تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد 99
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان کارشناسی با هدف ورود به مقاطع بالاتر و بالا بردن سطح علمی خود ، به دنبال زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد هستند تا بتوانند در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود در این آزمون شرکت کنند. این مقطع ، دوره ای از آموزش عالی محسوب می شود که به صورت پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه ها ارائه می گردد. داوطلبان می توانند با استناد بر شرایط و علاقه شخصی در یکی از رشته های مرتبط با گروه انتخابی خود به تحصیل بپردازند.

اولین مرحله برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد طی کردن فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می باشد که زمان آن هرساله توسط سازمان سنجش اعلام می گردد و داوطلبان این مقطع از تحصیل با وارد شدن به آدرس الکترونیکی sanjesh.org می توانند تمام اطلاعات لازم جهت ثبت نام را دریافت کنند.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 99  در اواسط آذر ماه 98 از طریق سامانه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد 98 می توانند با در اختیار داشتن دفترچه ثبت نام از قوانین مربوط به شرایط عمومی ، اختصاصی و علمی این آزمون اطلاع یابند. با توجه به این که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کنکورسراسری کارشناسی ارشد ادغام شده و دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر نخواهد شد ، بنابراین داوطلبان دانشگاه آزاد نیز ملزم به رعایت شرایط و قوانین کنکور سراسری کارشناسی ارشد می باشند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی ادیان مورد تایید قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
 2. نداشتن خصومت و یا دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم فساد اخلاقی
 4. انجام واجبات و پرهیز از محرمات
 5. عدم ارتکاب به اعمال خلاف قوانین شغلی و تحصیلی در مدت زمان تحصیل و یا اشتغال
 6. نداشتن سابقه عضویت در گروه های ضد انقلابی

شرایط اختصاصی 

 1.  داوطلبان چنان چه که یک بار از امکانات دولتی استفاه کرده اند، در صورتی که برای بار دوم در دوره روزانه پذیرش شوند باید شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت کنند.
 2. فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 99 را دارند باید عدم تعهد به خدمت آن ها ثابت گردد.
 3. داوطلبان رشته های دبیری باید از سوی وزارت آموزش و پرورش موافقت نامه کتبی مبنی بر ادامه تحصیل دریافت کنند.
 4. فارغ التحصیلانی که قصد شرکت در آزمون ارشد 99 را دارند ، در صورتی که معدل آن ها کمتر از 12 باشد ، مجاز به ثبت نام در کنکور 99 نخواهند بود.
 5. داوطلبان توجه داشته باشند که از نظر مقررات نظام وظیفه ، منعی برای شرکت نداشته باشند.
 6. پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه در کنکور کارشناسی ارشد 98 در صورت انصراف تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 می توانند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند.
 7. داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی در صورتی که این مدارک مذکور مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، درمان و آموزش پزشکی ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت باشند.
 8. پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی ، با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد ، در زمان ثبت نام به وزارت خانه ، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.

نحوه ثبت نام برای تمام داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در دوره های روزانه و غیر روزانه نیز به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش است. متقاضیان ملزم به تهیه مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در زمان مقرر شده می باشند که این مدارک شامل یک قطعه عکس جدید 3 در 4 اسکن شده ، مدارک شناسایی و تحصیلی ، دریافت و نگهداری سریال کارت اعتباری و در نهایت فرم مخصوص معدل دانشجویان سال آخر کارشناسی می باشد.

هر داوطلب مجاز به انتخاب و شرکت در یک کد رشته امتحانی اصلی و شناور می باشد که هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و شرکت در کد رشته امتحانی اصلی و شناور به صورت جداگانه است. همچنین داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ملزم به تهیه کارت اعتباری جداگانه می باشند. لازم به ذکر است داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ، نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه ندارند و با شرکت در کنکور سراسری ارشد ، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد نیز می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره