دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده متوسطه دوم 98 - 99
شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برخی از دانش آموزان به دلایلی مانند بیماری یا موارد دیگر ، شرایط حضور در امتحانات را ندارند و یا پس از شرکت در آزمون ، نمره قابل قبولی را کسب نمی کنند. یکی از امکاناتی که برای این دسته از دانش آموزان در نظر گرفته شده است ، قانون تک ماده است . ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که تک ماده چیست ؟ در پاسخ باید بگوییم که چنانچه دانش آموزی در امتحانات خود نتواند نمره قبولی را کسب نماید و نمره سالانه او کم تر از حد نصاب قبولی باشد ، می تواند برای دریافت نمره قبولی از قانون تک ماده استفاده نماید. حال شرایط استفاده از تک ماده چه می باشد ؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

زمان استفاده از قانون تک ماده و تبصره برای هر سه نوبت دی ماه ، خرداد ماه و شهریور ماه باشد.

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده برای دوره دوم متوسطه 98 – 99

دانش آموزان دوره دوم متوسطه (دهم ، یازدهم ، دوازدهم) می توانند با داشتن حداقل نمره 7 در 4 درس ، از تبصره و تک ماده استفاده نمایند. البته تا سال های گذشته دانش آموزان می توانسنتد برای 5 درس دارای نمره پایین خود درخواست تک ماده داشته باشند اما با تغییر آیین نامه آموزشی ، هر دانش آموز می تواند حداکثر در 2 درس نهایی و در دو درس غیرنهایی (داخلی) از تبصره استفاده کند.

ممکن است زمانی که صحبت از قبولی به میان می آید شما ذهنتان به سمت نمره کسب شده در برگه امتحانی برود ، اما منظور از قبول شدن یا نشدن در امتحانات ، همان نمره سالانه می باشد به طور مثال این امکان وجود دارد دانش آموزی نمره کسب شده در ورقه اش 7 و یا کمتر باشد اما در نمره سالانه قبول شده باشد. برای آنکه بهتر متوجه شوید ، به فرمول زیر توجه فرمایید :

8 ÷[{(نمره مستمر نوبت اول × 1) + (نمره برگه نوبت اول × 2 )} + {(نمره مستمر نوبت دوم × 1) + (نمره برگه نوبت دوم× 4)}] = نمره سالانه

حد نصاب قبولی در هر درس چند است ؟

حد نصاب قبولی در هر درس نمره 10 و در دروس شایستگی های فنی و غیرفنی رشته فنی حرفه ای 12 است. در رشته کاردانش مشخص کردن حدنصاب قبولی در استاندارد مهارت در بخش نظری و عملی ، بر عهده دستگاه متولی استاندارد مهارت است.

اگر دانش آموزی نخواهد از تبصره استفاده کند ، باید چه کند؟

ممکن است دانش آموزان دوره متوسطه دوم نخواهند از قانون تک ماده و تبصره استفاده کنند و خود را برای امتحانات شهریور ماه آماده نمایند. در این صورت دانش آموز می تواند با مراجعه به مدرسه خود ، درخواستی کتبی مبنی بر شرکت در امتحانات شهریور ماه داشته باشد. پس از شرکت در امتحانات شهریور ماه دو حالت پیش می آید :

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه بالاتر است : در این صورت نمره شهریور ماه جایگزین خواهد شد.

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه پایین تر است : در این صورت بالاترین نمره به ثبت خواهد رسید و دانش آموز می تواند در صورت تمایل از قانون تک ماده استفاده کند.

شرایط قبولی در دروس دوره دوم متوسطه

شرایط قبولی در درس های پایه دهم و یازدهم

 • پس از امتحانات پایانی نوبت دوم دانش آموزی در هر یک از درس ها قبول شناخته می شود که نمره سالانه در آن درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد.
 • دانش آموزانی که در امتحانات نوبت دوم (خرداد ماه) نمره قبولی را کسب نکنند می توانند در امتحانات شهریور ماه شرکت نمایند و در صورتی در هر درس قبول شناخته می شوند ، که نمره سالانه ی کم تر از حدنصاب قبولی نداشته باشند.

شرایط قبولی در درس های نهایی پایه دوازدهم

 • نمره امتحان نهایی در هر درس بدون ضریب کم تر از 7 نباشد.
 • نمره سالانه یا نمره دوره تابستانی در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد.
 • در دروس غیر حضوری کسب نمره حد نصاب قبولی در امتحانات نهایی معیار می باشد.

شرایط قبولی در درس های غیرنهایی پایه دوازدهم

 • در امتحانات غیرنهایی نوبت دوم دانش آموزی در هر یک از درس ها قبول شناخته می شود که نمره سالانه او در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. (نمره 10 برای رشته های نظری و نمره 12 برای رشته های فنی حرفه ای)
 • اگر دانش آموزی پس از شرکت در امتحانات نوبت دوم نمره لازم را کسب نکند ، می تواند با شرکت در امتحانات شهریور ماه درس های فاقد حدنصاب لازم ، نمره قبولی را به دست آورد.

شرایط فارغ التحصیلی

 • دانش آموزانی فارغ التحصیل شناخته می شوند که در همه ی درس های دوره دوم متوسطه رشته خود نمره قبولی را کسب کرده باشند و معدل کل آن ها کمتر از 10 نباشد.
 • در صورتی که آخرین نمره درس (سالانه ، تابستانی یا غیرحضوری) دانش آموزی از مجموع دروس دوره دوم متوسطه حداکثر در 4 درس (2 درس نهایی و 2 درس غیرنهایی) 7 و بیشتر و معدل کل او حداقل 10 باشد ، فارغ التحصیل شناخته می شود.
 • برای محاسبه معدل کل هر دانش آموز ، تعداد واحد های هر درس در نمره پذیرفته شده آن درس ضرب می شود و مجموع حاصل ضرب های به دست آمده ، بر مجموع واحدها تقسیم می شود.

بسیاری از دانش آموزان حتی با وجود کسب نمره قبولی در امتحانات پایان سال ، معدل خوبی را به دست نمی آورند و با توجه به آن که معدل دوره دوم متوسطه ، در کنکور سراسری و در پذیرش رشته های بدون کنکور نقش تعیین کننده ای دارد ، لذا در صورتی که معدل شما پایین می باشد می توانید از قانون ترمیم معدل کنکور استفاده نمایید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط ترمیم معدل در کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۴ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشی.ببخشید من بعضی از امتحان ها ۳ یا ۴ میشم ولی با نمره های نوبت اول و مستمر دوم قبول میشم.اگر اینجوری درسته یا باید بالای ۷ بشیم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای استفاده از قانون تبصره و تک ماده حتما می بایست نمره امتحان نهایی شما بین ۷ الی ۹/۷۵ بوده و مجموع نمرات سالیانه شما نیز بالای ۱۰باشد.

 2. Avatar

  سلام برای استفاده ازتبصره بایدجمع نمرات سالانه درس موردنظر بالای هفت باشه یاجمع نمره کتبی ورقه نهایی.

  • ایران مشاوره

   باسلام
   برای استفاده از تبصره می بایست مجموع نمرات سالیانه شما در درس مورد نظربالای ۱۰ و نمره کتبی امتحان نهایی نیز بین۷ الی ۹/۷۵ باشد.

 3. Avatar

  سلام من تو امتحان نهایی هندسه امسال نمرم ۶ میشه ایا میتونم از تک ماده استفاده کنم یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان در صورتی می تواند از تبصره استفاده کنند که نمره امتحان کتبی آنان بالای( ۷ ) و نمره سالانه یا نمره دوره تابستانی در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. هم چنین کسب معدل بالای (۱۰) از شرایط استفاده از تبصره می باشد .

 4. Avatar

  سلام،اگه تو سال پیش دانشگاهی درسیو بیوفتم میتونم کنکور بدم یا تو دانشگاهی ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما مجاز به شرکت در کنکور سراسری خواهید بود ولیکن چنانچه تا مورخ ۹۸/۶/۳۱ موفق به پاس کردن تمامی واحد های درسی خود نشده باشید امکان ثبت نام در دانشگاه نخواهد بود.

 5. Avatar

  سلام در امتحان نهایی اگر نمره ۴ باشد ولی نمره سالانه بالا باشد میتوانیم تک ماده بزنیم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که نمره امتحان نهایی در هر درس بدون ضریب کم تر از ۷ نباشد و نمره سالانه شما نیز در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. (نمره ۱۰ برای رشته های نظری و نمره ۱۲ برای رشته های فنی حرفه ای) مجاز به استفاده از تک ماده می باشید.

   • Avatar

    سلام شما جواب من را کامل ندادید
    یعنی اگر من در برگه نهایی کمتر از ۷ بگیرم نمیتوانم تک ماده بزنم لطفاً جواب دهید خیلی حیاتی است

    • ایران مشاوره

     باسلام
     داوطلبان جهت استفاده از قانون تبصره باید تمام شرایط را دارا باشند از جمله شرایط ، کسب نمره بالا (۷) در امتحان کتبی نهایی می باشد.

 6. Avatar

  سلام من پایه دوازدهم تجربی ام.اگه ریاضی و فیزیک رو بالای ۷ بگیرم و جمع نمرات سالانه ام کمتر از ۱۰ بشه میتونم برای هردو از تبصره استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر در صورتی که مجموع نمرات سالیانه شما بالای ۱۰ باشد و نمره کسب شده در برگه امتحانی نیز بین ۷ الی ۹/۷۵ باشد میتوانید از تبصره و تک ماده استفاده نمایید.

 7. Avatar

  سلام من پایه دوازدهمم تو امتحان نهایی فیزیک برگه ۸شدم ولی جنع نمراتم بالای هشتاد شده این درس الان جزو قبولی ها حساب میشه یا جزو اونایی ک‌ میره تو شرایط تبصره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که نمره امتحان نهایی در هر درس بدون ضریب کم تر از ۷ و نمره سالانه شما در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. (نمره ۱۰ برای رشته های نظری و نمره ۱۲ برای رشته های فنی حرفه ای) امکان استفاده از قانون تک ماده و تبصره وجود خواهد داشت.

 8. Avatar

  سلام من نمره ام تو امتحان هندسه۷شده ولی در طول سال نمره هام خوب بوده احتمال اینکه مردود بشم هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه مجموع نمرات سالیانه شما در درس هندسه بالای ۱۰ و نمره برگه امتحانی شما نیز بالای ۷ شده باشد مجاز به استفاده از تبصره و تک ماده خواهید بود.

 9. Avatar

  سلام من پایه دوازدهمم اگه تو امتحانای نهایی نتونم تو یکی از درس ها نمره قبولی بیارم این درسته که نمیتونم برم دانشگاه؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما تا مورخ ۹۸/۶/۳۱ تمامی واحد های مقطع دیپلم خود را پاس نکنید وفارغ التحصیل نشده باشید مجاز به ثبت نام در دانشگاه نخواهید بود.

 10. Avatar

  سلام میخواستم بدونم من تو یه درسی شدم ۷ میشع از تک ماده استفاده کرد یا نه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانش آموزان دوره متوسطه دوم در صورت عدم قبولی در دو درس نهایی و دو درس غیر نهایی، می توانند درخواست استفاده از تبصره داشته باشند .

 11. Avatar

  یه درس ۷ بگیرم تو خرداد قبول میشم یانه؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورت کسب نمره بالای (۷ ) در امتحان کتبی پایان ترم و همچنین در صورتی که نمره سالانه یا نمره دوره تابستانی در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد، می توانید از قانون تبصره استفاده کنید .

 12. Avatar

  سلام من میخواستم بدونم که نمره برگه باعث تک مااه میشه یا سالانه.من دوازدهم هستم امتحان نهایی دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه نمره کسب شده در امتحانات نهایی بین ۷ الی ۹/۷۵ و نمره سالانه شما در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. (نمره ۱۰ برای رشته های نظری و نمره ۱۲ برای رشته های فنی حرفه ای)، می توانید درخواست تک ماده داشته باشید.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من پایه دوازدهم هستم دو تا از دروس نهاییم زیر هفت میشه …اگه نمره پایانی بالای ده بشه میتونم قبول شم نمونه شهریور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله در صورتی که مجموع نمرات سالیانه شما در دو درس نهایی و دو درس داخلی ۱۰ باشد و نمره کسب شده در برگه امتحانی نیز بالای ۷ باشد مجاز به استفاده از قانون تبصره و تک ماده خواهید بود.

 14. Avatar

  سلام.من پایه دهم ریاضی هستم.اگه نمره دروس خصوصی ام پایین بشه(مثلا ۷ یا ۸ یا ۹)اون موقع میتونم از تک ماده استفاده کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه نمره سالانه شما در دو ۲ درس نهایی و در ۲ درس غیرنهایی (داخلی) بالای ۱۰ و نمره کسب شده در برگه امتحانی شما نیز بین ۷ الی ۹/۷۵ باشد ، می توانید از قانون تک ماده استفاده نمایید.

 15. Avatar

  سلام
  پایه دوازدهم هستم
  اگه یه درس رو شهریور نتونم پاس کنم و از تک ماده هم نشه استفاده کرد در حالی که دانشگاه قبول بشم میشه رفت دانشگاه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر معمولا هیچ دانشگاهی از داوطلبانی که واحد پاس نشده دارند ثبت نام به عمل نمی آورند و حتما می بایست تا ۹۸/۶/۳۱ تمامی واحد های درسی دیپلم خود را پاس کرده باشید.

 16. Avatar

  سلام ببخشید من دهم هستم ولی نمره فیزیکم رو تو خرداد ۹ شدم ولی نمره ی سالانم بیش تر از ده میشه قبول شدم یا باید تو شهریور امتحان بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه نمره برگه امتحانی شما بالای ۷ باشد اجازه زدن تبصره و تک ماده وجود داشته و در صورت بالا بودن نمره سالیانه (بالای ۱۰) امکان قبولی شما نیز وجود خواهد داشت.

 17. Avatar

  سلام،ببخشید یه سوال داشتم ازتون،بنده دیپلم فنی حرفه دارم و میخوام تو کنکور شرکت کنم،آیا میتونم به جای پیش دانشگاهی،مدرک دوزادهم اخذ کنم یا ن?

  • ایران مشاوره

   باسلام
   خیر شما برای شرکت در کنکور سراسری باید مدرک پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری (علوم تجربی ، انسانی و ریاضی ) را اخذ کنید .

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید،من امتحان خرداد غایب بودم میتونم از تک ماده استفاده کنم واگر نمیشه راهنماییم کنید نمیخوام برا شهریور بشه و کنکورم دارم ایا تاثیری داره؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   به دلیل غایب بودن در امتحان و عدم کسب نمره بالای ۷ امکان استفاده از تبصره وجود نخواهد داشت شما باید درس مربوطه را در شهریور ماه امتحان دهید .

 19. Avatar

  سلام من دانش اموز پایه دهمم که ترم اول ریاضی ۷ شدم و تو مدرسه نمونه دولتی هم هستم اگه ترم دوم ریاضیم رو خوب بدم قبول پیشم یا چون ترم اول نمرم این شده نمیشه کلا؟ توروخدا جواب بدید خیلی واجبه

 20. Avatar

  اگه ترم اول یه امتحانو زیر ده بگیریم نیازی نیس امتحان بدیم ؟

 21. Avatar

  سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
  یک سوال داشتم بنده پارسال باید دیپلم میگرفتم ولی به دلیل داشتن تک دی ماه امتحان دادم از سه تا وفقط یک امتحان موند ریاضی سوم انسانی. واین که از تبصره هام استفاده نکردم الان دی ماه میشه بانمره کل هفت تبصره کرد؟ مجموع مستمر وبرگه باتشکر.

 22. Avatar

  اگر حسابان ترم اول دوازدهم رو_برای مثال_۴بگیری،دقیقا چه اتفاقی رخ میده؟

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید دوازدهم تجربی هستم بعد من سال یازدهم تجدید آوردم و شهریور ماه هم پاس نکردم میخواستم بدونم کهم سال دوازدهم رو میتونم امتحان بدم یا باید اینا هارو امتحان بدم؟؟؟

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من سه تا درس رو تو خرداد افتاد که دوتاش رو تو شهریور پاس کردم اما یدونه رو با ۶ تو شهریور افتادم ولی تو خرداد همون درس رو با ۸ افتادم الان من میتونم باتوجه به نمره خرداد درس رو تک ماده کنم

 25. Avatar

  سلام من امسال میرم دوازدهم ولی تو شهریور دو تا کتاب یازدهم افتادم الان من این دوتا کتابو کی امتحان میدم با توجه ب این شهریور سال بعد کنکور ۹۸ برگزار میشع

 26. Avatar

  سلام من دوتا از کتاب های یازدهم تو شهریور افتادم کی این دوتا رو امتحان میدم

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من کتابهای یازدهم در شهریور ماه قبول نشدم
  در دی ماه باید کل کتاب امتحان بدم یا مثه بقیه دانش آموز تا جای که معلم درس داده رو بخونم؟
  اگر در دی ماه قبول بشم می تونم در اردیبهشت ماه امتحان های دوازدهم بدم؟

  • Avatar

   با سلام . با توجه به شرایط موجود , شما باید تمام دروس را مانند بقیه ی دانش آموزان بگذرانید و در صورت قبولی شما در امتحانات میتوانید وارد سال آینده شوید .

   • Avatar

    سلام اگر درسی رو بیفتیم و از تک ماده استفاده کنیم میتونیم برای دانشگاه شرکت کنیم؟

    • ایران مشاوره

     باسلام
     بله در صورت کسب نمره قبولی در همه ی دروس پایه دوازدهم (استفاده و یا عدم استفاده از تبصره ) می توانید در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید .

 28. Avatar

  سلام من در پایه یازدهم حسابان و شیمی و فیزیک رو افتادم و شهریور هم قبول نشدم میخواستم ببینم باید چه کنم و کی از من این درسا رو امتحان میگیرن

 29. Avatar

  سلام من پدرم جانباز ۷۰٪ است امکان چند تبصره را دارم

 30. Avatar

  سلام خسته نباشین
  میخاستم بدونم اگه یه نفر تو مدارس سمپاد تو پایه ی یازدهم یه درسش رو بیفته و شهوریور هم نمره ۹ بگیره کاری میشه کرد؟
  لطفا جواب بدین

  • Avatar

   با سلام . به شرط داشتن نمره سالانه ۱۰ به بالا و با موافقت مدرسه میتونید برای تک ماده اقدام کنید .

   • Avatar

    یعنی آموزش پرورش مشکلی نداره با تک ماده ی مدارس سمپاد؟

    • Avatar

     در این مورد فقط موافقت مدرسه ملاک میباشد و از طرف قوانین آموزش و پرورش مشکلی پیش نمی آید . البته نمرات دیگر درس های شما هم مورد بررسی قرار میگیرد و در نهایت تصمیم نهایی گرفته میشود .

 31. Avatar

  سلام لطفا جواب منو بدید خواهش میکنم.
  من شیمی پیش رو افتادم و شهریور امتحان دادم، اگه نمره من بین ۷ تا ۱۰ بشه میتونم تک ماده کنم؟ از تبصره میشه در شهریور استفاده کرد؟
  یا من دوباره میفتم؟
  من دو درس فیزیک و زیست رو هم افتادم منتها فیزیک تک ماده شد و زیست رو پاس کردم مشکل من الان شیمیه، اگه بین ۷ تا ۱۰ بشم چی میشه؟؟؟؟ توروخدا جوابمو بدید.

 32. Avatar

  سلام لطفا جواب منو بدید خواهش میکنم.
  من شیمی پیش رو افتادم و شهریور امتحان دادم، اگه نمره من بین ۷ تا ۱۰ بشه میتونم تک ماده کنم؟ از تبصره میشه در شهریور استفاده کرد؟
  یا من دوباره میفتم؟
  من دو درس فیزیک و زیست رو هم افتادم منتها فیزیک تک ماده شد و زیست رو پاس کردم مشکل من الان شیمیه، اگه بین ۷ تا ۱۰ بشم چی میشه؟؟؟؟ توروخدا جوابمو بدید

 33. Avatar

  سلام
  بنده رتبم هزار شده و شاید پزشکی قبول بشم و برم ولی درس شیمی با نمره چهار و نیم تجدید شدم و سیزدهم هم امتحان دارم و هیچی نخوندم الان شرایط تک ماده رو دارم؟
  الان اگر شرایطشو ندارم میشه بگید همین شیمی چهار رو چه بخش هاییشو بخونم فقط یه بخشهای مهم چون باور کنید از کتابا دیگه حالم بهم میخوره بعد یگ سال درس خوندن

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شرایط استفاده از تبصره داشتن نمره سالانه بین ۷ تا ۹٫۷۵ می باشد. و پیشنهاد می شود با مدیر مدرسه مربوط خود جهت استفاده از تبصره صحبت کنید.به دلیل طولانی بودن مشخص کردن قسمت های مهم درس شیمی امکان توضیح وجود نخواهد داشت .

 34. Avatar

  سلام ،من یکی از درسامو مردود شدم نمره پایانی ۵/۵ شدم و نمره سالانه ۸/۲۵ الان چطوریاس من میتونم تک ماده بزنم یا نه؟

 35. Avatar

  سلام خسته نباشید من پایانی نوبت دومم ۵/۵۰ شده و نمره سالیانم ۸/۲۵ شده میتونم تک ماده بزنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق قانون تک ماده دانش آموزانی که نمره سالانه آن ها بین ۷ تا ۹٫۷۵ باشد ،در صورت موافقت مدیر مدرسه میتوانند از شرایط تک ماده استفاده کنند. به طورکلی جهت استفاده از تک ماده به مدیر مدرسه مربوطه مراجعه کنید.

 36. Avatar

  سلام من ۱۰ شهریور امتحان حسابان دارم. اگه قبول نشم ولی دی امتحان بدم و قبول شم امکانش هست پیش دانشگاهی رو از خرداد شروع کنم؟؟؟ بنظر شما مبشه! اگه در این مورد اطلاعاتی دارین ممنون میشم بهم بگین

  • Avatar

   سلام اگر شما در ازمون شهریور ماه قبول نشوید میتوانید در پایه بعدی ثبت نام کنید در کلاس ها شرکت کنید و در دی ماه مجددا برای درس مردودی امتحان دهید

 37. Avatar

  با سلام و عرض ادب میتوانم به جای تک ماده یا تبصره درس هایی که تجدید شدم در پایه بالانر پاس کنم میشه اینکار؟

  • Avatar

   سلام شما میتوانید در دو نوبت شهریور ماه و دی ماه امتحان بدهید و درسی را که مردود شدید قبول شوید. اگر در شهریور ماه قبول نشوید میتوانید در سال بعد ثبت نام کنید و ضمن تحصیل در سال بعد در دی ماه مجددا ازمون دهید

 38. Avatar

  سلام خدا قوت
  من خرداد ماه دو تا درس نهایی رو افتادم یکی بالای هفت اون یکی زیره هفت یکیشون و تک ماده کردم الان که شهریور امتحان دادم اگه نمره ام بالای هفت بشه میتونم از تک ماده کردن استفاده کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   طبق شرایط تبصره دانش آموزانی که نمره سالانه آنها بین ۷ و ۹/۷۵ باشد ، میتوانند از شرایط تبصره استفاده کنند. جهت استفاده از تبصره در شهریور با مدیر مدرسه مربوطه خود هماهنگ کنید.

 39. Avatar

  سلام خسته نباشید لطفا جواب سوالمو بدید
  من دانش اموز پایه دهم هستم و مدرسه نمونه دولتی درس میخونم درس ریاضی رو تجدید اوردم ترم اول ۵ و ترم دوم ۸ میخواستم ببینم میتونم از شرایط تبصره و تک ماده استفاده کنم و بدون ازمون شهریور وارد پایه یازدهم بشم و تو مدرسه نمونه دولتی هم بمونم؟؟؟؟
  خواهش میکنم
  اگه ممکنه تو بخش نظرات ج بدید

 40. Avatar

  تک ماده سال یازدهم
  سلام خسته نباشید .الان ما در سال یازدهم امتحان نهایی نداریم.
  من میخواستم بدونم الان چند تا درس میشه تک ماده زد تمام .
  ممنون

دریافت مشاوره