شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / امریه سربازی / شرایط کسری خدمت

شرایط کسری خدمت

شرایط کسری خدمت

شرایط کسری خدمت - کسری خدمت ایثارگران - کسری خدمت جبهه پدر
شرایط کسری خدمت – کسری خدمت ایثارگران – کسری خدمت جبهه پدر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کسری خدمت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سربازی به معنای جان فشانی کردن می باشد و از این واژه برای خدمت دائم یا موقت در نیروهای مسلح کشورها استفاده می شود. در برخی کشورها مثل ایران مردانی را که به سن 18 سال تمام می رسند به خدمت سربازی اعزام می کنند. شاید جالب باشد بدانید که در برخی کشورها مثل کوبا و میانمار رفتن به خدمت سربازی برای زنان نیز اجباری می باشد. در برخی کشورها نیز خدمت سربازی کاملا داوطلبانه می باشد ولی حاکمان این کشورها نیز اگر کشورشان در شرایط اضطراری باشد فراخوانی جهت اعزام جوانان به خدمت می دهند. در کشور ما نیز مانند برخی کشورها رفتن به خدمت سربازی اجباری است ولی مشمولانی که به دلیل مشکلات جسمی، روحی و یا شرایط خانوادگی خاصی قادر به انجام خدمت سربازی نیستند از خدمت معاف و برخی نیز در صورت داشتن شرایطی می توانند از قانون کسر خدمت استفاده نمایند. مشمولانی که شرایط معافیت ندارند به دنبال این هستند که بدانند شرایط کسری خدمت چیست؟ و آیا ممکن است شامل 20 هزار نفری باشند که هر ساله می توانند از قانون کسری خدمت استفاده نمایند یا خیر. به همین دلیل این مطلب را تحت عنوان شرایط کسری خدمت – کسری خدمت ایثارگران – کسری خدمت جبهه پدر آماده کرده ایم و پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید. مشاوران مرکز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. 

نداشتن غیبت توسط مشمولان از مهمترین شروط برای بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها می باشد.

شرایط کسری خدمت ایثارگران

هر سال حداکثر 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگران که دارای بیشترین درصد جانبازی، رزمندگی و آزادگی هستند اگر با جمع امتیاز جانبازی، آزادگی و رزمندگی به بالاترین امتیاز برسند می توانند از کسر خدمت بهره مند شوند. در ادامه به شرایط کسری خدمت ایثارگران می پردازیم:

  • تمام افراد واجد شرایط ( جانبازان، آزادگان و رزمندگان ) که دارای فرزند پسر خدمت نکرده باشند ( خواه به سن مشمولیت رسیده باشند خواه به سن مشمولیت نرسیده باشند ) می بایست برای ثبت نام به دفاتر پلیس + 10 مراجعه نمایند.
  • پس از ثبت نام اولیه، حداکثر 20 هزار نفر که دارای بیشترین درصد جانبازی، آزادگی و یا رزمندگی هستند که با جمع سابقه ایثارگی به بالاترین امتیاز برسند جهت دریافت کسر خدمت اولویت بندی می شوند. سپس افراد واجد شرایط می بایست به تهیه مدارک معتبر نشان دهنده درصد جانبازی و آزادگی از سازمان مربوطه بپردازند و پس از تهیه، مدارک را به سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( ناجا ) ارائه دهند.
  • پس از مشخص شدن واجد شرایطی که بیشترین امتیاز را دارند اولویت بهره مندی از کسر خدمت به ترتیب با : 1 – کارکنان وظیفه که در حال خدمت هستند. 2 – مشمولانی که غیبت ندارند و دارای برگ اعزام هستند. 3 – چنان چه بخشی از ظرفیت 20 هزار نفری تکمیل نگردد اولویت با مشمولانی خواهد بود که دارای معافیت موقت اعم از معافیت موقت کفالت، پزشکی و تحصیلی هستند.
  • مشمولان متولد 1372 به قبل که هنوز خدمت سربازی را به اتمام نرسانده اند و قبلا از مقررات کسر خدمت 9 روز برای هر ماه آزادگی و رزمندگی و یا یک درصد جانبازی استفاده کرده اند می توانند با توجه به مقررات جدید از قانون جدید بهره مند گردند.
  • فرزندان رزمندگان به ازای حداکثر 8 ماه حضور پدر در جبهه و تا 10 درصد جانبازی از 2 ماه کسر خدمت، 11 تا 15 درصد 4 ماه کسر خدمت، 16 تا 20 درصد جانبازی 5 ماه کسر خدمت، 21 تا 28 درصد از 8 ماه کسر خدمت بهره مند خواهند شد.

لازم است بدانید که در این قانون هیچ فرقی میان سابقه ایثارگری والدین وجود ندارد یعنی حتی مشمولانی که مادرانشان سابقه ایثارگری داشته اند و حتی آن ها که پدر و مادرشان هر دو سابقه ایثارگری دارند، می‌توانند با تجمیع سابقه پدر و مادر، از کسر خدمت سربازی ( به‌ شرط قرار گرفتن در ۲۰ هزار نفر دارای بالاترین اولویت سالانه ) استفاده نمایند. نکته مهم تر اینکه کسانی که قبلاً از تسهیلات ایثارگری استفاده کرده‌اند، مابقی سابقه ایثارگری آنها برای فرزندان بعدی قابل محاسبه خواهد بود.

شرایط کسری خدمت جبهه پدر

مشمولانی که پدرانشان سابقه 9 ماه حضور در جبهه داشته باشند طبق جدول زیر می توانند از قانون کسر خدمت سربازی استفاده نمایند.

شرایط کسری خدمت جبهه پدر
6 تا 8 ماه سابقه حضور در جبهه 2 ماه کسر خدمت
9 تا 11 ماه سابقه حضور در جبهه 3 ماه کسر خدمت
12 تا 14 ماه سابقه حضور در جبهه 4 ماه کسر خدمت
15 تا 17 ماه سابقه حضور در جبهه 5 ماه کسر خدمت
18 تا 20 ماه سابقه حضور در جبهه 6 ماه کسر خدمت
23 ماه سابقه حضور در جبهه 7 ماه کسر خدمت
24 تا 26 ماه سابقه حضور در جبهه 8 ماه کسر خدمت
27 تا 29 ماه سابقه حضور در جبهه 9 ماه کسر خدمت

در صورت تمایل جهت کسب اطلاع در رابطه با شرایط خرید خدمت سربازی ، راهنمای دریافت امریه سربازی و شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کسری خدمت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام من تاریخ یکم دی ماه اعزام به خدمت شده ام امامدارکم راقبل ازتاریخ نوزده اذردرپلیس+۱۰ثبت کرده ام ایاکسری به من تعلق میگیرد؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید