تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 - 1400
شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امروزه والدین نسبت به گذشته بیشتر به رشد تحصیلی فرزندان خود اهمیت می دهند بنابراین تمایل به شرکت در آزمون های ورودی مدارس برتر از جمله مدارس تیزهوشان روز به روز در حال افزایش است. در مدارس تیزهوشان ، فضای علمی و آموزشی به نسبت مدارس عادی گسترده تر است زیرا اکثریت دانش آموزان بر اساس یک معیار استاندارد (آزمون) انتخاب شده اند و معلم به خوبی می داند دانش آموزانش در چه سطحی قرار دارند. به علاوه این که سطح علمی تدریس در مدارس تیزهوشان به مراتب بالاتر از دیگر مدارس عادی است و والدین مطمئن هستند که بدون تردید با ورود فرزندانشان به این مدارس ، زمینه موفقیت آن ها فراهم خواهد شد. البته این نکته را نباید از یاد برد که سالیانه تعداد زیادی از رتبه های برتر کنکور و نخبگان دانشگاهی از مدارس عادی به دانشگاه راه یافته و به موفقیت رسیده اند و این بدین معنا نیست که فقط دانش آموختگان مدارس استعداد درخشان و تیزهوشان به دانشگاه های برتر کشور راه می یابند.

تنها ملاک پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان ، نمره کسب شده در آزمون می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با حذف آزمون تیزهوشان و تبدیل آن به آزمون سنجش هوش ، شیوه پذیرش دانش آموز در پایه ششم به هفتم برای مدارس تیزهوشان را تغییر داده است. در واقع داوطلبان برای شرکت در آزمون سنجش هوش دیگر نیازی به مطالعه کتب درسی ندارند زیرا سوالات بر اساس هوش و استعداد تحصیلی طراحی شده اند و هدف از طراحی این سوالات ، بررسی توانمندی های دانش آموز بوده و هیچ گونه سوال درسی در آزمون مطرح نمی شود. دانش آموزان برای آن که بتوانند در این آزمون ثبت نام کرده و به رقابت پردازند ، لازم است از شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم که در ادامه مقاله ارائه شده اند ، برخوردار باشند.

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی ( البته متقاضیان اتباع غیر ایرانی نیز با شرایط خاص مجاز به نام نویسی خواهند بود.)
 • کسب مقیاس “خیلی خوب” در همه دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • دارا بودن نمره “خیلی خوب” در همه دروس نوبت دوم پایه ششم ابتدایی

چنانچه داوطلبی در مجموع دو سال تحصیلی پنجم و ششم دبستان ، تنها در یک عنوان درسی ، مقیاس “خوب” را کسب کرده باشد ، منعی برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نخواهد داشت.

شرایط اختصاصی

 • داوطلبان باید مدرسه استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو ، همجنس یا غیرهمجنس) و قبولی یکی از آن ها ، دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضا ، می تواند به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام خود را در مدرسه مورد نظر انجام دهد.
 • حوزه برگزاری آزمون بر اساس منطقه محل سکونت دانش آموز تعیین می گردد.
 • تنها ملاک پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان ، نمره کسب شده در آزمون می باشد.
 • هر داوطلب مجاز است بر اساس ترتیب اولویت خود حداکثر 3 مدرسه انتخاب نماید.
 • پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس استعداد درخشان ، لزوما به معنای قبولی و ورود بدون آزمون به دبیرستان های دوره دوم متوسطه نیست و پذیرش در این پایه نیز تابع شرایط خاصی است.
 • مدارس تیزهوشان از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی برخوردار نمی باشند.
 • در سال های اخیر هیچ فهرست ذخیره ای برای دبیرستان های دوره اول مدارس تیزهوشان اعلام نمی شود.
 • دانش آموزان برای تحصیل در مدارس تیزهوشان باید شهریه ای معادل 50 درصد شهریه مدارس غیردولتی شهرستان خود را پرداخت نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس برتر می باشند ، تنها در صورت احراز شرایط مورد نیاز ، مجاز به ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400خواهند بود. این شرایط در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400 درج شده و به شرح زیر می باشند.

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت ایرانی ( البته داوطلبان اتباع غیر ایرانی نیز با شرایط خاص مجاز به ثبت نام خواهند بود.)
 • اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم
 • حداقل معدل کل سالیانه 19 در پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 98 – 99
 • دانش آموزانی که مشغول به تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند جهت ورود به پایه دهم نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می بایست شرایط لازم در پایه نهم را کسب نمایند تا مجاز به تحصیل در پایه دهم این مدارس گردند. لازم به ذکر است که تعیین دبیرستان دوره دوم متوسطه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

شرایط اختصاصی

 • پذیرش دانش آموزان برای ورود به مدارس دوره دوم متوسطه استعداد درخشان ، فقط بر اساس رتبه کسب شده در آزمون خواهد بود.
 • ضروری است که دانش آموزان مدرسه یا مدارس استعداد درخشان مورد نظر خود را بر اساس منطقه و محل سکونت خود انتخاب نمایند.
 • محل برگزاری آزمون بر اساس منطقه سکونت دانش آموزان مشخص خواهد شد.
 • در شهرستان های که دارای چند دبیرستان استعداد درخشان می باشند ، داوطلبان می توانند بر اساس اولویت های خود حداکثر 3 مدرسه را انتخاب نمایند.
 • هیچ فهرست ذخیره ای برای مدارس استعداد درخشان دوره دوم متوسطه اعلام نشده است.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چند قلو ، همجنس یا غیرهمجنس) و پذیرش یکی از آن ها ، دیگری به شرطی که 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضا را کسب کند ، می تواند به صورت مازاد بر ظرفیت ثبت نام خود را در مدرسه مورد نظر انجام دهد.
 • تغییر رشته در سال اول پذیرش در مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان امکان پذیر نمی باشد.

توصیه می شود قبل از اقدام به نام نویسی و جهت کسب اطلاعات بیشتر ، دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400 را از سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir دریافت کرده و با دقت مطالعه نمایید. کلیه مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 از جمله پرداخت هزینه نام نویسی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مذکور انجام می پذیرد. با توجه به این که فرآیند ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی انجام می شود ، مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده در فرم ثبت نام بر عهده داوطلب بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت ، نام نویسی وی باطل خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99