خانه مدارس شرایط ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401

شرایط ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401

شرایط نام نویسی هیئت امنایی 1400 - 1401
شرایط ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401
مدارس هیئت امنایی ، جزو مدارس غیر دولتی به حساب می آیند که هدف از تاسیس آن ها ، استفاده از مشارکت های مردمی جهت خودگردان کردن مدرسه است. اکثر افراد زمانی که نام هیئت امنایی را اول نام یک مدرسه می شنوند به یاد هزینه و شهریه های گزاف در مقایسه با برخی مدارس می افتند. درحالی که به گفته “رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش” ، مدرسه هیئت امنایی یک مدرسه عادی و کاملا معمولی است ، با شیوه مدیریتی متفاوت. به این صورت که مسئولیت مدیریت به جای یک فرد بر عهده هیئت امنا می باشد. مسئولین این مدارس می بایست در راستای تربیت صحیح و تقویت تحصیلی دانش آموزان تلاش کنند ، نه گرفتن شهریه های اضافی صرفا به دلیل وجود اسم “هیئت امنا” در سر در مدرسه!

مدارس هیئت امنایی می بایست قبل از هر اقدامی ، فهرستی پیشنهادی از لیست افرادی که توان تامین مالی داشته و در سطح استان تایید شده اند ، تهیه نمایند. سپس جهت برگزاری کلاس های فوق برنامه باید منابع مالی و فضای مورد نیاز برای برگزاری کلاس ها در نظر گرفته شود و درصورت رضایت والدین و دانش آموزان ، می توانند اقدام به برگزاری کلاس ها کنند. اما در اکثر مدارس به اجبار ، این کلاس ها برگزار و هزینه آن از اولیا دریافت می شود.

مبلغ شهریه و هزینه هایی که برای سایر بخش ها در نظر گرفته می شود باید به صورت یک پوستر ، در محل ثبت نام و در محضر دید مراجعه کنندگان قرار گیرد.

شرایط ثبت نام در مدارس هیئت امنایی 98 – 99

ثبت نام در مدارس در دوره های مختلف دارای برخی شرایط است. از جمله شرایطی که برای تمام مدارس و هم چنین مدارس هیئت امنایی صدق می کند در ادامه بیان شده است.

 • در ابتدای ورود به مدارس ، فرآیند ثبت نام در “سامانه های سناد” و “سنجش” صورت می گیرد.
 • هرگونه پیش ثبت نام قبل از تاریخی که در آیین نامه ذکر شود ممنوع است.
 • مشخصات مربوط به پدر و مادر دانش آموز ، مانند نام و نام خانوداگی ، کد ملی و شماره تلفن آن ها حتما باید در سامانه ثبت شود.
 • دریافت وجه در زمینه های مختلف مانند هزینه ایاب و ذهاب ، هزینه های مربوط به کمک های مردمی ، لباس فرم مدرسه و از این قبیل هزینه ها ، همگی بعد از شروع سال تحصیلی ، درصورت موافقت انجمن اولیا و مربیان و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه ، امکان پذیر خواهد بود.
 • طبق ماده 31 آیین نامه اجرایی ، ثبت نام دانش آموزانی که محل سکونت آن ها به مدرسه مورد نظر نزدیک تر باشد در اولویت است. هم چنین ثبت نام دانش آموزی که پدر و مادرش شاغل هستند ، در نزدیکی محل کار والدین مشکلی نخواهد داشت.
 • برگزاری آزمون ورودی ، دریافت وجه ، شرط معدل و یا مصاحبه ، هنگام ثبت نام مدرسه مجاز نمی باشد و با استناد بر ماده 32 آیین نامه اجرایی ، ارائه گواهی تحصیلی دوره های قبل بیان کننده وضعیت تحصیلی دانش آموز خواهد بود.
 • درصورتی که دانش آموزی فاقد مدرک تحصیلی و یا شناسنامه باشد مدیر مدرسه می تواند حداکثر یک ماه به صورت مشروط ، او را ثبت نام نماید. پس از آن دانش آموز موظف است حداقل تا قبل از امتحان های نوبت اول ، مدارک هویتی خود را تکمیل کرده تا مجاز به ادامه تحصیل باشد.

اما برخی شرایط فقط برای ثبت نام در مدارس هیئت امنایی درنظر گرفته شده اند.

 • پوستر میزان شهریه و مبالغی که برای فعالیت های مختلف در نظر گرفته شده ، باید در معرض دید اولیا و دانش آموزان قرار گیرد.
 • مدارس هیئت امنایی در زمان ثبت نام ، فقط مجاز به دریافت هزینه مصوب (برنامه هفتگی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و فوق برنامه درسی) می باشند و دریافت هزینه های دیگر مانند هزینه های تغذیه ، فعالیت های غیر درسی ، ایاب و ذهاب و مانند این ها ، در زمان مقرر و در صورت موافقت انجمن های مربوطه ، صورت می گیرد.
 • استفاده از تمامی خدمات فوق برنامه کاملا اختیاری بوده و دریافت وجه آن ها در زمان ثبت نام ممنوع می باشد.
 • مدیران مدارس هیئت امنایی ، هنگام ثبت نام و به منظور انعقاد قرارداد دریافت شهریه بین ولی دانش آموز و واحد آموزشی ، می بایست به “سامانه مشارکت های مردمی” به نشانی www.mosharekatha.ir مراجعه و پس از تکمیل قرارداد یک نسخه از آن را چاپ ، با مهر و امضا به ولی دانش آموز تحویل دهند.
 • تمامی قراردادها باید از سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام شود. هرگونه قرارداد دستی فاقد اعتبار می باشد.

دانش آموزانی که علاقه به تحصیل در مدارس شاهد دارند می توانند با بررسی شرایط ثبت نام مدارس شاهد 98 – 99 شرایط خود را بسنجند و درصورت داشتن امتیازات مناسب به ثبت نام در این مدارس اقدام نمایند. هم چنین می توانید با مراجعه به سایت ثبت نام نمونه دولتی و مطالعه شرایط ثبت نام نمونه دولتی شرایط خود را برای حضور در این مدارس مورد سنجش قرار دهید.


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مدارس پیج مدارس