تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای | sanjesh.org

سایت نام نویسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

دانش آموزانی که فارغ التحصیل رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش می باشند، برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی می توانند ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را انجام دهند. با توجه به تغییرات به وجود آمده در روند پذیرش دانشجو برای مقطع کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای، به غیر از 16 رشته که نام آن ها در دفترچه ثبت نام آورده شده و نام نویسی آن ها منوط به سوابق تحصیلی داوطلبان است، ادامه تحصیل در مابقی رشته های مقطع کاردانی فنی و حرفه ای، نیاز به شرکت در کنکور کاردانی دارند.

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بایستی جهت ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام و انتخاب رشته دوره کاردانی فنی و حرفه ای به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

مسئول ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی فنی و حرفه ای، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، بنابراین کلیه امور مربوط به ثبت نام از طریق سیستم اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org انجام می شود. همچنین پیش از آغاز ثبت نام، دفترچه ای با عنوان دفترچه راهنما ثبت نام منتشر می شود که می توانید آن را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا از مطلب دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای دریافت نمایید و با مطالعه آن از لیست رشته های ارائه شده جهت ثبت نام مطلع شوید. پس از دانلود دفترچه و مطالعه آن، باید با واریز هزینه از طریق سایت سنجش و خرید کارت اعتباری مراحل ثبت نام خود را آغاز کنید.

داوطلبانی که شرایط لازم برای پذیرش را دارا هستند می توانند در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

مراحل ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در سایت سنجش 1400

تمامی امور مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد، بنابراین آگاهی از نحوه نام نویسی در این سایت برای تمامی داوطلبان لازم می باشد. برای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای پس از وارد شدن به sanjesh.org باید به ترتیب مراحل زیر را طی نمایید.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.
 • از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.
 • بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام آزمون دوره های کاردان نظام جدید دانشگاه فنی و حفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 1400” کلیک نمایید.
 • اکنون می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. به همین منظور گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • در این صفحه تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی” را فعال کنید.
 • اطلاعات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • در این مرحله اطلاعات شما نمایان خواهد شد که چنانچه مورد تاییدتان واقع شد باید بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 • پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را که دارای رمز دوم پویا می باشد را وارد کرده و دکمه “پرداخت” را بفشارید.
 • اگر پرداخت به صورت کامل انجام شده باشد از سوی سامانه برای شما یک سریال ثبت نام 16 رقمی صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت کرده و جهت طی کردن ادامه فرآیند ثبت نام به صفحه اول بازگردید.
 • گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.
 • در این صفحه باید به مطالعه دقیق مقررات و نکات ذکر شده بپردازید و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.
 • حالا باید سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مشخص شده وارد کنید.
 • در ادامه می بایست به بارگذاری مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 1400 و تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام فرمایید.
 • نهایتا یک کد رهگیری برای شما منتشر خواهد شد که لازم است از آن پرینت تهیه کرده و تا انتهای مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

چه اطلاعاتی را می توان از سایت سنجش دریافت کرد؟

برای تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای نیازمند مدارک و اطلاعات لازم می باشید. برخی از مدارک از جمله عکس باید توسط خود داوطلب تهیه شود اما اطلاعاتی مانند کد و عنوان بخش شهرستان، کد و عنوان استان، کد و عنوان رشته محل و… را باید از طریق سایت سنجش دریافت کنید. بدین منظور می توانید پس از رجوع به سایت و وارد شدن به بخش ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای، مطابق شکل زیر بر روی هر یک از موارد لازم کلیک کنید و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

ثبت نام کنکور کاردانی ۹۹همچنین اتباع غیر ایرانی برای ثبت اطلاعات خود در سایت سنجش و دریافت کد پیگیری مربوطه، لازم است از طریق لینک ثبت اطلاعات اتباع غیر ایرانی برای احراز هویت خود اقدام کنند. برای اطلاع از ویرایش اطلاعات ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای و لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آدرس سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چیست؟

سامانه اینترنتی آن، سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد.

2- متقاضیان شرکت در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 باید هزینه ثبت نام را در کدام سامانه پرداخت نمایند؟

واریز هزینه ثبت نام این آزمون صرفا به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.

3- اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چیست؟

علارغم دریافت شماره سریال اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی و تحصیلی مورد نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام
  چگونه میتوان فهمید براساس سوابق تحصیلی دانشگاه قبول شده ام یا ن

دریافت مشاوره