تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / تیزهوشان / شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 - 1400
شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امروزه والدین نسبت به گذشته بیشتر به رشد تحصیلی فرزندان خود اهمیت می دهند بنابراین تمایل به شرکت در آزمون های ورودی مدارس برتر از جمله مدارس تیزهوشان روز به روز در حال افزایش است. در مدارس تیزهوشان فضای علمی و آموزشی به نسبت مدارس عادی گسترده تر است زیرا اکثریت دانش آموزان بر اساس یک معیار استاندارد (آزمون) انتخاب شده اند و معلم به خوبی می داند دانش آموزانش در چه سطحی قرار دارد و نسبت به مدارس عادی سطح علمی تدریس در مدارس تیزهوشان بالاتر است و والدین مطمئن هستند که بدون تردید با ورود فرزندانشان به این مدارس زمینه ی موفقیت آن ها فراهم خواهد شد. البته این نکته را نباید از یاد برد که سالیانه تعداد زیادی از رتبه های برتر کنکور و نخبگان دانشگاهی از مدارس عادی به دانشگاه راه یافته و به موفقیت رسیده اند و این بدین معنا نیست که فقط دانش آموختگان مدارس استعداد درخشان و تیزهوشان به دانشگاه های برتر کشور راه می یابند.

برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 98 – 99

سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان با حذف آزمون تیزهوشان و تبدیل آن به آزمون سنجش هوش ، شیوه پذیرش دانش آموز در پایه ششم به هفتم برای مدارس تیزهوشان را تغییر داده است. در واقع داوطلبان برای شرکت در آزمون سنجش هوش دیگر نیازی به مطالعه کتب درسی ندارند زیرا شیوه طراحی سوالات بر اساس هوش و استعداد تحصیلی می باشد و هدف از طراحی این سوالات بررسی توانمندی های دانش آموز می باشد و هیچ گونه سوال درسی در آزمون مطرح نمی شود. از شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم عبارتند از :

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • دارا بودن نمرات خیلی خوب در همه ی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • دارا بودن نمره خیلی خوب در همه ی دروس نوبت دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط اختصاصی

 • تنها ملاک پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان ، نمره کسب شده در آزمون می باشد.
 • داوطلبان باید مدرسه استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • حوزه برگزاری آزمون براساس منطقه محل سکونت دانش آموز تعیین می گردد و داوطلبان خارج از کشور نیز باید در داخل کشور آزمون دهند.
 • هر داوطلب مجاز است بر اساس ترتیب اولویت خود حداکثر 3 مدرسه انتخاب نماید.
 • در صورت شرکت دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو ، همجنس یا غیرهمجنس) و پذیرش یکی از آن ها ، قبولی دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون است.
 • پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس استعداد درخشان ، لزوما به معنای قبولی و ورود بدون آزمون به دبیرستان های دوره دوم متوسطه نیست و پذیرش در در این پایه نیز تابع شرایط خاصی است.
 • مدارس تیزهوشان از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی برخوردار نمی باشند.
 • در سال های اخیر هیچ فهرست ذخیره ای برای دبیرستان های دوره اول مدارس تیزهوشان اعلام نمی شود.
 • دانش آموزان برای تحصیل در مدارس تیزهوشان باید شهریه ای معادل 50 درصد شهریه مدارس غیردولتی شهرستان خود را پرداخت نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 

در سال گذشته تغییراتی در روند برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان ایجاد شد ؛ بدین صورت که آزمون ورودی این مدارس با آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم ادغام گردید ، در واقع داوطلبان با شرکت در یک آزمون شانس خود را برای پذیرش در دو مدرسه امتحان می کنند. ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم دارای شرایطی است که داوطلبان فقط در صورت داشتن تمامی شرایط و ضوابط مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود :

شرایط عمومی

 • داشتن داشتن تابعیت ایرانی ( البته داوطلبان اتباع غیر ایرانی نیز با شرایط خاص مجاز به ثبت نام خواهند بود. )
 • اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم
 • حداقل معدل کل سالیانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 96 – 97
 • دانش آموزانی که مشغول تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند جهت ورود به پایه دهم نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می بایست شرایط لازم در پایه نهم را کسب نمایند تا مجاز به تحصیل در پایه دهم این مدارس گردند. لازم به ذکر است که تعیین دبیرستان دوره دوم متوسطه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

شرایط اختصاصی

 • پذیرش دانش آموزان برای ورود به مدارس دوره دوم متوسطه استعداد درخشان ، فقط بر اساس رتبه کسب شده در آزمون خواهد بود.
 • ضروری است که دانش آموزان مدرسه یا مدارس استعداد درخشان مورد نظر خود را بر اساس منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • محل برگزاری آزمون بر اساس منطقه سکونت دانش آموزان مشخص خواهد شد.
 • در شهرستان های که دارای چند دبیرستان استعداد درخشان می باشد داوطلبان می توانند بر اساس اولویت های خود حداکثر 3 مدرسه را انتخاب نمایند.
 • هیچ فهرست ذخیره ای برای مدارس استعداد درخشان دوره دوم متوسطه اعلام نمی شود.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو ، همجنس یا غیرهمجنس) و پذیرش یکی از آن ها ، دیگری به شرطی که 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضا را کسب کند ، می تواند به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام خود را در مدرسه مورد نظر انجام دهد.
 • تغییر رشته در سال اول پذیرش در مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان امکان پذیر نمی باشد

توصیه می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان دانلود و مطالعه کنید . بر اساس توضیحات دفترچه ، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی در سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم در سایت azmoon.medu.ir انجام می گیرد و دانش آموزان باید پس از وارد شدن به سایت و واریز هزینه ثبت نام ، با دریافت فرم تقاضانامه ثبت نام ، اطلاعات خود را جهت شرکت در آزمون ثبت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره