تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده متوسطه دوم 98 - 99
شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برخی از دانش آموزان به دلایلی مانند بیماری یا موارد دیگر ، شرایط حضور در امتحانات را ندارند و یا پس از شرکت در آزمون ، نمره قابل قبولی را کسب نمی کنند. یکی از امکاناتی که برای این دسته از دانش آموزان در نظر گرفته شده است ، قانون تک ماده است . ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که تک ماده چیست ؟ در پاسخ باید بگوییم که چنانچه دانش آموزی در امتحانات خود نتواند نمره قبولی را کسب نماید و نمره سالانه او کم تر از حد نصاب قبولی باشد ، می تواند برای دریافت نمره قبولی از قانون تک ماده استفاده نماید. حال شرایط استفاده از تک ماده چه می باشد ؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

زمان استفاده از قانون تک ماده و تبصره برای هر سه نوبت دی ماه ، خرداد ماه و شهریور ماه باشد.

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده برای دوره دوم متوسطه 98 – 99

دانش آموزان دوره دوم متوسطه (دهم ، یازدهم ، دوازدهم) می توانند با داشتن حداقل نمره 7 در 4 درس ، از تبصره و تک ماده استفاده نمایند. البته تا سال های گذشته دانش آموزان می توانسنتد برای 5 درس دارای نمره پایین خود درخواست تک ماده داشته باشند اما با تغییر آیین نامه آموزشی ، هر دانش آموز می تواند حداکثر در 2 درس نهایی و در دو درس غیرنهایی (داخلی) از تبصره استفاده کند.

ممکن است زمانی که صحبت از قبولی به میان می آید شما ذهنتان به سمت نمره کسب شده در برگه امتحانی برود ، اما منظور از قبول شدن یا نشدن در امتحانات ، همان نمره سالانه می باشد به طور مثال این امکان وجود دارد دانش آموزی نمره کسب شده در ورقه اش 7 و یا کمتر باشد اما در نمره سالانه قبول شده باشد. برای آنکه بهتر متوجه شوید ، به فرمول زیر توجه فرمایید :

8 ÷[{(نمره مستمر نوبت اول × 1) + (نمره برگه نوبت اول × 2 )} + {(نمره مستمر نوبت دوم × 1) + (نمره برگه نوبت دوم× 4)}] = نمره سالانه

حد نصاب قبولی در هر درس چند است ؟

حد نصاب قبولی در هر درس نمره 10 و در دروس شایستگی های فنی و غیرفنی رشته فنی حرفه ای 12 است. در رشته کاردانش مشخص کردن حدنصاب قبولی در استاندارد مهارت در بخش نظری و عملی ، بر عهده دستگاه متولی استاندارد مهارت است.

اگر دانش آموزی نخواهد از تبصره استفاده کند ، باید چه کند؟

ممکن است دانش آموزان دوره متوسطه دوم نخواهند از قانون تک ماده و تبصره استفاده کنند و خود را برای امتحانات شهریور ماه آماده نمایند. در این صورت دانش آموز می تواند با مراجعه به مدرسه خود ، درخواستی کتبی مبنی بر شرکت در امتحانات شهریور ماه داشته باشد. پس از شرکت در امتحانات شهریور ماه دو حالت پیش می آید :

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه بالاتر است : در این صورت نمره شهریور ماه جایگزین خواهد شد.

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه پایین تر است : در این صورت بالاترین نمره به ثبت خواهد رسید و دانش آموز می تواند در صورت تمایل از قانون تک ماده استفاده کند.

شرایط قبولی در دروس دوره دوم متوسطه

شرایط قبولی در درس های پایه دهم و یازدهم

شرط اول : دانش آموز بایستی نمره سالانه 10 و بالاتر را کسب نماید

مثال نمره سالانه نمره برگه امتحانی وضعیت
1 10 و بالاتر نمره سالانه ملاک است (هر نمره ای ) قبول
2 بین 7 تا 10 نمره سالانه ملاک است (هر نمره ای ) استفاده از تبصره و تک ماده
3 کمتر از 7 نمره سالانه ملاک است (هر نمره ای ) مردود

شرایط قبولی در درس های نهایی پایه دوازدهم

شرط اول : دانش آموز بایستی نمره سالانه 10 و بالاتر را کسب نماید.

شرط دوم : بایستی نمره برگه امتحانی او 7 و بالاتر باشد. (کمتر از 7 نباشد)

مثال نمره سالانه نمره برگه امتحانی وضعیت
1 10 و بالاتر 7 و بالاتر قبول
2 10 و بالاتر کمتر از 7 استفاده از تبصره و تک ماده
3 بین 7 تا 10 هر نمره ای استفاده از تبصره و تک ماده
4 کمتر از 7 کمتر از 7 مردود

شرایط قبولی در درس های غیرنهایی پایه دوازدهم

 • در امتحانات غیرنهایی نوبت دوم دانش آموزی در هر یک از درس ها قبول شناخته می شود که نمره سالانه او در هر درس کم تر از حد نصاب قبولی نباشد. (نمره 10 برای رشته های نظری و نمره 12 برای رشته های فنی حرفه ای)
 • اگر دانش آموزی پس از شرکت در امتحانات نوبت دوم نمره لازم را کسب نکند ، می تواند با شرکت در امتحانات شهریور ماه درس های فاقد حدنصاب لازم ، نمره قبولی را به دست آورد.

شرایط فارغ التحصیلی

 • دانش آموزانی فارغ التحصیل شناخته می شوند که در همه ی درس های دوره دوم متوسطه رشته خود نمره قبولی را کسب کرده باشند و معدل کل آن ها کمتر از 10 نباشد.
 • در صورتی که آخرین نمره درس (سالانه ، تابستانی یا غیرحضوری) دانش آموزی از مجموع دروس دوره دوم متوسطه حداکثر در 4 درس (2 درس نهایی و 2 درس غیرنهایی) 7 و بیشتر و معدل کل او حداقل 10 باشد ، فارغ التحصیل شناخته می شود.
 • برای محاسبه معدل کل هر دانش آموز ، تعداد واحد های هر درس در نمره پذیرفته شده آن درس ضرب می شود و مجموع حاصل ضرب های به دست آمده ، بر مجموع واحدها تقسیم می شود.

بسیاری از دانش آموزان حتی با وجود کسب نمره قبولی در امتحانات پایان سال ، معدل خوبی را به دست نمی آورند و با توجه به آن که معدل دوره دوم متوسطه ، در کنکور سراسری و در پذیرش رشته های بدون کنکور نقش تعیین کننده ای دارد ، لذا در صورتی که معدل شما پایین می باشد می توانید از قانون ترمیم معدل کنکور استفاده نمایید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط ترمیم معدل در کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۸۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید…
  من سال دوازدهم بنا ب دلایلی تعداد زیادی مردودی داشتم و بزرگسال ثبت نام کردم…
  میخواستم ببینم طبق مقاله ای ک نوشتید ۲ درس نهایی و غیر نهایی سال دوازدهم رو پاس کردم و معدلم هم بالای ۱۰ هست ولی خب هنوز چندتا درس افتاده دارم یعنی فارغ التحصیل ب حساب میام یا خیر؟!
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما در صورتی فارغ التحصیل هستید که در تمام دروس بتوانید نمره قبولی کسب کنید ؛ لازم به ذکر است طبق قوانین آموزش و پرورش شما می توانید در ۲ درس نهایی و ۲ درس غیر نهایی ، در صورت کسب نمرات مجاز از تبصره و تک ماده استفاده کنید.

 2. Avatar

  سلام من دوازدهم انسانی و یکی امتحان دادم قبول شدم دوتا موندن ک نمره سالانه ۹ وتو برگه یکی ۴ یکی ۵ایا میشه تبصره تک ماده بزنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   باتوجه به شرایط ذکر شده شما امکان استفاده از تبصره و تک ماده را دارا می باشید.

 3. Avatar

  سلام من دوازدهمم تموم شده و تو امتحانات نهایی دی ماه فیزیکو قبول نشدم تبصره هم دوتاشو استفاده کردم و باید خرداد دوباره امتحان بدم خواستم بدونم میتونم کنکور۹۹شرکت کنم؟چون هنوز دیپلمم نگرفتم و برای ثبت نام کنکور معدل چه سالیو وارد کنم؟؟
  توروخدا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و معدل میانگین وارد کنید البته در نظر داشته باشید که می بایست مدرک دیپلم را تا تاریخ ۹۹/۶/۳۱ دریافت کرده تا بتوانید مدارک کامل خود را در صورت پذیرفته شدن به دانشگاه تحویل دهید.

 4. Avatar

  سلام ببخشید من الان دانش اموز پایه دوازدهم هستم امتحان دی زبان رو ۷ شدم میخواستم ببینم ایا اگه نهایی رو بهتر بشم قبول میشم اگر شهریور امتحان بدم دانشگاه منو امسال پذیرش میکنه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه نمره سالانه شما ۱۰ و بالاتر باشد امکان قبولی در درس مذکور را دارا می باشید.لازم به ذکر است درصورتی که تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید ، می توانید در واحد دانشگاهی مدنظر پذیرش کسب نمایید.

 5. Avatar

  سلام ببخشید آیا با نمره برگه نهایی ۱۵ به بالا و بقیه نمره ها صفر میشه قبول شد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به اینکه نمره برگه شما در امتحان نهایی مورد نظر بالاتر از نمره ۷ در نظر گرفته شده است ، در صورتی می توانید نمره قبولی را کسب کنید که جمع نمرات در درس ذکر شده ( نمره سالانه ) شما ۱۰ و یا بالاتر از آن باشد .

 6. Avatar

  سلام من دهم انسانی هستم و احتمال میدم تو امتاحانات دی ماه چنتا افتاده باشم
  مثلا منطق یا اقصاد
  اون وقت چیمیشه
  ممنون میشم جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که نمره سالانه شما در درس مورد نظر بالای ۱۰ باشد قبول هستید و نمره برگه ملاک اصلی نمی باشد ؛ نمره سالانه بین ۷ الی ۱۰ باشد می توانید از تبصره و تک ماده استفاده کنید و نمره سالانه کمتر از ۷ متاسفانه مردود خواهید شد و می بایست در امتحانات شرکت کرده تا نمره قابل قبول کسب کنید.

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید ممنون میشم جواب بدین..من سال آخرم(دوازدهم) و شیمی رو خرداد ماه مردود شدم و شهریور بنابدلایلی نتونستم امتحان بدم دی ماه امتحان دادم.من مستمریم ۲۰هستش میخواستم بپرسم من نمرم چند باشه قبول میشم؟من باید از بهمن دانشگاه هم برم..لطفا جوابمو بدین ممنون میشم:(از تبصره هامم استفاده کردن تو شهریور ماه..

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه نمره سالانه شما ۱۰ و بالاتر باشد ، نمره برگه امتحانی ۷ و بالاتر باشد می توانید در درس مذکور قبولی کسب نمایید.

 8. Avatar

  سلام با تشکر از سایت خوبتون ببخشید من دوتا تبصره دارم مستمر م ۲۰ دادن سوم انسانی هستم دوتا نمره زیر ۷ دارم میتونم هر دو تا شو تبصره بزارم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما در تمام طول تحصیل در مقطع متوسطه دوم می توانید در ۲ درس نهایی و ۲ درس داخلی از تبصره استفاده نمایید ، لازم به ذکر است اگر نمره برگه شما کمتر از ۷ باشد ، در صورتی مجاز به استفاده از تبصره هستید که نمره سالیانه شما ۱۰ و بالاتر از ۱۰ باشد .

 9. Avatar

  سلام ببخشید من سال دهم مردودی ندارم و یازدهم فیزیک و حسابان را مردود شدم که برا تک ماده گزاشتم میخاستم ببینم سال دوازدهم اگه بخام فیزیک و حسابان ک نهایی هستن تک ماده کنم میشه یا نمیشه؟ اخه میگن باید بین دو تا درس ی سال فاصله باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما در تمام طول تحصیل در مقطع متوسطه دوم ، می توانید در صورت کسب نمره لازم ، در دو درس نهایی و دو درس غیر نهایی ( داخلی ) از تبصره استفاده نمایید .همچنین می توانید با مراجعه به مشاوره تحصیلی تلفنی اطلاعات مربوطه را به دست آورید .

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدید ممنون میشم میخاستم بدونم اگه من نمره سالانم ۷ بشه اما برگه خرداد زیر هفت باشم میتونم اون درسو تک ماده کنم یا تبصره کنم یا ن

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   برای استفاده از تبصره و تک ماده در دوره دوم متوسطه در صورتی که نمره سالانه بین ۷ تا ۱۰ باشد می توانید از گزینه تبصره و تک ماده استفاده کنید.

 11. Avatar

  سلام خواهش میکنم بگید که وقتی امتحان نهایی دی ماه و غیر حضوری ثبت نام کردم ، جمع مستمر ۲۰ که بهم دادن و نمره ورقه، بالای ۷ بشه قبولم ؟ چون حتی ۵ هم بشی با ۲۰ جمع و میانگین میشه ۱۲ . یعنی زیر ۷ با مستمر بالا قبولی؟؟؟ توروخدا جواب بدین لطفاً لطفاً .

  • ایران مشاوره

   سلام ، در تمام پایه های تحصیلی مقطع متوسطه دوم ، در صورتی که نمره شما در امتحانات نهایی کمتر از ۷ باشد ، با کسب نمره سالیانه ۱۰ و بالاتر از آن شرایط استفاده از تبصره و تک ماده را دارا می باشید .

 12. Avatar

  سلام توروخدا جواب بدین ممنون میشم ‌ . من امتحان شهریورماه و غایب بودم به دلایلی و مردود شدم . غیر حضوری ثبت نام کردم و نهایی امتحان دادم با وجود اینکه مستمر بیسته اگر برگه رو زیر ۷ بگیرم افتادم ؟ توروخدا ج بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در امتحانات نهایی مقطع متوسطه دوم ، در صورتی که نمره برگه امتحانی شما کمتر از ۷ باشد ، و بتوانید نمره سالیانه بین ۷ تا ۱۰ را کسب نمایید، می توانید با استفاده از تبصره در درس مورد نظر پذیرفته شوید .

 13. Avatar

  سلام لطفا لطفا لطفا به سوالم جواب بدید من امسال دهم ریاضی ام و نمره ترم اول برگه رو شدم ۵ و نمره کلاسی فک کنم ۱۶ شدم العان تکلیف من چیه من افتادم مردود شدم یا چی من خیلی استرس دارم و بچه ها میگن باید بری شهریور دو باره امتحان بدی میشه در مورد وضعیتم کمک کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ملاک قبولی شما در پایه دهم در امتحانات نمره سالانه میباشد ، در صورتی نمره سالانه شما ۱۰ و بالاتر باشد شما قبول هستید و نمره سالانه بین ۷ الی ۱۰ باشد می توانید از تبصره و تک ماده استفاده کنید. نمره سالانه با توجه به نمرات مستمر و همینطور نمرات برگه نوبت اول و دوم به دست می آید.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من تو نظام قدیم چند تا مردودی داشتم الان بعد سه سال میخوام‌ دیپلم بگیرم و مردودی هارو پاس کنم
  خب الان تکلیف من چیه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می بایست در مدارس بزرگسال ثبت نام انجام داده و دروس مردودی خود را با موفقیت بگذرانید و با کسب مدرک دیپلم با توجه به رشته مورد نظر در دانشگاه ها ثبت نام انجام دهید.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم اگر کسی نمره سالانش کمتر از ۷ باشه ولی نمره پایانی ۷به بالا باشه نمیتونه تک ماده کنه

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر متاسفانه شما برای استفاده از تبصره در مقطع متوسطه دوم در دروس داخلی و نهایی ، می بایست دارای نمره سالانه ۷ و یا بالاتر از آن باشید .

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید .
  من داوطلب نظام قدیم هستم اما چون میخواهم واسه کنکور ۴۰۰ بخونم ،می خواهم کنکور نظام جدید بدم
  در واقع می‌خوام دیپلمم و مدرک پیشم رو معادل سازی با نظام جدید کنم ،
  این امکان وجود داره .فارغ التحصیلم البته با یک تک ماده

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اطلاعیه های حال حاضر سازمان سنجش برای کنکور سال ۱۳۹۹ داوطلبان شرکت در آزمون کنکور سراسری مجاز به انتخاب برای شرکت در آزمون نظام جدید یا نظام قدیم هستند و برای سال ۱۴۰۰ به بعد اعلام شده که احتمالا تمام داوطلبان باید کنکور سراسری نظام جدید شرکت کنند و برای شرکت در کنکور نیازی به معادل سازی مدرک ندارید.

 17. Avatar

  سلام میشه ب سوال من جواب بدین من الان پایه دوازدهم هستم و امسال قراره دیپلم بگیرم ولی ریاضی پایه دهم رو ۹/۵ شدم و مدرسه میگه باید امتحان بدین تا قبول بشین درحالی ک موقع گرفتن کارنامه ب ما گفتن ک تک ماده زدن
  الان تکلیف من چیه ؟ میشه خواهش کنم جواب منو بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما در ابتدا می بایست با مراجعه حضوری به مدرسه محل تحصیل در پایه دهم وضعیت قبولی را در درس ذکر شده مشخص نمایید . و در صورتی که شما در امتحان ریاضی پایه دهم پذیرفته نشده باشید , می توانید مجدد در امتحان درس ذکر شده شرکت نموده و نمره قبولی را دریافت نمایید .

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید. من امتحان ریاضی رو شهریور ماه مردود شدم حالا اگه تو امتحانات دی ماه در مدارس حضوری نمره مستمرم ۲۰ بشه و نمره برگه ام ۲ یا ۳ بشه با توجه به ضرایب آنها مستمر پنج میشود و برگه امتحانی ۲ و مجموع آنها میشود ۷ آیا میتوانم از تبصره استفاده کنم. لطفا جواب منو سریع بدید خیلی ضروریه.

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   برای استفاده از تبصره و تک ماده در پایه تحصیلی دهم و یازدهم نمره سالانه ( بین ۷ الی ۱۰ ) مدنظر است . در پایه دوازدهم نمره سالانه ( ۱۰ و بالاتر ) ونمره برگه امتحانی ( کمتر از ۷ ) باشد و یا نمره سالانه ( بین ۷الی ۱۰ ) و نمره برگه ( هر نمره ای ) باشد می توانید از تبصره و تک ماده استفاده کنید.

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید من تو ۴تا ماده درس نهایی مردود شدم دوتاشو تبصره گذاشتم‌قبول شدم‌دوتاشم شهریور دادم بازم مردود شدم اگه دب ماه امتحان بدم تو این دوتا بازم بیفتم چه اتفاقی میفته؟

 20. Avatar

  سلام من کلاس دهم هستم و دارم یازده میرم. هندسه تجدید شدم شهریور امتحان دادم و تمام نمرات هندسم بالای هفت هست و تابحال تک ماده نزدم و هنوز هندسه تک ماده نزدم. فردا یک مهر مدرسه ها شروع میشه می تونم مدرسه برم؟

 21. Avatar

  سلام من کلاس دهم هستم و دارم یازده میرم. هندسه تجدید شدم شهریور امتحان دادم و تمام نمرات هندسم بالای هفت هست و تابحال تک ماده نزدم. فردا یک مهر مدرسه ها شروع میشه می تونم مدرسه برم؟

 22. Avatar

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم تو نطام اموزشی جدید۶_۳_۳ امتحانات نهایی دی ماه برگزار میشه؟و اینکه باید برای شرکت تو امتحانات دی ماه در خواست کنیم؟؟

 23. Avatar

  سلام خسته نباشید من درس زبان رو شهریور امتحان دادم..نمرم ۶/۲۵شده ،تبصره ام دارم…میخوا م بدونم میتونم تبصره بزنم یا باید ۷بشم؟لطفا جوابمو بدید

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید مستمر تو امتحانات نهایی شهریور هم تاتیر داره؟؟؟

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال دوازدهم میرم و رشتم هم فنی حرفه ای کامپیوتر هست و چنتا تجدید از سال دهم و یازدهم دارم میخواستم بدونم اونارو تو دی همین شال میتونم امتحان بدم یا فقط شهریور میشه؟ و درس های پودمانی رو میتونم تک ماده بزنم یا نه ممنونم

 26. Avatar

  سلام
  من تو درس فیزیک دهم تو رشته ریاضی فیزیک شهریور باز با نمره ۷.۵ رد شدم میتونم از تبصره استفاده کنم این سال میرم یازدهم

 27. Avatar

  سلام
  من تو درس فیزیک دهم تو رشته فیزیک شهریور باز با نمره ۷.۵ رد شدم میتونم از تبصره استفاده کنم

 28. Avatar

  سلام
  من درس هندسه ۳نهایی رشته ریاضی رو گرفتم ۶ولی نمره سالیانه شده ۱۰/۲۵میخواستم بدونم امکان استفاده از تبصره واسه من هست یا خیر ؟

 29. Avatar

  سلام. من نظام جدید هستم. درس ریاضی آمار ۳ انسانی رو در خرداد و شهریور امسال رد شدم.

  ۱- حالا آیا باید در مدارس شبانه نام نویسی کنم ؟
  ۲- مدارس شبانه مستمر ۲۰ میدن ؟
  ۳- فرمول احتساب نمره نهایی دی ماه یک درس آیا مثل شهریوره ؟

  لطفا سریع ب سوالات بنده پاسخ بدید چون هیچی از مدارس شبانه نمیدونم

 30. Avatar

  سلام
  اگه شهریور مرداد بشم و در دی مه قبول شم میتونم کنکور ۹۹ شرکت کنم؟

 31. Avatar

  سلام، رشته فنی حرفه ای الکترونیک میخونم ریاضی ۲ قبول نشدم مجدد شهریور هم امتحان دادم قبول نشدم .
  من چطور میتونم با تبصره این درس رو قبول بشم امکانش هست منو راهنمایی بفرمائید.
  دانشگاه هم قبول شدم آیا میتونم وارد دانشکاه بشم

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99