تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

شرایط مورد نیاز ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400
شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

آن دسته از افرادی که در رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی و حقوق تحصیل کرده اند، می توانند با شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه و پشت سر گذاشتن تمامی مراحل آزمون، پروانه وکالت خود را اخذ نمایند.

مجری ثبت نام و برگزاری این آزمون سازمان سنجش آموزش کشور می باشد بنابراین لازم است متقاضیان قبل از نام نویسی و واریز هزینه آزمون، آگهی منتشر شده از سوی سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه را مطالعه نمایند تا پس از آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400، نسبت به نام نویسی خود از طریق سامانه sanjesh.org اقدام کنند.

تنها داوطلبان واجد شرایط آزمون مشاوران قوه قضائیه مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

 ثبت نام آزمون مشاوران قوه قضائیه 1400 مانند سایر آزمون ها ملزم به داشتن یک سری شرایط می باشد که هر ساله از طریق دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. همان گونه که ذکر شد، داوطلبان واجد شرایط می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و مطالعه آگهی مربوطه، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شرایط لازم جهت نام نویسی در آزمون وکالت قوه قضائیه عبارت اند از:

 • داشتن تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
 • متقاضیان می بایست در زمان صدور پروانه وکالت حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال سن داشته باشند.
 • دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر و یا بالاتر در رشته حقوق از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی و یا داشتن مدرک کارشناسی در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی (مدرکی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) و دانشگاهی، با تایید مرجع صالح الزامی است. همچنین افراد دارای مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط، به شرط گذراندن واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق، مجاز به شرکت در آزمون هستند.

نکات مهم

 • داوطلبانی که در حال گذراندن خدمت نظام وظیفه خود می باشند، می توانند در آزمون شرکت نمایند اما در صورت پذیرش در آزمون باید متعهد شوند که کارت پایان خدمت، معافیت دائم خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 1401 به مرکز تحویل دهند.
 • لازم است داوطلبان پیش از ثبت نام از شرایط و قوانین آزمون مطلع شوند، چرا که مسئولیت عدم توجه به قوانین و ضوابط مذکور بر عهده خود متقاضیان می باشد.
 • داوطلبانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند، فقط در صورت ارائه گواهی فراغت از تحصیل خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • توجه داشته باشید با آگاهی نسبت به شرایط فوق، جهت ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون وکالت قوه قضائیه اقدام نمایید، زیرا وجه مورد نظر پس از واریز قابل استرداد نخواهد بود.
 • داوطلبان در هنگام ثبت نام نباید مشمول شرایط غیبت از خدمت وظیفه عمومی باشند.

کارت ورود به جلسه این آزمون نیز مطابق با دوره های قبل، تقریبا از یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

آزمون وکالت دادگستری نیز هر ساله زیر نظر کانون وکلا دادگستری برگزار می گردد که سازمان سنجش عهده دار انجام امور ثبت نام و اطلاع رسانی آن می باشند. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به لینک های ثبت نام آزمون وکالت 1400، مدارک ثبت نام آزمون وکالت و زمان برگزاری آزمون وکالت، از اطلاعات تکمیلی پیرامون آزمون وکالت دادگستری مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- افراد با چه شرایط سنی مجاز به شرکت در آزمون وکالت قوه قضاییه 1400 هستند؟

داوطلبان می بایست در زمان صدور پروانه وکالت دارای حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن باشند.

2- افراد در حال تحصیل در مقطع کارشناسی تا چه زمانی برای ارائه مدرک فارغ التحصیلی خود جهت شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 مهلت دارند؟

داوطلبان تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401، برای ارائه گواهی فراغت از تحصیل خود زمان دارند.

3- شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1400 را از کجا می توان دریافت نمود؟

این شرایط در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون و همچنین این مقاله شرح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام ببخشید با کارشناسی تربیت معلم قرآن و ارشد فقه و حقوق جزا میتوان در آزمون شرکت کرد؟

  • با سلام، مطابق با شرایط پذیرش آزمون وکالت سال ۱۳۹۹، با مدرک کارشناسی رشته های حقوق و فقه مبانی حقوق اسلامی مجاز به ثبت نام می باشید.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی