تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله داوطلبان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری حرفه ای و تخصصی ، دستیاری تخصصی در دانشگاه آزاد پذیرفته شده و شروع به تحصیل می نمایند. در این میان داوطلبانی هستند که از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شده و قصد ترک واحد پذیرفته شده خود را دارند.

شاید یکی از دلایل انصراف از تحصیل آن ها عدم توانایی در پرداخت شهریه باشد. البته لازم به ذکر است که دانشجویانی که تصمیم به انصراف از تحصیل گرفته اند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل خواهند شد. هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد با توجه به مقطع تحصیلی و زمان انصراف از تحصیل دانشجویان تعیین می گردد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد بپردازیم.

چنانچه داوطلبی مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد است و قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد نیازی نیست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

اگر دانشجویان دانشگاه آزاد بنا به دلایل و شرایط خود ، از ادامه تحصیل منصرف شوند می توانند نسبت به ارائه درخواست انصراف از تحصیل خود اقدام نماید. البته ذکر این نکته الزامی است که دانشجویی که از تحصیل منصرف شده است باید هزینه انصراف از تحصیل را مطابق با آخرین دستورالعمل ها بپردازند. از سایر ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشجوی انصرافی می تواند حداکثر تا سه ماه انصراف خود را پس بگیرد در غیر این صورت واحد دانشگاهی می بایست حکم انصراف دانشجو را صادر و به وی ابلاغ نماید.
 • پیش از به پایان رسیدن مهلت در نظر گرفته شده ، واحد دانشگاهی موظف است مراتب انصراف دانشجو را به اطلاع والدین وی برساند.
 • اگر دانشجو برای انصراف از تحصیل مصمم است ،می تواند قبل از سپری شدن مدت مذکور (3 ماه) ، یک اجازه نامه از ولی به همراه یک درخواست مجدد جهت انصراف از تحصیل ارائه دهد و حکم انصراف خود را زودتر دریافت نماید.
 •  پس از صدور حکم، امکان بازگشت و لغو حکم وجود ندارد و رابطه دانشجو با آن واحد دانشگاهی قطع خواهد شد.
 • اگر دانشجو مشمول خدمت سربازی شود ، دانشگاه یک ماه پس از صدور حکم ، مراتب را به اداره نظام وظیفه اطلاع رسانی خواهد کرد.
 • چنان چه دانشجویی بدون اخذ مرخصی ترک تحصیل کند و یا در طول ترم تحصیلی به دانشگاه مراجعه نکند ، این رفتار او به معنی انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد و حق ادامه تحصیل در دانشگاه از دانشجو صلب می گردد.
 • ممکن است در برخی از موارد استثنایی ترک تحصیل دانشجو موجه باشد که در این صورت می بایست حداقل یک ماه پیش از اتمام همان نیمسال تحصیلی ، دلایل آن را به دانشگاه اعلام نمایید که اگر ترک تحصیل او توسط واحد دانشگاهی مورد تایید واقع شود ، آن نیمسال جزو مرخصی تحصیلی دانشجو محسوب خواهد شد.

هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

در سال های گذشته دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را داشتند می بایست شهریه کل دوره تحصیل را جهت انصراف پرداخت می کردند ولی اکنون هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد تغییراتی کرده که در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که چنانچه دانشجویی قصد انصراف از دانشگاه آزاد دارد و می خواهد در دانشگاه آزاد شهر دیگری ادامه تحصیل دهد، از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهد بود. پس اگر داوطلبی واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98 باشد می تواند در زمان مربوطه نسبت به ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد
مقطع تحصیلی نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته  (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی) (تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی) کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی (تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد (تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

چه کسانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل هستند؟

 • در صورتی که تفاضل اعداد بالا صفر یا منفی شود، دانشجو موظف به پرداخت هزینه نمی باشد.
 • دانشجویانی که به علت موارد آموزشی یا انضباطی از دانشگاه اخراج شده اند، ملزم به پرداخت هزینه انصراف نیستند و همچنین شهریه پایه و متغیر ترمی که اخراج شده اند، برگردانده نخواهد شد.
 • تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرش شده اند (به جز دانشجویان دکترای حرفه ای گروه پزشکی)، چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 مهرماه و ورودی های نیمسال دوم تا 30 بهمن ماه، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند، مشمول هزینه انصراف نخواهند شد. چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 آذرماه و ورودی های بهمن ماه تا 31 اردیبهشت ماه انصراف دهند، 50 درصد شهریه (ثابت و متغیر) از آن ها دریافت و مابقی آن عودت داده خواهد شد.
 • دانشجویانی که ترم اول تحصیلی خود را مرخصی گرفته اند و در شروع ترم دوم درخواست انصراف از تحصیل داده اند، مشمول هزینه انصراف از تحصیل نیستند اما شهریه های پرداختی آنان بازگردانده نمی شود.
 • دانشجویانی که در رشته کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل هستند و درخواست انصراف از تحصیل را دارند یا دانشجویانی که متقاضی دریافت مدرک کاردانی در رشته تحصیلی خود می باشند، مشمول پرداخت هزینه مطابق ردیف دوم جدول بالا خواهند شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۵۶ نظر

 1. Avatar

  سلام بنده اگه یک رشته بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور و یک رشته بر اساس کنکور واس پیام نور سال ۹۹ ورودی مهر ماه قبول شم ، اختیار با خودمه هر کدوم رو واسش دانشگاه ثبت نام کنم ؟ اگه یکیش نرم برام محرومیت نداره یا انصراف محسوب نمیشه؟ مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله شما می توانید بر اساس سوابق تحصیلی و یا از طریق کنکور انتخاب رشته انجام داده و بعد از قبولی در هر دو انتخاب رشته ، بر اساس علاقه در یک واحد دانشگاهی ثبت نام انجام دهید ؛ عدم مراجعه شما به دانشگاه محرومیتی نخواهد داشت. البته لازم به ذکر در صورت قبولی در دوره های روزانه از شرکت در دوره های روزانه سال بعد محروم می شوید.

 2. Avatar

  با دانشگاه آزاد ثبت نام کردم اما انتخاب رشته نکردم بازم باید جریمه پرداخت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما درواحد دانشگاهی نام نویسی کرده باشید و دانشجوی دانشگاه مذکور باشید می بایست جهت انصراف از واحد دانشگاهی هزینه آن را پرداخت نمایید.

 3. Avatar

  با سلام من کنکور ۹۹ ثبت نام کردم و گزینه علاقه به گزینش در دانشگاه پیام نور۹۹ رو هم فعال کردم حالا بعد اینکه کنکور دادم و انتخاب رشته ی پیام نور کردم مثل سال های گذشته احتمالا از چه تاریخی دانشگاه ها شروع به ثبت نام رشته قبولی میکنن؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   ثبت نام نهایی در دانشگاه مدنظر به طور معمول از اواخر شهریورماه آغاز می شود ، لازم به ذکر است بازه دقیق نام نویسی متعاقبا از طرف واحد دانشگاهی اعلام خواهد شد.

 4. Avatar

  سلام ببخشید من امسال روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم و سال بعد یعنی۹۹ از روزانه ها محرومم یا کلا نمیتونم انتخاب رشته کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، با در نظر گرفتن اینکه شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، در دوره روزانه پذیرفته شده اید . در صورت ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ صرفا مجاز به انتخاب رشته در دوره غیر روزانه شامل ( آزاد ، پردیس خودگردان ، غیر انتفاعی و … ) می باشید . همچنین پیشنهاد می شود با مطالعه شرایط ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 5. Avatar

  سلام من پیش دانشگاهیم میخوام دانشکده افسری امام حسین ثبت نام کنم میخواستم ببینم که باید کنکور و بدم بعد اعلام نتایج ثبت نام کنم یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۳۹۹ ، رشته مدنظر در واحد دانشگاهی مذکور ارائه شود می توانید نسبت به انتخاب آن اقدام نمایید ، در غیر اینصورت می بایست از طریق آزمون داخلی وارد دانشگاه امام حسین(ع) شوید.

 6. Avatar

  سلام
  درصورتی که بخوایم از دانشگاه آزاد انصراف بدیم و یه رشته ی دیگه تو دانشگاه آزاد شهر دیگه ایی بخوایم بخونیم! مشمول هزینه میشه؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، افرادی که از رشته و دانشگاه در حال تحصیل در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی انصراف دهند ، و بلافاصله در رشته و واحد دانشگاه آزاد دیگری ثبت نام انجام دهید نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهند داشت .

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید
  دانشجوی کاردانی مدریت بازرگانی هستم و ترم اول رو مرخصی گرفتم
  میخواستم بدونم اگه ترم دوم رو مرخصی نگیرم و دانشگاه هم نرم مشکلی برای کنکور و انصراف پیش نمیاد؟هزینه انصراف رو باید بدم؟
  و یک سوال دیگه اینکه داخل فرم ثبت نام کنکور شماره ۳۳ که وضعیت اشتغال به تحصیل در آموزش عالی هست رو باید کدوم رو بزنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و بعد از کسب قبولی از یک واحد دانشگاهی انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنید. شما می بایست وضعیت تحصیلی خود را در دانشگاه اول مشخص کنید و در بند ۳۳ فرم پیش نویس وضعیت اشتغال به تحصیل خود را دانشجوی دوره غیر روزانه انتخاب کنید البته اگر از دانشگاه انصراف دهید می بایست گزینه دانشجوی انصرافی را انتخاب کنید.

 8. Avatar

  سلام. دانشجوی ترم ۲ آزاد هستم و قصد کنکور دادن دارم . میخواستم ببینم اگه روزانه قبول بشم و ثبت نام کنم بدون انصراف دادن از ازاد مشکلی برام پیش میاد بعدا؟نمیخوام هزینه انصراف بدم . ممنون میشم جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست وضعیت تحصیلی خود را در واحد دانشگاهی که هم اکنون در آن در حال تحصیل هستید مشخص نمایید.

 9. Avatar

  سلام؛من ورودی کارشناسی ۹۸ دانشگاه ازادم میخاستم بدونم اگر این نیمسال پیش رو(ترم دوم) رو انتخاب واحد نکنم برای شرکت در کنکور ۹۹ مشکلی پیش نمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر با توجه به شرایط ذکر شده ، مشکلی از لحاظ ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ، نخواهید داشت . لازم به ذکر است شما پس از شرکت در آرمون و پذیرش نهایی از رشته و دانشگاه مورد نظر نیز می توانید انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید . همچنین پیشنهاد می شود با مطالعه ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 10. Avatar

  سلام ببخشید ی سوال داشتم اگه پاسخ بدین ممنون میشم خیلی واجبه.من میخام کنکور ۹۹ دوباره شرکت کنم و از دانشگاه ازاد هنگام ثبت نام انصراف بدم تا هزینه اضافی نباشه میخام بدونم اگه دانشگاه ازاد انصراف بدم تا مهر ماه ۹۹ ک بخام برم دانشگاه سراسری معافیت سربازی چجوری میشه غیبت میخورم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد در حال تحصیل باشید و انصراف خود را برای اولین بار در سنوات مجاز تحصیلی ثبت نمایید ، پس از انصراف ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارید تا در واحد دانشگاهی مدنظر پذیرفته شوید.

 11. Avatar

  سلام , من ورودی ۹۸ کارشناسی دانشگاه آزاد هستم , اگه در کنکور ۹۹ دانشگاه روزانه قبول بشم , شرایط و مهلت انصراف از آزاد و ثبت نام در دانشکاه دولتی چگونه خواهد بود ؟ ؟ در ضمن مشمول خدمت وظیفه هستم ,

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده ، در صورتی که برای اولین بار قصد انصراف از رشته و دانشگاه در حال تحصیل را دارا می باشید ، ۶ الی ۱۲ ماه فرصت خواهید داشت که مشغول به تحصیل مجدد در دوره های روزانه و یا غیر روزانه شامل ( نوبت دوم ، آزاد ، پردیس خودگردان و … ) شوید. پیشنهاد می شود با مطالعه نحوه دریافت معافیت تحصیلی اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 12. Avatar

  سلام من از دانشگاه انصراف دادم مدارک پیش دانشگاهی رو هم گرفتم هزینه انصراف را پرداخت کردم حدود ۵ روز میگذره میتونم انصراف را پس بگیرم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورت موافقت واحد دانشگاهی می توانید درخواست انصراف خود را لغو نمایید.

 13. Avatar

  سلام و درود و خسته نباشید
  ببخشید من دانشوی ترم یک ارشد دانشگاه ازادم امتحانات رو هم شرکت نکردم میخواستم بدونم اگه دوباره واسه کنکور ثبت نام کنم باید بازم هزینه انصراف بدم ؟ با توجه به این که سایت سنجش قراره دوباره باز بشه
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما چنانچه تمایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشید ، باید تا پیش از زمان نام نویسی آزمون انصراف قطعی خود را در واحد دانشگاهی ثبت نمایید ، همچنین هزینه انصراف را می بایست بپردازید.

 14. Avatar

  سلام. ثبت نام اولیه دانشگاه آزاد رو انجام دادم اما نمیخوام برم باید انصراف بدم؟! و اگه با دیپلم تجربی کنکور ریاضی بدم درصورت قبولی باید درس های رشته ریاضی رو پاس کنم و دیپلم ریاضی بگیرم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه در واحد دانشگاهی نام نویسی کرده باشید می بایست انصراف خود را در واحد آموزشی ثبت نمایید.لازم به ذکر است درصورتی که پس از اعلام نتایج آزمون سراسری در دانشگاه مدنظر قبولی کسب کنید ، می توانید در رشته موردنظر به ادامه تحصیل بپردازید و نیازی به گذراندن دروس گروه آزمایشی ریاضی نمی باشد.

 15. Avatar

  سلام،من از اردیبهشت ماه تا به الان دانشگاه نرفتم به هیچ وجه حتی برای انتخاب واحد،الان بخوام انصراف بدم باید پولی پرداخت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، عدم مراجعه شما به دانشگاه برای انتخاب واحد و ادامه تحصیل به منزله انصراف می باشد . در حال حاضر شما می توانید با مراجعه حضوری به واحد مربوطه وضعیت تحصیلی خود را مشخص کنید ، و در رابطه با پرداخت هزینه انصراف مطابق با قوانین دانشگاه برای شما تصمیم گیری خواهد شد .

 16. Avatar

  سلام من ساکن کرج هستم و یک ترم در دانشگاه ازاد تهران جنوب خوندم و الان میخوام انصراف بدم و در دانشگاه ازاد کرج ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدهم شرایط مهمانی و انتقالی بهم نمیخوره و هزینه انصراف حدود سه تا چهار میلیون میشه من فقط مشکلم هزینه انصراف میشه کمکم کنید هزینه انصراف پرداخت نکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در قوانین حال حاضر دانشگاه های آزاد در صورتی که از این دانشگاه ها انصراف داده و بلافاصله وارد دانشگاه آزاد دیگری شوید معمولا مشمول پرداخت جریمه انصراف نخواهید شد.

 17. Avatar

  سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد، ترم یک کامپیوتر هستم. ترم اولمو امتحان دادم تموم شد ولی توان مالی برای ادامه تحصیل ندارم. میخاستم بپرسم منم ملزم پرداخت هزینه انصراف هستم یا ن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   انصراف شما در صورتی ثبت نهایی می شود که جریمه در نظر گرفته شده از طرف دانشگاه را پرداخت کنید ، در غیر این صورت انصراف شما به صورت قطعی ثبت نمی شود.

 18. Avatar

  سلام. دانشجوی دانشگاه ازاد میتونه بدون انصراف از دانشگاه کنکور سراسری شرکت کنه و اگه قبول شد انصراف بده و رشته های روزانه رو انتخاب کنه و یا همزمان هم دانشگاه ازاد تحصیل کنه هم دانشگاه ملی؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما درصورت تمایل می توانید در آزمون سراسری شرکت نمایید ، و چنانچه قبولی در رشته و واحد دانشگاهی موردنظر را کسب نمودید سپس درخواست انصراف خود را ثبت کنید.لازم به ذکر است تنها درصورتی که دانشگاه مبدا و مقصد موافقت نمایند می توانید به تحصیل همزمان در دو رشته بپردازید.

 19. Avatar

  سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد ترم ۸ هستم تا به حال حدود ۴۰ واحد پاس کردم و ۹ ماه از سنواتم باقی مانده و تابه حال انصراف نداده ام میخواستم بدونم می توانم انصراف بدهم و در کنکو شرکت کنم و در رشته ای دیگر در دانشگاه ازاد تحصیل کنم؟ ایا سنوات به من تعلق میگیرد؟ باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، چنانچه شما در سنوات مجاز تحصیلی انصراف خود را در دانشگاهی که هم اکنون در آن درحال تحصیل هستید ثبت نمایید ، و پذیرش واحد دانشگاهی دیگری را کسب کنید می توانید از معافیت تحصیلی رشته دوم بهره مند شوید.لازم به ذکر است پس از انصراف ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارید تا در دانشگاه پذیرفته شوید.

 20. Avatar

  سلام دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد هستم ایا برای شرکت در کنکور ۹۹ باید الزاما مرخصی بگیرم یا بدون مرخصی هم میتونم در کنکور شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و بعد از پذیرش نهایی از دانشگاه انصراف خود را ثبت کنید ، البته در نظر داشته باشید شما در حین تحصیل و بدون اعلام مرخصی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشید ؛ لازم به ذکر است آقایان در طول مدت تحصیل یک بار حق ثبت انصراف را دارند.

 21. Avatar

  سلام من دانشجوی علوم تربیتی ازاد ترم ۱ به دلیل مشکل مالی ترک کردم و امتحان ترم ۱ نرفتم و گفتن اگه نمیای هزینه انصراف ب علاوه هزینه شهریه بیار تا انصراف بشی منم ندارم گفتن میشه دو میلیون و هفتصد منم گفتم ندارم آیا راه دیگه داره ؟ک م ک

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که قصد انصراف از دانشگاه آزاد را دارید می بایست جریمه در نظر گرفته شده از طرف دانشگاه را پرداخت کنید تا درخواست شما به صورت نهایی ثبت شود.

 22. Avatar

  سلام. من دانشجوی هوافضا واحد تهران مرکز هستم میخوام برای نیم سال دوم بدون ازمون رشته زبان واحد کرج شرکت کنم. امکانش هست؟ هزینه انصراف باید پرداخت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورت ثبت انصراف از دانشگاه آزاد می بایست هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت کنید ؛ البته لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد انصراف از دانشگاه آزاد را دارند و بلافاصله در یک واحد دانشگاه آزاد دیگر قصد ادامه تحصیل دارند در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد شامل پرداخت جریمه نمی شوند.

 23. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم۱ کارشناسی ناپیوسته هستم و هنوز ترم تموم نشده میخام انصراف بدم تا برای کنکور بخونم میتونن انصراف بدم و کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، شما در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه و سایر شرایط شرکت در آزمون ، می بایست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری و در زمان مشخص شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و یا پیش از این تاریخ ، از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به ثبت نام کنکور سراسری مراجعه نمایید .

 24. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۱ ارشد دانشگاه آزاد هستم آیا میتونم بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور ارشد سال ۹۹ شرکت کنم یا باید برای ثبت نام تو کنکور از دانشگاهم انصراف بدم ؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برای شرکت در کنکور سراسری می بایست پیش از اتمام مهلت ثبت نام ، انصراف خود را در رشته و دانشگاه در حال تحصیل ثبت نمایند .شما می توانید با مطالعه شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 25. Avatar

  سلام.ترم یک دانشگاه ازاد هستم و میخوام بقیه ی درسمو در دانشگاه ازاد شهر خودم بخونم.ایا دانشگاه ازاد شهر خودم واحدایی که گذروندمو قبول میکنه؟و اینکه دیگه هزینه ای بابت انصراف نباید بدم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره