموش کرده و یا از دست داده باشند، این دسته از افراد به طی کردن مراحل زیر می توانند جهت بازیابی آن اقدام نمایند.

 • مراجعه سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی لینک مربوط به پذیرش بدون کنکور مقطع مورد نظرمرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 • انتخاب گزینه “بازیابی کارت” در این صفحه

مرحله دوم بازیابی کارت ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

 • درج اطلاعات خواسته شده و فشردن کلید “بازیابی کارت”

مرحله سوم بازیابی کارت ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

بسیاری از داوطلبان ممکن است پس از دریافت رمز عبور خود، آن را یادداشت نموده و یا فراموش کرده باشند. این دسته از متقاضیان می توانند با توجه به نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، عمل کنند.

با فرارسیدن زمان اعلام نتایج بدون کنکور آزاد 1401 داوطلبانی که مورد پذیرش قرار گرفته اند باید مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور آزاد 1401 را ارائه دهند تا مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

سوالات متداول 

1- آدرس سایت اینترنتی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir برای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد معین شده است.

2- نحوه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد چگونه است؟

در صورت اینترنتی بودن فرآیند ثبت نام، مراحل آن در مقاله فوق ذکر شده است.

3- داوطلبان در صورت فراموشی رمز کارت اعتباری خود از چه طریق می توانند اقدام نمایند؟

این دسته از افراد با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و از طریق گزینه بازیابی کارت، می توانند بدین منظور اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر
 1. سلام،نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد کی اعلام میشه؟

 2. سلام خسته نباشید . من برای ظرفیت تکمیلی مراحل ثبت نام رو از سایت انجام دادم و تایید نهایی کردم حالا برای ثبت نام حضوری تا چه تاریخی میشه اقدام کرد ؟ ترم بهمن ماه ازاد منظورمه

  • با سلام بعد از مشخص شدن قبولی شما و دانشگاه، شما باید اطلاعیه های دانشگاه قبولی خود را بررسی نمایید و تاریخ ها از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

 3. سلام وقت بخیر خسته نباشین بنده ترم هشت مهندسی کامپیوتر دانشگاه دولتی قم پیوسته بودم و دیروز از تحصیل انصراف دادم و خدمت سربازی هم نرفتم میخاستم بدونم میتونم برای ورودی مهر ماه امسال برای تحصیل مجدد دانشگاه آزاد ثبت نام کنم ؟ میخام برم رشته مدیریت دولتی در آزمون سراسری امسال هم شرکت نکرده ام .

  • با سلام، مانعی برای انتخاب رشته و ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیر روزانه ماننذ آزاد و… ندارید.

 4. سلام خسته نباشید من الان نتونستم برای کارشناسی ناپیوسته اینترنتی ثبت نام کنم آیا سایت در روز های آطی باز میشه یا باید برای ثبت نام به دانشگاه برم ؟

  • با سلام و درود، مهلت ثبت نام نیمسال دوم به پایان رسیده و می بایست به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نموده تا در صورت داشتن ظرفیت، ثبت نام شوید.

 5. سلام من از ثبت نام جا مونده آیا امکان تمدید مجدد ثبت نام هست و اگر هست از کجا بدونیم

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید، در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 6. برای ثبت نام در کارشناسی پیوسته چرا کارت اعتباری نداره الان که رفتم فقط نوشته کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته
  باید چکار کنیم

  • با سلام، لینک ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته در سایت دانشگاه آزاد قابل دسترس نیست به علت اینکه مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است. شما می توانید از طریق ارسال درخواست از طریق سایت دانشگاه آزاد، از کارشناسان مربوطه راهنمایی برای ثبت نام دریافت نمایید.

 7. کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون چه زمانی برای ثبت نام تو سایت قرار میگیره ؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت مرکز سنجش و پذیرش امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، برای ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، تنها در دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ثبت نام انجام می گیرد.

دریافت مشاوره