پنج شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و قرار گرفتن نتایج بر روی سایت داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند خود را برای اقدامات بعدی یعنی ثبت نام حضوری در دانشگاه آماده می کنند. اما دسته دیگری از داوطلبان هم هستند که در صورت عدم قبولی و یا بنا به هر دلیلی ، موفق به شرکت در کنکور نشده اند ، سراغ ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می روند. چند سالی است که شاهد پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور در دانشگاه آزاد هستیم ، معمولا این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دو نوبت مهر و بهمن از داوطلبان به صورت بدون کنکور ثبت نام به عمل می آورد.

متقاضیان پس از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد منتظر دریافت اعلام نتایج خود می باشند تا با پذیرفته شدن ، به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نموده و مدارک لازم را برای تکمیل پروسه ثبت نام ارائه دهند. مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ذکر شده است که ما در ادامه این مدارک را برای شما ذکر خواهیم نمود.

صدور مرخصی تحصیلی برای نیمسال اول (مهرماه) شامل دانشجویان پذیرفته شده در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نمی باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد 

همانطور که گفته شد دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی به صورت بدون کنکور از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد. داوطلبان پس از انجام ثبت نام و انتخاب رشته ، منتظر دریافت نتایج خود می باشند. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد در دو نیمسال مهر و بهمن ، لیست رشته های خود را ارائه می دهد ، بنابراین زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در دو تاریخ مجزا خواهد بود که داوطلبان پس از دریافت نتایج خود در صورت پذیرفته شدن بایستی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه کنند. ما در ادامه به معرفی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری پرداخته ایم.

مدارک مورد نیاز
مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته  مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته 
دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسـطه نظـری یـا دیـپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه و ریز نمرات آن

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی کارت ملی

کارت پایان خدمت (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند)

12 قطعه عکس ۴×۳

دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایـان دوره
پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و ریز نمرات آن الزامی است.اصل و کپی شناسنامهاصل و کپی کارت ملیکارت پایان خدمت (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند)

12 قطعه عکس ۴×۳

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی رشته های خود را به صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می دهد و ثبت نام برای 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که البته ثبت نام برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند نیز امکان پذیر خواهد بود. ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد و داوطلبان جهت ثبت نام می بایست به سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و پس از تکمیل فرآیند ثبت نام ، پرینت مربوط به آن را دریافت نمایند و پس از اعلام نتایج ، داوطلبان در صورت پذیرفته شدن باید در زمان تعیین شده از سوی دانشگاه ، با همراه داشتن مدارک برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز
مدارک لازم برای ثبت نام  بدون کنکور کارشناسی پیوسته مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته
دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایـان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و ریز نمرات آن الزامی است.

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی کارت ملی

کارت پایان خدمت (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند)

12 قطعه عکس۴×۳

اصل مدرک کاردانی و ریز نمرات آن

اصل و کپی شناسنامه

اصل و کپی کارت ملی

کارت پایان خدمت (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند)

12 قطعه عکس۴×۳

دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون کنکور و برای دو بازه زمانی مهر و بهمن اقدام به جذب دانشجو می کند. زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه اواخر همان ماه و یا اوایل اسفند خواهد بود ، همچنین زمان اعلام نتایج برای پذیرش نیمسال اول (مهر) در شهریور ماه می باشد. لازم است گفته شود که صدور مرخصی تحصیلی برای نیمسال اول شامل دانشجویان پذیرفته شده در رشته های بدون آزمون نمی باشد اما ممکن است برخی داوطلبان با داشتن شرایطی خاص از این قانون معاف شوند. برای اطلاع از میزان شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۷۹ نظر

 1. باسلام بنده سال نودوسه کارشناسی دانشگاه دولتی قبول شدم ولی بنا به دلایلی ادامه نداده و مدرک کاردانی گرفتم ولی چون تعهد خدمت رایگان دارم دانشگاه اصل مدرک و ریز نمراتم رو نمیده حالا میخوام بدونم اگر بخوام کارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد شرکت کنم با گواهی موقت کاردانی و ریز نمره غیر رسمی ممکنه؟

  • باسلام
   به طور کلی داوطلبانی که تعهد خدمت به دانشگاه خاصی دارند. تنها در صورت موافقت دانشگاه مربوطه حق ادامه تحصیل را خواهند داشت در غیر این صورت تا زمان اتمام تعهد خدمت حق ادامه تحصیل را ندارند.

 2. سلام میخواستم برای خرید کارت ثبت نام با دیپلم کارو دانش از میان گزینه ها کدوم رو انتخاب کنم. ریاضی و فنی یا تجربی یا نظری. گزینه کارو دانش نداره؟

  • باسلام
   با توجه به نداشتن مدرک پیش دانشگاهی شما می توانید کارت اعتباری کاردانی پیوسته را خریداری کرده و در مقطع کاردانی پیوسته ثبت نام کنید.

 3. سلام
  من پایان خدمت خریدم
  الان دارم ثبت نام میکنم زده کد وضعیت نظام وظیفه ۱ تا ۱۳ داره
  الان من شماره چند بزنم؟؟؟؟؟؟

 4. سلام
  من ثبتنام اینترنتی بدون آزمون انجام دادم بعد از خرید کارت کدشناسایی برام پیامک نشد چکار باید بکنم؟

 5. با سلام…من فوق دیپلم دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم می تونم کارشناسی ازاد ثبت نام کنم.؟..در ضمن بیش دانشگاهی هم ندارم

 6. سلام با معدل ۱۷کتبی دیپلم و۱۷٫۵۰دیپلم و ۱۴٫۵۰پیش دانشگاهی تجربی ایا شانش قبولی رشته روانشناسی نیم سال دوم در دانشگاه ازاد خوراسگان اصفهان دارم یا خیر؟من اصلا حدود معدل های قبولی رو هم نمیدونم

 7. سلام خسته نباشید
  من دیپلم ریاضى هستم و مدرک پیش ندارم میتونم بدون ازمون توی دانشگاه آزاد حسابدارى بخونم؟!؟

 8. سلام خسته نباشید من یه درس پاس نشده سوم داشتم که شهریورپاس کردم دروس نهایی پیش رو هم امتحان دادم قبول شدم من میخواستم رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور برم بهمن ماه حالا مدرسع میگه مدارک پیش دانشگاهیت تا خرداد اماده نمیشه توروخدا اگه راهی هست برای ثبت نام بهم بگید چیکار کنم

 9. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم با دیپلم کار و دانش ( رشته گرافیک کامپیوتر)
  میتونم دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته معماری ثبت نام کنم ؟

  • باسلام
   بله شما می توانید با مدرک دیپلم خود در دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی رشته معماری ثبت نام کنید.

 10. با سلام و‌خسته نباشید.من در مهرماه دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردم و در واحد کرج رشته مشاوره قبول شدم میخواستم بدونم امکانش هست ب دانشگاه مراجعه کنم و رشتمو‌تغییر بدم یا برای بهمن ماه دوباره ثبت نام کنم؟

 11. سلام .من می خواستم در رشته مهندسی معماری بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم . البته من دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده ام.
  می خواستم ببینم .می تونتم با مدرک دیپلم پبت نام کنم

  • با سلام
   رشته نقشه کشی معماری برای مقطع کاردانی پیوسته در دانشگاه آزاد ارائه میگردد و شما می توانید با مدرک دیپلم در این رشته برای ورودی بهمن ماه ثبت نام نمایید.

 12. زهرا جاوشیری

  سلام خسته نباشید من میخوام بهداشت مدارس دانشگاه ازاد ثبت نام کنم کاردانی ولی چون مدرک پیش دانشگاهی رو نگرفتم و تجدیدی دارم میترسم ثبت نامم نکنن ایا میشه ثبت نام کرد ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   رشته بهداشت مدارس در مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد ارائه نمیگردد و همچنین برای ثبت نام در سایر رشته های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی تمامی دانشگاه ها میبایست تمامی واحد های درسی خود را پاس کرده باشید.

 13. سلام من برای رشته گرافیک پرسیدم بهم گفتن بدون کنکور نداره. بعد من همین امسال کنکور دادم واسه مهر نرفتم فقط .با رتبه ۱۲۲۱ میتونم ثبت نام کنم تهران مرکز؟

 14. سلام خسته نباشید من رشته دبیرستانم هنر بود ودر دانشگاه علمی کاربردی حقوق قضایی خوندم و الان دارای مدرک کاردانی حقوق قضایی هستم و میخوام کارشناسی و در دانشگاه ازاد تهران بخونم ولی چون مدرک پیش دانشگاهی ندارم میترسم ثبت نامم نکنن ایا ثبت نام میشم بدون مدرک پیش دانشگاهی؟

  • باسلام
   شما می توانید در دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید و هم چنین می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در مقطع کارشناسی پیوسته در رشته مد نظر تحصیل کنید.

 15. درود.نتایج رشته های بدون ازمون کی اعلام میشه!؟دیگه مهرم تموم شد،پس کلاسا کی شروع میشه!؟

 16. سلام ببخشید من میخاسم کارشناسی رشته ی مدیریت ثبت نام کنم و رشتم تجربی هستش، معدل کتبی دیپلم معدل سوم رو باید وارد کنم یا ۴ تا درس نهایی پیش دانشگاهی؟

 17. سلام
  گفتن ثبت نام دوباره. من که دوباره ثبت نام نکنم که؟
  یک سوال دیگه من ثبت نامم رو در دانشگاه انجام دادم کد رهگیری بعد پرداحت رو ندادن من هر چه قدر با کد پیگیری میرم نمیشه و با بازیابی کلمه ی عبور هم نمیشه

  • با سلام ابتدا پیامک های تبلیغاتی سیم کارت خود را فعال کنید و در صورت عدم نتیجه گیری با شماره ۴۷۴۳ تماس بگیرید .

 18. سلام. جوابها رو پس کی می دن؟(مرحله ی دوم)

  • با سلام
   اعلام نتایج نهایی مرحله دوم دانشگاه آزاد اسلامی احتمالا تا هفته آینده بر روی صفحه دانشگاه آزاد مشخص خواهد شد .

 19. سلام من بجای معدل کتبی معدل کل رو وارد کردم. اصلا ثبت نامم نمیکنن؟

  • با سلام
   در صورتی که اختلاف معدل کتبی شما با معدلی که وارد کرده اید زیاد باشد ممکن است دانشگاه از ثبت نام شما ممانعت به عمل اورد.در غیر اینصورت معمولا ثبت نام شما تکمیل خواهد شد و دانشگاه مربوطه از مرکز دانشگاه ازاد استعلام میگیرد؛وضعیت شما با معدل اصلی بررسی شده و در صورتی که امتیاز تحصیل در دانشگاه مربوطه را کسب نمایید تحصیل شما بلا مانع خواهد بود.

   • برای من هم چنین اتفاقی رخ داده میخواستم بدونم چه زمان طول میکشه تا دانشگاه از مرکز دانشگاه آزاد استعلام بگیره من الان دو هفتس ثبت نام کردم و دارم دانشگاه میرم ولی هنوزم استرس دارم که از دانشگاه آزاد بیرونم کنن

 20. با سلام. زمان اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد کی میاد ؟باتوجه ب اینکه مهلت ثبت نام تا۱۲مهر تمدید شده است

 21. سلام من با معدل کتبی ۱۲/۹۶ و معدل کل ۱۴/۳۸ میتونم روانشناسی واحد دزفول بدون کنکور قبول شم؟؟

  • باسلام. قبولی شما به ظرفیت دانشگاه های انتخابی و معدل دانشجویانی بستگی داردکه این رشته را انتخاب کرده اند

 22. با سلام
  من انتخاب واحد کردم
  ولی تاریخ برگزاری کلاس مشخص نیست
  فقط ساعت و روز تشکیل کلاس درج شده
  میخواستم ببینم ایا برای تشکیل کلاس تماس میگرن؟!
  باید چیکار کنم

 23. سلام من کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر قبول شدم…چه زمانی و چطور باید گرایش موردعلاقم(نرم افزار) را انتخاب کنم؟

 24. سلام.بنده برای کارشناسی بدون ازمون رشته روانشناسی واحد تبریز با معدل کل ۱۸/۶۰و معدل کتبی ۱۳/۶۵ شرکت کردم ولی قبول نشدم حالا سوالاتی داشتم میخواستم ازتون بپرسم.۱)اول اینکه زمان تکمیل ظرفیت برای بدون ازمونا معمولا کی شروع میشه!؟۲)در تکمیل ظرفیت فقط میتونیم تو رشته‌ای که اول انتخاب کرده بودیم،اقدام کنیم یا میتونیم تو تمام واحد های مختلف اطراف در رشته های مختلف هم اقدام به انتخاب رشته مجدد کنیم!؟۳)شانس قبولی با معدلی که خدمتتون عرض کردم زیاده یا نه!؟(از خود تبریز ویا واحد های اطرافش)

 25. سلام خسته نباشید..ببخشید یه سوال داشتم…من مدرک دیپلم و فوق دیپلم رشته تربیت بدنی دارم آیا میتونم برای کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی بخونم؟؟؟

 26. سلام وقتتون بخیر..من دیپلم و فوق دیپلم رشته تربیت بدنی دارم معدل کل هر دو مدرکم بالای ۱۶ هستش..برای کارشناسی پیوسته روانشناسی انتخاب رشته کردم قبول نشدم تازه متوجه شدم اون آقایی که واسم انتخاب رشته کرده جای اینکه مدرک دیپلم اسکن کنه مدرک فوق دیپلم اسکن کرده الان من باید چی کار کنم؟؟ تو رو خدا راهنمایی کنید

  • با سلام
   عدم پذیرش شما بدلیل آپلود یا اسکن مدرک فوق دیپلم نمی باشد. معیار اصلی پذیرش معدل وارد شده در فرم ثبت نام است .همچنین علاوه بر معدل ظرفیت دانشگاه در پذیرش تاثیر گذار خواهد بود. در صورت تمایل شما میتوانید با مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظرتان شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه امتحان کنید.در صورت وجود ظرفیت دانشگاه با ثبت نام شما موافقت خواهد کرد.

   • مرسی بابت پاسخ دادن..ببخشید یه سوال دیگه داشتم..جواب اومد قبول نشدم یعنی برم دانشگاه مربوطه اگه ظرفیت داشته باشن میتونم ثبت نام کنم؟؟؟

    • با سلام . شما باید تا زمان تکمیل ظرفیت منتظر بمانید که اگر دانشگاهی ظرفیت کافی داشته باشد میتوانید ثبت نام کنید و در غیر اینصورت شما مجاز به ثبت نام در آن دانشگاه نمیباشید .

   • مرسی بابت پاسخ دادن..آخه من قبول نشدم وقتی برم دانشگاه مورد نظر ازم فرم قبولی میخوان چطوری ثبت نام کنن؟؟!!

    • با سلام . اگر شما در دانشگاهی قبول نشوید , شما نمیتوانید در آن دانشگاه ثبت نام نمایید و تنها شرط ثبت نام شما قبولی در اعلام نتایج نهایی میباشد .

    • با سلام . شما باید تا زمان تکمیل ظرفیت منتظر بمانید که اگر دانشگاهی ظرفیت کافی داشته باشد میتوانید ثبت نام کنید و در غیر اینصورت شما مجاز به ثبت نام در آن دانشگاه نمیباشید .

 27. سلام وقتتون بخیر..من مدرک دیپلم و فوق دیلپم رشته تربیت بدنی دارم معدل هر دو مدرکم بالا ۱۶ هستش..برا کارشناسی پیوسته رشته روانشناسی انتخاب رشته کردم قبول نشدم آخه موقع انتخاب رشته اشتباها از مدرک فوق دیپلم اسکن گرفتم الان باید چی کار کنم؟؟؟
  خواهشا زودتر جواب بدید

 28. سلام.من در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی رشته مترجمی زبان قبول شدم.آیا امکان داره قبل ثبت نام حضوری در واحد دانشگاهی تغییر رشته بدم ؟ یا باید در نیمسال دوم دوباره ثبت نام اینترنتی کنم و رشته دیگه ای رو انتخاب کنم؟

 29. سلام
  من به نظر شما بهداشت مواد غذایی خوبه یا صنایع غذایی

 30. سلام،ببخشید من فرایند ثبت نامم کامل نشده بود،بعد گوگل کروم رو بستم دوباره رفتم تو فرایند ثبت نام جدید الورود ها،ولی حالا اون صفحه ی اطلاعات رو نمیاره! صفحه ها پیام ها دانشجو رو میاره،چیکار کنم حالا!؟!

 31. سلام چرا نتایج بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته رو نزدند

 32. محمدجواد نوابخانی

  سلام برای ثبت نام در دانشگاه آزاد کارشناسی بدون کنکور چه مدارکی لازم است

  • باسلام، وارد پرتال دانشگاه شده و به کادر دانشجویان جدید الورود مراجعه و به گرفتن کد دانشجویی اقدام کنید و پرینت کد دانشجویی رو هم تهیه کنید.مرحله ی بعدی مراجعه حضوری به دانشگاه می باشد.
   مدارک موردنیاز برای دانشگاه؛
   ۱_اصل شناسنامه عکس دار به همراه ۳ سری کپی از تمام صفحات و اصل کارت ملی به همراه ۳ برگ کپی
   ۲_ (۶ قطعه عکس۳*۴ )تمام رخ که اخیراً تهیه و مشخصات پذیرفته شده در پشت آنها نوشته شده باشد.
   ۳_اصل مدرک پیش دانشگاهی+ دیپلم سه ساله یا دیپلم نظام قدیم به همراه ۳ برگ کپی(در صورتی که گواهی موقت
   مدرک پیش دانشگاهی ارائه نمایند، سفته به مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ضمیمه مدرک تحویل نمایند.)
   ۴_رسید تاییدیه ارزش تحصیلی
   ۵_ الف: اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم به همراه ۲ برگ کپی (مخصوص برادران)
   ب: ابطال معافیت تحصیلی مقطع پایه(مشمولین)
   ج: ارائه نامه اشتغال به کار مبنی بر تحصیل برای شاغلین نیروهای مسلح و تعهد خدمت آموزش و پرورش
   ۶- تکمیل تمامی فرمهای ثبت نام
   ۷- پرینت شماره دانشجوئی دریافتی ازمرحله آخرثبت نام اینترنتی
   ۸- رسید کارنامه ی قبولی
   ۹- یک عددپوشه دکمه دار
   و تمامی موارد بالا بستگی به شرایط دانشگاه قبولی شما دارد.

 33. سلام،چرا انقد زمان ثبت نام دانشگاه انقدر کم بود من نتونستم برم امروز مدارم ببرم،کاردانی هستم رشته ی نرم افزار ،امکان داره تمدید بشه ؟

 34. ممنونم از پاسختون.منظورم ثبت نام در واحد دانشگاهی.اصل مدرک دیپلم رو دارم ولی اصل مدرک پیش دانشگاهی رو ندارم.آیا اصل مدرک دیپلم برای ثبت نام کافیه؟ یا حتما باید اصل دو مدرک باشه؟

 35. با سلام.برای ثبت نام در دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی اصل مدرک دیپلم لازمه یا پیش دانشگاهی یا هردو؟من اصل مدرک پیش دانشگاهی رو ندارم ولی مدرک موقت رو دارم

  • با سلام.
   اگر منظور شما شرکت در فرایند انتخاب رشته میباشد در اسکن مدارک باید مدرک دیپلم خود را ارسال کنید و اگر منظورتان ثبت نام در واحد دانشگاهی میباشد اصل مدرک دیپلم و یا اصل مدرک پیش دانشگاهی را باید به دانشگاه ارائه دهید.در صورتی که اصل این دو مدرک را در اختیار نداشته باشید میتوانید مدرک موقت خود را ارائه دهید و تا پایان نیمسال دوم تحصیلی مهلت دارید تا اصل مدرک را به دانشگاه تحویل دهید.

 36. باسلام من بامعدل۱۲٫۶۷میتونم شیمی کاربردی بدون آزمون بیارم

  • باسلام . پذیرش شما وابسته به ظرفیت دانشگاه انتخابیست و همینطور معدل دانشجویانی که امسال تقاضای این رشته را در همان واحد داشته اند . دانشگاه ازاد معدل مشخصی برای این رشته اعلام نکرده است .

 37. عزیزم ۴ روزه که میگین معدل کل الان چی شد مسخره بازیه

  • با سلام . شما برای ثبت نام و درج اطلاعات خود حتما باید معدل کتبی خود زا وارد نمایید و در ضمن معدل کتبی شما مورد بررسی قرار میگیرد .

 38. سلام ببخشید من‌ با معدل کتبی ۱۱:۵۰ انتخاب رشته بدون کنکور میکروبیولوژی و زیست شناسی سلولی ملوکولی زدم با این مدل کتبی نهایی قبول میشم واحد تهران شرق و شهر قدس و یادگار زدم
  و اینکه باید معدل کل و بزنم یا فقط کتبی

  • با سلام . معمولا داوطلبانی که معدلشان تا حدودی شبیه شما بوده است، توانسته اند در ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کنند و قبول شوند و معدل کتبی دیپلم شما در این کنکور محاسبه میشود .

 39. سلام. من کعدل کل دیپلمم ۱۸ هست. مهندسی برق قبول میشم؟و زمان اعلام نتایج رو میخواستم بدونم؟ممنون.

 40. با سلام تو دفترچه نوشته معدل کتبی دیپلم وارد شود چرا بچه هارو اشتباه راهنمایی میکنید ؟

 41. سلام و درود
  من معدلم رو اشتباه زدم الان میرم ویرایش رو بزنم با گروه آزمایشی ریاضی میره در حالی که ماله من تجربی

 42. سلام من معدل کل دیپلمم رو زدم ایا ذرسته یا غلط باید کتبی نهایی رو بزنم؟

  • باسلام.بله هنگام ثبت نام اینترنتی براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد،درج معدل کل دیپلم الزامی است.

 43. سلام
  ببخشید مهلت ویرایش اطلاعات عمومی دانشگاه ازاد تا کیه؟

 44. من معدلم رو اشتباه زدم و وقتی که ویرایش رو می زنم می گه ثبت نهایی ویرایش اطلاعات امکان پذیرش نمی شود باید چیکارکنم

 45. سلام
  در ثبت نام ما باید معدل کل دیپلم رو بزنیم یا معدل ۴ در نهایی

  • باسلام.در ثبت نام اینترنتی براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد باید معدل کل دیپلم را درج کنید نه معدل کتبی.

   • سلام چرا اطلاعات غلط میدین؟
    واسه ثبت نام باید معدل کتبی بزنین
    ۳ جای دفترچه نوشته شده حتی تماس گرفتم پرسیدم
    لطفا اطلاعات غلط ندین !

    • با سلام . برای ثبت نام در دانشگاه آزاد باید حتما معدل کتبی دیپلم خود را وارد نمایید .

   • معدل من ۱۴ هست می تونم قبول شوم؟

    • با سلام.
     با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب سوابق تحصیل پذیرش می کند. و معدل داوطلبان مد نظر خواهد بود . شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد. اما در نظربگیرید علاوه برمعدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود.

   • مطمئنید!؟ ولی باید معدل کتبی رو وارد کنیم نخ کل رو!

 46. سلام من دانشگاه پیام نور رشته حقوق قبول شدم ولی این رشته رو نمیخوام برم
  من میخوام برم دانشگاه ازاد رشته زبان و از طرفی نگران این هسستم که شاید دانشگاه ازاد رشته حقوق قبول نشم و این رشته حقوق که قبول شدم از دستم ببپره
  خب سوال اصلی من این هست که چه زمانی نتیجه انتخاب رشته ازاد میاد

 47. تشکر از سایت خوبتون

 48. با عرض سلام خدمت شما…
  ببخشید سه سوال خدمتون داشتم:۱)اینکه من در هنگام ثبت نام اینترنتی دانشگاه ازاد بدون کنکور مقطه کارشناسی پیوسته در محلی که از ما معدل دیپلم خواسته باید معدل کل دیپلم رو وارد کنیم یا اینکه معدل کتبی دیپلم….
  ۲)برای اسکن مدرک دیپلم نیاز است برای اسکن یا پیش..
  ۳)واینکه امروز ۳۱ شهریوره ودقیقا کی و چه جوری به ما اطلاع داده میشه بریم برای تشکیل پرونده و ثبت نام

  باسپاس فراوان

 49. سلام خسته نباشیدبرای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ازاد زدن مدرک دیپلم حال ما باید اسکن کارنامه رو بفرستیم یا همون مدرک دیپلمو؟؟/تورو خدا جواب بدین

  • باسلام، اگر شما مدرک دیپلم را در اختیاردارید اسکن خود دیپلم را وارد نمایید.و اگر دسترسی به مدرک دیپلم ندارید می توانید کارنامه را جایگزین آن کنید.

 50. درود بر شما
  ما باید در ثبت نام بدون کنکور معدل کلی دیپلم رو بذتیم یا ۴ تا درس نهایی

 51. سلام
  من میخام دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبت نام کنم میخاستم بدونم اون قسمت معدل دیپلم باید معدل کتبی بزنی یا کل؟؟!!

 52. سلام
  من موقع ثبتنام معدل کل دیپلم رو وارد کردم و الان فهمیدم باید معدل کتبی رو وارد میکردم
  این موضوع مشکلی توی قبولی اینجاد نمیکنه؟اگر ایجاد میکنه چطور باید ویرایش کرد؟چون اطلاعات شخصی ویرایش نمیشه
  من معدل کتبیم متاسفانه پایین و ۹٫۴۵ هست چقدر امکانش هست که میکروبیولوژی ازاد شیراز دربیام؟با توجه به اینکه این رشته امسال و توی دوهفته ی اخیر به دانشگاه ازاد شیراز اضافه شده

 53. با سلام
  نتایج ثبت نام و انتخاب رشته دوره کارشناسی با سوایق تحصیلی کی اعلام میشه و کی باید برای ثبت نام بریم؟
  ماه مهر داره شروع میشه ولی هنوز از نتایج خبری نیست

 54. سلام من شبانه یکی از دانشگاه های سراسری قبول شدم ولی بعد از ثبت نام اینترنتی ودریافت کد رهگیری به دلایلی(دوری راه و…. )پشیمون شدم و حالا میخوام انصراف بدم چه مراحلی رو باید انجام بدم ؟؟؟؟ و از این ور امروز ازسایت azmoon.orgرفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد رو انجام دادم و فقط رشته حسابداری واحد تبریز رو تو فرم انتخاب کردم و بقیه رو خالی گذاشتم بنظرتون حتما قبول میشم؟؟؟؟

 55. سلام خسته نباشید نتایج کاردانی آزاد کی اعلام میشه؟

 56. سلام میخاستم بدونم واسه ثبت نام اینترنتی درکارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر.بادیپلم کاردانش هم میشه ثبت نام کردیانمیشه

 57. سلام.میخاستم بدونم واسه ثبت نام اینترنتی درکارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر.بادیپلم کاردانش هم میشه ثبت نام کرد

 58. سلام
  خسته نباشید
  من شیمی کاربردی قبول شدم میشه از این رشته به رشته های بهتری بعد چن ترم انتقالی بگیرم؟
  سوال دوم:چطور در شیمی کاربردی کار خووب پیدا کنم؟؟؟
  سوال سوم:چقدر احتمال هس که از شیمی کاربردی در امتحان phdدارو قبول شم؟؟
  سوال چهارم:چطور در شیمی کاربردی بهترین دانشجو بشم؟
  سوال پنجم:دانشجو با معدل خوب چی میشه؟؟؟چ فوایدی داره؟؟
  باعرض پوزش بااین همه سوال
  خیلی خسته نباشید متشکرم از جوابدهی تون

 59. سلان فرم تسویه حساب از دانشگاه کاردانی ازاد به عنوان مدرک قبوله

 60. سلام برای ثبت نام بدون کنکور معدل کتبی باید وارد شود یا معدل کل دیپلم؟

 61. درود بر شما
  می خواستم بدونم که هنگام پذیرش معدل کل ملاک هستش یا معدل ۴ تا درس نهایی

 62. سلام میخواستم بدونم با معدل کل دیپلم۱۴/۱۳ رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد پذیرفته میشم؟

  • با سلام، باتوجه به اینکه دانشگاه آزاد در کد رشته های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی پذیرش میکند. شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد. در پذیرش داوطلبان علاوه برمعدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در قبول شما تاثیر گذار خواهد بود.

 63. سلام ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد به پایان رسیده میخواستم بدونم کی تمدید میشه
  خیلی نگرانم که نشه

  • باسلام، طی اطلاعیه ای که دانشگاه بر روی سایت قرارداده است، زمان ثبت نام دانشگاه ازاد طی این هفته تمدید خواهد شد.

 64. سلام خسته نباشید
  امروز شنیدم که مهلت ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد به پایان رسیده
  و بعد گفتن که ممکنه تمدید بشه به نظرتون این اتفاق میفته یا خیر

  • باسلام، طی اطلاعیه ای که دانشگاه ازاد بر روی سایت قرار داده است،ثبت نام دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی تمدید خواهد شد.

 65. سلام با معدل ۱۰٫۰۱من از دانشگاه آزاد تهران شمال یا داخل تهران درمیام؟؟؟

 66. سلام خسته نباشید با معدل۱۴.۵۷ رشته معماری باسوابق تحصیلی که رشته کاردانی خودم معماری بوده است احتمال قبولی چقدر است

 67. درود بر شما
  می خواستم بدونم که توی ثبت نام ما باید معدل کل درس ها رو بذاریم یا معدل درسهایی نهایی که ۴ تا درس است؟

 68. سلام پس نتایج کی اعلام میشه شما اطلاعاتی دارید؟
  مرسی از پاسخوییتون

 69. سلام..میخواستم بدونم نتایج رشته های یدون آزمون که اینقدر دیر میاد واسه ثبت نام و شروع کلاس ها دیر نمیشه؟؟؟؟
  با تشکر

 70. با سلام .میخواستم ببینم دانشگاه ازاد کارشناسی پیوسته بدون ازمون.فقط الویت اولم رو بررسی میکنه یا الویت بعدی ها رو هم بررسی میکنه؟اخه من امکان قبولیم تو الویت اول کمه.میخواستم ببینم اگه جابجا بشع بهتر نیست؟

 71. عرض سلام و خسته نباشید .ممنون از راهنمایی هاتون .باعرض پوزش خواستم ببینم سیستم دانشگاه ازاد و این شکل از برنامه ریزی هاشون هم مثل اساتیدهست که انتخاب میکند و فضای تحصیلی هم به همین گونه ضعف دارد ؟؟برای مثال نتایج بدون ازمون نزدیک مهر نیامده دوباره داره ثبت نام میکنه ؟!!!اگر جواب بدید ممنون میشم و درانتخابم کمک میکنید که بخونم برای ملی یا همین امسال برم آزاد ‌.سپاس از راهنمایتون .
  اجرکم عندالله.

 72. سلام من کنکور دادم اما متاسفانه نتونستم قبل از تموم شدن مهلت ثبت نام آزمون داه ها ثبت نام کنم و بدون آزمون ثبت نام کردم،خواستم بدونم فرق با آزمون و بدون آزمون چیه؟؟آیا کلاس هاشون جدا برگزار میشه؟ و مدرکشون متفاوته؟؟

 73. با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد تهران مرکزی رشته طراحی صنعتی شرایط معدل داره؟

 74. سلام و عرض ادب
  برای ثبت نام اینترنتی کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد معدل کتبی دیپلم لازمه است یا معدل کل ؟”

  • باسلام.در ثبت نام اینترنتی کارشناسی در سایت دانشگاه آزاد درج معدل کل دیپلم نیاز می باشد و داوطلبان بر این اساس پذیرش خواهند شد.

   • و ایا امکان ویرایش هست ؟!
    من معدل کتبی دیپلم ۱۳/۳۴
    و معدل کل دیپلمم ۱۶/۷۲
    معدل کتبی اشتباه وارد کردم
    میترسم مهندسی عمران قبول نشم
    شهر های انتخابیم نورباد ، کازرون ، یاسوج ، بوشهر و گچساران

   • سلام ما که نفهمیدیم یه جای سایت نوشتین معدل کتبی باید وارد کنید یه جا نوشتین معدل کل حالا کدومه؟

 75. سلام خسته نباشید چراپس همه لینک های ثبت نام بدون ازمون دانشگاه حذف شده اند پس جواب قبولی چگونه اطلاع رسانی شود

 76. باسلام من درتاریخ ۲۴ شهریور کارشناسی پیوسته سوابق ثبت نام کردم دیپلم کاردانش هستم کاردانی کامپیوتر هم گذراندم ولی مدرکمو نگرفتم از دیپلمم گواهی موقت دارم که دانشگاه نامه گرفتم برا ی هنسرستان .مدل کتبیمو تو گواهی موقت نزده من هم نمیدونستم معدل کل وارد کردم و گئاهی موقتم برای سال ۹۲ هست که تاریخش گذشته حالا چی میشه ضمنا من دارای معلویت جسمی خرکتی هستم و از سرباری معاف هستم ولی هنوز کارت ندارم

 77. سلام.
  امروز سایت دانشگاه ازاد اعلام کرد ثبت نام دوره های کاردانی و کارشناسی تمدید شده اما نگفته که پیوسته یا ناپیوسته!!!!
  خواستم بدونم دوباره تمدید شده؟؟؟؟

 78. باسلام میخواستم بدونم با گواهی موقت دیپلم هم میشه کارشناسی دانشگاه ازاد ثبت نام کرد من ثبت نام کردم میخوام بدونم مورد قبوله؟

 79. مدارک پیش دانگشاهی شامل چه مدارکیه.؟؟؟

 80. سلان پس نتیجه بر اساس سوابق ازاد کی میاد؟

 81. سلام.سوالم اینه من دیپلم کارودانش دارم و پیش انسانی رو شهریور گرفتم ولی برای اسکن دیپلم رو گذاشتم برای بدن ازمونکارشناسی مشکلی پیش نمیاد ؟

  • باسلام.هنگام ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه آزاد آپلود مدرک دیپلم نیاز است و شما مدرک خود را به درستی آپلود کرده اید پس مشکلی نیست.

 82. سلام

  برای قبولی در صنایع غذایی بدون کنکور ممعدل چند می خواهد

  • با سلام.
   سازمان مرکزی دانشگاه آزاد معدل دقیق برای پذیرش را مشخص نکرده است. و هرچه معدل شما بالاتر باشد شانس پذیرش شما بالاتر خواهد بود.علاوه برمعدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 83. با سلام
  فردا ویرایش اطلاعات ازاد میاد میخاستم بدونم منی که معدل کل رو وارد کردم باید معدل کتبی رو وارد کنم؟

 84. سلام وجدانا توروقران جواب یده دیگه حتما باید زنگ زد من زنگم زدم پولم سر قبض امده .سوالم اینه من دیپلم کارودانش دارم و پیش انسانی رو شهریور گرفتم ولی برای اسکن دیپلم رو گذاشتم برای کارشناسی مشکلی پیش نمیاد ؟

 85. سلام.

  برای قبولی در رشته ی صنایع غذایی معدل چند می خواهد

 86. سلام
  روز شما به خیر
  آیا با معدل ۹ کتبی می شود بدون کنکور رشته حقوق ساری قبول شد؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد در کد رشته بدون آزمون برحسب سوابق تحصیلی پذیرش می کند. شرایط معدل شما نسبتا برای پذیرش پایین تر می باشد. و توجه فرمایید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

 87. سلام با معدل ۱۱:۵۰ تجربی احتمالش هست اموزش ابتدایی قبول بشم؟

 88. من سایت دانشگاه ازاد کرج میرم رشته نرم افزار کامپیوتر دوره کارشناسی ناپیوسته نداره!!!! ولی توی سایت آزمون این رشته هستش . حالا ما به ساز کدوم یکی ازینا برقصیم؟؟
  و مطمئن باشم که رشتم توی کرجه نه اطرافش؟!
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 89. سلام چرا جواب نمیدید ما که دیپلم کارو دانش داریم و پیش دانشگاهی انسانی داریم .دیپلم رو بارگذاری کردیم برای کادشناسی پیوسته چکار باید بکنیم ممنون و منت بار میشم جواب بدید

 90. سلام با معدل کتبی دیپلم ١۵/٧٩ و معدل کل ١٩/١٢ چقدر شانس قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر تهران شمال دارم ؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برای کد رشته های بدون آزمون بر حسب سوابق تحصیلی پذیرش میکند. و شرایط معدل شما برای پذیرش بهتر می باشد. اما توجه فرمایید در قبولی شما در رشته مورد نظر علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی خواهد داشت.

 91. سلام برای ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون ازمون دانشگاه آزاد معدل کل دیپلم مهمه یا معدل کتبی؟

  • با سلام . گزینش دوره های بدون کنکور ( سوابق تحصیلی ) دانشگاه آزاد بر اساس معدل کتبی میباشد و در سایت ثبت نام هم باید معدل کتبی وارد شود .

 92. سلام من دیپلم کارو دانش دارم و پیش دانشگاهیمو در رشته انسانی تموم کردم و میخوام هنر شرکت کنم . برای ثبت نام دیپلم کارو دانش رو اسکن کردم چکار کنم

 93. سلام خسته نباشید…بنده یک ماه پیش انتخاب رشته کردم و رشته روانشناسی رو که جزو رشته های رشته‌ی علوم انسانی هست،انتخاب کردم و با موفقیت و بدون هیچ مشکلی ثبت شد.الان ۲،۳روزه که وقتی به پنلِ کاربریم مراجعه میکنم همه چیز میاد به جز نوعِ واحدِ انتخابی که قبلا “انسانی”بود الان اون قسمت خالی میاد و وقتی میخوام به رشته‌ای که انتخاب کرده بودم نگاه کنم فقط میتونم از طریق کد پیگیری مراجعه کنم و اونو ببینم و دیگه مثل قبل از پنل کاربری قابل مشاهده نیست! قبلا رشته‌ای که انتخاب کرده بودم رو پنل کاربریم بود ولی الان نیست…خواستم بدونم که مشکل از سایت دانشگاه ازاده؟ چون به قسمت های دیگه هم نمیشه مراجعه کرد هی اِرور میده!یعنی مشکل از سایته؟

 94. سلام من یک ا ز درس پیش دانشگاهیم مونده پاس نکردم الان نمیشه دانشگاه ازاد برم واگه نمیشه از مهر برم بهمن اگه پاس کنم میشه امسالش بهمن دانشگاه ازاد برم

 95. سلام، من در انتخاب رشته الویتم رو روانشناسى پیام نور زدم ولى متاسفانه قبول نشدم و انتخاب دومم مدیریت قبول شدم ولى علاقه ندارم
  میتونم مدیریت ثبت نام کنم وبعد در تکمیل ظرفیت پیام نور شرکت کنم وتغیر رشته بدم روانشناسى برم؟

 96. سلام
  میخواستم بدونم بدون قبول شدن دروس پیش دانشگاهی میتوان وارد دانشگاه شد و پیش نیاز برداشت؟ یا نمیشه ثبت نام کرد؟؟

 97. سلام من دیپلم کارو دانش دارم و پیش دانشگاهیمو در رشته انسانی تموم کردم و میخوام هنر شرکت کنم . برای ثبت نام دیپلم کارو دانش رو اسکن کردم چکار کنم

 98. سلام من مدرک دیپلم کارو دانش دارم و پیش دانشگاهیمو در رشته انسانی تموم کردم و میخوام هنر شرکت کنم . برای ثبت نام دیپلم کارو دانش رو اسکن کردم چکار کنم

 99. سلام من مدرک دیپلم کارو دانش دارم و پیش دانشگاهیمو در رشته انسانی تموم کردم و میخوام هنر شرکت کنم . برای ثبت نام دیپلم کارو دانش رو اسکن کردم مشکلی پیش نمیاد؟؟

 100. سلام من دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام اینترنتی کردم ولی اشتباها مدرک دیپلممو به جای کاردانی ثبت کردن امکان ویرایش هم نیست چطور میشه این مشکلو حل کرد ?

 101. سلام.خسته نباشید…اگر دانشگاه آزد رشته ای قبول بشیم و نریم سهمیه ۲۵ درصد جانبازی برای سال دیگه میسوزه یا میشه بازم استفاده کرد؟

  • با سلام . شما میتوانید در صورت عدم قبولی در دانشگاه سال آینده مجدد از سهمیه خود در آزمون استفاده کنید .

 102. سلام زمان ثبت نام با ازمون دانشگاه ازاد کنکور کاردانی به کارشناسی کی هستش؟؟

 103. سلام،پس کی جوابای انتخاب رشته دانشگاه ازاد میاد!؟ دیگه به مهر چیزی نموند شاید کسی از یه شهر دیگه‌ای باشه و برا پیدا کردن خونه و اینجور چیزا اقدام کنه! میگن تا ۲۴ام تمدید کردن یعنی امکانش هست نتایج ما هارو که همون اول ثبت نام کردیم تا ۲۲ام یا ۲۳ام بدن!؟

  • باسلام،زمان ثبت نام دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی تا جمعه تمدید شده است ، پس نتایج دانشگاه ازاد به احتمال زیادطی هفته ی اینده مشخص می شود.

 104. سلام.خواهش میکنم جواب سوال من رو بدهید.
  من موقع ثبت نام آزاد بدون کنکور، معدل کل رو وارد کردم چون کافی نتی که رفته بودم گفت معدل کل رو باید وارد کرد البته اسکن مدرک دیپلمم هم وارد کردن
  حالا من تخلفی انجام دادم و در قبول شدن یا نشدنم تاثیر داره؟

 105. با سلام
  من فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی ناپیوسته هستم و چن روز پیش برای کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد در سایت Azmoon.org ثبت نام کردم.
  میخوام بدونم با توجه به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای اصل مدرک رو به ما نمیده (به علت نداشتن پایان خدمت) من موقع ثبت نام حضوری چه مدرکی رو باید برای دانشگاه آزاد ببرم؟
  آیا دانشگاه آزاد برای دریافت گواهی موقت از دانشگاه فنی نامه ی درخواست میده یا نه؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • باسلام دانشگاه ازاد برای دریافت گواهی پایان دوره کاردانی به شما نامه ای میدهد که با استفاده از آن میتوانید گواهی موقت پایان دوره را از دانشگاه فنی حرفه ای دریافت کنید

 106. با سلام و خسته نباشید
  من جهت ثبتنام بدون کنکور اقدام به خرید کارت اعتباری نمودم فقط در هنگام وارد کردن اطلاعات شماره همراه را اشتباه وارد نمودم.. از من هزینه کسر گردید اما ما موفق به دریافت رمز نگشتم و برای شماره همراه وارد شده هم رمز نرفته با بازیابی هم رمز میگه ارسلل شده اما رمزی در کار نیست.به طریق دیگر امکان دسترسی به رمز هست؟

  • با سلام.
   جای نگرانی نیست ، و برای اکثر داوطلبان این مشکل پیش آمده و مشکل از سایت دانشگاه آزاد می باشد. شما برای حل مسله مورد نظر خود میتوانید با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس حاصل فرمایید.

 107. با سلام وخسته نباشید
  میخواستم بدونم مهلت ثبتنام بدون کنکور کارشناسی پیوسته تا زمانی هست؟
  و یه سوال دیگه اینکه
  من در حال حاضر در یک دانشگاه ازاد در حال تحصیل هستم اما میخوام انصراف بدم و در دانشگاه ازاد یه شهر دیگر بدون کنکور با یه رشته دیگر ثبتنام کنم ..من میخواستم بدونم که چه کاری باید انجام بدم؟ ممنون و خسته نباشین

  • سلام احتمالا در طی روزهای بیستم و بیست و یکم سایت ثبت نامی دانشگاه آزاد بسته میشود و شما میتوانید ثبت نام در واحد دانشگاهی جدید داشته باشید و در واحد قبلی انصراف خود را اعلام کنید.

 108. سلام با داشتن دیپلم تجربی میشه کاردانی ناپیوسته رشته گیاهان دارویی ثبت نام کرد ؟؟

  • باسلام.اگر این رشته در مقطع و استانی که شما می خواهید ارائه شده باشد بله می توانید و مشکلی نخواهد بود.همچنین جهت شرکت در رشته های مربوط به مقطع کاردانی ناپیوسته نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی نیست.

 109. سلام با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک میشه حسابداری دانشگاه آزاد ثبت نام کرد؟؟؟

  • با سلام . بله . شما میتوانید بعد از خرید کارت اعتباری و انتخاب گروه انسانس به عنوان گروه آزمایشی رشته حسابداری را انتخاب نمایید .

 110. ببخشید من دوتا از دروس پیش دانشگاهی و نتونستم پاس کنم
  یکیش ک تک ماده میشه
  من اون یکی و هم فرصت نکردم برای شهریور دوباره امتحان بدم
  حالا برای مهر ماه ثبت نامم نمیکنن؟

  • با سلام . خیر شما متاسفانه قادر به ثبت نام و ادامه به تحصیل در مهر ماه نخواهید بود و شما باید در نیمسال دوم یعنی در بهمن ماه وارد دانشگاه مربوطه خود شوید .

 111. سلام ، با مدرک دیپلم نظری بدون پیش دانشگاهی ، میشه در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل داد؟

  • سلام
   در صورت موافقت دانشگاه و گذراندن چند واحد به عنوان پیش نیاز این امکان برای شما وجود دارد که در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهید.

 112. سلام
  من فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه ای هستم
  خواستم بدونم با توجه به اینکه دانشگاه فنی مدرک کاردانی رو به علت نداشتن پایان خدمت تحویل نمیده، آیا من باید گواهی موقت بگیرم؟
  اگر جواب مثبته باید نامه از دانشگاه آزاد به دانشگاه فنی ببرم؟
  تو سایت ثبت نام کردم اما مدارکمو نفرستادم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام شما باید گواهی موقت خود را از دانشگاه محل فارغ التحصیلی خود دریافت کنید و به دانشگاه ازاد مورد نظر جهت ثبت نام ارائه دهید . برای تحویل مدارک به صورت حضوری باید مدارک خود را ارائه دهید .

 113. سلام خسته نباشید چند هفته است دانشگاه ازاد گفته است لینک ویرایش فراهم کرده ایم هنوزنیامده است مشکل را چگونه رفع کنیم مچکر

  • سلام شما میتوانید از طریق ارسال درخواست در پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد و یا تماس با پشتیبانی این موضوع را پیگیری کنید.

 114. سلام من امسال پیش دانشگاهی تجربی بودم تو دو تا از درس های نهایی افتادم مدیر مدرسه بهم گفت میتونم تو یکی از درس ها تبصره کنم با اینکه در هر دو درس بالای ۷ گرفته بودم الان یکی از درس های نهایی رو دوباره امتحان دادم الان بهم گفتن که میتونم تو دوتا از درس هاس نهایی تبصره کنم آیا الان میتونم تبصره کنم یا باید منتظر باشم تا نمره امتحانمو اعلام کنن

 115. با سلام…آیا خبر و یا مدرکِ موثقی هست که مثلا دانشگاه های ازاد بدون آزمون پذیرششون معدلِ کتبیِ چند به بالاست!؟یعنی مثلا دانشگاه های آزاد مثل تبریز و تهران و…از چند به بالا پذیرش میکنن!؟

  • سلام دانشگاه هایی که از لحاظ اعتبار علمی در جایگاه بهتری نسبت به مابقی واحدهای دانشگاه آزاد قرار دارند قطعا با معدل های بالاتر پذیرش انجام میدهند و دانشگاه ها در پذیرش داوطلبان عوامل متعددی را ملاک قرار میدهند.

 116. سلام و عرض ادب
  منظور از معدل دیپلم در سایت دانشگاه آزاد معدل کتبی بود یا معدل کل؟
  بنده به خاطر اعمال سوابق تحصیلی معدل کتبی رو وارد کردم حالا نمیدونم درسته یا نه؟ و آیا تخلف محسوب میشه ؟
  از طرفی تاریخ اخذ دیپلم همون تاریخی هست که روی گواهینامه دیپلم با عنوان تاریخ ثبت نوشته شده؟

 117. سلام
  من یک مدرک کارشناسی دارم
  ایا میتونم از این مدرک برای کاردانی به کارشناسی نا پیوسته استفاده کنم؟

  • باسلام،شما می توانید به دانشگاه کارشناسی خود مراجعه و تقاضای مدرک معادل کاردانی نمایید. درصورت داشتن مدرک معادل کاردانی شما می توانید در ازمون کارشناسی ناپیوسته شرکت کنید و درصورت پذیرش مدارک خودرا به دانشگاه مربوطه ببرید.

 118. سلام خسته نباشید
  من میخوام کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم اما اصل کاردانی نزد دانشگاه است چون قبلا وام گرفتم و هنوز پرداختش نکردم برای ثبت نام میشه گواهی موقت کاردانی را بدم؟؟؟؟؟ممنون

  • سلام
   بله شما می توانید در زمان ثبت نام در دانشگاه از گواهی موقت به شرطی که تاریخ استفاده از آن به اتمام نرسیده باشد برای ثبت نام استفاده نمایید.

 119. سلام من به جای معدل کتبی معدل کل وارد کردم و همچنین سال اخذ دیپلم رو سال اخذ پیش دانشگاهی زدم بنظرتون تخلف حساب میشه و قبولم نمیکنن؟
  اخه امکان ویرایش اطلاعات نیستش

  • با سلام.
   در حال حاضر امکان ویرایش اطلاعات وجودندارد ، در صورت امکان و ارائه لینک ویرایش میتوانید ویرایش خودرا انجام دهید. در غیر اینصورت میتوانید،زمان ثبت نام اطلاعات جدید خودرا به دانشگاه ارائه دهید.

 120. سلام من ثبت نام رو انجام دادم خواستم ببینم الان حضوری باید برم دانشگاه یا باید صبر کنم اول نتایج بیاد؟

  • سلام
   شما باید منتظر اعلام نتایج از سوی مرکز آزمون دانشگاه آزاد باشید و درصورت پذیرفته شدن، به سایت دانشگاه قبولی مراجعه و از زمان مراجعه ی حضوری خود برای ثبت نام نهایی مطلع شوید.

 121. سلام خسته نباشین میخواسم بدونم بامعدل دیپلم۱۱/۶۶میتوان ازدانشگاه ازادتبریز دررشته مهندسی پزشکی بدون کنکورقبول شد

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه ازاد برحسب سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرش انجام میدهد. و معدل شما و احتمال قبولی شما بستگی به نحوه انتخاب رشته و معدل بقیه داوطلبان همچنین ظرفیت دانشگاه بستگی خواهد داشت.

 122. سلام اگه من هم با ازمون و هم بدون ازمون انتخاب رشته کنم!تخلف حساب میشه یا میتونم انتخاب رشته کنم و توی هر دوشم قبول شم؟

  • با سلام.
   با توجه به متن شما داوطلبانی میتوانند در گروه با آزمون دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنند، که در آزمون سراسری شرکت کرده باشند. همچنین با توجه به نوع گروه آزمایشی خود باید انتخاب رشته انجام دهید. یعنی اگر در آزمون گروه آزمایشی تجربی شرکت کرده اید فقط در همان گروه امکان انتخاب رشته خواهد بود. همچنین شما میتوانید علاوه بر گروه با آزمون در گروه بدون آزمون دانشگاه آزا انتخاب رشته نمایید و تخلف محسوب نخواهد شد. و نتایج هر کدام به صورت جدا اعلام خواهد شد.

 123. سلام من به جای معدل کتبی معدل کل رو وارد کردم و همچنین بجای اخذ دیپلم سال پیش دانشگاهی رو وارد کردم و واسه مدرک دیپلم بهم ندادن و گواهی موقت اپلود کردم بنظرتون بهم گیر نمیدن؟
  ویرایشم که نداره متاسفانه
  تشکر.

 124. سلام، اگر کسی مدرک دیپلم رو داشته باشه، ولی مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی رو نداشته باشه، میتونه در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟؟ ، لطفا به من پاسخ بدید

 125. سلام من معدل کل ۱۸٫۳۰ و کتبی ۱۴٫۶۵دارم ولی مدرک پیش دانشگاهیم رو هنوز نگرفتم اگه قبول شدم دانشگاه ثبت نامم میکنه یا اول باید کارنامم بیاد بعد ؟

  • باسلام
   از مدارک اصلی برای ثبت نام دانشگاه های آزاد مدرک پیش دانشگاهی می باشد. اگر کارنامه دوره پیش دانشگاهی( چهارم) را دارید می توانید در هنگام ثبت نام به دانشگاه ارایه دهید و در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی در طول ترم های تحصیلی به قسمت آمورش دانشگاه ارایه دهید. اما اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشته یاشید در هنگام ثبت نام به مشکل می خورید.

 126. سلام میخاستم بدونم از بین کامپیوتر قزوین و نجف اباد کدوم بهتره؟
  و کلا میخاستم نظرتون درباره کامپیوتر نجف اباد و اعتبار مدرکش بهم بگین!+ خود دانشگاه
  متشکرم

 127. سلام،نتایج دانشگاه ازاد بدون ازمون کِی اعلام میشه؟

 128. سلام خسته نباشید…
  بدونِ توجه به ظرفیت بنده با معدلِ کلِ ۱۸/۶۰و معدل کتبیِ نزدیک به۱۴ مشکلی در پذیرش دانشگاه های ازاد بدون کنکور ندارم که!؟
  ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارین

  • سلام احتمال قبولی برای شما وجود دارد و پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ی شما دارد.

   • مرسی از شما رشته‌ای که انتخاب کردم روانشناسیِ واحدِ تبریزه و اینکه من ثبت ناممو همون لحظه‌ای که لینکشو گذاشتن انجام دادم یعنی تو اولین فرصت…معدلمو هم که خدمتتون عرض کردم،(معدلِ کل۱۸/۶۰ و معدل کتبیم هم نزدیک نزدیک به۱۴) مشکلی که در پذیرش ندارم؟

    • با سلام دانشگاه ازاد تبریز در رتبه بندی دانشگاه های ازاد کشور جزو بهترین ها میباشد از این رو میتوان گفت قبولی در این دانشگاه کمی دشوار میباشد. دانشگاه های ازاد رتبه برتر سعی در جذب دانشجویان متوسط به بالا دارند. معدل شما نشان میدهد که دانشجوی سطح متوسطی هستید احتمال قبولی شما برای این دانشگاه مسلما قطعی نیست و میتوان شانس شما را بین ۶۰ تا ۶۵ درصد ارزیابی کرد

 129. سلام خسته نباشید اون هفته اعلام شد ویرایش امکان پذیر است ولی هنوز روی سایت نیامده

  • با سلام . طبق آخرین آمار و اطلاعات مربوط به دانشگاه های آزاد باید خدمتتان عرض نمایم که احتمال اعمال گزینه ایی مبنی بر ویرایش جزییات نیز وجود دارد .

 130. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم با معدل۱۲ میتونم توی رشته برق یا کامپیوتر آزاد قزوین قبول شم؟

  • باسلام
   امکان پذیرش شما در رشته برق و کامپیوتر در دانشگاه آزاد قزوین وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که ظرفیت دانشگاه در این مورد برای پذیرش شما از عوامل مهمی می باشد.

 131. سلام بنده کارت ملی ندارم با توجه به اینکه کارت ملی در حال حاضر صادر نمیشود یا زمان طولانی میبرد چگونه باید ثبت نام کنم؟ ممنون

  • با سلام.
   شما میتوانید جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد از شناسنامه خود استفاده کنید. در صورت داشتن کپی کارت ملی هم میتوانید جهت ثبت نام استفاده کنید.ولی سعی کنید برای ثبت نام حضوری خود مدارک کامل همراه داشته باشید.

 132. با سلام خواستم بپرسم که زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم۹۷-۹۸چه زمانی هستش؟
  چون تقریبا یک ماه و یک هفته گذشته ولی هنوز نتایج اعلام نشدند .
  لطفا پاسخ دهید‌…

 133. باسلام در مدرک کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور در دانشگاه ازاد ثبت میشود

 134. با سلام د مدرک کارشناسی ازاد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی درج میشود

 135. با سلام در مدرک بر اساس سوابق تحصیلی یا بدون کنکور درج میشود

 136. سلام ویرایش انتخاب رشته کاردانی پیوسته از چه زمانی شروع میشود؟

 137. با سلام.
  من برای ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور معدل کتبی سال سوم یعنی همون معدل دروس نهایی رو وارد آیا معدله که وارد کردم درسته؟
  با تشکر

 138. سلام با معدل دیپلم ۱۷:۳۰ معدل کتبی۱۵؛۳۰ امکان قبولی حقوق یا فقه ومبانی حقوق هست تهران یا اطراف تهران
  ممنون میشم پاسخ دهید؟؟

 139. سلام،هنگام ثبت نام تو فیلدِ معدل دیپلم،من معدل کتبی رو زدم،درست زدم یا باید معدل کل رو می‌نوشتم!؟

 140. سلام به جای معدل کتبی معدل کل رو نوشتم مشکلی پیش نمیادو اینکه امکان ویرایش هست

  • باسلام، در صفحه ی ثبت نامی دانشگاه ازادمعدل مورد نیاز، معدل کل دیپلم می باشد. و درحال حاضر امکان ویرایش برای اطلاعات شخصی وجود ندارد.

 141. دردو بر شما،اگه کد ملی رو تو فرایند ثبت نام اشتباه وارد کنیم و سنجش دانشگاه ازاد ویرایش نذاره،تو قبولیمون تاثیر نداره که؟چون من از رئیس آموزش دانشگاه ازاد پرسیدم گفت که بعد قبولی کد ملی تونو نا خودمون تو دانشگاه اصلاح می‌کنیم و مشکلی نداره،چون همون روز اولی که کافی نت تو فرایند ثبت نام اشتباه کرد و امکان خرید کارت اعتباری مجدد نشد پرسیدیم گفتن که برین آموزش دانشگاه اونا هر راهنمایی کردن اونو انجام بدین.رئیس آموزش دانشگاه ازاد تبریزم گفت به دلیل اینکه ویرایشو سنجش دیر می‌ذاره و ممکنه اون موقع ظرفیت رشته های پرمتقاضی پر بشه شما با کد ملیِ شخصی که تا به حال ثبت نامی تو دانشگاه ازاد انجام نداده اقدام به خرید کارت اعتباریِ مجدد کنین و موقع ویرایش اونو اصلاح کنین،منم این کارو کردم و اگه هم نمیکردم خیلی بد می‌شد چون یکی از آشنا ها دو روز پیش رفته برای ویرایش در فرایند ثبت نام تا روانشناسی رو انتخاب کنه ولی روانشناسی تو رشته های انسانی نبوده زنگ زده به سنجش دانشگاه ازاد گفتن چون ظرفیت به حد نصاب رسیده تو روانشناسی اونو برداشتیم،حالا میخوام بدونم اگه ویرایش نذارن فقط امکانش هست هنگام مراجعه حضوری به مشکل بر بخوریم!؟

  • باسلام
   در زمان ثبت نام بهتر است که اطلاعات دقیق وارد صفحه ثبت نام شود اما باتوجه به اینکه ممکن است اشکالاتی از جمله نام و نام خانوادگی یا کدملی یا اطلاعاتی از این قبیل وارد شود در صورت گذاشتن ویرایش می توان اقدام کرد اما در صفحه ثبت نامی دانشگاه ازاد گزینه ویرایش اطلاعات وجود نداشت بنابراین در هنگام ثبت نام در د انشگاه مورد نظر بهتر است که موضوع را مطرح کنید تا دانشگاه رفع اشکال از ثبت نام شما را انجام دهد.

 142. با سلام .
  اگر در اولویت اول برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته مهندسی شیمی رو قرار بدیم و بعد از اون مهندسی معماری رو قرار بدیم اگر مهندسی شیمی قبول بشیم امکان این وجود داره که در صورت پر نشدن ظرفیت رشته معماری بتونیم معماری ثبت نام بکنیم؟
  با تشکر.

  • با سلام . بله امکانپذیر است . اما توجه فرمایید در صورت اعلام ظرفیت برای رشته معماری و ثبت نام و قبولی شما برای رشته معماری قبولی شما در رشته مهندسی حذف خواهید گردید حتی دانشجو باشید.

 143. سلام و خسته نباشید کافینت به اشتباه در اطلاعات فنی مهندسی برا من ثبت کرد در صورتی که باید هنر ثبت میکردند برای رشته معماری ویرایش ندارد

 144. سلام خسته نباشید معذرت میخوام ی سوال دیگه داشتم رفتم دانشگاه برای مدرک کاردانی چون این ترم واحد اخرمه گفتن کارنامه سه ترم اولتو بفرستین درسته به نظر شما

 145. سلام من با معدل کتبی ۱۵:۳۰ شانس قبولی در رشته حقوق بدون کنکور دانشگاه ازاد رو دارم تهران یا اطراف تهران ممنون میشم پایخ دهید؟

  • با سلام شانس قبولی شما برای تهران با توجه به تقاضا برای این رشته ضعیف میباشد ولی در کل برای اطراف تهران بالا میباشد . موفق باشید

 146. سلام من با معدل کتبی ۱۵:۳۰ شانس قبولی در رشته حقوق بدون کنکور ازاد رو دارم تهران یا اطراف تهران ممنون میشم پاسخ دهید؟

  • با سلام. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد برحسب سوابق تحصیلی پذیرش انجام میدهد. معدل کتبی شما نسبتا برای پذیرش در رشته حقوق بهتر می باشد، پیشنهاد می شودشما در انتخاب رشته خود تهران و اطراف تهران هم انتخاب رشته انجام دهید،و توجه کنید در قبولی شما علاوه بر معدل شما نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

 147. سلام ببخشید فکر کنم سوالم ارسال نشده است رشته معماری کاردانی بودم که ترم تابستان فارغ التحصیل میشوم ایا با وجود برداشت واحد اخرم دانشگاه مدرک موقت میدهد براس اسکن مدرک مچکر

 148. سلام
  من فارغ التحصیل گرافیک دانشکده شریعتی هستم، مدرک رو خود دانشگاه گفته امضا میگیره و بهمون میگه که بیایم تحویل بگیریم و گفته یه ماه دیگه حاضر میشه و هیچ گواهی موقتی حتی بهمون نداده، حالا نمیدونم چه چیزی رو برای مدرک کاردانی اسکن کنم خیلیم نگرانم که تایم ثبت نام تموم شه ، لطفا راهنماییم کنید مرسی

 149. سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل شدم از کاردانی، به من فقط یه برگه آ۵ دادن که توش معدل کل رو نوشته و تاریخ شروع و فارغ التحصیلیم رو نوشته، من همونو جای مدرک کاردانی اسکن کردم و معدل کاردانیم رو همون چیزی که توی برگه نوشته شده نوشتم، الان درست انجام دادم یا به مشکل برمیخورم ؟

  • با سلام.
   اگر اطلاعات شما طبق اطلاعاتی که از طرف دانشگاه دریافت شده باشد، جای نگرانی نخواهد بود.و اطلاعات شما درست خواهد بود.

 150. خیلی ممنون بابت جواب شما.من اخر تابستان فارغ التحصیل میشوم دانشگاه برای ثبت نام مدرک موقت می دهند یا ریز نمره یا اشتغال به تحصیل برای اسکن مدرک

 151. درود،سنجش دانشگاه ازاد زمان دقیقی برای ویرایش اطلاعات فردی مشخص نکرده؟یا اینکه لینک ویرایش می‌ذارن یا نه!؟

  • سلام
   در حال حاضر فقط امکان تغییر گروه آزمایشی و ثبت گروه آزمایشی جدید برای داوطلبان وجود دارد.زمان ویرایش اطلاعات فردی مشخص نیست.ممکن است در روزهای آینده دانشگاه ازاد امکان ویرایش اطلاعات شخصی را برای داوطلبان فراهم کند.

 152. سلام من یک سوال دیگه خدمتتون داشتم. با گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی میشه برای دوره کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کرد ؟ در قسمت ثبت اطلاعات منظور از تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ درج شده رد
  گواهی موقت پیش دانشگاهی هست یا کارنامه پیش دانشگاهی ؟؟؟

  • با سلام بله شما میتوانید با گواهی موقت دیپلم هم در دانشگاه ازاد ثبت نام کنید و منظور از تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ درج شده در گواهی پیش دانشگاهی شما میباشد

 153. سلام خسته نباشید من کاردانی معماری هستم و این ترم دو کارورزی گرفتم و بعد فارغ التحصیل میشوم مدرک من اماده نیست ثبت نام کردم ولی باید مدرک کاردانی اسکن کنم تا ان مرحله پیش رفتم و کنسل کردم من چه مدرکی اسکن کنم تا مدرکم اخر تابستان اماده شود

 154. درود بر شما و ممنون از راهنماییهای خوبتون
  من معدل کتبی دیپلم ۱۲/۹۱ رو دارم.
  میشه گفت حدودا شانس قبولی مکانیک آزاد کرج رو دارم یا خیر؟
  ممنونم

  • با سلام بستگی به ظرفیت دانشگاه و البته انتخاب رشته سایر داوطلبین دارد ولی در حال کلی احتمال قبولی شما وجود دارد

  • خیلی ممنون
   اگر کد رشته محلی پذیرفته بشیم وثبت نام نکنیم امکانش هست در ترم جدید دوباره بدون آزمون رو شرکت کنیم؟
   و میتونیم مجددا دروس دیپلم رو امتحان بدیم که معدل کتبی بالا بره؟ من سال ۸۴ دیپلم گرفتم

   • با سلام. اگر شما پیش ثبت نام انجام دهید و در دانشگاه پذیرش شوید و ثبت نام اصلی خودرا در دانشگاه مربوطه انجام ندهید،بازهم میتوانید در صورت ثبت نام دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه
    ثبت نام انجام دهید.شما اگر ثبت نام اصلی رو هم انجام دهید باز این امکان وجودخواهد داشت که برای نیم سال دوم هم ثبت نام بدون آزمون داشته باشید، ۲٫ شما میتوانید از شرایط ترمیم نمره استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید در ترمیمم خیلی معدل تغییر نخواهد کرد،

 155. با سلام.
  من کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور انتخاب رشته کردم اولویت اولم رو شیمی زدم دوم معماری میخواستم بدونم امکان جابجایی هست یا نه یعنی میتونم معماری رو بذارم اول شیمی رو بذارم دوم ؟
  اگر این امکان وجود داره در کدام بخش سایت باید اقدام کنم؟
  با تشکر

 156. سلام من کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم ولی مدرک دیپلم ندارم اما به جاش مدرک پایان پیش دانشگاهی رو دارم و اونو اسکن کردم ،،میخاستم راهنماییم کنید ایا لازمه مدرک دیپلمم رو از مدرسه بگیرم؟

  • باسلام.در زمان ثبت نام اینترنتی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد اما در شهریورماه هنگام ثبت نام حضوری باید مدرک دیپلم خود را جهت تشکیل پرونده دانشجویی به دانشگاه قبولی ارائه دهید.

 157. سلام امروز ویراش گروه درسیو گزاشتن نه ویراش معدل یا جزیاتتو من سالی که دیپلم گرفتم رو اشتباه وارد کردم می خوام درست کنم ولی هنوز براش ویرایش نزاشتن نمی دونم چیکار کنم

 158. با سلام. بنده هنگام ثبت نام کارشناسی بدون ازمون دانشگاه ازاد براساس سوابق تحصیلی، به جای معدل کتبی، معدل کل رو وارد کردم، آیا امکان ویرایش معدل هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام . بله در حال حاضر امکان ویرایش برای کد رشته محل ها و جا به جایی رشته های خود را در دانشگاه آزاد و رشته های بدون کنکور دارید .

   • سوال بنده در مورد ویرایش معدل بود، که آیا امکانش هست یا نه؟

    • با سلام. در حال حاضر امکان ویرایش برای معدل وجودندارد، پیشنهاد می شود پیگیری کنید این احتمال وجوددارد که ویرایش برای اطلاعات شخصی یا معدل هم روی سایت دانشگاه آزاد قرار گیرد.

 159. سلام بنده در هنگام ثبت نام کارشناسی براساس سوابق تحصیلی به جای معدل کتی، معدل کل رو وارد کردم. آیا امکان ویرایش معدل هست؟

  • با سلام . شما در حال حاضر میتوانید نسبت به ویرایش اطلاعات و جزییات خود و برای رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی در سایت دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایید .

 160. سلام و خسته نباشید
  بنده فقط با مدرک دیپلم میتونم تو دانشگاه آزاد تبریز مهندس پزشکی بخونم یا نه؟؟
  فقز با مدرک دیپلم …پیش دانشگاهی ندارم

 161. با سلام،زمانِ ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه ازاد بدون آزمون اعلام شده!؟

  • سلام لینک ویرایش و اضافه کردن گروه آزمایشی دانشگاه آزاد بدون آزمون در حال حاضر فعال است و شما میتوانید اطلاعات خود را تغییر بدهید.

   • از azmoon.org این امکان هست!؟

   • ببخشین،ولی امکان ویرایش هنوز برا بدون آزمونا نیومده،فقط امکان اضافه کردن گروه آزمایشیِ جدید اومده

    • با سلام. بله در حال حاضر امکان ویرایش گروه آزمایشی و اضافه کردن گروه آزمایشی جدید می باشد،برای ویرایش اطلاعات های دیگر این احتمال وجوددارد که سایت دانشگاه آزاد لینک جدا برای ویرایش اضافه کند. پیشنهاد میشود پیگیری داشته باشید.

   • با سلام،اینجا خوندم نوشتین که لینک ویرایش برای رشته های بدون ازمون فعال شده و من به azmoon.org مراجعه کردم،فقط امکان اضافه کردن گروه ازمایشی رو گذاشتن و ویرایش فعلا وجود نداره…اگه ویرایش اومده خیلی ممنون میشم یا لینکشو بذارین و یا راهنمایی کنین که چطور اقدام به ویرایش کنیم…مرسی از زحماتتون و مرسی ازتون بابتِ جوابگویی به نظرات

    • با سلام در حال حاضر این گزینه برای ویرایش رشته محل ها فعال نشده . ولی در کل شما وارد پروفایل خود شوید و بررسی کنید . موفق باشید

 162. درود بر شما…بنده میتونم با معدل کل ۱۸/۶۰و معدل کتبیِ نزدیک به ۱۴ در کارشناسی رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد واحد تبریز قبول شم!؟مدرک پیش دانشگاهیم دارم هر دوشونو هم تماما قبول خردادم

 163. خسته نباشید. چرا دانشگاه آزاد امکان ویرایش اطلاعات رو برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی نگذاشته ؟
  چرا اگر بخواهیم کارت اعتباری دومی بخریم و استفاده کنیم ،این اجازه به ما داده نمی شود؟
  شاید بخواهیم در یک گروه دیگر انتخاب رشته کنیم.

  • باسلام
   طبق اطلاعیه سازمان مرکزی امکان ویرایش و خرید کارت قرار است در روزهای آتی بر روی صفحه دانشگاه آزاد قرار گیرد.

 164. باسلام باتوجه به اینکه امروز جمعه هست و اخرین روز ثبت نام دانشگاه ازاد من ودرک دیپلم ندارم و تنها چیزیکه دارم برگه ای که ریز نمرات سه سال دبیرستان همراه با معدل کتبی سال سوم و مهر اموزش و پرورش هست ایا مهون کافیه ؟اگه نیست من باید چیکار کنم؟

 165. سلام ببخشید چرا هنوز ویرایش کارشناسی پیوسته براساس سوابق تحصیلی روی سایت قرار نگرفته؟

  • با سلام.طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ویرایش روسایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت، زمان دقیق مشخص نشده است، شما پیگیری خودرا داشته باشید.

 166. سلام من با معدل کتبی ۹/۶۷ میتونم کاردانی پیوسته نرم افزار پرند یا پردیس بخونم؟اگر نه کجا احتمال قبول شدنم هست؟امکان ویرایش معدل و انتخاب رشته کاردانی پیوسته هست یا خیر؟ممنونتون میشم جواب بدین این موضوع خیلی مهمه برام

  • با سلام . بله شما میتوانید برای ثبت نام خود در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایید و هر رشته ایی را که تمایل دارید انتخاب نمایید .

  • با سلام با توجه به معدل کتبی شما شانس قبولی شما ضعیف میباشد . زمان ویرایش بعد از زمان ثبت نام شروع میشود.

  • با سلام معدل مشخصی برای هیچ دانشگاه های وجود ندارد فقط نفراتی که وارد دانشگاه میشوند و ظرفیتی که دانشگاه ها دارند شانس شما را مشخص میکنند . همچنین امکان ویرایش اولویت های انتخابی تا چند روز اینده در سایت دانشگاه ازاد فراهم میشود

 167. سلام. من امروز اقدام به ثبت نام کردم. کد رهگیری هم خریداری کردم ولی مدرک دیپلمم رو هنوز از مدرسه نگرفتم. شما توی سایت نوشتین تا دو مرداد فرصت هست اما سایت دانشگاه ازاد نوشته تا ششم مرداد مهلت هست. کودوم درسته؟ ایا تا ششم وقت داریم من نگرانم میخوام شنبه برای مدرک دیپلمم اقدام کنم. ممنون میشم اگه پاسخگو باشین.
  ضمنا میشه دقیقا بگین تاریخ فارغ التحصیلی کودوم میشه ماه و روزش رو از کجا بدونم فقط سالش رو میدونم

  • با سلام . اولا زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی تا ۲ شهریور میباشد و در ضمن تا ۶ شهریور زمان انتخاب رشته ی تمدید شده میباشد .

 168. سلام امکان ویرایش اطلاعات کاردانی پیوسته هست؟از چه زمانی؟من با معدل کل ۱۴ و معدل کتبی ۱۰ میتوانم رشته نرم افزار کامپیوتر پرند یا پردیس بخوانم؟گرمسار یا ایوانکی چطور؟

 169. سلام مجدد من معدل کل دیپلمم ۱۴ شده…امکان قبولی نرم افزار چقدر است؟پرند یا پردیس هم نمیتونم برای نرم افزار برم؟گرمسار یا ایوانکی چطور؟در قسمت معدل باید معدل کل را نوشت یا معدل کتبی؟ویرایش اطلاعات کاردانی پیوسته از چه زمانی هست؟ با تشکر

 170. باسلام.فقط افرادی که در آزمون سراسری سال ۹۷ شرکت کرده باشند می توانند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد از کد رشته محل های آزمون سراسری استفاده کنند در غیر این صورت سایر داوطلبانی که متقاضی کنکور سراسری نبوده اند باید براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد انتخاب رشته و ثبت نام خود را انجام دهند.

 171. سلام خسته نباشید ملاک پذیرش دانشجو کاردانی پیوسته چی هست؟ آیا من میتونم با معدل کتبی ۹/۶۷ رشته موردنظرمو قبول بشم در تهران یا کرج؟

  • باسلام.معیار پذیرش دانشجویان براساس سوابق تحصیلی داشتن معدل کل و کتبی دیپلم بالا می باشد یعنی هر چقدر که معدل بالاتر باشد پذیرش در رشته و واحد دانشگاهی بهتری صورت خواهد گرفت و با توجه به اینکه معدل کتبی شما کمی ضعیف می باشد احتمال قبولیتان در تهران و کرج وجود دارد اما بیشتر در رشته هایی که خواهان و طرفدار کمتری دارند.

 172. سلام خسته نباشید ، تاثیر دروس نهایی برای پشت کنکوریها در سال ۹۸به چه صورت است؟

 173. سلام،من دیپلم موقت دارم میتونم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟ و اینکه معدل کتبی رو توی دیپلم موقت نزده فقط معدل کل رو زده لطفا راهنماییم کنین ،نظام قدیم هستم،و یه سوال دیگه ممنون میشم جواب بدین من رشتم مکانیک ایا میتونم دانشگاه ازاد رشته ی نرم افزار بخونم یا نه ؟ممنون

  • باسلام.شما می توانید در زمان ثبت نام مدرک موقت خود را اسکن کنید و ثبت نام خود را به پایان برسانید اما تا زمان ثبت نام نهایی و حضوری از طریق دانشگاه قبولی باید اصل مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشید.همچنین در فرم نثبت نام اینترنتی از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی،معدل کل دیپلم از شما خواسته می شود.باتوجه به اینکه تمایل به شرکت در دانشگاه آزاد دارید بله می توانید رشته تحصیلی خود را تغییر دهید و مشکلی پیش نخواهد آمد.

 174. سلام امروز ٣١ پس چرا هنوز سایت برای ویراش باز نشده برای کارشناسی پیوسته بدون کنکور

  • باسلام.به احتمال زیاد از بعدازظهر لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی در سایت دانشگاه آزاد اسلامی فعال شود اما در حال حاضر فقط لینک ویرایش انتخاب رشته آزمون سراسری در سایت دانشگاه آزاد فعال می باشد.

 175. سلام.من دفترچه کارشناسی پیوسته تمام وقت نیم سال اول رو‌دانلود کردم.رشته روانشناسی در اکثر شهرها وجود داره.اما وقتی کار اعتباریشو خریدم و به قسمت ثبت رشته رسیدم.رشته روانشناسی جز رشته های انتخابی نیست.دلیلش چیه؟

  • باسلام.به احتمال زیاد ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته روانشناسی به حد مجاز رسیده و از لیست دانشگاه های ارائه شونده حذف گردیده است.

 176. سلام خسته نباشید من سال گذشته دیپلمم را اخذ کردم و مدرک موقتش را گرفتم ولی با وجود صادر شدن اصل دیپلم ان را دریافت نکردم..برای مرحله اخر ثبت نام کاردانی پیوسته میتوانم از مدرک موقت استفاده کنم؟مهلت ثبت نام کاردانی تا چه زمانی هست؟

  • باسلام،اگر منظور شما دانشگاه علمی کاربردی می باشد،شما می توانید بامدرک دیپلم موقت وارد دانشگاه بشوید ولی اصل ان را باید حضوری دانشگاه ببرید البته بستگی به دانشگاه مدنظرتون هم دارد و ثبت نام کردانی مهلت ان تمام شده ولی هنوز لینک ثبت نام در سایت وجود دارد.

 177. سلام‌ببخشیدمیخواستم‌بدونم‌برای‌قبولی‌دررشته‌فوریت‌های‌پزشکی‌چه‌رتبه‌ای‌لازم‌هست؟خواهش‌میکنم‌جواب‌بدیدممنون

 178. اصل مدرک دیپلم برای من صادر شده پارسال ولی من هنوز از مدرسه دریافت نکردم و مدرک موقتی که از پارسال گرفتم رو دارم میتونم از اون استفاده کنم؟ثبت نام دوره کاردانی پیوسته تا کی هست؟

 179. سلام ،،، من دیپلم تجربی داشتم و بدون پیش دانشگاهی و کنکور رفتم دانشگاه و کاردانی حسابداری گرفتم بعدش رفتم سربازی و الان میخوام کارشناسی ثبت نام کنم میخواستم راهنماییم کنین که چطور و چه موقع ثبت نام کنم و کارشناسی باید حسابداری بخونم یا رشته دیگه ای که به حسابداری ربط داشته باشه میتونم بخونم ممنون

 180. سلام ،،، من دیپلم تجربی داشتم و بدون پیش دانشگاهی و کنکور رفتم دانشگاه و کاردانی حسابداری گرفتم بعدش رفتم سربازی و الان میخوام کارشناسی ثبت نام کنم میخواستم راهنماییم کنین که چطور و چه موقع ثبت نام کنم و کارشناسی باید حسابداری بخونم یا رشته دیگه ای که به حسابداری ربط داشته باشه میتونم بخونم ممنون

  • باسلام.اگر بخواهید در دانشگاه علمی کاربردی یا آزاد ثبت نام کنید هر رشته ای را که تمایل داشته باشید می توانید در آن ثبت نام کنید و هیچ محدودیتی در این مورد برای شما وجود نخواهد داشت اما اگر تمایل به شرکت در کنکور سراسری آزمون کاردانی به کارشناسی داشته باشید باید حتما رشته دیپلم خود را ادامه دهید.همچنین درحال حاضر هم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و هم دانشگاه آزاد وجود دارد.ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از طریق سایت sanjesh.org و ثبت نام در دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org صورت می پذیرد.

 181. سلام خسته نباشید در مرحله اخر ثبت نام اینترنتی منظور از مدرک دیپلم اصل دیپلم هست یا از مدرک موقت هم میتوان استفاده کرد؟ و مهلت ثبت نام تا چه زمانی است؟

  • باسلام
   در صورت نداشتن مدرک اصل می توانید از مدرک موقت استفاده کنید. پایان ثبت نام کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد در ۲۴ مردادماه بوده است اما لینک ثبت نام دانشگاه فعلا بر روی سایت دانشگاه ازاد قرار دارد.

 182. سلام من نه اصل مدرک دیپلم دارم نه موقت دیپلم فقط یک کپی از مدرک موقت دیپلم دارم چون دوتاش دست مدرسه پیش دانشگاهی و دبیرستانم هست اگه از کپی مدرک موقت دیپلم استفاده کنم مشکلی پیش میاد ممنون میشم اگه جواب بدید

  • باسلام.در زمان ثبت نام اینترنتی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد اما سعی کنید تا زمان ثبت نام نهایی و حضوری از طریق دانشگاه مربوطه،اصل مدرک دیپلم را آماده کنید.

  • باسلام،بله شما میتوانید در ثبت نام اینترنتی از کپی مدرکتان استفاده کنید و ان را اسکن شده در سایت قرار دهید.و اینکه مدارک را باید هرچه سریع تر فراهم کنید و بعد از قبولی اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را به دانشگاه مربوطه ببرید.

 183. سلام خسته نباشید
  من برای انتخاب رشته ازاد بدون کنکور موقع وارد کردن اطلاعات عکسی ک از دیپلم و شناسنامه و کارت ملی گرفتم حجمش بالا بود الان انتهاب رشتمم کردم ولی گزینه ای نداره ک من اسکن با حجم کم جایگزین کنم
  میشه راهنماییم کنید

  • سلام امکان ویرایش از هفته ی آینده برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد فراهم میشود و در صورت نیاز میتوانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 184. سلام من دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم همه اطلاعاتم هم زدم اما وقتی میخوام انتخاب رشته کنم فقط چندتا رشته خاص داره حسابداری نداره کد رشته هم نمیشه زد چه کار کنم؟ مدرکم دیپلم تجربی هستم گروه آزمایشی هم علوم تجربی وارد کردم مشکل کجاست لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه ممنون

  • با سلام شما گروه ازمایشی خود را علوم تجربی وارد کرده اید در حالی که برای ثبت رشته های حسابداری یا روانشناسی باید گروه ازمایشی خود را علوم انسانی وارد میکردید

 185. سلام ببخشید ما موقع ثبت نام در مرحله ی قبل از آپلود مدارک مجبور شدیم ثبت نهایی رو بزنیم تا به صفحه ی آپلود وارد بشیم و بعد متوجه شدیم معدل رو اشتباه وارد کردیم. حالا با توجه به ثبت نهایی میتونیم ویرایش کنیم یا خیر؟؟

  • با سلام. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ویرایش برای انتخاب رشته بدون آزمون فعال خواهد شد ، شما میتوانید پیگیری کنید ،و زمانی که لینک ویرایش روی سایت قرار گرفت ویرایش خودرا انجام دهید.

 186. ببخشید میشه با کد ملی جدیدی دوباره کارت اعتباری خرید و بعدش تو قسمت اطلاعات عوضش کرد؟ یا حتما باید با کد ملی خود داوطلب کارت اعتباری خرید

  • با سلام. سعی کنید با کارت ملی و اطلاعات خوداوطلب کارت تهیه کنید، چون بعد از تهیه کارت پرتال به نام شخص ثبت خواهد شد و احتمالا موقع ثبت نام حضوری دچار مشکل شوید، پیشنهاد می شود صبوری کنید تا خود سایت دانشگاه آزاد لینک ویرایش بگذارد.و شما مجدد بتوانید کارت تهیه کنید.

 187. سلام وقت بخیر
  ببخشید چند تاسوال داشتم/
  من میخواستم رشته روانشناسی برم تو اینترنتم سرچ کردم نوشته بود بین ریاضی و تجربی وانسانی مشترکه بر این اساس چون دیپلمم تجربیه رشته ازمایشیمو تجربی انتخاب کردم ولی وقتی برای انتخاب رشته رفتم دیدم روانشناسی بینشون نیست حالا ویرایش اطلاعات میشه انجام داد؟ اگه امکان ویرایش هست برای رشته محلهاس یا اطلاعات ثبت نامی مثل گروه ازمایشی و سال تولدم میشع ویرایش کرد؟
  یه سوال دیگه اسکن مدرک دیپلم گواهی پیشه یا سه سال بخاطر اینکه یکیشو میشه بزنیم؟
  زمان فارغ تحصیلی همونه که تو گواهی پیش دانشگاهی نوشته که در تاریخ.. کلیه دروس را با موفقییت گذرانده یا اون تاریخی که بالای صفحه اس؟
  یه سوال دیگه رفتم که دوباره کارت اعتباری بخرم ولی نوشته بود پرداخت با این شناسه قبلا صورت گرفته.. ینی نمیشه دوباره خرید؟ چون میخواستم اگه امکان ویرایش نداشت میخواستم دوباره کارت اعتباری بخرم..
  خواهشا جوابمو بدین دارم از استرس سکته میکنم خواهشا جواب همه سوالاتمو بدین ممنون میشم

  • با سلام.شما جهت انتخاب رشته ی روانشناسی باید گروه آزمایش انسانی رو تهیه میکردین. طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه ازاد امکان ویرایش گروه آزمایشی وجود خواهد داشت،در این ویرایش رشته محل و اطلاعات ثبت نامی خودرا میتوانید ویرایش کنید.اسکن مدرک دیپلم تون کافی بود، برای زمان فارغ التحصیلی تون هم زمان فارغ التحصیلی پیش دانشگاهی را میتوانید عنوان کنبد.بله شما در صورت امکانپذیر نبودن ویرایش گروه آزمایشی میتوانید کارت مجدد تهیه کنید.

 188. سلام با دیپلم تجربی میتونم برم دانشگاه بدون کنکور؟پیش دانشگاهی رو یک درس پاس نکردم

 189. سلام ببخشید یک سوال دیگه داشتم.میشه هم زمان دانشگاه ازاد با کنکور و بدون کنکور رو ثبت نام کرد؟من شنیدم اگه ازاد بدون کنکور ثبت نام کردی حتما باید بری و اگه نری باید جریمه پرداخت کنی.این صحت داره؟یعنی من اگه ازاد با کنکور قبول شدم و تصمیم گرفتم که برم دانشگاه باید برم برای اون رشته ایی که بدون کنکور ثبت نام کردم جریمه بدم؟

  • با سلام شما میتوانید برای دانشگاه ازاد هم با کنکور و هم بدون کنکور ثبت نام انجام دهید و پس از اعلام نتایج هر کدام را که مایل بودید شرکت کنید و حق انتخاب با شما است

 190. سلام امکان ویرایش برای داوطلبان کارشناسی پیوسته براساس سوبق تحصیلی هست؟میدونین تاریخش کی هست؟

  • با سلام . بله امکان ویرایش برای سوابق تحصیلی وجود دارد و شما برای ویرایش اطلاعات خود باید از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور نسبت به ویرایش خود اقدام نمایید .

 191. با سلام.در قسمت اخر ثبت نام دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی . منظور از مدرک دیپلم چیه؟ من هنوز پرونده ام رو از مدرسه نگرفتم.مدرک دیپلم رو باید از مدرسه بگیرم بعد اسکنش رو بزارم در اون قسمت خواسته شده؟ یا از کارنامه سال سوم و سال چهارمم باید اسکن بزارم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام . منظور از مدرک دیپلم همان مدرک دیپلم اسکن شده ی شما که باید از مدرسه ی خود دریافت نمایید و اگر از شما مدرک دیپلم را میخواهد شما تنها باید مدرک دیپلم خود را اسکن کنید .

 192. سلام ببخشید اینجا دوستان میگن مدرک پیش دانشگاهیم باید اپلود میکردیم ولی هیچ اپشنی برای مدرک پیش من ندیدم توی گزینه ها میشه بگین کجاش باید اپلود می کردیم

 193. سلام ببخشید میشه جواب این سوالمو بدید ویرایش مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد هم همون۳۱ام هست یا فقط برای با ازمون ها۳۱امه؟

 194. سلام تورو خدا جواب بدید من دیپلم تجربی ام و معدل کتبی ۱۰ هست و معدل پیش ۱۴ دارم خیلی بد شده آیا امکان هست آزاد بدون کنکور تهران زیست سلولی قبول شم،؟؟؟

  • سلام
   در ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از بین تمام کسانی که در یک رشته و دانشگاهی خاص ثبت نام کرده باشند،بر اساس ظرفیت دانشگاه داوطلبانی که معدل بالاتری دارند پذیرش می شوند.

  • سلام امکان ویرایش برای داوطلبان کارشناسی پیوسته براساس سوبق تحصیلی هست؟میدونین تاریخش کی هست؟

   • با سلام . بله امکان ویرایش برای سوابق تحصیلی وجود دارد و شما برای ویرایش اطلاعات خود باید از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور نسبت به ویرایش خود اقدام نمایید .

 195. ببخشید سایت زمان ویراش کی باز میکنه ؟ اصلا ویرایش میزاره ؟

 196. سلام .خسته نباشید.بنده امسال پیش دانشگاهی راتمام کردم
  هنگام ثبت نام تاریخ فارغ التحصیلی را تاریخ ۳۱/۳/۹۶یعنی تاریخ ثبت دیپلم را وارد کردم
  وهمچنین معدل را معدل کل دیپلم وارد کردم
  میخواستم بدونم چه اطلاعاتی راباید وارد میکردم وایا امکان ویرایش وجود دارد یانه
  وهمچنین من مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی خودرا ارمدرسه نگرفته ام
  واین که درصفخه ارسال اسکن مدارک چه مدارکی را ب ترتیب باید ارسال کنم واین ک ایا با گوشی میتوان این کا را کرد
  ممنون.

 197. سلام
  بنده درقسمت اسکن مدارک در کارشناسی پیوسته دیپلم سال سومم رو اسکن گرفتم میخواستم بدونم باید دیپلم سوم رو اسکن میگرفتم یا پیش رو و اگر باید پیش رو اسکن میگرفتم چه طور باید ویرایش کنم

  • با سلام شما باید هر دو مدرک رو در سایت اسکن کنید . شما میتونید از تاریخ ۳۱ مرداد نسبت به ویرایش دوباره اقدام کنید

 198. سلام
  من برای قسمت مدرک دیپلم . کارنامه سال سوم ام رو اپلود کردم . درسته دیگه ؟ بعد اینجا دوستان میگن زمان فارق تحصیلی خیلی تعجب میکنم چون اصلا سایت پذیرش همچین گزینه نداشت فقط نوشته بود سال اخد مدرک دیپلم

  • باسلام.بله درست است و هیچ مشکلی ندارد.همچنین منظور از زمان فارغ التحصیلی همان سال اخذ مدرک دیپلم می باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

 199. سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم بدون مدرک پیش دانشگاهی میشه رشته کامپیوتر ثبت نام کرد؟

  • با سلام . خیر امکان ادامه به تحصیل در دانشگاه های آزاد اسلامی و در مقطع کاذشناسی پیوسته و بدون مدرک پیش دانشگاهی وجود ندارد ولی شما با مدرک دیپلم خود میتوانید در دانشکده هایی به نام دانشکده های سما ادامه به تحصیل بدهید و در ضمن شما حتی میتوانید در مقطع کاردانی پیوسته نیز با مدرک دیپلم وارد دانشگاه شده و در رشته ی مورد علاقه ی خود ادامه به تحصیل بدهید .

 200. با سلام و خسته نباشید
  برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور من در قسمت معدل دیپلم معدل کتبی نهایی سال سوم رو زدم
  سوالی که دارم اینه که تاریخ فارغ التحصیلی رو چی بزنم ؟ تاریخی که در کارنامه سال سوم درج شده یا تاریخی که در گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه هست یا تاریخی که در کارنامه پیش دانشگاهی هست؟
  ممنون میشم سوالم رو جواب بدید
  با تشکر

  • با سلام در زمان ثبت نام اینترنتی حتما باید معدل کتبی وارد شود و تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ درج شده در کارنامه پیش دانشگاهی میباشد

 201. سلام، خسته نباشید. من دیپلم فنى حرفه اى و پیش دانشگاهى علوم انسانى دارم. ١. میخوام مهندسى کشاورزى بدون آزمون ثبت نام کنم. امکانش هست؟ ٢. چرا معدل کتبى دیپلم در مدرک دیپلم ما ثبت نشده؟ الان به جاى معدل کتبى، چى بزنم؟ با تشکر

  • باسلام.
   ۱_بله می توانید و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.
   ۲-شما جهت کسب معدل کتبی نهایی سال سوم دبیرستان باید به آموزش و پرورش و مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید تا این مشکل رفع شود و در نهایت اگر نتوانستید معدل کتبی خود را تا زمان ثبت نام دانشگاه آزاد دریافت کنید می توانید معدل کتبی خود را یک عدد فرضی انتخاب کنید و در زمان ویرایش اگر لینکی برای ویرایش فعال شد معدل واقعی خود را درج کنید.

 202. با سلام.
  وقتی لینک ویرایش ثبت نام قرار داده شد میشه رشته های انتخابی هم تغییر داد یا فقط اطلاعات وارده شده رو میشه تغییر داد؟
  با تشکر.

  • باسلام.در زمان ویرایش مشخص خواهد شد که چه گزینه هایی قابلیت ویرایش دارند و در حال حاضر اطلاعیه دقیقی در این بابت وجود ندارد.

 203. با سلام و خسته نباشید
  برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور قسمت سوابق تحصیلی برای معدل دیپلم باید معدل سوم رو وارد کنیم یا معدل پیش دانشگاهی و اگر معدل سال سوم را باید وارد کنیم معدل کتبی نهایی وارد کنیم یا معدل کل را ؟

 204. سلام خسته نباشید
  ببخشید تاریخ فارغ التحصیلی مد نظر در ثبت نام بدون آزمون آزاد کدوم تاریخ هست یعنی کجا درج شده تا ما این تاریخ را وارد کنیم؟

 205. با سلام خدمت شما.
  من برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون دوره کارشناسی پیوسته معدل کتبی دیپلم خودم رو وارد کردم و تاریخ اخذ مدرک دیپلم یعنی سال سوم رو وارد کردم میخواستم بدونم اطلاعات درست رو وارد کردم یا باید اطلاعات پیش دانشگاهی رو وارد میکردم؟؟
  ممنون میشم جواب بدید.

 206. سلام وقت بخیر
  من به جای اسکن مدرک دیپلم, کارنامه دیپلم رو اسکن کردم
  و اینکه در هنگام خرید کارت اشتباهی نام صاحب کارت رو زدم به جایی اینکه اسم داوطلبی خودم رو بنویسم یعنی خودم دخترم با عکس خودم اما اسم داوطلب پسر ثبت شده ایا امکان ویرایش هست؟
  باتشکر

  • سلام
   احتمالا دانشگاه آزاد در روزهای آینده امکان ویرایش را برای داوطلبان فراهم خواهد کرد.درصورتی که نتوانید در زمان ویرایش نام و نام خانوادگی خود را ویرایش نمایید می توانید با خریداری کارت ثبت نامی جدید مجددا نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

   • ممنون از این که وقت میزارین وبا صبر و شکیبایی پاسخو هستین
    اینکه میفرمایید مجددا کارت خریداری کنید امتحان کردم ولی اجازه خرید کارت مجدد با شماره کارت ملی رو نمیده میگه شما قبلا خریداری نموده اید
    میفرمایید چیکار کنم؟

    • با سلام. شما صبوری کنید امکان ویرایش مجدد در هفته جدید خواهند گذاشت شما میتوانید در هفته جدید مجدد امتحان کنید.

 207. سلام ببخشید من بجای اصل مدرک دیپلم مدرک پیش دانشگاهی رو اسکن کردم و رشته ها هم میخواستم چند تا بهش اصاف کنم اما امکان ویرایش وجود نداره چیکار کنم؟

  • با سلام دانشگاه ازاد از هفته اینده امکان ویرایش میدهد

   • سلام میخاستم ببینم امکان ویرایش دانشگاه ازاد برای کارشناسی وجود داره؟ و اگر وجود داره از کی شروع میشه؟ومیشه که بعضی عکسایی که اشتباه اسکن کردین رو ویرایش کرد عایا؟

    • باسلام.درحال حاضر هیچ لینکی در سایت دانشگاه آزاد فعال نمی باشد و احتمال دارد از هفته ی آینده ویرایش گذاشته شود اما جهت تغییر عکس باید ببینید آیا می توان عکس را عوض کرد یا خیر.

 208. سلام ببخشید بنده مدرک پیش دانشگاهی دارم ولی دیپلم رو از مدرسه نگرفتم واسه ثبت نام بدون کنکور آزاد باید کدوم معدل مدرک رو بزنم و تصویر کدوم مدرک رو باید اسکن کنم؟ ممنون از وقت شما

 209. سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب بدید من برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون ازمون معدلم رو اشتباه وارد کردم و ظاهرا ویرایش نداره و جایی خوندم که کسانی که مغایرت معدل دارند حق تحصیل ندارند ممنون میشم جواب بدید

  • باسلام.احتمال اینکه در هفتنه آینده لینک ویرایش فعال شود زیاد است اگر فعال شد شما می توانید معدل خود را ویرایش کنید.

 210. سلام.خسته نباشید
  بنده دیپلم ریاضی دارم و مدرک پیش دانشگاهی هنوز نگرفتم.۳ درس باید شهریور امتحان بدم.اگه قبول نشم شهریور ماه به چه صورت میتونم وارد دانشگاه بشم؟

  • باسلام.شما اگر نتوانید واحدهای باقیمانده خود را در شهریور ماه بگذرانید می توانید ورودی بهمن ماه دانشگاه مورد نظر خود شوید چون دانشگاه ها در یک سال دوبار ثبت نام انجام می دهند.

 211. سلام.اگر برای گرفتن کارت ملی هنوز اقدامی نکرده باشیم.اسکن شناسمه ی جدید کافی نیست؟

  • با سلام. شما میتوانید جهت پیش ثبت نام شناسنامه رو در پرتال اپلود کنید، اما حتما در مهر ماه موقع ثبت نام ححضوری کارت ملی خود را همراه داشته باشید.

 212. سلام ببخشید معدل لازم برای رفتن به رشته ی شهرسازی چقدره؟

 213. سلام چرا امکان ویرایش عکس هاى کارت ملى و .. نداره؟ من تمامى عکس هارا اشتباهى پیوست کردم

  • باسلام.هنوز لینک ویرایش در سایت دانشگاه آزاد قرار داده نشده است و زمانی که این لینک فعال شود باید ببینید آیا گزینه تغییر عکس هم فعال شده یا خیر که اگر فعال شود می توانید عکس خود را عوض کنید.

 214. سلام.من دانشجوی زیست سلولی مولکولی هستم تو شهری ک ازم دوره ولی نتونستم انتقالی بگیرم.حالا دوباره برای کنکور شرکت کردم و میخوام ک همین رشته رو(بدون کنکور) تو شهرخودمون ادامه بدم.حالا وقتی مدارکم تو دانشگاهمه چطور برم ثبت نام تو دانشگاه جدید؟بدون اصل مدارک قبولم میکنن؟و اینکه میتونم یک سالی ک تو اون دانشگاه خوندمو تطبیق بزنم؟ممنون از وقتتون.

  • با سلام. شما باید از دانشگاه قبلی انصراف دهید، حتی اگر دانشگاه بدون در نظر گرفتن مدرک شما را ثبت نام کند، قطعا بعد از فارغ التحصیلی دچار مشکل خواهید شد، بهتر اینه که شما اول انصراف دهید تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنید.جهت تطبیق واحد اگر واحد های یکسان و معدل بالای ۱۲ همچنین موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده کنید.

 215. سلام من هنوز کارت ملی نگرفتم الان واسه تکمیل ثبت نام کارت ملی میخواد چیکار باید بکنم؟

 216. سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم بنده دیپلم سال ۷۴ هستم دررشته انسانی ودرسال ۷۴هم دررشته مدیریت صنعتی دردانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی مشغول به تحصیل شدم اما نهایتا پس از گذراندن حدود ۸۰واحد مشروط شدم وترک تحصیل کردم الان اگر بخواهم دردانشگاه آزاد ادامه دهم بدون کنکور میتوانم ثبت نام کنم اگر پاسخ مثبت هست دروسی که گذرانده ام چه میشود با تشکر

 217. سلام اگه میشه لطفه زود جواب بدید

  من رفتم برای کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم از من عکس مدرک دیپلم میخواد تو سایت برای ثبت نام
  من چی کار کنم؟مدرک دیپلممون و مدرسه نداده فقط یه برگه سوابق تحصیلی که ریز نمرات داره بهمون دادن
  الان باید چی کار کنم،؟نکنه منظورش همون مدرک سوابق تحصیلیه یا اینکه برم اصل مدرک دیپلم و بگیرم؟اگه گرفتن مدرک طول بکشه چی؟!آخه نزده تا کی مهلت داره

 218. سلام با معدل کتبی دیپلم ( سال سوم تجربی)۱۳/۷۶ میتونم در دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشکده حسابداری واحد تهران مرکز پذیرش شوم در سال ۹۷

 219. سلام.
  میخواستم بدونم برای رشته دامپزشکی ک امسال اولین باره جزو رشته های بدون کنکوره چ معدلی لازمه ؟ و اینکه چ شرایطی داره و هزینه قابل پرداخت چقد هست؟و چ شهر هایی این رشته رو دارن.
  ممنونم

 220. سلام ممنون از سایت خوبتون
  دو تا سوال داشتم
  ۱-من مهر پارسال رشته مهندسی نرم افزار بدون کنکور تهران مرکز رو بصورت اینترنتی ثبت نام کردم و الان هم مشخصاتم در سایت دانشگاه موجود هست اما اون موقع اقدام نکردم برای ثبت نام حضوری میخواستم بدونم ایا میتونم الان برای مهر امسال ادامه ثبت نام سال گذشته رو تکمیل کنم و مشمول سوابق تحصیلی نشم؟؟؟

  ۲-اگر امکانش نیست و جزو سوابق تحصیلی محسوب میشم میخواستم بدونم که میشه با معدل ۱۵/۴۰ فوق دیپلم کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون تهران مرکز قبول شد؟؟؟؟؟

  اگر راهنمایی بفرمایید یک دنیا ممنون میشم سپاسگذارم

 221. سلام من رشته من تجربیه و نتجیه مطلوبی از کنکور به دست نیاوردم و میخوام رشته مهندسی مکانیک بدون کنکور کارشناسی پیوسته برم ممن یه درس افتاده دارم میتونم ثبت نام کنم برای مهر و اینکه برای بدون کنکور دانشگاه ازاد سوابق تحصیلی مهمه؟یعنی با سوابق تحصلیه ثبت نام؟

 222. سلام من رشته من تجربیه و نتجیه مطلوبی از کنکور به دست نیاوردم و میخوام رشته مهندسی مکانیک بدون کنکور کارشناسی پیوسته برم۴تا سوال داشتم ۱-تاثیر معدل صفره؟۲_زمان ثبت نام کیه؟۳-بدون ثبت نام اینترنتی هم میشه ثبت نام کرد ؟؟؟؟؟۴_موقع ثبت نام حضوری اسمی از بدون کنکور بودن میره؟
  لطفا جواب بدید خیلی استرس دارم

  • با سلام .
   ۱٫ در انتخاب رشته های بدون آزمون تاکیدی بر رتبه و معدل شما وجود ندارد
   ۲٫ زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه های آزاد از ۲۰ مرداد شروع می شود
   ۳٫ خیر شما قبل از ثبت نام حضوری در دانشگاه مورد نظر حتما باید ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده باشید
   ۴٫ بله شما در رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد شناخته می شوید و بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه مربوطه برروی مدرک شما بدون آزمون درج خواهد شد

 223. سلام و خسته نباشید. شهریه یک ترم دانشگاه آزاد و پیام نور رشته کارشناسی مهندسی برق چقدر است؟؟

 224. سلام . وقت بخیر. ببخشید من درس زمین شناسی پیش دانشگاهی را اافتادم . میتونم برای مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد قزوین ثبت نام کنم؟
  به نظرتون با معدل کتبی ۱۴/۶۰ و معدل ۱۲ پیش دانشگاهی میتونم مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد قزوین قبول بشم؟

 225. سلام من رشتم ریاضی فیزیکه پیش دانشگاهی نرفتم دیپلمم ناقصه نگرفتمش چندتا درسو پاس نکردم ایا باا این شرایط میشه برم دانشگاه ازاد؟؟؟؟

 226. سلام.یه سوال داشتم اگه کسی امتحان خرداد داشه باشه و مدرک پیش دانشگاهی دستش نباشه وقتی میره ثبت نام که مشکلی نیست بعدا ببره؟یعنی اینکه میگن به ترتیب هر کی زودتر بره ثبت نام میشه اگه مدرک پیش هنوز دستمون نباشه که نمیگن هر وقت گرفتین بیاین و کارمون عقب بیفته؟

 227. سلام شرایط ثبتنام برای دانشگا ازاد چیه؟؟؟ مدرک دیپلمه سال سوم نیازه؟؟؟؟

 228. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم برای ثبت نام
  رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد
  زمانی که وارد سایت شدیم
  برای ثبت نام فقط ی کد رشته و محل
  رو باید وارد کنیم ؟یا ٢٠تا کد رشته رو وارد کنیم؟
  که بعد نتیجه رو اعلام کنن از بین ٢٠تا انتخاب رشته کدوم رشته رو آوردیم(یا این مورد ٢٠تا انتخاب رشته زمان ثبت نام، فقط برای کنکور دانشگاه آزاد هست؟)
  شرمنده طولانی شد سوالم ممنون میشم جواب بدید

 229. باسلام
  من کاردانی فقه و حقوق از دانشگاه دولتی دارم میخواستم بدونم برای شرکت در رشته ی حقوق دانشگاه ازاد بدون کنکور باید کارشناسی پیوسته را انتخاب کنم یا کارشناسی ناپیوسته ؟ و همچنین مسخواستم بدونم امکان تطبیق واحد در برخی دروس مشترک وجود دارد یا خیر؟

 230. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من میتونم با مدرک دیپلم تجربی دانشگاه ازاد رشته مترجمی زبان بخونم بدون ازمون بدون نیاز ب مدرک پیش دانشگاهی بعد اینکه پذیرش دارن بدون ازمون این رشته رو دانشگاهای ازاد بعد اه پذیرش دارن کاردانی هستش یا کارشناسی!!!؟؟؟

 231. سلام خدمت شما . من دیپلم تجربی دارم و میخواستم بدونم چجور میتونم رشته دامپزشکی بدون کنکور بخونم .مدرک پیش دانشگاهی هم ندارم .با تشکر

 232. سلام. زمان ثبت نام اینترنتی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته برای ترم مهر ماه کی هستش، قرار بوده مرداد ماه باشه و از طرق سابت اعلام بشه، ولی سایتش معلوم نیست چرا اعلام نمی کنه، در کل سایتشون کار نمی کنه، خوشحال میشم اگر بنده رو راهنمایی کنید. با تشکر

  • سلام
   دفترچه ی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اواسط مرداد ماه بر روی سایت دانشگاه آزاد گذاشته می شود.برای اطلاع از زمان انتشار دفترچه و ثبت نام می توانید در کانال تلگرامی ایران مشاور به آدرسiran_moshavere@ عضو شوید.

 233. و ببخشید در ادامش میتونم کارشناسی برم یا حتما اول باید کاردانی بگیرم

 234. با سلام خسته نباشید من مدرک دیپلم ریاضی دارم ولی پیش رو ندارم میتونم دانشگاه رشته برق ناپیوسته یا پیوسته ثبت نام کنم؟

 235. سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی ی درسو هنوز پاس نکردم اگه بخام شهریور پاسش کنم ومهر ماه برم دانشگاه رشته گرافیک باید چیکار کنم؟ ایا قبول میکنه دانشگاه که با این سوابق تحصیلی قبل گرفتن دیپلم کامل ثبت نام کنم تا موقعی ک دیپلم بگیرم؟

  • با سلام شما میتوانید شهریور ماه دروس افتاده خود را امتحان دهید و در صورت قبولی برای ترم مهر ماه ثبت نام کنید

 236. سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی ی درسو هنوز پاس نکردم اگه بخام شهریور پاسش کنم ومهر ماه برم دانشگاه رشته گرافیک باید چیکار کنم؟ ایا قبول میکنه دانشگاه که با این سوابق تحصیلی قبل گرفتن دیپلم کامل ثبت نام کنم تا موقع اخذ دیپلم؟

 237. سلام من دیپلم ریاضی دارم ایا امکانش هس برم دانشگاه ازاد گرافیک بخونم بدون مدرک پیش دانشگاهی ؟؟

  • باسلام.اگر رشته گرافیک در زمان ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی که اواخر مرداد یا اوایل شهریور صورت می گیرد بصورت کاردانی ناپیوسته ارائه شود،بله می توانید و مشکلی نیست اما به احتمال زیاد ارائه خواهد شد.همچنین کاردانی ناپیوسته شامل افرادی می شود که مدرک دیپلم نظری دارند اما به هر دلیلی نتوانسته اند مدرک پیش دانشگاهی خود را دیافت کنند اما کاردانی پیوسته مختص افرادی است که مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کارودانش دارند.

 238. با عرض سلام و تشکر بابت سایت خوبتون ،،من دیپلم گرافیک و فوق دیپلم تربیت بدنی دارم،مدرک پیش هم ندارم میخواستم بدونم برای ورود ب رشته ی روانشناسی بهترین راه پیش روی من چیست؟ آیا میتونم از ادامه ی کاردانی برای کارشناسی روانشناسی بخونم ؟ شما چه راهی پیشنهاد میکنید ؟

  • سلام
   رشته ی روانشناسی در مقطع کارشناسی ناپیوسته ارائه نمی شود.شما می توانید در واحدهای دانشگاه آزاد و پیام نور به صورت بدون آزمون در این رشته ثبت نام و شروع به تحصیل نمایید.همچنین می توانید در آزمون سراسری نیز شرکت نمایید.(مدرک فوق دیپلم شما به جای پیش دانشگاهی استفاده می شود.)

   • پس با این حساب نیازی به پیش دانشگاهی نیست ولی از طرفی هم نمیتونم کاردانی به کارشناسی بخونم و باید رشته روانشناسی از صفر شروع کنم و ۴ سال بخونم.درست متوجه شدم؟

    • سلام
     بله، برای ثبت نام شما نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارید و درصورت پذیرش باید در مقطع کارشناسی پیوسته شروع به تحصیل کنید.برای مقطع کارشناسی پیوسته باید ۴ سال در این رشته تحصیل کنید.

 239. با سلام. من دیپلم کاردانش دارم. میخوام دیپلم انسانی بگیرم. چه مدت طول میکشه و چندتا درس رو باید امتحان بدم؟ آیا بصورت غیرحضوری میتونم دیپلم بگیرم؟ باید به کجا مراجعه کنم؟

  • با سلام هر شخص میتواند فقط به دیپلم دریافت کند برای دریافت دیپلم دوم باید شرایط خاص داشته باشید.پیشنهاد میکنم شما اقدام به دریافت مدرک پیش دانشگاهی انسانی کنید

 240. سلام. من دیپلم کاردانش مدیریت هتلداری دارم. میخوام روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنم. آیا نیاز به دیپلم و پیش دانشگاهی نظری دارم؟ چطور سریعتر میتونم این مدارک رو بگیرم؟

  • باسلام.شما می توانید هم با مدرک کاردانی هم با مدرک پیش دانشگاهی در رشته های کارشناسی پیوسته ی دانشگاه آزاد ثبت نام کنید اما برای کاردانی باید ۲ سال زمان بگذارید اما کاردانی را می توانید از طریق مدارس شبانه(بزرگسال)زودتر از بازه زمانی کاردانی دریافت کنید.اما نیاز به دیپلم نظری ندارید و فقط داشتن مدرک پیش دانشگاهی کافی می باشد.

 241. با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم منظور از اصل مدرک پیش دانشگاهی کدوم مدرک هست؟کارنامه یا گواهی موقت تحصیلی یا ریز نمرات سال چهارم؟
  ممنون از شما

  • باسلام.هیچ کدام.زمانی که شما تمامی واحد های پیش دانشگاهی را بگذرانید و سال چهارم را به اتمام برسانید مانند مدرک دیپلم سال سوم یک مدرک جداگانه ی پیش دانشگاهی از طرف آموزش و پرورش به شما ارائه می گردد.

 242. سلام من امسال دیپلم تجربی رو گرفتم میخواستم بدونم بدون مدرک پیش دانشگاهی میتونم ازاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟یا چون دیپلمم تجربی باید حتما پیش دانشگاهی رو بخونم

  • باسلام
   یکی از شرایط برای ثبت نام و پذیرش دانشگاه ازاد داشتن مدرک پیش دانشگاهی است و شما بدون مدرک پیش دانشگاهی فقط میتوانید در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش شوید

 243. با سلام و خسته نباشید
  سوالی که برام پیش اومده من دیپلم ریاضی فیزیک هستم و خدمت بودم الان میخوام مجددا ادامه بدم و در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد شرکت کنم
  آیا لزومی به دریافت مدرک پیش دانشگاهی سال چهارم رشته تجربی الزامی میباشد؟

  • باسلام
   اگر شما مدرک پیش دانشگاهی انسانی هم داشته باشید برای پذیرش در رشته دندانپزشکی حتما باید کنکور تجربی بدهید. پس داشتن مدرک پیش دانشگاهی یکی از رشته های نظری الزامی است.

 244. سلام
  من مدرک کارشناسی پیوسته مهندسی دارم.میخواستم بپرسم میتونم کارشناسی ناپیوسته زبان بدون کنکور شرکت کنم؟

  • باسلام.درصورتی که رشته زبان در سال ۹۷ بصورت کارشناسی ناپیوسته ارائه شود بله می توانید و هیچ مشکلی نیست.

 245. با سلام خدمت شما
  یک سوالی داشتم
  میخواستم بدونم زمان ثبت نام در سایت آزمون برای مقطع کارشناسی بدون آزمون کی هستش؟

  • سلام
   ثبت نام مقطع کارشناسی بدن آزمون دانشگاه آزاد مرداد ماه می باشد. شما میتوانید از طریق دانلود دفترچه از طریق سایت دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام خود در رشته و واحد دانشگاهی مورد نظر خود اقدام نمایید.

 246. باسلام من کاردانی رشته مدیریت خانواده دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۴/۸۵ خوندم میخواستم بدونم میشه کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی بخونم . با تشکر