تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی 99
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون استخدامی ، تا سال گذشته دو بار در سال برگزار می شد. اما در سال جاری پیش بینی می شود تعداد دفعات آن ، به یک مرتبه کاهش پیدا کند. افرادی مجاز به ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98 هستند که واجد شرایط ذکر شده در دفترچه مربوطه باشند. شرایط ثبت نام این آزمون ، مانند تمام آزمون های دیگر ، معمولا به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. شرایط عمومی که برای همه متقاضیان به صورت یکسان می باشد اما مفاد اختصاصی ، برای هر دستگاه متفاوت است. بنابراین بسته به عنوان شغلی که جهت آزمون در نظر دارید شرایط اختصاصی متفاوتی را باید داشته باشید.

شرایطی که برای آزمون استخدامی مطرح می شود معمولا به نحوی نخواهد بود که داوطلبان از عهده آن برنیایند. موردی که در میان تمام شرایط از اهمیت بیشتری برخوردار است ، شرط سنی می باشد که بسته به مدرک تحصیلی مقاطع مختلف ، برای هر فرد متفاوت است. در ادامه به شرح کامل شرایط عمومی و اختصاصی برخی از سازمان ها می پردازیم.

یکی از مهم ترین شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون استخدامی ، شرط سنی است که بسته به مدرک تحصیلی مقاطع مختلف از 20 تا 45 سال متغیر است.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 98

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه ها 99
شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99

شرایط عمومی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شامل موارد بسیاری است که معمولا در هر دوره ثابت بوده و کمتر دستخوش تغییر می شود. جهت سهولت دسترسی شما کاربران گرامی تمام موارد زیر ، از دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال جاری استخراج شده است.

 • متقاضی می بایست تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • داوطلب باید معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • پایبند به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • آقایانی که قصد ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را دارند باید خدمت دوره ضرورت خود را انجام داده و یا دارای معافیت قانونی باشند.
 • داوطلبان می بایست توانایی متناسب با عنوان شغلی مورد نظر خود را داشته و هم چنین از سلامت جسمانی و روانی کامل ، برخوردار باشند.
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
 • داوطلبی که در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت می کنند ، نباید هیچ گونه سابقه محکومیت جزایی موثری داشته باشند.
 • از جانب آرای مراجع قضایی و سازمان های دارای صلاحیت ، جهت استخدام در دستگاه های اجرایی ، منعی وجود نداشته باشد.
 • با توجه به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان ، متقاضیان نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشند.
 • آن دسته از افراد که قبل از ثبت نام در آزمون ، چه به صورت رسمی و چه به صورت پیمانی ، مشغول به کار در سازمان یا دستگاه اجرایی هستند ، دقت داشته باشند که درصورت پذیرفته شدن در آزمون و شرکت در جلسه مصاحبه و گزینش ، نباید جزو کارکنان رسمی یا پیمانی سازمانی باشند.
 • شرط سنی برای افرادی که با مدرک دیپلم قصد شرکت در آزمون را دارند بین 20 تا 25 سال ، با مدرک فوق دیپلم 30 سال ، با مدرک لیسانس 35 سال ، مدرک فوق لیسانس 40 سال و با مدرک دکتری حداکثر 45 سال سن می باشد.
 • ملاک محاسبه سن متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی ، روز شروع ثبت نام یعنی 3 مهر ماه 98 می باشد.
 • جانباز ، آزاده، فرزند و همسر شهید ، فرزند و همسر جانباز 25 درصد به بالا ، فرزند و همسر آزاده با حداقل یک سال سابقه اسارت و بیشتر و رزمنده ای که 6 ماه به صورت داوطلبانه اختیاری در جبهه حضور داشته ، از شرایط سنی معاف می باشد.
 • شرط سنی برای افراد خانواده شهدا اعم از پدر ، مادر ، خواهر و برادر ، 5 سال بیشتر از افراد عادی است. به عنوان مثال یک شرکت کننده عادی جهت شرکت در آزمون استخدامی با مدرک فوق لیسانس باید حداکثر 40 سال داشته باشد اما خانواده شهدا می توانند با همین مدرک تا 45 سالگی در آزمون شرکت نمایند.
 • رزمندگانی که از 6 ماه کمتر سابقه حضور داوطلبانه در جبهه دارند ، به اندازه مدت حضورشان ، بر شرایط سنی اضافه می شود.
 • شرط سنی برای آقایان بدون درنظر گرفتن مدت زمان دوره خدمت ضرورت آن ها می باشد.
 • متقاضیانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57 ، در وزارت خانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی ، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها ، شرکت های بیمه های دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های دولتی که مگر با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود ، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند ، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها ، اشتغال داشته اند به میزان این مدت خدمت غیر رسمی ، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

تذکر!! داوطلبانی که قصد شرکت در هفتمین دوره آزمون دستگاه های اجرایی را دارند ، توجه داشته باشند که تاریخ فارغ التحصیلی آن ها باید قبل از تاریخ 12 مهر ماه 98 باشد. در واقع این تاریخ باید بر روی گواهی موقت یا دانشنامه فارغ التحصیلی شان ، درج شده باشد.

شرایط اختصاصی برخی از دستگاه های اجرایی کشور

شرایط اختصاصی دستگاه های اجرایی
شرایط اختصاصی برخی از دستگاه های اجرایی کشور

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برای هر سازمان متفاوت است. از همین رو ممکن است در هر دوره دستگاه های اجرایی متقاضی نیرو ، عناوین شغلی مورد نیازشان و نیز شرایط پذیرش آن ها متغیر باشند. شرایط اختصاصی که در ادامه برای هر دستگاه اجرایی ذکر شده است ، با توجه به دوره جاری می باشد.

سازمان امور اراضی کشور

از پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی در سازمان امور اراضی کشور ، به صورت محضری تعهد خدمتی مبنی بر عدم درخواست جا به جایی محل خدمت تا 10 سال گرفته می شود.

زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

 • نحوه فعالیت در عناوین شغلی مراقب اقدامات تامینی و تربیتی زندان ها ، مامور گارد انتظامات زندان ها ، کارشناسی امور انتظامی زندان ها و کارشناس امور تامینی و تربیتی زندان ها به صورت شیفتی ، در محدوده داخل بندها و زندان ها و مطابق با دستورالعمل این سازمان می باشد.
 • قد متقاضیان آقا باید حداقل 165 سانتی متر و متقاضیان خانم ، 155 سانتی متر باشد.
 • داوطلبانی که در عناوین شغلی مامور گارد انتظامات زندان ها و کارشناس امور انتظامی زندان ها ، پذیرفته شوند ، می بایست در حین خدمت از لباس فرم مخصوص استفاده نمایند.
 • از پذیرفته شدگان نهایی این سازمان ، به صورت حضوری تعهد خدمت 10 ساله ای اخذ می شود اما علاوه بر آن ، در این مدت حق تغییر رشته شغلی و تعویض محل جغرافیایی خدمت خود را نخواهند داشت.
 • داوطلبانی که در مشاغل مامور گارد انتظامات زندان ها و کارشناس امور انتظامی زندان ها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی معرفی می شوند ، می بایست پیش از شروع به کار ، یک دوره آموزش تخصصی انتظامی که از سوی سازمان ترتیب داده می شود را با موفقیت سپری کنند.
 • برای پذیرفته شدگان این آزمون ، علاوه بر مصاحبه ، یک مرحله آزمون عملی نیز در نظر گرفته می شود که هدف آن سنجیدن میزان آمادگی جسمانی افراد ، توسط سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور می باشد.
 • در شغل های کارشناس امور انتظامی زندان ها و مامور گارد انتظامات زندان ها ، افرادی که با رشته های تحصیلی غیر مرتبط ، دوره آموزشی انتظامی را با موفقیت پشت سر بگذارند ، تنها با تشخیص کمیته سرمایه انسانی دستگاه ، می توانند مشغول به کار شوند.

سازمان امور عشایر ایران

 • از برگزیدگان نهایی آزمون این سازمان ، تعهد خدمت محضری به منظور عدم درخواست جا به جایی محل اشتغال به مدت 10 سال اخذ می شود.
 • متقاضیان این عنوان شغلی ، باید توانایی جسمانی لازم جهت انجام ماموریت های مکرر در مناطق دوردست و با دسترسی سخت عشایر را داشته باشند.

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور (مادر تخصصی)

 • برگزیدگان نهایی این سازمان ، به صورت محضری تعهد خدمت 10 ساله ای می دهند که به موجب آن نباید در این مدت درخواست جا به جایی محل خدمت داشته باشند.

سازمان دامپزشکی کشور

 • برگزیدگان نهایی آزمون استخدامی این سازمان ، به صورت محضری تعهد خدمت به مدت 10 سال می دهند که از این رو نمی توانند درخواستی مبنی بر جا به جایی محل اشتغال داشته باشند. اما به این معنا نیست که سازمان هم متعهد شود در طی این مدت ، قرارداد آن ها را باطل نکند.
 • متقاضیان عنوان های شغلی کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی ، دامپزشک و کارشناس بهداشت دام و فرآورده های دامی که دارای مدرک دکتری تخصصی رشته دامپزشکی هستند ، باید مدرک دکتری حرفه ای یا عمومی این رشته را نیز ، داشته باشند.
 • در عنوان شغلی کارشناس آزمایشگاه غذا ، دارو و بهداشتی ، دارندگان مدرک کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را داشته و دارندگان مدرک دکتری تخصصی در رشته های دامپزشکی باید مدرک دکتری حرفه ای یا عمومی این رشته را داشته باشند.
 • بر متقاضیان عنوان شغلی حسابدار این سازمان که دارنده مدرکی بالاتر از کارشناسی هستند لازم است ، مدرک کارشناسی آن ها متعلق به رشته حسابداری یا مدیریت مالی باشد.
 • برای علاقه مندان به شغل کارشناس امور اداری که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند ، داشتن مدرک کارشناسی در رشته مدیریت اجباری است.
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد که متقاضی عنوان شغلی حقوق این سازمان می باشند ، باید مدرک کارشناسی در رشته حقوق را نیز داشته باشند.

مرکز آمار ایران

 • از قبولی های نهایی آزمون استخدامی در عناوین شغلی مرکز آمار کشور ، تعهد خدمتی به مدت 7 سال گرفته شده و در این مدت امکان درخواست جا به جایی برای آن ها ، وجود نخواهد داشت.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 • برگزیدگان نهایی آزمون ، تعهد خدمت 10 ساله ای به صورت حضوری می دهند که به موجب آن نباید درخواستی مبنی بر جا به جایی محل خدمت داشته باشند.

شرکت سهامی بیمه ایران

 • متقاضیان عنوان شغلی کارشناس حقوقی این سازمان که دارای مدرک فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری می باشند ، باید فارغ التحصیل رشته حقوق مقطع کارشناسی هم باشند.
 • پذیرفته شدگان نهایی ، می بایست به صورت محضری ، تعهد خدمت 5 ساله ای بدهند که به موجب آن مجاز به درخواست جا به جایی نخواهند بود.

دستگاه های فوق تمامی سازمان هایی نیست که در سال جاری به جذب نیروی انسانی می پردازند. از همین رو جهت آگاهی از لیست کامل این ارگان ها و شرایط اختصاصی هر کدام ، باید به دفترچه ثبت نام هفتمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ، مراجعه کنید.

همان طور که مشاهده می کنید هر یک از سازمان ها ممکن است برای عناوین شغلی مختلف ، شرایط متفاوتی مد نظر داشته باشند. در هر دوره دستگاه های جذب نیروی انسانی متغیر بوده و از همین رو شرایط اختصاصی نیز متفاوت است. یکی از پر متقاضی ترین دستگاه ها ، سازمان آموزش و پرورش کشور است که در عناوین شغلی مختلف به جذب نیرو می پردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 و … می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره