خانه کارشناسی ارشد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون ارشد
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

هرساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان کارشناسی با هدف ورود به مقاطع بالاتر و بالا بردن سطح علمی خود، به دنبال زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد هستند تا بتوانند در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود در این آزمون اقدام کنند. این مقطع، دوره ای از آموزش عالی محسوب می شود که به صورت پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه ها ارائه می گردد. داوطلبان می توانند با استناد بر شرایط و علاقه شخصی در یکی از رشته های مرتبط با گروه انتخابی خود به تحصیل بپردازند.

اولین مرحله برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد با آزمون، طی کردن فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می باشد که صرفا متقاضیان واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه راهنمای مربوطه مجاز به انجام این فرآیند هستند.

پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد 1401 در صورت انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 می توانند در این آزمون نام نویسی کنند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از قوانین مربوط به شرایط عمومی، اختصاصی و علمی این آزمون اطلاع یابند. با توجه به این که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کنکور کارشناسی ارشد مشترک است، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور جداگانه منتشر نخواهد شد، بنابراین داوطلبان دانشگاه آزاد نیز ملزم به رعایت شرایط و قوانین کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد تایید قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
 2. نداشتن خصومت و یا دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم فساد اخلاقی
 4. انجام واجبات و پرهیز از محرمات
 5. عدم ارتکاب به اعمال خلاف قوانین شغلی و تحصیلی در مدت زمان تحصیل و یا اشتغال
 6. نداشتن سابقه عضویت در گروه های ضد انقلابی

شرایط اختصاصی

 1. پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد 1401 مجاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 می باشند.
 2. افرادی که در دوره روزانه آزمون ارشد سال 1401 پذیرفته شده اند و همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال های قبل، چنانچه تمایل به شرکت در پذیرش سال 1402 داشته باشند، لازم است تا پایان مهلت ثبت نام نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نمایند. (در غیر این صورت حتی در صورت موفقیت در آزمون، قبولی آنان لغو می گردد.)
 3. تمام کسانی که دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و حتی دانشجویانی که حداکثر تا 31 شهریور 1402 موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود شوند، (رشته هایی که پذیرش آن ها در نیمسال دو سال تحصیلی 1401 – 1402 صورت می گیرد) مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود.
 4. داوطلبان چنانچه یک بار از امکانات آموزش دولتی استفاه کرده اند، در صورتی که برای بار دوم در دوره روزانه پذیرش شوند باید شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت کنند.
 5. فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 را دارند باید عدم تعهد به خدمت آن ها ثابت گردد.
 6. دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دبیری باید از سوی وزارت آموزش و پرورش موافقت نامه کتبی مبنی بر ادامه تحصیل دریافت کنند.
 7. دانش آموختگانی که قصد شرکت در آزمون ارشد 1402 را دارند، در صورتی که دارای معدل کمتر از 12 باشند، مجاز به ثبت نام نخواهند بود. (فارع التحصیلان سال 86 به بعد)
 8. متقاضیان توجه نمایند که از نظر مقررات نظام وظیفه منعی برای شرکت نداشته باشند.
 9. پذیرفته شدگان در حال تحصیل در دوره های غیر روزانه در کنکور کارشناسی ارشد 1401 (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا) می توانند بدون انصراف اقدام به شرکت در کنکور ارشد سال 1402 نموده و پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد در صورت پذیرش نهایی، انصراف قطعی حاصل نمایند.
 10. شرکت کنندگان می بایست دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی در صورتی که مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، درمان و آموزش پزشکی، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت باشند.
 11. پذیرفته شدگان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی، با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد، در زمان ثبت نام به وزارت خانه، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.

مقررات وظیفه عمومی

با توجه به قوانین سازمان وظیفه عمومی، داوطلبان آقا می بایست به هنگام ثبت نام در آزمون و قبولی در آن، دارای یکی از شرایط زیر از لحاظ وضعیت مشمولیت بوده و یکی از کدهای 11 گانه به شرح موارد زیر را در بند 15 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

 • کد 01: داشتن کارت پایان خدمت هوشمند
 • کد 02: دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
 • کد 03: داشتن برگ آماده به خدمت بدون غیبت (که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت باشد.) برای مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی
 • کد 04: دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی که تا تاریخ 31 شهریور 1402 دانش آموخته می شوند. (در سنوات تحصیلی مجاز)
 • کد 05: دانش آموختگان کارشناسی که در سنوات مجاز فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آن ها تا زمان قبولی در مقطع ارشد بیشتر از یکسال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.
 • کد 06: افراد متعهد به خدمتی که مشغول به کار در سازمان ها و یا وزارتخانه ها هستند. (با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل)
 • کد 07: کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح (با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان ذیربط برای ادامه تحصیل)
 • کد 08: طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه
 • کد 09: مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت و یا … در مدت اعتبار آن)
 • کد 10: سربازان مشغول به خدمت (فارغ التحصیل مقطع کارشناسی) بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت
 • کد 11: دانشجویان انصرافی که در سنوات مجاز انصراف داده و از تاریخ انصراف از تحصیل آن ها تا زمان قبولی در مقطع ارشد بیشتر از یکسال سپری نشده باشد. همچنین از تاریخ 22 آبان سال 90 به بعد، از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

نکات مهم

 1. سربازان وظیفه غایب اجازه ادامه تحصیل ندارند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، از معافیت تحصیلی بهره مند نمی گردند. دانشگاه ها نیز مجاز به نام نویسی آن ها نیستند.
 2. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد مشمول، امکان تحصیل مجدد در این مقطع را ندارند.
 3. سنوات مجاز تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال است.
 4. پذیرفته شدگان برای دریافت معافیت تحصیلی این مقطع، لازم است با به همراه داشتن برگ درخواست مربوطه به یکی از دفاتر پلیس + 10 شهرستان دانشگاه محل تحصیل مراجعه نمایند.

هر داوطلب، مجاز به انتخاب یک کد رشته امتحانی اصلی و یک رشته شناور می باشد که لازم است هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و شرکت در کد رشته امتحانی اصلی و شناور به صورت جداگانه پرداخت گردد. همچنین داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ملزم به تهیه کارت اعتباری جداگانه می باشند اما داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه ندارند و با شرکت در کنکور سراسری ارشد، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد نیز می باشند.

لازم است بدانید اطلاع از مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، مانند شرایط و ضوابط آن دارای اهمیت می باشد زیرا می بایست اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل کادرهای موجود در سایت را در دسترس داشته و از شرط مربوط به مدرک هویتی و تحصیلی خود نیز آگاه باشید. همچنین می توان گفت که تنها مدرک مورد نیاز به جهت آپلود و بارگذاری در سایت ثبت نام، عکس پرسنلی داوطلب با رعایت ویژگی های مشخص از جمله محدودیت حجم، فرمت و… خواهد بود.

 

سوالات متداول

1- فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می بایست دارای چه معدلی برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 باشند؟

دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته باید برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 دارای معدل بالای 12 باشند.

2- آیا پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور کارشناسی ارشد 1401 مجاز به شرکت در آزمون سال 1402 می باشند؟

بله، اما ضرورت دارد این افراد تا قبل از پایان مهلت ثبت نام، نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نمایند.

3- جهت نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد 1402 باید دارای چه مدرک تحصیلی باشیم؟

دارندگان مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مورد تایید مراجع ذی صلاح قرار گرفته باشد، مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۵ نظر

 1. سلام وقت بخیر.
  سوالی داشتم اگر ۱۳ ترمه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده باشیم و کارت پایان خدمت بعد از پایان تحصیل گرفته باشیم کلا میتونیم در کنکور ارشد شرکت کنیم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت داشتن کارت پایان خدمت، هیچ محدودیتی بابت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نخواهید داشت.

 2. سلام.من امسال کارشناسیم رو گرفتم اما اگه در زمان ثبت نام کنکور ارشد گواهی موقت نگرفته باشم (تاریخ اخذ مدرک) رو میتونم فرضی وارد کنم در صورت قبولی در کنکور مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون از لطفتون.

  • با سلام، در زمان ثبت نام کنکور سراسری ارشد، می بایست شما تاریخ دقیق فارغ التحصیلیتان را وارد نمایید.

 3. سلام وقت بخیر دانشجوی کارشناسی هستم
  من تیر ماه ۱۴۰۲ فارغ التخصیل میشم و میخام بدونم برای ارشد اگه بخام ثبت نام کنم مشمول خدمت میشم؟ چه کاری باید انجام بدم؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین نظام وظیفه، آقایان قبل از خدمت سربازی، بعد هر مقطع دارای فرصت یکساله فراغت از تحصیل می باشند.

 4. با سلام و خسته نباشید،
  من امسال سال آخر کارشناسی هستم و تیر ماه ۱۴۰۲ درسم تموم میشه، آیا می‌تونم تو کنکور ارشد امسال که ۱۲ اسفند برگزار میشه شرکت کنم و انتخاب رشته کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر شرایط و جزئیات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ مشخص نشده است.

 5. سلام من کارشناسی حسابداری هستم, من واسه ارشد میتونم رشته علوم تربیتی رو شرکت کنم ؟

 6. سلام با لیسانس موسسه آموزش عالی میشه کنکور ارشد داد؟

  • با سلام و درود، در صورتی که مدرک کارشناسی شما مورد تایید وزارت علوم باشد، محدودیتی بابت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد نخواهید داشت.

 7. سلام . ببخشید با مدرک کارشناسی حقوق ثبت که با کاردانی غیر مرتبط بوده از دانشگاه علمی کاربردی میشه در کنکور ارشد شرکت کرد ؟

 8. سلام من ارشد دولتی روزانه خوندم ایا میشه دوباره یه رشته ی دیگه ارشد روزانه بخونم؟لطفا جواب بدید ممنونم

  • با سلام و وقت بخیر، بله، محدودیتی بابت تحصیل مجدد در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد نخواهید داشت ولی بنا بر تصمیم دانشگاه، می بایست شهریه پرداخت نمایید.

 9. سلام بنده ترم پاییز ۱۴۰۱ مدرک کارشناسی ام را میگیرم.
  میتوانم در کنکور سال ۱۴۰۲ شرکت نکنم و سال بعدش شرکت کنم؟
  برای خدمت سربازی مشکلی پیش نمیاد؟

  • با سلام، در صورتی که شما در سنوات مجاز تحصیلی خود فارغ التحصیل شوید، از زمان انصراف، معمولا یک سال فرصت دارید تا برای تحصیل در مقطع بعدی (کارشناسی ارشد) اقدام کنید.

 10. با سلام بنده دانشجوی ارشد ورودی۴۰۰ روزانه هستم.موقع ثبت نام ارشد تو اذر نتونستم انصراف بدم اما الان انصراف دادم ولی انصرافم هنوز قطعی نشده و دانشگاه متاسفانه طولش میده اگه تا قبل پایان مهلت مجدد ثبت نام ارشد که۳تا۶ بهمن هست انصرافم قطعی بشه میتونم کنکور ارشد شرکت کنم و در صورت قبولی ثبت نام کنم تو دانشگاه؟ اگر تا پایان مهلت مقرر دانشگاه انصرافم رو قطی نکنه چی؟

  • با سلام، در صورتی که شما تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ (آخرین روز مهلت ثبت نام در آژمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱)، انصراف خود را قطعی کنید، مجاز به شرکت در آزمون ارشد می باشید؛ در غیر این صورت، می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید.

 11. با سلام ،
  آیا با مدرک کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی هم میتوان در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام و شرکت کرد ؟؟

 12. سلام،
  من مدرک کارشناسی کشاورزی دارم، برا کنکور ارشد امسال میتونم رشته علوم تربیتی شرکت کنم؟؟؟

 13. سلام خسته نباشید،
  آیا من که مدرک کارشناسی گرایش( ترویج وآموزش کشاورزی) دارم،
  میتونم برا کنکور ارشد رشته( علوم تربیتی) شرکت کنم؟؟؟
  با تشکر فراوانننن

 14. سلام . آیا میتوان در با رشته ای غیر مرتبط در ارشد مشاوره شرکت کرد؟؟؟

 15. سلام وقت بخیر
  ثبت نام کنکور ارشد ناپیوسته که از ۱۶ آذر شروع شده برای وزارت وزارت علوم هستش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

 16. سلام من ترم ۸ هستم و ۲۲ واحد مانده برای پاییز ۱۴۰۰ من میتوانم ثبت نام کنم و اگر هم تمام نشد ثبت نام من اشکالی ندارد ؟ و آیا رشته های کامپیوتر دانشگاه ها اصفهان و تهران میشود انتخاب کرد برای ترم بهمن و ظرفیت دارند ؟

 17. سلام روزتون بخیر. من کارشناسی کامپیوتر دارم و از رشته فنی وارد شدم. میتونم برای ارشد روانشانسی و مشاوره بخوانم

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که از طریق کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم اقدام نمایید، محدودیتی جهت تغییر رشته (انتخاب رشته نتفائت با مدرک کارشناسی) نخواهید داشت.

 18. سلام ببخشید من ترم شیش کارشناسی هستم و تیر ماه یا مرداد ماه ۱۴۰۱ امتحانات دانشگام تموم میشه به نظرتون میتونم سال ۱۴۰۱ کنکور ارشد شرکت کنم؟

 19. سلام وقت بخیر
  اگه لیسانس حسابداری داشته باشیم میتونیم برا ارشد رشته تاریخ آزمون بدیم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، محدودیتی از بابت تغییر رشته ی امتحانی برای شما وجود ندارد و مجاز به ثبت نام در رشته ی تاریخ می باشید.

 20. با عرض سلام
  دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روانسنجی در چه رشته هایی از آزمون دکتری میتواند شرکت کند؟
  با تشکر

 21. سلام ،متاسفانه من بخاطر مشغله زمان ثبت نام کارشناسی ارشد رو از دست دادم میخواستم بدونم هیچ راهی وچود نداره که بعد از برگزار آزمون بتونم حتی در دانشگاه آزاد بصورت تکمیل ظرفیت ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و درود، در صورتی که از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد جا مانده اید می توانید در خواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

 22. سلام من کارشناسی ناپیوسته شبکه های کامپیوتری دارم
  میتونم برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه های کامپیوتری ارشد کنکور بدم؟

 23. سلام و درود
  بنده مدرک کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور دارم، میخواستم بدونم که میتونم در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنم و در صورت
  قبولی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم ؟
  ممنون

 24. سلام بنده مدرک کارشناسی حقوق دارم میتونم برای ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

  • با سلام، شما در مقطع کارشناسی ارشد وزارت علوم، محدودیتی جهت انتخاب رشته های غیر مرتبط ندارید و با مدرک کارشناسی حقوق، مجاز به شرکت در مجموعه روانشناسی می باشید.

 25. سلام وقت بخیر

  بنده دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد دانششگاه سراسری هستم, درصورتی که پیش از اعلام نتایج کنور ارشد فارغ التحصیل شوم امکان ثبت نام در رشته قبولی دارم؟

  آیا ثبت نام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد بلامانع است؟

 26. سلام من دانشجوی کارشناسی هستم و چند واحد از درسام مونده یعنی در موعد مقرر تموم نمیشه و ۹ ترمه میشم.الان که ترم ۷ هستم میتونم برای کنکور ارشد اقدام کنم آیا از لحاظ قانونی منعی برای پذیرش در دانشگاه روزانه برای من وجود داره ؟؟یعنی اگر کنکور بدم و پذیرفته بشم چون مدرک فارغالتحصیلی ندارم ثبت نامم کامل نمیشه و از طرفی تا دوسال محروم میشم؟من در نیم سال اول ۱۴۰۰-۱۴۰۱ فارغالتحصیل کارشناسی میشم

 27. با سلام، بنده دانشجوی رشته مدیریت سال ۸۹_۹۰ دانشگاه آزاد بودم ودو ترم خوندم ولی ادامه ندادم حالا میخواهم دوباره در کنکور ارشد شرکت کنم تکلیف من چی هستش لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام. شما می بایست انصراف قطعی خود را در دانشگاه قبلی ثبت نمایید و چنانچه منعی از طرف نظام وظیفه نداشته باشید، می توانید در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و برای ادامه تحصیل اقدام کنید. لازم به ذکر است مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۳ آغاز شده و تا تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۷ ادامه دارد.

 28. سلام
  لطفا راهنمایی کنید که اگر داوطلب در کنکور ارشد پذیرفته و قسمت انتخاب رشته داشته باشد ولی نتواند فارغ التحصیل شود (چند واحد درسی باقی بماند) ایا نتیجه کنکور ارشد وی باطل خواهد شد؟

  • با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم شما می بایست حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوید تا مجاز به نام نویسی در رشته قبولی باشید.لازم به ذکر است درصورتی که واحد دانشگاهی بپذیرد شما می توانید به صورت مشروط ثبت نام کنید.

 29. سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع هستم میخوام برای ارشد تو رشته مدیریت ورزشی ادامه بدم امکانش هست ؟ اصلا آزمون جداگانه ای باید بدم یا با همون آزمون میتونم انتخاب کنم ؟

  • با سلام.
   اگر قصد ورود به رشته مدیریت ورزشی را دارید می بایست در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه علوم ورزشی شرکت کرده و با توجه به عناوین دروس امتحانی و ضرایب درسی رشته مدیریت ورزشی می توانید منابع مربوطه را برای آزمون مطالعه فرمایید. البته لازم به ذکر است که مهلت تمدید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد تا تاریخ ۹۸/۱۱/۱۶ بوده است.

 30. سلام؛ خسته نباشید، من دانشجوی دندان پزشکی مقطع دکترای عمومی (دانشگاه دولتی)هستم و میخواستم بپرسم به چه طریقی میتونم در کنکور کارشناسی ارشد رشته ی فیزیک شرکت کنم(بدون اینکه از رشته ی فعلیم انصراف بدم) و در صورت قبولی در آن رشته هم به طور همزمان تحصیل کنم
  آیا این امکان وجود داره که در این راستا، در دانشگاه آزاد رشته ی فیزیک را در مقطع کارشناسی بگذرانم(با توجه به اینکه تحصیل رشته ی دوم در دانشگاه آزاد امکان پذیره) و بدین طریق شرایط ثبت نام برای کنکور کارشناسی ارشد را به دست آورم؟

  • با سلام.
   شرایط تحصیل همزمان صرفا برای کسانی می باشد که دانشجوی مقطع کاردانی و یا کارشناسی باشند. امکان تحصیل همزمان در حال حاضر برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد وجود ندارد.

 31. سلام میشه هم زمان هم آزمون وزارت بهداشت رو شرکت کرد هم وزرات علوم رو که اگه تو یکیش قبول نشی اون یکی باشه؟

  • با سلام ، بله شما در صورت داشتن شرایط می توانید در آزمون های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم در رشته دلخواه به صورت چداگانه ثبت نام و در صورت کسب تراز ( نمره کل ) و رتبه لازم ، انتخاب رشته انجام دهید . شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از زمان ثبت نام آزمون ها مطلع شوید .

 32. سلام
  من می خواستم بدونم اگه دانشجوی کارشناسی یه ترم مونده به آخر باشم ، نمی تونم تو آزمون کاریش ارشد شرکت کنم ؟؟
  باید بمونم برای سال دیگه و تو آزمون شرکت کنم ؟؟

  • باسلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸، دانشجویان سال آخر(افرادی که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ و یا ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند ) اجازه شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را دارا می باشند.

 33. یعنی من که کارشناسی روزانه ام اگر کارشناسی ارشد هم روزانه قبول شم باید هزینه شبانه کارشناسی رو بدم یا کارشناسی ارشد رو یا هزینه ای نداره

  • با سلام،
   شما در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد در دوره روزانه پذیرفته شوید میتوانید از تحصیل رایگان در این مقطع نیز برخوردار شوید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد