سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله داوطلبان زیادی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری حرفه ای و تخصصی ، دستیاری تخصصی در دانشگاه آزاد پذیرفته شده و شروع به تحصیل می نمایند. در این میان داوطلبانی هستند که از ادامه تحصیل در دانشگاه منصرف شده و قصد ترک واحد پذیرفته شده خود را دارند.

شاید یکی از دلایل انصراف از تحصیل آن ها عدم توانایی در پرداخت شهریه باشد. البته لازم به ذکر است که دانشجویانی که تصمیم به انصراف از تحصیل گرفته اند، مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل خواهند شد. هزینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد با توجه به مقطع تحصیلی و زمان انصراف از تحصیل دانشجویان تعیین می گردد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به شرایط و ضوابط انصراف از دانشگاه آزاد بپردازیم.

چنانچه داوطلبی مشغول تحصیل در دانشگاه آزاد است و قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد نیازی نیست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

شرایط انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

اگر دانشجویان دانشگاه آزاد بنا به دلایل و شرایط خود ، از ادامه تحصیل منصرف شوند می توانند نسبت به ارائه درخواست انصراف از تحصیل خود اقدام نماید. البته ذکر این نکته الزامی است که دانشجویی که از تحصیل منصرف شده است باید هزینه انصراف از تحصیل را مطابق با آخرین دستورالعمل ها بپردازند. از سایر ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشجوی انصرافی می تواند حداکثر تا سه ماه انصراف خود را پس بگیرد در غیر این صورت واحد دانشگاهی می بایست حکم انصراف دانشجو را صادر و به وی ابلاغ نماید.
 • پیش از به پایان رسیدن مهلت در نظر گرفته شده ، واحد دانشگاهی موظف است مراتب انصراف دانشجو را به اطلاع والدین وی برساند.
 • اگر دانشجو برای انصراف از تحصیل مصمم است ،می تواند قبل از سپری شدن مدت مذکور (3 ماه) ، یک اجازه نامه از ولی به همراه یک درخواست مجدد جهت انصراف از تحصیل ارائه دهد و حکم انصراف خود را زودتر دریافت نماید.
 •  پس از صدور حکم، امکان بازگشت و لغو حکم وجود ندارد و رابطه دانشجو با آن واحد دانشگاهی قطع خواهد شد.
 • اگر دانشجو مشمول خدمت سربازی شود ، دانشگاه یک ماه پس از صدور حکم ، مراتب را به اداره نظام وظیفه اطلاع رسانی خواهد کرد.
 • چنان چه دانشجویی بدون اخذ مرخصی ترک تحصیل کند و یا در طول ترم تحصیلی به دانشگاه مراجعه نکند ، این رفتار او به معنی انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد و حق ادامه تحصیل در دانشگاه از دانشجو صلب می گردد.
 • ممکن است در برخی از موارد استثنایی ترک تحصیل دانشجو موجه باشد که در این صورت می بایست حداقل یک ماه پیش از اتمام همان نیمسال تحصیلی ، دلایل آن را به دانشگاه اعلام نمایید که اگر ترک تحصیل او توسط واحد دانشگاهی مورد تایید واقع شود ، آن نیمسال جزو مرخصی تحصیلی دانشجو محسوب خواهد شد.

هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد 98

در سال های گذشته دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را داشتند می بایست شهریه کل دوره تحصیل را جهت انصراف پرداخت می کردند ولی اکنون هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد تغییراتی کرده که در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت.

در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که چنانچه دانشجویی قصد انصراف از دانشگاه آزاد دارد و می خواهد در دانشگاه آزاد شهر دیگری ادامه تحصیل دهد، از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهد بود. پس اگر داوطلبی واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98 باشد می تواند در زمان مربوطه نسبت به ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد
مقطع تحصیلی نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته  (تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی) (تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی) کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی (تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد (تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

چه کسانی ملزم به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل هستند؟

 • در صورتی که تفاضل اعداد بالا صفر یا منفی شود، دانشجو موظف به پرداخت هزینه نمی باشد.
 • دانشجویانی که به علت موارد آموزشی یا انضباطی از دانشگاه اخراج شده اند، ملزم به پرداخت هزینه انصراف نیستند و همچنین شهریه پایه و متغیر ترمی که اخراج شده اند، برگردانده نخواهد شد.
 • تمامی دانشجویانی که در دانشگاه آزاد پذیرش شده اند (به جز دانشجویان دکترای حرفه ای گروه پزشکی)، چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 مهرماه و ورودی های نیمسال دوم تا 30 بهمن ماه، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایند، مشمول هزینه انصراف نخواهند شد. چنانچه ورودی های نیمسال اول تا 30 آذرماه و ورودی های بهمن ماه تا 31 اردیبهشت ماه انصراف دهند، 50 درصد شهریه (ثابت و متغیر) از آن ها دریافت و مابقی آن عودت داده خواهد شد.
 • دانشجویانی که ترم اول تحصیلی خود را مرخصی گرفته اند و در شروع ترم دوم درخواست انصراف از تحصیل داده اند، مشمول هزینه انصراف از تحصیل نیستند اما شهریه های پرداختی آنان بازگردانده نمی شود.
 • دانشجویانی که در رشته کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل هستند و درخواست انصراف از تحصیل را دارند یا دانشجویانی که متقاضی دریافت مدرک کاردانی در رشته تحصیلی خود می باشند، مشمول پرداخت هزینه مطابق ردیف دوم جدول بالا خواهند شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۷۴ نظر

 1. Avatar

  سلام من تو آموزشبار ثبت نام کردم ولی برای ثبت نام حضوری نرفتم و میخوام کنکور بدم اللن تکلیف چیه میتدتم کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه شما در کنکور ۱۳۹۹ در دوره های شهریه پرداز قبول شده اید،برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

 2. Avatar

  سلام
  من دانشجویی دانشگاه آزادم از طریق ازمون سراسری وارد دانشگاه ازاد شدم
  میخوام تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم ولی نمیخوام تا جواب قطعی کنکور انصراف بدم چون شاید کنکور قبول نشدم ایا باید حتما قبل از کنکور دادن انصراف بدم یا نه بعد از قبولی در کنکور میتونم انصراف بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دانشگاه آزاد، می توانید در کنکور ۱۴۰۰ شرکت نموده و در صورت کسب نتیجه ی دلخواه از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 3. Avatar

  سلام
  بنده در سامانه ثبتنام کردم و انتخاب واحد هم انجام دادم ، شهریه ثابت رو پرداخت کردم .
  یک هفته از برگذاری ملاس ها میگذره ، تصمیم گرفتم انصراف بدم و مقطع ارشد هم هستم ، میخواستم بدونم مشمول هزینه میشم !؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت عدم پرداخت شهریه ثابت و ارسال اصل مدارک، جریمه انصراف به شما تعلق نمی گیرد.

 4. Avatar

  با عرض سلام بنده با گواهی دیپلم نظام جدید در دانشگاه ثبت نام کردم و تا قبل از پایان نیم سال اول باید اصل مدرک رو به دانشگاه بدهم.
  به چه شکل عمل کنم؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه نموده و پرونده تحصیلی خود را دریافت نمایید.

 5. Avatar

  سلام من دانشگاه آزاد ثبت نام کردم مدارکم دادم، قرار شد پیامک ارسال کنن برای شهریه و انتخاب واحد، الان پیامک اومده ولی من پشیمونم بخاطره ثبت نامم،و معلوم نیس ک از ترم بهمن بخام ثبت نام کنم یا پشت کنکور بمونم، الان چیکار میتونم بکنم، شهریه رو پرداخت نکنم خودش لغو میکنه یا چی

  • ایران مشاوره

   با سلام ودرود، در صورت عدم پرداخت شهریه و ارسال اصل مدارک ثبت نام شما به طور خودکار لغو می شود.

 6. Avatar

  سلام ،من برای این که غیبت داشتم به دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و غیبت دوماهم درست شد و دانشگاه فرهنگیان هم قبول شدم و حالا مدارک میخوان که شامل انصرافی از دانشگاه هم میشه
  و من دو روز ثبت نام کردم ازاد ،ایا میتونم انصراف بدم
  لطفا سریع جواب بدید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، در صورتی که تا به حال از دانشگاه انصراف نداده اید، پس از انصراف معافیت تحصیلی به مدت یکسال برای شما تمدید می گردد.

 7. Avatar

  شدیدا پشیمان شدم و افسرده شدم میخوام برگشت به تحصیل بزنم دیروز انصراف دادم ایا امکانش هست ؟
  دانشگاه ازاد کرج
  مقطع دکتری تخصصی

 8. Avatar

  باسلام
  من دکترای اموزش عالی واحد کرج قبول شدم ثبت نام نهایی،هم انجام دادم ولی دیروز انصراف دادم ایا میتوانم انصرافم را پس بگیرم ؟یا اینکه مهر اینده دوباره ثبت نام کنم ؟جایم محفوظ می ماند ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بازگشت به تحصیل در دانشگاه آزاد تا سه ماه امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است برای ثبت نام در مهرماه سال آینده می بایست مجدد در کنکور شرکت نمایید.

 9. Avatar

  سلام. من امسال مقطع ارشد دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ثبت نام اینترنتی انجام دادم ولی مدارکم برای دانشگاه پست نکردم و به دلایلی نمیتونم ادامه تحصیل بدم. الان برام چه مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل عدم ارسال اصل مدارک و واریز شهریه، ثبت نام شما پس از مدتی لغو خواهد شد.

 10. Avatar

  سلام وقت بخیر من توی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی واحد مشهد ثبت نام کردم و تمام مدارک رو هم آپلود کردم و کد ۱۴ رقمی دانشجویی هم کرفتم و هیچ شهریه ای واریز نکردم و انتخاب واحد هم انجام ندادم و مدارک خودم رو هم تحویل دانشگاه ندادم حالا منصرف شدم و نمیخوام برم دانشگاه آزاد باید جریمه ای پرداخت کنم یا نه و برای انصراف باید چیکار کنم میخوام کلا همین مراحلی رو که توی سایت آموزشیار انجام دادم هم پاک بشه ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم در ضمن میخوام برم دانشگاه علمی و کاربردی بعد مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟/

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل عدم پرداخت شهریه و ارسال مدارک، پس از مدتی ثبت نام شما به طور خودکار لغو خواهد شد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

 11. Avatar

  سلام لطفا جواب بدید من از دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت کردم‌ انصراف بدم کنکور بدم و پزشکی داروسازی آزاد ، یا پردیس خودگردان قبول شم میتونم ثبتنام‌ کنم ؟ محروم نمیشم از ورود دوباره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن مشکل نظام وظیفه، فقط یک بار مجاز به انصراف بوده و دوره ی آزاد محرومیتی در بر نداشته و شما مجاز به ثبت نام خواهید بود.

 12. Avatar

  من قبولی پرستاری ۹۹ آزاد خودگردان هستم اگه بخوام سال بعد انصراف بدم…هزینه انصراف به چه صورت و تقریبا چه مقدار می شود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت انصراف از پردیس خودگردان می بایسست شهریه ثابت ترم های باقی مانده را به دانشگاه بپردازید.

 13. Avatar

  سلام من دانشگاه آزاد برای دکتری در سامانه آموزشیار ثبت نام کردم و شماره دانشجویی گرفتم ولی هنوز پول واریز نکردم و انتخاب واحد نکرده ام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید برای انصراف باید چی کاری انجام بدهم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل عدم واریز هزینه و ارسال مدارک، ثبت نام شما به صورت خودکار لغو می شود..

 14. Avatar

  سلام
  لطفا جوابمو بدین که خیلی خیلی خیلی واجبه
  من امسال پرستاری روزانه قبول شدم
  اگر بخوام برای سال بعد ( ۱۴۰۰ ) کنکور بدم ، ایا میشه بدون انصراف از دانشگاه دولتی ، به دانشگاه ازاد برم و بعد از اینکه توی دانشگاه ازاد قبول شدم ، اونوقت از دانشگاه دولتی انصراف بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سازمان سنجش، شرکت کنندگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی در دوره های روزانه مجاز به انتخاب رشته ی مجدد این دوره در آزمون سال ۱۴۰۰ نمی باشند لازم به ذکر است می توانید تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ از طریق سایت سنجش برای درخواست لغو محرومیت اقدام نمایید.

 15. Avatar

  سلام من دانشگاه آزاد برای کارشناسی ثبت نام کردم و شماره دانشجویی گرفتم ولی هنوز پول واریز نکردم برای انتخاب واحد چطوری انصراف بدم آیا بابت انصراف باید هزینه بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت ثبت نام در آموزشیار و عدم ارسال مدارک به دانشگاه آزاد، ثبت نام شما به صورت خودکار لغو می شود.

 16. Avatar

  من امسال داروسازی دانشگاه ازاد تهران قبول شدم
  درصورت انصراف از ثبت نام ایا من میتوانم در کنکور سراسری ١۴٠٠ شرکت کنم و در صورت اجازه شرکت مجاز به انتخاب رشته های دندانپزشکی روزانه ویا غیر روزانه هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام، با استناد به اطلاعیه های سازمان سنجش، دانشجویان دوره های شهریه پرداز مجاز به ثبت نام برای کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ می باشند و پس از اعلام نتایج نهایی، می توانند انصراف خود را قطعی نمایند.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید من ورودی ۹۸ دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی هستم امسال کنکور دادم و سراسری قبول شدم میتونم همزمان هر دو رشته رو تحصیل کنم؟ یا حتما باید انصراف بدم از دانشگاه ازاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ممنوع می باشد، و باید حتما برای ثبت نام در دانشگاه روزانه، از رشته ی فعلی خود انصراف دهید.

 18. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. من ورودی ۹۹ هستم و دانشگاه آزاد بدون کنکور مشاوره ثبت نام کرده بودم. فقط مرحله ی اول ثبت نام الکترونیکی رو انجام دادم و هنوز شهریه پرداخت نکردم. الان میخوام پیام نور ثبت نام کنم. میشه لطفن بگید که الان‌تکلیف ثبت نام دانشگاه آزادم چیه؟ چجوری باید انصراف بدم؟ یا اگر شهریه پرداخت نکنم و برای ثبت نام حضوری نرم خود به خود انصراف دادم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود،در صورتی که حضوری به دانشگاه مراجعه نکرده باشید ثبت نام شما لغو می شود و مجاز به ثبت نام در دانشگاه پیام نور خواهید بود.

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من دانشگاه ازاد تا بهمن ثبت نام کردمکه سربازی نرم حالا کنکور دادم انتخاب رشته کردم احتمال زیاد ملی برم حالا میتونم واسه سال آینده از این ملی هم انصراف بدم و برم کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم نداشته باشید، فقط یک بار می توانید انصراف دهید و مجدد مشغول به تحصیل شوید.

 20. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم پنج دانشگاه ازادم میخوام برای کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم باید حتما از دانشگاه انصراف بدم؟ یا میتونم کنکور بدم و اگه روزانه قبول شدم بعدا انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد باشید احتیاجی به انصراف تا زمان ثبت نام کنکور سراسری نمی باشد بلکه می توانید بعد از مشاهده نتایج، در صورت قبولی انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنید.

 21. Avatar

  سلام ببخشید سوالی خدمتتون داشتم من دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته شده بودم اما انتخاب رشته نکردم تا روز ۱۶ بعد فقط دندان و پزشکی شهر شیراز رو می خواستم اما شیراز دندون داشت و کازرون پزشکی دفترچه رو که مطالعه کردم کد ها رو یاداشت کردم و بعد به سایت سنجش org مراجعه کردم اما نه دندون داشت و نه پزشکی می خاستم بدونم دلیلش چی هست و اینکهمن هزینه ۵۱۰۰۰تومان رو پرداخت کردم چطوری این هزینه رو بر می گردونن اصلا برگشت داره و اینکه مشکلی برای این نداره که من سال آینده کنکور بدم یا دیگه حق شرکت در کنور رو ندارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور، متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای چهار رشته ی پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دامپزشکی انتخاب های خود را می بایست در انتخاب رشته ی سراسری خود ثبت می کردند. لازم به ذکر است در صورتی که شما در دوره های روزانه ی دانشگاه ها قبول نهایی نشوید، محرومیتی جهت شرکت در کنکور سال آینده نخواهید داشت.

 22. Avatar

  سلام
  من ۹۹ کنکور دادم و سراسری قبول میشم. ترم ۳ آزاد کارشناسی پیوسته هستم. برای انصراف و ثبت نام در سراسری باز هم باید هزینه بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله برای انصراف از دانشگاه آزاد باید هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت نمایید.

 23. Avatar

  سلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم.میتونم بدون انصراف در کنکور سراسری شرکت کنم؟چون تا زمان اعلام نتایج و شروع ترم مهر ۱۴۰۰ ، فارغ التحصیل میشم.

 24. Avatar

  سلام من الان ترم ۴ دانشگاه ازاد هستم امسال کنکور دادم و انتخاب رشته‌ کردم به محض اومدن جواب انتخاب رشته میتونم از دانشگاه ازاد انصراف بدم و دولتی ثبت نام کنم‌؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما می توانید پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر از دانشگاه آزاد در حال تحصیل خود انصراف دهید.

 25. Avatar

  با عرض سلام ببخشید بنده شهریه ثابت را پرداخت کردم واگرتا قبل از مهر انصراف بدم شهریه ثابت برگشت میخوره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می بایست منتظر اطلاعیه های دانشگاه در خصوص انصراف از دانشگاه باشید.

 26. Avatar

  باسلام من دانشجوی دامپزشکی دانشگاه علوم تحقیقات هستم ورودی ۹۸ ترم یک و دو رو مرخصی گرفتم اگر الان اقدام به انصراف کنم مشمول هزینه انصراف از دانشگاه میشم؟

 27. Avatar

  سلام من کنکوردانشگاه آزاداسلامی مامایی قبول شدم نظام‌ قدیم ولی درس افتاده داشتم شهریور امتحان دادم قبول نشده بودم ندانسته ثبت نام دانشگاه روانجام دادم حالاچکارکنم برای درس افتادم بایددی ماه امتحان بدم توروخداکمکم کنیدنمیدونم چکارکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام. در صورت قبولی در دانشگاه های آزاد، با نظر خود دانشگاه می توانید یک ترم مرخصی گرفته و بعد از قبولی در دروس مذکور وارد دانشگاه شوید.

 28. Avatar

  سلام من کنکوردانشگاه آزاداسلامی مامایی قبول شدم نظام‌ قدیم ولی درس افتاده داشتم شهریور امتحان دادم قبول نشده بودم ندانسته ثبت نام دانشگاه روانجام دادم حالاچکارکنم برای درس افتادم بایددی ماه امتحان بدم توروخداکمکم کنیدنمیدونم چکارکنم

 29. Avatar

  سلام من کنکوردانشگاه آزاداسلامی مامایی قبول شدم نظام‌ قدیم ولی درس افتاده داشتم شهریور امتحان دادم قبول نشده بودم ندانسته ثبت نام دانشگاه روانجام دادم حالاچکارکنم برای درس افتادم بایددی ماه امتحان بدم توروخداکمکم کنیدنمیدونم چکارکنم

 30. Avatar

  سلام من کنکور۹۹قبول شدم برای مامایی تجربی نظام قدیم هستم رفتم دانشگاه ثبت نام کردم ولی یه درس افتاده داشتم اعتراض زدم قبول نکردن حالانمیدونم چکارکنم قبلش هم نپرسیدم الان گیرکردم میترسم محروم ازکنکوربشم توروخداکمکم کنید

 31. Avatar

  سلام
  من در انتخاب رشته با سوابق تحصیل ثبت نام کردمدر دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم
  مشکل پیش نمیاد در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده سازمان سنجش، خیر برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد و می توانید هر دو را انتخاب رشته نمایید، لازم به ذکر است در صورت قبولی در دانشگاه های روزانه و شرکت در کنکور سال آینده مجاز به انتخاب کد رشته محل های دوره ی ذکرشده نمی باشید.

 32. Avatar

  سلام من میتونم هم دانشگاه ازاد با ازمون انتخاب رشته کنم هم بدون ازمون؟مشکلی پیش نمیاد؟(برای امسال میگم)

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما محدودیتی جهت انتخاب رشته ی آزاد با آزمون و بدون آزمون ندارید، و می توانید هر دو انتخاب را داشته باشید.

 33. Avatar

  سلام و خسته نباشید
  اگه من امسال دامپزشکی ازاد بدم و کنکور ۱۴۰۰ روزانه قبول بشم میتونم انصراف بدم وبه روزانه دولتی بدم.ایا محرومیت ندارد

  • ایران مشاوره

   با سلام. با توجه به قوانین موجود، در صورت قبولی در دوره ی روزانه از انتخاب کد رشته محل های روزانه محروم می شوید و برای سایر دوره ها مشکلی نیست.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی در دانشگاه روزانه می توانید از دانشگاه قبلی خود (دانشگاه آزاد) انصراف دهید.

 34. Avatar

  سلام من امسال میخوام رشته بدون کنکور توی دانشگاه ازاد برم بعد میتونم هم دانشگاه برم هم برای کنکور ثبت نام کنم اخه یه جا شنیدم ک قبل ثبت نام کنکور باید انصراف بدی یا مرخصی تحصیلی بگیری

  • ایران مشاوره

   باسلام، مطابق با اطلاعیه های منتشر شده، شما در صورت قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد اسلامی، در طول مدت تحصیل خود می توانید برای کنکور سال آینده شرکت نمایید و درصورت قبولی نهایی انصراف خودرا حتمی نمایید.

 35. Avatar

  سلام وقت بخیر…من امسال میتونم دانشگاه ازاد یاپیام نور و غیر انتفاعی بدون کنکور ثبت نام و تحصیل کنم و مجدد ۱۴۰۰ کنکور بدم بدون انصراف؟
  واینکه اگر ۱۴۰۰ رشته پزشکی روزانه قبول شم میتونم بدون انصراف از مثلا آزاد همزمان روزانه پزشکی و کارشناسی آزاد رو ادامه بدم یا لزوما باید درصورت قبولی در روزانه انصراف داد؟علمی کابردی هم همین شرایط رو داره و باید بعد از قبولی پزشکی روزانه الزاما انصاراف بدم؟ممنون میشم راهنماییم کنید:)

  • ایران مشاوره

   با سلام. با توجه به شرایط انصراف، در صورتی که در دوره ی روزانه هر رشته ای پذیرفته شوید، سال بعد از آزمون روزانه محروم خواهید بود. لازم به ذکر است در صورتی که دوره های غیر از روزانه ثبت نام نموده باشید مجاز به شرکت دوباره در آزمون و یا رشته های بدون آزمون بوده و در صورت تمایل مجاز به انصراف می باشید.

 36. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من بهمن ۹۸ از دوره کارشناسی فارغ التحصیل شدم و در کنکور ارشد ۹۹ شرکت کردم اما به نتیجه دلخواه نرسیدم. برای اینکه بتونم دوباره کنکور ارشد ۱۴۰۰ شرکت کنم آیا میتونم امسال دانشگاه آزاد یا پیام نور انتخاب رشته کنم و زمان ثبت نام کنکور جدید که بهمن ۹۹ میشه انصراف بدم تا مهلت یک ساله معافیت انصرافی داشته باشم و کنکور ۱۴۰۰ را شرکت کنم ؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که تا به حال از دانشگاه انصراف نداده باشید می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید و در زمان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد انصراف دهید و مجددا در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ ثبت نام نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره