تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

شرایط نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم 1402 - 1403
شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

مدارس تیزهوشان از جمله مراکز آموزشی تراز اول سطح کشور محسوب می شود که هرساله در پایه های مختلف متوسطه اول و دوم، اقدام به جذب دانش آموز می کند و به دلیل تقاضای بالای پذیرش و تحصیل در این مدارس، متقاضیان می بایست از شرایط عمومی و اختصاصی ویژه ای جهت ثبت نام برخوردار باشند و احراز این شرایط برای کلیه داوطلبان الزامی است. این ضوابط هرساله و با آغاز زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در قالب دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) منتشر می گردد تا کلیه افراد بتوانند با مطالعه آن از کلیات و جزئیات پذیرش در این مدارس مطلع گردند.

بر اساس شرایط درج شده در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس سمپاد، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش صورت می پذیرد.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد 1401 – 1402 بر پایه استعداد تحلیلی و هوش طراحی می شود و متقاضیان می بایست جهت پذیرش در این مراکز آموزشی، بر اساس توانایی تحلیل مسئله و هوش ریاضی خود، با سایر داوطلبان به رقابت بپردازند. دفترچه ثبت نام آزمون سمپاد در این پایه از سوی سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم منتشر می گردد که از جمله موارد ذکر شده در آن، شرایط ثبت نام این مدارس می باشد.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم به شرح زبر است.

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • به دست آوردن نمره خیلی خوب در همه دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب نمره خیلی خوب در همه دروس نوبت اول پایه ششم ابتدایی

توجه داشته باشید که با توجه به اینترنتی بودن مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، مسئولیت کلیه اطلاعات درج شده در فرم ثبت نام بر عهده داوطلب می باشد و در صورت مشاهده مغایرت، قبولی وی لغو می گردد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که دانش آموزانی که در مجموع دو سال تحصیلی پنجم و ششم، حداکثر یک درس را با نمره خوب پشت سر گذاشته باشند نیز امکان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را خواهند داشت.

شرایط اختصاصی پذیرش در مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1401 – 1402

بر اساس توضیحات دفترچه ثبت نام آزمون استعداد های درخشان ششم به هفتم، برای پذیرش دانش آموز در این پایه تحصیلی شرایط خاصی نیز وجود دارد که در ادامه موارد لازم برای شما شرح داده شده است.

 • پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس تیزهوشان، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد.
 • داوطلبان باید دبیرستان های استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به منطقه محل سکونت شان انتخاب نمایند.
 • حوزه برگزاری آزمون، بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل دانش آموزان تعیین خواهد شد و داوطلبان مقیم خارج کشور نیز باید در داخل کشور آزمون دهند.
 • علاقه مندان به ادامه تحصیل در پایه هفتم متوسطه اول مدارس سمپاد، در صورت وجود چند مدرسه تیزهوشان در منطقه خود، می توانند حداکثر سه اولویت را به ترتیب علاقه مندی خود انتخاب و معرفی نمایند اما باید به این نکته توجه داشته باشند که هر سه اولویت می بایست در یک شهرستان واحد قرار داشته باشد. همچنین، پس از پذیرش نهایی داوطلب در یک ناحیه، امکان انتقال وی به منطقه دیگر وجود نخواهد داشت.
 • اگر دانش آموزی، مدارس تیزهوشان شهرهای مختلف یک استان را به عنوان اولویت های خود انتخاب نمایند، صرفا اولویت اول وی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
 • چنان چه دانش آموزان همزاد (دوقلو یا چندقلوی همجنس یا غیر همجنس)، هم زمان اقدام به شرکت در آزمون ورودی مدارس سمپاد ششم نمایند و یکی از آن ها نمره قبولی را کسب نماید، نفر دیگر می تواند به شرط کسب حداقل 80 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده، به صورت مازاد بر ظرفیت قبول شود. لازم به ذکر است که اولویت ها و نوع مدرسه انتخاب شده دانش آموزان هم جنس می بایست مشابه باشد.
 • در صورتی که یکی از همزادان در آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان پذیرفته شود، امکان قبولی سایر همزادان یا بهبود اولویت های انتخابی آن ها به شرطی امکان پذیر است که حدنصاب امتیاز کف مدرسه قبولی جدید همزاد دیگر، بیشتر از نمره کف مدرسه محل قبولی همزاد اول باشد.

نام نویسی آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد 1401 – 1402 از میان واجدان شرایط، در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و از طریق سامانه اینترنتی hoosh.medu.ir انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که تکمیل این رویه مستلزم پرداخت هزینه است و اطلاعات داوطلب می بایست به دقت در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت شود.

 

سوالات متداول

1- آیا برای نام نویسی در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان می بایست از شرایط به خصوصی برخوردار بود؟

بله، متقاضیان می بایست از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی جهت ثبت نام در آزمون ورودی هفتم مدارس سمپاد برخوردار باشند که در متن مقاله به شرح آن پرداخته ایم.

2- چگونه می توان به شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم 1401 - 1402 دسترسی پیدا کرد؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله فوق یا آخرین نسخه منتشر شده دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم، از شرایط نام نویسی این آزمون آگاه شوید.

3- آیا در صورت کسب دو عنوان خوب در مجموع نمرات پایه پنجم و ششم ابتدایی، می توان در آزمون ورودی ششم به هفتم مدارس تیزهوشان ثبت نام نمود؟

خیر، صرفا در صورتی که داوطلب، در دو سال تحصیلی پنجم و ششم، حداکثر در یک درس عنوان خوب را کسب کرده باشد، ثبت نام وی بلامانع خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۲ نظر

 1. سلام برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نوبت اول کارنامه ششم مهم است یا نوبت دوم ؟

  • با سلام، برای پذیرش در مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم، معدل نوبت دوم پایه پنجم و نوبت اول ششم می بایست خیلی خوب باشد نهایتا بک خوب داشته باشد.

 2. با سلام میخواستم بدونم نوبت اول کلاس پنجم در ثبت نام ازمون تیزهوشان تاثیر دارد یا فقط نوبت دوم پنجم مهم است؟

  • با سلام، شرط معدل برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، برای نوبت دوم پایه پنجم و نوبت اول پایه ششم در نظر گرفته می شود.

 3. سلام و وقت بخیر من در سال پنجم نوبت اولم سه تا خوب داشتم ولی نوبت دومم همش خیلی خوب شدم امسال هم که ششمم نوبت اولم همش خیلی خوب شدم آیا میتونم در ازمون تیزهوشان شرکت کنم

 4. سلام ووقت بخیر
  پسرم درنوبت اول پنجم دوتاخوب داشته ولی درنوبت دوم پنجم ونوبت اول ششم همه روخیلی خوب گرفته خواستم بدونم طبق سال قبل که بااین شرایط میشد درآزمون تیزهوشان شرکت کردامسال هم میشه یانه.ممنون از پاسخگویی تون

 5. سلام وقت بخیر
  ببخشید امکان داره در آزمون تیزهوشان از کتب درسی پنجم و ششم هم سوال بدن؟

 6. سلام.خسته نباشید.من نوبت اول پنجم دو خوب داشتم ولی نوبت دوم کامل خیلی خوب و هنوزم کارنامه ی ششمم نیومده.آیا من می تونم توی آزمون تیزهوشان شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، در صورت داشتن نمرات خیلی خوب و حداقل یک خوب می توانید برای آزمون تیزهوشان هفتم اقدام نمایید.

دریافت مشاوره پیج سمپاد