تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / میزان تاثیر سهمیه کارمندی در کنکور سراسری

میزان تاثیر سهمیه کارمندی در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه کارمندی در آزمون سراسری 99
میزان تاثیر سهمیه کارمندی در کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه کارمندی در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می نمایند مشمول سهمیه ای می شوند که بسته به نوع آن ها ، میزان تاثیرشان بر رتبه داوطلبان متفاوت خواهد بود. علاوه بر سهمیه ایثارگران ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه جانبازی و سهمیه خانواده شهدا سهمیه های دیگری تحت عنوان سهمیه بهیاران و کارمندان وجود دارد که برای افرادی با شرایط خاص تر قابل استفاده است. در ادامه قصد داریم کامل تر به شرح سهمیه کارمندان و شرایط استفاده از آن بپردازیم.

سهمیه کارمندان شامل حال برخی از کارمندان واجد شرایط در برخی از سازمان ها می شود.

سهمیه کارمندان و شرایط استفاده از آن

همان طور که از نام این سهمیه مشخص است ، افرادی می توانند از آن استفاده کنند که به عنوان کارمند ، شناخته می شوند. اما آیا کارمندان هر سازمانی می تواند از این سهمیه استفاده نماید یا خیر؟ در جواب باید بگوییم که پاسخ این سوال ، منفی است. بسته به رشته های مختلف ، مشمولان سهمیه کارمندی هم متفاوت خواهند بود.

سهمیه کارمندی ، به کارکنان رسمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به آن که بومی استان مربوطه باشند ، تعلق می گیرد. این افراد حدود 10 درصد ظرفیت رشته های نوبت دوم یا شبانه را به خود اختصاص می دهند. نکاتی که در این زمینه قابل توجه می باشند به شرح زیر است.

  • استفاده از سهمیه کارمندی ، مشروط بر داشتن سن 35 سال تمام به هنگام ثبت نام می باشد.
  • درصورت قبولی در کنکور سراسری با استفاده از سهمیه کارمندی ، امتیازات خاصی مانند پرداخت کمک هزینه ، پرداخت شهریه و ماموریت در حین تحصیل ، شامل حال داوطلبان نمی باشد.
  • مسئولیت اطلاعاتی که از سوی داوطلب ثبت می شود مانند شرط سنی و انتخاب رشته ، برعهده شخص خود اوست. زیرا پس از پذیرش و قبولی در دانشگاه ، نیاز به ارائه مدارک مربوطه می باشد و اگر این مدارک با اطلاعات ثبت شده مغایرت داشته باشد ، ثبت نام او لغو خواهد شد.

علاوه بر این که 10 درصد ظرفیت رشته ها به کارکنان وزارت علوم اختصاص می یابد ، رشته هایی نیز هستند که درصدی از ظرفیت آن ها به گروهی از داوطلبان تعلق می گیرد. یکی از آن ها ، رشته راهنمایی و مشاوره است که 80 درصد ظرفیتش به سهمیه آموزگاران وزارت آموزش و پرورش تعلق می گیرد. در رشته های گروه پزشکی نیز این نوع از سهمیه به چشم می خورد. اما شامل حال چه کسانی ، با چه ظرفیتی می شود؟ در رشته های گروه آموزش پزشکی ، حدود 20 درصد ظرفیت پذیرش در دوره های شبانه هر رشته به کارکنان و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اختصاص می یابد. اما این افراد می بایست یا دارای شرایط بومی باشند و یا حداقل 3 سال سابقه استخدام در همان استان را داشته باشند.

با توجه به تمام آن چه گفته شد ، سهمیه کارمندی به تعداد معدودی از افراد و با توجه به شرایطی خاص ، تعلق می گیرد. اما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که دارای سهمیه های دیگری نیز مانند سهمیه 5 درصد ایثارگران ، سهمیه خانواده شهدا و … هستید می توانید از لینک های مربوطه استفاده کرده و به کسب اطلاعات بیشتر بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه کارمندی در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99