تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله داوطلبان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری حرفه ای و تخصصی ، دستیاری تخصصی در دانشگاه آزاد پذیرفته شده و شروع به تحصیل می نمایند. در این میان داوطلبانی هستند که از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شده و قصد ترک واحد پذیرفته شده خود را دارند.

شاید یکی از دلایل انصراف از تحصیل آن ها عدم توانایی در پرداخت شهریه باشد. البته لازم به ذکر است که دانشجویانی که تصمیم به انصراف از تحصیل گرفته اند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل خواهند شد. هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد با توجه به مقطع تحصیلی و زمان انصراف از تحصیل دانشجویان تعیین می گردد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد بپردازیم.

چنانچه داوطلبی مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد است و قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد نیازی نیست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

اگر دانشجویان دانشگاه آزاد بنا به دلایل و شرایط خود ، از ادامه تحصیل منصرف شوند می توانند نسبت به ارائه درخواست انصراف از تحصیل خود اقدام نماید. البته ذکر این نکته الزامی است که دانشجویی که از تحصیل منصرف شده است باید هزینه انصراف از تحصیل را مطابق با آخرین دستورالعمل ها بپردازند. از سایر ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشجوی انصرافی می تواند حداکثر تا سه ماه انصراف خود را پس بگیرد در غیر این صورت واحد دانشگاهی می بایست حکم انصراف دانشجو را صادر و به وی ابلاغ نماید.
 • پیش از به پایان رسیدن مهلت در نظر گرفته شده ، واحد دانشگاهی موظف است مراتب انصراف دانشجو را به اطلاع والدین وی برساند.
 • اگر دانشجو برای انصراف از تحصیل مصمم است ،می تواند قبل از سپری شدن مدت مذکور (3 ماه) ، یک اجازه نامه از ولی به همراه یک درخواست مجدد جهت انصراف از تحصیل ارائه دهد و حکم انصراف خود را زودتر دریافت نماید.
 •  پس از صدور حکم، امکان بازگشت و لغو حکم وجود ندارد و رابطه دانشجو با آن واحد دانشگاهی قطع خواهد شد.
 • اگر دانشجو مشمول خدمت سربازی شود ، دانشگاه یک ماه پس از صدور حکم ، مراتب را به اداره نظام وظیفه اطلاع رسانی خواهد کرد.
 • چنان چه دانشجویی بدون اخذ مرخصی ترک تحصیل کند و یا در طول ترم تحصیلی به دانشگاه مراجعه نکند ، این رفتار او به معنی انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد و حق ادامه تحصیل در دانشگاه از دانشجو صلب می گردد.
 • ممکن است در برخی از موارد استثنایی ترک تحصیل دانشجو موجه باشد که در این صورت می بایست حداقل یک ماه پیش از اتمام همان نیمسال تحصیلی ، دلایل آن را به دانشگاه اعلام نمایید که اگر ترک تحصیل او توسط واحد دانشگاهی مورد تایید واقع شود ، آن نیمسال جزو مرخصی تحصیلی دانشجو محسوب خواهد شد.

هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

در سال های گذشته دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را داشتند می بایست شهریه کل دوره تحصیل را جهت انصراف پرداخت می کردند ولی اکنون هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد تغییراتی کرده که در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که چنانچه دانشجویی قصد انصراف از دانشگاه آزاد دارد و می خواهد در دانشگاه آزاد شهر دیگری ادامه تحصیل دهد، از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهد بود. پس اگر داوطلبی واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98 باشد می تواند در زمان مربوطه نسبت به ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد
مقطع تحصیلی نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته  (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی) (تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی) کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی (تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد (تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

چه کسانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل هستند؟

 • در صورتی که تفاضل اعداد بالا صفر یا منفی شود، دانشجو موظف به پرداخت هزینه نمی باشد.
 • دانشجویانی که به علت موارد آموزشی یا انضباطی از دانشگاه اخراج شده اند، ملزم به پرداخت هزینه انصراف نیستند و همچنین شهریه پایه و متغیر ترمی که اخراج شده اند، برگردانده نخواهد شد.
 • تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرش شده اند (به جز دانشجویان دکترای حرفه ای گروه پزشکی)، چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 مهرماه و ورودی های نیمسال دوم تا 30 بهمن ماه، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند، مشمول هزینه انصراف نخواهند شد. چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 آذرماه و ورودی های بهمن ماه تا 31 اردیبهشت ماه انصراف دهند، 50 درصد شهریه (ثابت و متغیر) از آن ها دریافت و مابقی آن عودت داده خواهد شد.
 • دانشجویانی که ترم اول تحصیلی خود را مرخصی گرفته اند و در شروع ترم دوم درخواست انصراف از تحصیل داده اند، مشمول هزینه انصراف از تحصیل نیستند اما شهریه های پرداختی آنان بازگردانده نمی شود.
 • دانشجویانی که در رشته کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل هستند و درخواست انصراف از تحصیل را دارند یا دانشجویانی که متقاضی دریافت مدرک کاردانی در رشته تحصیلی خود می باشند، مشمول پرداخت هزینه مطابق ردیف دوم جدول بالا خواهند شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶۳ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید . آقا من ترم ۱ مکانیک توو دانشگاه آزاد هستم و میخوام دوباره کنکور بدم برای دانشگاه دولتی …
  ۱ ) باید الآن از دانشگاه انصراف بدم یا بعد از نتایج کنکور ؟
  ۲ ) اگه بعد از کنکور باید انصراف بدم ، مشکل خاص دیگه ای برام وجود نداره دیگه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   در صورتی که شما دانشجوی مقطع کارشناسی باشید و تا کنون از هیچ دانشگاهی انصراف نداده باشید، می توانید پس از آزمون سراسری در صورت قبولی در دانشگاه مدنظر از واحد دانشگاهی که هم اکنون در حال تحصیل هستید انصراف دهید و در آن دانشگاه ثبت نام نمایید.

 2. Avatar

  سلام من سال سوم دبیرستان را افتادم و سال بعدش قبول شدم و بعد به پیش دانشگاهی رفتم و بعد رفتم دانشگاه آزاد و الان ترم سوم هستم
  حالا میخوام ببینم میتونم الان انصراف بدم و ترم بهمن رو در یک دانشگاه آزاد دیگه ثبت نام کنم(چون بدون کنکور رفتم نمیتونم مهمان باشم)
  مشکلی بابت نظام وظیفه برام پیش نمیاد و اینکه دروس را انطباق می زنند؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   شما در تمام طول تحصیل خود در مقاطع دانشگاهی تنها یک بار مجاز به ثبت انصراف در رشته و دانشگاه مورد نظر می باشید . و پس از اولین انصراف با موافقت نظام وظیفه مهلت ۶ ماهه الی یکساله برای ورود مجدد به دانشگاه را خواهید داشت . همچنین معادل سازی دروس با موافقت دانشگاه مقصد انجام می گیرد . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات مربوطه به شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه مراجعه نمایید .

 3. Avatar

  سلام. من متاسفانه کنکور ۹۸ رشته ی دلخواه قبول نشدم و بخاطر سربازی مجبور به ثبت نام دانشگاه آزاد شدم
  حالا میخوام در کنکور ۹۹ شرکت کنم. خواستم بپرسم چه موقع باید انصراف بدم؟ و اینکه موقع انصراف چقدر مهلت دارم برای ثبت نام در دانشگاهی جدید؟ منظورم این هست که تا چه موقعی معافیت تحصیلی دارم بعد از انصراف؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان دانشگاه آزاد برای شرکت در کنکور سراسری می توانند بعد از برگزاری آزمون و در صورت پذیرش از دانشگاه مورد نظر انصراف خود را ثبت کنند و در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کنند. همچنین شما در صورت انصراف اول از دانشگاه به مدت یک سال دارای سنوات و معافیت تحصیلی هستید.

 4. Avatar

  سلام خواهشا جواب بدین لطفا|
  من دیپلم تجربی دارم سال ۹۷ کنکور تجربی دادم… قبول نشدم… سال ۹۸ کنکور ریاضی دادم.. دانشگاه آزاد کرج قبول شدم… رشته مکانیک… واقعا من علاقه ندارم.. میخوام تربیت بدنی بخونم.. توی شهر خودم یعنی اندیشه یا شهریار.. باید انصراف بدم؟ بهمن ماه میتونم برم حضوری ثبت نام کنم دانشگاه برای تربیت بدنی؟ یا مهلت تموم شده.؟ توروخدا بگید بحث زندگیمه لطفا….. لطفا کامل راهنمایی کنید منو

  • ایران مشاوره

   سلام
   شما در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانید از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید و در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهید . همچنین برای ثبت نام دانشگاه ها در نیمسال دوم سال ۱۳۹۸ باید منتظر انتشار اطلاعیه از سایت سازمان سنجش و دانشگاه آزاد باشید . و با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از آخرین اخبار مطلع شوید .

 5. Avatar

  سلام من ورودی مهر ماه هستم
  میخوام انصراف بدم به کار مشغله کاری
  میخام بدونم باید الان جریمه بدم یا شهریه رو بهم برمیگردونن؟؟ممنون از سایت خوبتون

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   دانشجویانی که در دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف از تحصیل گرفته اند مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل خواهند شد.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید من ترم دوم رشته مهندسی کامپیوتر کارشناسی پیوسته ام ورودی بهمن ۹۷ میخوام به دلیل مشکلات جسمی انصراف بدم شهریه این دو ترمم کامل ریختم باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟حدود چقدر میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به شهریه های ثابتی که برای یک ترم در دانشگاه آزاد پرداخت می کنید طبق فرمول (تعداد نیمسال های ثبت شده – ۸) × (نصف شهریه ثابت) می توانید میزان هزینه انصراف را محاسبه کنید.

 7. Avatar

  سلام وقت بخیر من بدون ازمون در دانشگاه ازاد رشته کارشناسی پیوسته معماری قبول شدم و الان ترم ۴ هستم و میخوام رشته دیگه ای(کاردانی ناپیوسته) در شهر دیگری بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کنم. ایا ممکن هست و اول باید انصراف بدم و بعد ثبت نام کنم یا بعد ثبت نام انصراف بدم تشکر از مشاوره خوبتون

  • ایران مشاوره

   با عرض سلام.
   در صورتی که دانشگاه ها رشته مورد نظر را بر اساس سوابق تحصیلی ارائه دهند می توانید برای ورودی های ترم بهمن ماه انتخاب رشته کنید و در صورت قبولی و پذیرش در هر یک از دانشگاه ها از دانشگاه آزاد در حال تحصیل انصراف دهید و در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام کنید.

 8. Avatar

  سلام روزتون بخیر
  من میکروبیولوژی اسلامشهر قبول شدم و ترم اولی هستم
  ولی میخوام انصراف بدم و سال بعد کنکور بدم
  فقط یک نیمسال که اونم الان باشه توی دانشگاه هستم یعنی بر اساس فرمولی که بالا گفتید
  (۸_۱)×۱۰۰۰۰۰۰ =۷۰۰۰۰۰۰-
  یعنی منفی میشه و من نباید خسارتی رو پرداخت کنم درسته؟
  شهریه ی ثابت دانشگاه ۲ میلیون تومانه که من برای ثبت نام فقط ۸۰۰ هزار تومان واریز کردم..میخوام ببینم اگه الان انصراف بدم بخاطر اینکه الان اون منفیه و اینکه تا اذر وقت دارم فقط ۸۰۰ تومان رو بهم برنمیگردونن؟ یا باید کل دو میلیونو واریز کنم تا اجازه ی انصراف داشته باشم؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   با توجه به اینکه شما دانشجوی ترم اول هستید , مطابق با قوانین دانشگاه آزاد اسلامی اگر تا ۳۰ آذر ماه انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید . از مجموع شهریه پرداختی ۵۰ درصد به شما بازگردانده شده و ما بقی به عنوان هزینه انصراف محسوب می شود . همچنین جهت دریافت اطلاعات مربوطه می توانید به هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه مراجعه نمایید .

 9. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من ورودی مهر امسال هستم به دلیل مشغله کاری میخوام انصراف بدم تقریبا کارم تا بهمن تموم میشه!! میتونم بهمن دوباره ثبت نام کنم ؟
  و حالا که میخوام انصراف بدم باید جریمه بشم یعنی مبلغی بپردازم یا اونکه پرداخت کردم بهم برمیگرده ؟؟؟؟؟
  دانشجو دانشگاه علمی کاربردی ناپیوسته هستم

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   چنانچه شما پس از اتمام ترم جاری و قبل از تاریخ ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه) از دانشگاه انصراف دهید , می توانید برای نیمسال دوم در رشته و دانشگاه علمی کاربردی دیگری ثبت نام نمایید و در این صورت شهریه ای بابت انصراف به شما تعلق نمی­ گیرد .

 10. Avatar

  با سلام من امسال ورودی دانشگاه آزاده پرستاری هستم ، می خواستم بدونم اگر من برای سال ۹۹ کنکور شرکت کنم و بخوام برم دانشگاه دولتی و اون موقع بخوام از آزاد انصراف بدم ، باید به دانشگاه خسارت بدهم و اگر قرار است خسارت بدهم آیا باید به عنوان خسارت پول نصف شهریه ثابت های تمام ترم های باق مانده ام را بدهم؟یا به شکل دیگری محاسبه می شود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما پس از شرکت در کنکور سراسری و پذیرش نهایی در دوره روزانه , می بایست از واحد مربوطه انصراف دهید و هزینه انصراف ( تعداد نیمسال های ثبت شده – ۸ × شهریه ثابت ) را به دانشگاه پرداخت نمایید . شما همچنین جهت کسب اطلاعات مربوطه به هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه مراجعه نمایید .

 11. Avatar

  سلام من پارسال ترم بهمن دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم ولی انصراف دادم جریمه رو هم دادم ولی دنبال مدارک نرفتم
  ایا دوباره مبلغی از من میگیرن؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   خیر , در صورت پرداخت جریمه ی انصراف به دانشگاه , ملزم به پرداخت هزینه ی دیگری مبنی بر جریمه ی انصراف نمی باشید .

 12. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۱ ارشد هستم میخوام آخره همین ترم انصراف بدم الان باید جریمه بدم یا چون فقط یک ترم خوندم نیازی به پرداخت جریمه نیست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , در صورت انصراف از دانشگاه آزاد , می بایست جریمه ی انصراف را پرداخت نمایید .

 13. Avatar

  آیا انصراف از دانشگاه بعد از دو ترم به دلیل قبولی در دولتی جریمه داره؟

 14. Avatar

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بپرسم اگه بدون گرفتن مرخصی به دانشگاه نریم و رابطمون با دانشگاه قطع بشه بعدا باید پولی بدیم یا جریمه میشیم؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   عدم حضور شما به دانشگاه بیش از یک ترم , به منزله ی انصراف می باشد و مشمول پرداخت جریمه ی انصراف خواهید بود .

 15. Avatar

  سلام . بنده ترم اول دانشگاه آزد هستم و قصد دارم برای سال آینده کنکور سراسری شرکت کنم آیا باید قبل از ثبت نام برای کنکور از دانشگاه انصراف بدهم؟ با تشکر

  • ایران مشاوره

   سلام
   شما می توانید در حین تحصیل در دانشگاه آزاد , در آزمون سراسری سال ۹۹ , شرکت نمایید و در صورت پذیرش در رشته مورد علاقه ی خود , از دانشگاه آزاد انصراف دهید .

 16. Avatar

  سلام من ترم اولی هستم چند روزی هست رفتم دانشگاه آزاد کل شهریه من یک میلیون و دویست میشه انتخاب واحد هم کردم شش صد تومان پرداخت کردم آیا اگه انصراف بدم پولم بهم بر می گرده ؟ چقدرش ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به اینکه شما وروردی نیمسال اول سال ۱۳۹۸ هستید , در صورتی که تا ۳۰ مهر ماه انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید, مشمول هزینه انصراف نمی باشید . و در صورتی که تا ۳۰ آذر ماه از رشته و دانشگاه محل تحصیل انصراف دهید ۵۰ درصد شهریه (ثابت و متغیر ) دریافت , و مابقی به شما برکردانده می شود . همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه دیگری دارید پیشنهاد می شود شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه را مطالعه نمایید .

 17. Avatar

  سلام من امروز برای دانشگاه آزاد نام نویسی کردم میخام انصراف بدم سال اولی هست که می رم دانشگاه برای انصراف دادن باید جریمه بدم ممنون از پاسخگویتون

  • ایران مشاوره

   با سلام , تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند , چنانچه ورودی نیمسال اول باشند و تا ۳۰مهرماه انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند . مشمول هزینه انصراف نخواهند شد.

 18. Avatar

  سلام من ورودی کنکور ۹۸ هستم از دانشگاه ازاد دوترم هم خوندم قبول شدم و میخوام الان انصراف بدم به دلایلی ایا مشمول پرداخت هزینه انصراف هستم؟؟؟؟؟ چه قدر هزینش؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام , در صورت انصراف از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی , می بایست نصف شهریه ی ثابت * ( تعداد نیمسال های ثبت شده – ۸ ) پرداخت نمایید .

 19. Avatar

  سلام من ورودی سال ۹۷ هستم از دانشگاه ازاد دوترم هم خوندم قبول شدم و میخوام الان انصراف بدم به دلایلی ایا مشمول پرداخت هزینه انصراف هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد , می بایست جریمه ی انصراف را پرداخت نمایید .

 20. Avatar

  سلام من اگه ازاد برم و دولتی قبول شم میتونم هر دو روذهمزمان بخونم یا نه بلید از ازاد انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , خیر , در صورت پذیرش در دوره ی روزانه , می بایست از دانشگاه آزاد , انصراف دهید .

 21. Avatar

  سلام من دانشگاه آزاد رشته میکروبیولوژی قبول شدم میخواستم بدونم میتونم ادامه تحصیل بدم و بعد از نمایش کارنامه سال بعد اگر رتبه ام خوب شد انصراف بدم اگرم خوب نشد همین رشت و ادامه بدم

  • ایران مشاوره

   سلام , بله , شما می توانید همزمان با تحصیل در مقطع کاشناسی رشته میکروبیولوژی , در آزمون سراسری سال بعد نیز شرکت نمایید , و در صورت پذیرش در دوره ی روزانه , از دانشگاه فعلی انصراف دهید .

 22. Avatar

  چرت ترین دانشگاه کشور ، هزینه انصرافی ؟؟؟؟ به هر دلیلی از مردم پول میقاپن

 23. Avatar

  سلام ببخشید من شیمی محض ازاد دانشگاه تهران شمال قبول شده بودم که همون ترک اول مرخصی گرفتم ورودی بهمن ، الان روانشناسی دانشگاه ازاد کرمان قبول شدم ، اشکالی نداره قبل از ثبت نام حضوری که ۴شنبه ۳مهرماه از دانشگاه ازاد تهران انصراف ندم؟

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید ، من ترم یک حقوق کارشناسی آزاد خوندم و۷تا واحد پاس کردم و ترم دوم نیز شهریه کامل ریختم ولی کلا دروسارو حذف کردم مشروطم نشدما.
  من الان کارگردانی بدون کنکور آزاد قبول شدم میخوام ثبت نام کنم
  به دانشگاه مبدا یعنی حقوق هزینه انصراف باید بدم ؟؟؟؟؟
  توروخدا جواب بدین

 25. Avatar

  سلام، من دانشجو دانشگاه آزاد هستم ، بدون کنکور شرکت کردم
  امروز ٣٠شهریور نتیجه نهایی کارشناسی پیوسته بدون کنکور آزاد اومد
  من میتونم اول مهر از دانشگاه فعلی خودم انصراف بدم و بعد از ٣روز
  دانشگاه آزاد بدون کنکور که الام قبول شدم ثبت نام کنم؟ یعنی میشه دو روزه مراحل انطرافم انجام بشه؟

 26. Avatar

  سلام من مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد قبول شدم ثبت نام اینترنتی کردم الان پشیمون شدم نمیخوام برم اونجا درس بخونم ی دانشگاه دیگه میخوام برم لازمه انصراف بدم؟یا هزینه ای پرداخت کنم؟

 27. Avatar

  من در رشته مامایی بدون کنکور میتونم شرکت کنم لطفا پاسخ گو باشید باتشکر

  • ایران مشاوره

   سلام , متاسفانه در سال جاری پذیرش به صورت بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی از رشته مامایی در هیچ یک از دانشگاه ها انجام نمی گیرد. و شما جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید به مامایی بدون کنکور مراجعه نمایید .

 28. Avatar

  سلام میشه من الان که آزاد مامایی قبول شدم ثبت نام کنم ولی دوترم نرم و کنکور بدم و اگه چیز بهنر قبول شدم برم و اگه نشد دوباره همینو برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما در صورت ثبت نام در رشته مامایی دانشگاه آزاد اسلامی و استفاده از دوترم مرخصی تحصیلی , مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ می باشید . و در صورت پذیرش نهایی در رشته و دانشگاه مورد نظر می توانید از دانشگاه در حال انصراف دهید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره