تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

شرایط نام نویسی آزمون وکالت قوه قضائیه 99
شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 99

آن دسته از افرادی که در رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی و حقوق تحصیل کرده اند، می توانند با شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه و پشت سر گذاشتن تمامی مراحل آزمون، پروانه وکالت خود را اخذ نمایند.

در دوره پیشین، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، انجام امور مربوط به ثبت نام داوطلبان و همچنین برگزاری آزمون را به دانشگاه پیام نور واگذار کرده بود اما امسال مجری ثبت نام و برگزاری این آزمون سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. لازم است متقاضیان قبل از نام نویسی و واریز هزینه آزمون، آگهی منتشر شده از سوی سایت مربوطه را مطالعه نمایند تا از شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 99 مطلع شوند.

تنها داوطلبان واجد شرایط آزمون مشاوران قوه قضائیه، مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 99

 ثبت نام آزمون مشاوران قوه قضائیه 99 مانند سایر آزمون ها ملزم به داشتن یک سری شرایط می باشد. داوطلبان واجد شرایط می توانند تا تاریخ 12 مرداد ماه، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و مطالعه آگهی مربوطه، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شرایط لازم جهت نام نویسی در آزمون وکالت قوه قضائیه عبارت اند از:

  • داشتن تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
  • متقاضیان می بایست در زمان صدور پروانه وکالت حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال سن داشته باشند.
  • دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر و یا بالاتر در رشته حقوق از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی و یا داشتن مدرک کارشناسی در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی (مدرکی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) و دانشگاهی، با تایید مرجع صالح الزامی است. همچنین افراد دارای مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط، به شرط گذراندن واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق، مجاز به شرکت در آزمون هستند.

چند نکته مهم

  • داوطلبانی که در حال گذراندن خدمت نظام وظیفه خود می باشند، می توانند در آزمون شرکت نمایند اما در صورت پذیرش در آزمون باید متعهد شوند که کارت پایان خدمت، معافیت دائم خود را تا تاریخ 29 شهریور ماه سال 1400 به مرکز تحویل دهند.
  • لازم است داوطلبان پیش از ثبت نام از شرایط و قوانین آزمون مطلع شوند، چرا که مسئولیت عدم توجه به قوانین و ضوابط مذکور بر عهده خود متقاضیان می باشد.
  • داوطلبانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند فقط در صورت ارائه گواهی فراغت از تحصیل خود تا تاریخ 29 شهریور ماه 1400، مجاز به شرکت در آزمون هستند.
  • توجه داشته باشید با آگاهی نسبت به شرایط فوق، نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون وکالت قوه قضائیه اقدام نمایید، زیرا وجه مورد نظر پس از واریز قابل استرداد نخواهد بود.
  • داوطلبان در هنگام ثبت نام نباید مشمول شرایط غیبت از خدمت وظیفه عمومی باشند.

متقاضیان شرکت در آزمون وکالت (آزمون مشاوران حقوقی) قوه قضائیه می توانند از تاریخ 5 لغایت 12 مرداد ماه با مراجعه به سایت مربوطه، اطلاعات ثبت نامی خود را در صورت نیاز ویرایش کنند. با توجه به برگزاری آزمون مذکور در تاریخ 4 مهر ماه 99، کارت ورود به جلسه آزمون، مطابق با دوره های قبل برگزار شده، تقریبا از یک هفته قبل آزمون، از طریق وب سایت سازمان سنجش و آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

آزمون وکالت دادگستری نیز هر ساله زیر نظر کانون وکلا دادگستری برگزار می گردد که سازمان سنجش آموزش کشور عهده دار انجام امور ثبت نام و اطلاع رسانی آن می باشند. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به لینک های ثبت نام آزمون وکالت، مدارک ثبت نام آزمون وکالت و زمان برگزاری آزمون وکالت، از اطلاعات تکمیلی پیرامون آزمون وکالت دادگستری مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- افراد با چه شرایط سنی مجاز به شرکت در آزمون وکالت قوه قضاییه هستند؟

داوطلبان می بایست در زمان صدور پروانه وکالت دارای حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن باشند.

2- افراد در حال تحصیل در مقطع کارشناسی تا چه زمانی برای ارائه مدرک فارغ التحصیلی خود مهلت دارند؟

داوطلبان تا تاریخ 29 شهریور ماه 1400، برای ارائه گواهی فراغت از تحصیل خود زمان دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی