تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس شاهد / سایت ثبت نام مدارس شاهد | saja.medu.ir

سایت ثبت نام مدارس شاهد | saja.medu.ir

سامانه ثبت نام مدارس شاهد
سایت ثبت نام مدارس شاهد

مدارس شاهد جزو مدارس محبوب میان دانش آموزان و والدین آن ها از نظر سطح علمی و… می باشد. به همین خاطر علاقه مندان به ثبت نام در این مدارس ممکن است با این سوالات رو به رو شوند که زمان و نحوه ثبت نام دانش آموزان در این مدارس چگونه است؟ و آیا ثبت نام مدارس شاهد نیاز به مراجعه حضوری دارد یا خیر؟ باید گفت که ثبت نام برای ورود به مدارس شاهد در سه پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجا صورت می گیرد. دانش آموزان جهت نام نویسی در این مدارس باید ابتدا از شرایط ثبت نام مدارس شاهد آگاهی داشته باشند و سپس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ثبت نام دانش آموزان واجد شرایط در مدارس شاهد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت saja.medu.ir صورت می پذیرد.

سایت ثبت نام مدارس شاهد

مدارس شاهد شرایط ویژه ای برای پذیرش دانش آموزان دارند به این صورت که تنها فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 25 درصد می توانند نسبت به ثبت نام در این مدارس اقدام کنند. البته دانش آموزانی که شرایط مذکور را ندارند ولی در عین حال از سطح علمی خوب و بالایی برخوردار هستند، می توانند در این ثبت نام شرکت کنند و در صورت داشتن شرایط لازم و کسب امتیازات مورد نیاز قادر خواهند بود تا تحصیل خود را در این مدارس آغاز کنند.

ثبت نام پایه اول ابتدایی، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) و نیز پایه دهم (دوره دوم متوسطه) در مدارس شاهد ابتدا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می شود و بعد از آن به منظور ارائه مدارک مورد نیاز، می بایست به مدرسه مراجعه شود. اما ثبت نام میان پایه ای این مدارس از طریق سایت انجام نمی شود و آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیلی قصد دارند در یکی از پایه های تحصیلی غیر از پایه های نام برده شده در این مدارس ثبت نام کنند باید به صورت حضوری به مدرسه مورد نظر مراجعه نمایند.

علاوه بر امکان ثبت نام مدارس شاهد، زمان ثبت نام، اطلاعیه ها و دفترچه راهنمای ثبت نام که حاوی نکات، شرایط و… می باشد نیز از طریق این سایت در دسترس دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت سجا

دانش آموزانی که از شرایط ثبت نام و ورود به مدارس شاهد برخوردار می باشند، بایستی با توجه به پایه ای که می خواهند در آن نام نویسی کنند و در زمان ثبت نام مدارس شاهد که در سایت سجا اعلام می شود، نسبت به انجام فرآیند مربوطه اقدام کنند. دانش آموزان یا والدین ایشان می بایست در زمان مقرر و تعیین شده پس از آماده کردن مدارک ثبت نام مدارس شاهد و با پیمودن مراحل زیر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

  • مراجعه به سایت سجا به نشانی saja.medu.ir
  • در سمت چپ سایت از قسمت “ثبت نام دانش آموزان “، روی گزینه ” ورود دانش آموزان “ کلیک کنید.
  • کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید. کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره شناسنامه به عنوان رمز عبور شما خواهد بود.
  • پس از انجام پیش ثبت نام، وارد صفحه کاربری خواهید شد. در این قسمت می بایست کاربرگ مربوط به ثبت نام را که حاوی سوالاتی شامل اطلاعات و مشخصات فردی دانش آموز می باشد تکمیل نمایید.

پس از انجام ثبت نام در مدارس شاهد از طریق سایت مذکور، معمولا دانش آموزان تمایل دارند تا از زمان اعلام نتایج مدارس شاهد مطلع شوند، همچنین آگاهی از شهریه مدارس شاهد برای والدین دانش آموزانی که بدون داشتن سهمیه و به صورت آزاد خواستار تحصیل در این مدارس هستند دارای اهمیت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این موارد روی لینک آن ها کلیک نمایید. همچنین لیست مدارس شاهد مقاطع مختلف تحصیلی مانند لیست مدارس شاهد ابتدایی دخترانه مناطق تهران، لیست مدارس شاهد ابتدایی پسرانه مناطق تهران و… در سایت ایران مشاوره موجود است و برای مشاهده آن ها نیز کافیست روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت ثبت نام مدارس شاهد چیست؟

سایت سجا به نشانی saja.medu.ir به منظور نام نویسی دانش آموزان بر اساس پایه تحصیلی در نظر گرفته شده است.

2- داوطلبان علاقه مند به تحصیل در پایه دهم (متوسطه دوم) مدارس شاهد می بایست چگونه ثبت نام خود را به انجام برسانند؟

دانش آموزان پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم می بایست ابتدا فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir انجام داده و پس از کسب امتیاز، مدارک ثبت نام خود را ارائه دهند.

3- آیا سایت ثبت نام مدارس شاهد برای دانش آموزان میان دوره ای هم کاربرد دارد؟

این دانش آموزان تنها می توانند از زمان ثبت نام مطلع شده و دفترچه راهنمای ثبت نام این مدارس را در سایت دریافت کنند و برای نام نویسی باید به صورت حضوری مراجعه نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد