تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم | hamgam.medu.ir

سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم | hamgam.medu.ir

راهنمای ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم
ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

سامانه همگام، کامل ترین و جامع ترین پایگاه الکترونیکی مدارس کشور بوده که هدف از طراحی آن، اجرای کلیه برنامه های آموزشی و تربیتی به شیوه ای نوین و همراه با یکسان سازی اجرای عدالت آموزشی می باشد. مخاطبان استفاده از این سامانه، دانش آموزان، والدین و مسئولان مدارس هستند که هر یک از کاربران بسته به نیاز خود از خدمات ارائه شده در سامانه همگام بهره می برند. بنابراین آشنایی با سایت همگام و نحوه استفاده از آن، بسیار حائز اهمیت می باشد. از همین رو، قصد داریم در خصوص کاربرد این سامانه برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم صحبت کنیم.

لینک مستقیم ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

تمامی امور مربوط به فرآیند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از طریق سامانه همگام به نشانی hamgam.medu.ir انجام می گیرد.

آشنایی با سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

وزارت آموزش و پرورش با راه اندازی سامانه همگام، اقدام مهمی در راستای الکترونیکی نمودن برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس انجام داده است. در واقع، هر یک از بخش ها و خدمات ارائه شده در این سایت، مختص به انجام فعالیت های مختلف می باشد. یکی از مهم ترین کاربردهای سامانه همگام، انجام فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم می باشد که به این منظور دانش آموزان می بایست به پایگاه الکترونیکی هدایت تحصیلی پایه نهم مراجعه کرده و روند آن را در پیش بگیرند.

لازم به ذکر است که فرم هدایت تحصیلی نیز از طریق سایت مذکور در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد که داوطلبان می بایست این فرم را مطابق با علاقه و توانایی های خود، تکمیل نمایند.

راهنمای ورود و تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم در سامانه همگام

 دانش آموزان پایه نهم که قصد دارند برای انجام فرآیند هدایت تحصیلی خود به سامانه همگام مراجعه نمایند، لازم است به رمز ورود خود که توسط مدیر مدرسه برای آن ها تعریف شده است دسترسی داشته باشند. پس از دریافت رمز همگام خود از مدرسه محل تحصیل، می توانید مطابق با راهنمای زیر به تکمیل فرم هدایت تحصیلی بپردازید.

  1. به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir وارد شوید.
  2. اطلاعات کاربری که شامل کد ملی و رمز ورود همگام می باشد را در بخش های مربوطه درج کنید.
  3. در این مرحله، شما به صفحه شخصی خودتان هدایت شده اید که لازم است گزینه “ماژول هدایت تحصیلی” را انتخاب نمایید.
  4. اکنون بر روی عبارت “تکمیل فرم اولویت” کلیک نمایید و آن را مطابق با اولویت بندی های مورد نظر خود تکمیل کنید.
  5. پس از ثبت اولویت های خود می بایست کلید “ذخیره چیدمان” را بفشارید.

دانش آموزان پایه نهم برای انجام امور آموزشی خود از جمله هدایت تحصیلی باید با نحوه ورود به سامانه همگام آشنا باشند. علاوه بر تکمیل فرم اولویت بندی، شرکت در آزمون مشاوره ای همگام نیز از الزامات انجام فرآیند مذکور بوده چرا که مجوع امتیازات کسب شده مربوط به این آزمون ها و نمرات درسی دانش آموزان، معیار هدایت آن ها به رشته و زمینه تحصیلی مناسب می باشد. برای این که بدانید آزمون های مشاوره ای چه آزمون هایی هستند، می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه به اطلاعات لازم دست پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1- هدف از راه اندازی سامانه همگام هدایت تحصیلی چیست؟

این سامانه به منظور انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم ایجاد شده است.

2- دانش آموزان پایه نهم به منظور هدایت تحصیلی پس از ورود به سامانه همگام چه اقدامی باید انجام دهند؟

پس از مراجعه به سامانه همگام، لازم است دانش آموزان به تکمیل فرم اولویت بندی و شرکت در آزمون های مشاوره ای آنلاین بپردازند تا روند هدایت تحصیلی آن ها انجام گیرد.

3- برای ورود به سامانه همگام، به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

جهت ورود به صفحه شخصی خود در سایت همگام، وارد نمودن اطلاعات کاربری شامل کد ملی و رمز ورود همگام الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره