خانه دانشگاه غیرانتفاعی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی | sanjesh.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی | sanjesh.org

آدرس سامانه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی | sanjesh.org
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی | sanjesh.org

دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله به دو طریق با آزمون و بدون آزمون اقدام به جذب دانشجو می نماید که رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در تمامی مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شوند.

ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی نیز معمولا در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد و داوطلبان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت مربوطه نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام و فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

لینک مستقیم ورود به سامانه سنجش آموزش کشور

لینک مستقیم ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشوز

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال تحصیلی اول و دوم 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

تمامی فرآیندهای مربوط به نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه غیرانتفاعی در نوبت مهر و بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد. در ادامه به معرفی بخش های مختلف این سایت خواهیم پرداخت.

معرفی سایت سنجش آموزش کشور

شماره 1: با کلیک بر روی هر یک از آیکون های موجود در این بخش، داوطلبان می توانند با توجه به عنوان آزمون مورد نظر خود، به انجام فرآیند های مربوطه بپردازند، که نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از طریق گزینه سراسری امکان پذیر است.

شماره 2: این قسمت به جهت اطلاع رسانی در زمینه شروع فرآیند ها و کلیه اخبار مربوط به آزمون های تحصیلی و استخدامی طراحی شده است.

شماره 3: بخش مذکور نشان دهنده راه های مختلف پاسخگویی و ایجاد ارتباط بین بین مخاطبین این سایت و کارشناسان آن بوده و مراجعه کنندگان با توجه به نیاز خود اعم از اعتراض به نتایج، سوالات و… می توانند روی گزینه مورد نظر کلیک کنند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

همان طور که ییان کردیم، پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه غیرانتفاعی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود همچنین بنابراین داوطلبانب که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند می توانند در زمان تعیین شده پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی از طریق سایت رسمی آن، مراحل ثبت نام خود را مطابق ذیل تکمیل نمایند.

اولین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 • حال بر روی لینک فعال “ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر ماه سال 1401” کلیک کنید.

دومین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

سومین مرحله ثبت نتم بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 •  بعد فعال کردن گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

 

 • حالا نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک را درج کنید و سپس بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

 

 • پس از مطالعه قوانین، فعال کردن تیک مربوطه و همچنین شماره پیگیری پرداخت، گزینه “ادامه روند پرداخت” را برگزینید.

 

 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مشخص شده ثبت کرده و گزینه “پرداخت” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

 • پس از بازگشت به صفحه اول، بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

چهارمین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 • در این مرحله سریال کارت اعتباری و عبارت امنیتی تعیین شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید. 

پنجمین مرحله ثبت نام بدون ککور دانشگاه غیر انتفاعی

 

هم زمان با آغاز فرآیند نام نویسی، اطلاعات ثبت نامی داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد تا متقاضیان بتوانند در صورت نیاز، نسبت به اصلاح اطلاعات وارد شده اقدام نمایند. پس از اتمام فرآیند ثبت نام در سایت مذکور، سامانه یک کد 7 رقمی پرونده و یک کد 16 رقمی پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن ها را به منظور مشاهده نتایج ثبت نام در سایت سازمان مذکور، نزد خود نگه دارید.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند نیز می بایست در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه ” انتخاب رشته کنکور سراسری “ و طی کردن مراحل ذکر شده فرآیند ثبت کد رشته های خود را به انجام برسانند، با این تفاوت که دیگر نیاز به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری نخواهند داشت.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

با توجه به این که پذیرش دانشجویان در دانشگاه های غیرانتفاعی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آنان صورت می پذیرد، لازم است داوطلبان معدل کل یا معدل کتبی خود را در تقاضانامه اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به طور دقیق وارد نمایند.

همچنین توصیه می شود که متقاضیان پیش از اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته، دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1401 را به منظور آگاهی از شرایط و ضوابط آزمون و هم چنین کدرشته محل های ارائه شده، به صورت کامل مطالعه کنند.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور غیرانتفاعی از طریق سازمان سنجش مشخص می گردد و متقاضیان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به پروفایل خود در سایت این سازمان، نتایج قبولی شان را مشاهده نمایند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، نام نویسی نمود؟

مراحل نام نویسی به طور کامل در این مقاله شرح داده شده است.

2- آیا هنگام نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، هزینه ای باید پرداخت شود؟

بله، داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام ننموده اند می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی از طریق این سایت پرداخت نمایند.

3- چگونه می توان از اسامی رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی باخبر شد؟

اسامی این رشته ها هر ساله توسط سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. سلام خسته نباشید
  من تو کنکور امسال شرکت کردم اما رتبم خوب نشد با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم فقط از ۱۵۰ رشته اون ۲۴ کد بدون آزمون از یه دانشگاه غیرانتفاعی رو پر کردم مشکلی پیش نمیاد؟ چون نوشته بود صرفا برای کسانی که در کنکور شرکت نکردن میگم
  از اون قسمت با آزمون انتخاب رشته نکردم حالا چی میشه آیا انتخاب رشتم مشکلی داره؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، افرادی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کرده بودند می بایست انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی خود را نیز با فرم ۱۵۰ انتخاب با آزمون تکمیل میکردند.

دریافت مشاوره