تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

مدارک نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی 1400
مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه جامع علمی کاربردی در هر سال به دو صورت با کنکور و بدون کنکور (با شرط معدل) در مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) اقدام به پذیرش دانشجو می کند. این دانشگاه به دلیل ارائه رشته های بسیار متنوع و پذیرش آسان در سال های اخیر باعث جذب بسیاری از علاقه مندان به تحصیل شده است. با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم می باشد، بنابراین مدارک تحصیلی این دانشگاه نیز کاملا معتبر و قابل استفاده در کلیه ارگان ها و سازمان ها خواهد بود. این دانشگاه در مقطع کاردانی از افرادی که دارای مدرک دیپلم دبیرستان و هنرستان یا گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه می باشند در 4 گروه صنعت، مدیریت و خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر ثبت نام به عمل می آورد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن انجام می گردد که داوطلبان، پس از انجام انتخاب رشته و دریافت نتایج بایستی با همراه داشتن مدارک لازم، به محل دانشگاه پذیرفته شده خود مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که این مدارک برای ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته متفاوت می باشد و متقاضیان می بایست با بررسی دقیق چگونگی ارائه اطلاعات و مدارک لازم با پروسه نام نویسی در این دانشگاه آشنا شوند.

دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات 4 ساله متوسطه قدیم یا مدرک معتبر دیپلم 3 ساله نظام جدید یا ترمی/سالی واحدی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی 1400 الزامی است.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

داوطلبان پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی، بایستی نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه پذیرفته شده، اقدام کنند. همچنین برای ثبت نام اینترنتی دانشگاه مذکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org، نیازمند ارائه مدارک زیر می باشند  تا اطلاعات هویتی و تحصیلی آن ها تایید شود و در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی 1400، پذیرش آن ها صورت گیرد که شرح مدارک لازم جهت نام نویسی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به چشم می خورد.

مدارک و اطلاعات فردی لازم برای ثبت نام اولیه

اطلاعات شناسنامه ای (نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و سریال شناسنامه)، کد ملی، ملیت، مذهب، اطلاعات وضعیت جسمانی، شماره تلفن ثابت و همراه، کد اتباع غیر ایرانی، عکس 4×3، وضعیت نظام وظیفه (مخصوص داوطلبان مرد) و مشخصات سوابق تحصیلی داوطلب (عنوان مدرک، معدل کتبی و تاریخ فارغ التحصیلی مقطع دیپلم یا کاردانی) اطلاعاتی هستند که داوطلبان در حین نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به آن نیاز پیدا می کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نهایی

داوطلبان پذیرفته شده این دانشگاه می بایست مدارکی را جهت تکمیل پروسه نام نویسی به واحد دانشگاهی پذیرفته شده ارائه دهند. تحویل این مدارک جهت ثبت نام نیمسال اول و دوم ضروریست و این روند فارغ از حضوری یا اینترنتی بودن فرآیند ثبت نام صورت می پذیرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری در دانشگاه علمی کاربردی 1400
مقطع کاردانی
 • گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه یا مدرک معتبر دیپلم
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه آن ها فاقد معدل است.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است. (کاربرگ شماره 102)
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای متقاضیانی که شاغل بوده و از این سهمیه در رشته متناسب استفاده می نمایند. (کاربرگ شماره 101)
 • اصل کارت ملی و اصل شناسنامه به همراه یک سری کپی
 • 6 قطعه عکس تمام رخ 4×3
 • کارت پایان خدمت یا معافیت
 • اصل کاربرگ 103 (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضای بالاترین مقام مسئول
 • آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌ شدگان شاغل)
مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • مدرک کاردانی (پیوسته یا ناپیوسته) مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای متقاضیانی که شاغل بوده و از این سهمیه در رشته متناسب استفاده می نمایند. (کاربرگ شماره 101)
 • اصل کارت ملی و اصل شناسنامه به همراه یک سری کپی
 • 6 قطعه عکس تمام رخ 4×3
 • کارت پایان خدمت یا معافیت
 • اصل کاربرگ 103 (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضای بالاترین مقام مسئول
 • آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)
 • فرم تاییدیه معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که شهریه دانشگاه علمی کاربردی همانند دیگر دانشگاه ها به تعداد واحدهای (عملی و تئوری) دانشجویان بستگی دارد و با توجه به اینکه دانشگاه مربوطه در مقطع کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای شامل 4 گروه (صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر) می باشد، بنابراین میزان شهریه ثابت هر گروه با گروه دیگر متفاوت است. ضمن اینکه میزان شهریه در تمامی دانشگاه ها هر ساله مقدار مشخصی افزایش می یابد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن انجام خواهد شد، که داوطلبان می بایست پس از اعلام نتایج و با در دست داشتن مدارک لازم به محل دانشگاه مراجعه نمایند. در صورت تمایل با کلیک بر روی لینک مربوطه می توانید از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام حضوری مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1400 چه مدارکی لازم است؟

مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته از مهم ترین مدارک مورد نیاز به جهت نام نویسی این مقطع می باشد که در این مقاله به طور کامل بیان شده است.

2- مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 1400 چیست؟

برای نام نویسی در این مقطع به مدارکی از قبیل اطلاعات شخصی، مدارک تحصیلی مربوطه، مدارک نظام وظیفه و... نیاز است که در متن مقاله به آن اشاره شده است.

3- ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1400 چگونه انجام می گیرد؟

این امر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد گرفت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۷ نظر

 1. سلام ببخشید دفترچه ثبت نام ۱۴۰۱ را کی میدهند؟

 2. سلام‌خسته نباشید من کاردانی طراحی و دوخت لباس زنانه را دارم.ومیخواهم در کارشناسی رشته ارایشگری ثبت نام کنم.باید چکار کنم ممنون میشم را هنمایی کنید.ایا کاردانی من حساب میشه یا اینکه باید برای ارایشگری از کاردانی شروع کنم؟

 3. سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم با معدل کتبی دوازدهم ۱۰.۶۶ میشه دانشگاه علمی کاربردی پذیرش گرفت ؟؟!

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوامل مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 4. سلام، ببخشید برای رشته آرایشگری معدل خاصی مورده نظر هست!؟
  و اینکه برای کاردانی باید چند سال بخونیم‌؟
  و شهریه‌اش چقدره؟

  • سلام و درود، جهت قبولی در رشته های مختلف دانشگاه علمی کاربردی حد مشخصی برای معدل تعیین نشده است. لازم به ذکر است میزان شهریه حدودی رشته مذکور هر ترم (۱/۱۰۰/۰۰۰_ ۱/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد. طول مدت تحصیل مقطع کاردانی دو سال معادل ۴ نیمسال است.

 5. سلام من برای بهمن ثبت نام کردم ولی ظرفیت نفرات کم و به حدنصاب بالا نرسید و الان برا ادامه تحصیلم در مقطع کاردانی چه کنم؟ ممنون

 6. سلام ببخشید معماری داخلی دانشگاه علمی کاربردی چه معدلی میخواد؟

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی و کل دیپلم شما، تعداد متقاضیان و معدل های آنان، ظرفیت رشته ی مدنظر دخیل می باشد.

 7. باسلام من با دیپلم رشته ی انسانی میتونم به رشته ی ارایشگری در دانشگاه علمی کاربردی بروم ممنون میشم جواب بدهید

  • با سلام، بله شما می توانید با دیپلم انسانی، اقدام به ثبت نام در رشته ی آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی نمایید.

 8. سلام خسته نباشید
  من دانش اموز سال اخر رشته خیاطی شب و عروس کاردانش هستم ولی معدلم ۱۹ و ۸۰به بالاهست
  میخوام بدونم اگر من بخوام بعد گرفتن دیپلم وارد دانشگاه بدون کنکور بشم و رشته مشاوره بخونم چیکار باید کنم؟
  عایا حتما نیاز به مدرک پیش دانشگاهی رشته نظری دارم؟
  میخوام دانشگاه علمی کاربردی یا آزاد برم
  ممنون میشم کمک کنید واقعا نیازمند کمک هستم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، دانش آموزان نظام جدید رشته های ( فنی حرفه ای و کار و دانش ) مجاز به ثبت نام برای مقطع کارشناسی پیوسته ( رشته ی مشاوره یا روان شناسی ) می باشند، لازم به ذکر است دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته رشته ی مشاوره را ارائه نمی دهد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره