تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

زمان دقیق و نحوه انتخاب رشته ارشد 1401
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آن، داوطلبان در موقعیت حساس تری یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند که نوع عملکرد آن ها در این مرحله ارتباط مستقیمی با قبولی در رشته مورد نظرشان خواهد داشت. متاسفانه بسیاری از شرکت کنندگان به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته علی رغم کسب رتبه خوب، به نتیجه مطلوبی دست نمی یابند.

در ابتدای این مرحله، شما باید از شرایط لازم که در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد درج شده است، برخوردار باشید. سپس در رابطه با ظرفیت دانشگاه ها و آینده شغلی و تحصیلی رشته های ارشد سراسری و آزاد تحقیق کنید تا بتوانید اولویت بندی صحیحی انجام دهید. بنابراین با توجه به میزان اهمیت مرحله انتخاب رشته در این مقطع توصیه می کنیم در قدم اول به کسب اطلاعات کافی در این زمینه اعم از زمان و نحوه انتخاب رشته، شرایط و ضوابط و همچنین مواردی که در بالا ذکر شد، بپردازید و سپس از تجربه مشاوران و کارشناسان مربوطه کمک گرفته تا انتخاب رشته موفقی را رقم بزنید.

داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می باشند.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

به طور معمول یک ماه پس از برگزاری آزمون مذکور، نتایج اولیه منتشر شده و تاریخ انتخاب رشته ارشد نیز در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 از طریق اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. البته در این زمان دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت مذکور در دسترس داوطلبان قرار گرفته که در آن تاریخ انجام این مرحله درج شده است.

با توجه به اخبار منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه این آزمون روز یکشنبه 29 خرداد ماه اعلام شده است و همچنین فرآیند انتخاب رشته نیز از روز چهارشنبه 1 تیر ماه 1401 آغاز خواهد شد. در ضمن معمولا زمان انجام این فرآیند مورد تمدید نیز قرار خواهد گرفت که در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه در رابطه با تمدید آن، اخبار مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره قرار می گیرد.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد 1401

بنابر توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش دانشگاه های کشور در در مقطع کارشناسی ارشد برای سال 1401 در دوره های مختلف 136 هزار و 786 نفر می باشد که این تعداد سال گذشته 136 هزار و 691 نفر بوده است. همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، در سال جاری 647 هزار و 209 نفر در این آزمون شرکت داشته اند که از این تعداد، 450 هزار و 422 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

برای انجام انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری، بایستی در موعد مشخص شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در فرم اینترنتی موجود ثبت نمایید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد”

مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه اولیه و انتخاب رشته)”

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • فشردن کلید “ورود به سیستم” در منوی راست صفحه

مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • انتخاب یکی از دو روش موجود برای وارد شدن به سامانه انتخاب رشته
 1. روش اول: شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و عبارت امنیتی
 2. روش دوم: شماره پرونده، کد ملی، سال تولد و عبارت امنیتی

مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته” در فهرست میزکار

مرحله پنجم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه

مرحله ششم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • ثبت حداکثر 100 کدرشته محل در فرم اینترنتی انتخاب رشته و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

مرحله هشتم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

برای انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی، آگاهی از مواردی همچون کد رشته محل ها و ظرفیت پذیرش آن ها، تاثیر سهمیه های کنکور ارشد، گزینش بومی و منطقه ای، معدل، رتبه و تراز، اصول کلی و نکات مهم پیرامون این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. تمامی این اطلاعات را می توانید در دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سراسری جستجو نمایید.

به طور قطع می توان گفت که آن دسته از داوطلبانی که پیش از ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود ابتدا دفترچه راهنما را به دقت مطالعه می کنند، در انتخاب رشته نسبت به سایر داوطلبان موفق تر عمل خواهند کرد. بعد از بررسی تمام نکات و ضوابط این دفترچه، می توانید کد رشته محل های خود را به ترتیب اولویت در فرم پیش نویسی که در انتهای آن قرار دارد، وارد کنید تا هنگام ثبت الکترونیکی آن ها دچار خطا و اشتباه نشوید. در ادامه مطلب، فایل pdf دفترچه مذکور را قرار داده ایم که به محض انتشار فعال می شود.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

انواع شیوه های آموزشی جهت انتخاب رشته در مقطع ارشد 1401

از آن جایی که نوع شیوه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد برای خیلی از داوطلبان تعیین کننده است و توجه به این موضوع در هنگام انتخاب رشته برای تعیین اولویت بندی ها ضروری می باشد، در نتیجه در ادامه به توضیح هر یک از این شیوه ها خواهیم پرداخت.

آموزشی _ پژوهشی

دانشجویانی که در این شیوه آموزشی تحصیل می کنند، می بایست علاوه بر گذراندن واحد های عملی و نظری واحد پایان نامه را نیز بگذرانند. البته برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از نظر اعتبار مدرک، این شیوه معتبر ترین روش تحصیلی خواهد بود هر چند لازم است خاطر نشان کنیم که برای تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز دانشجویان باید شهریه قابل توجهی را بپردازند.

آموزش محور

شرکت کنندگان در این دوره بجای برداشتن واحد های علمی و یا پایان نامه، باید 2 تا 4 واحد سمینار را بگذرانند. همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، محصیلن این شیوه از شانس کمتری برای پذیرش در دوره دکتری برخوردار بوده و البته در دانشگاه های مربوطه، شهریه کمتری نیز خواهند پرداخت.

پژوهش محور

دروس این دسته از دانشجویان، اغلب مستلزم برداشتن واحد های عملی بوده و تنها 6 تا 10 واحد نظری را خواهند گذراند. همچنین به دلیل اهمیت بیشتر واحد پایانامه در این شیوه، با توجه به نوع مقالات ارائه شده آن ها شانس پذیرش این گروه برای دکتری بیشتر بوده و همچنین شهریه قابل پرداخت آن ها نیز بیشتر از سایرین خواهد بود.

نکات مهم در فرآیند انتخاب رشته ارشد 1401

بررسی تاثیر کارنامه اولیه در انتخاب رشته ارشد 1401

داوطلبان به منظور انجام فرآیند انتخاب رشته لازم است حتما اطلاعات کافی درباره کارنامه اولیه این آزمون کسب نمایند، چرا که این موارد کمک بسیاری در انجام صحیح فرآیند انتخاب رشته خواهد کرد. در ادامه به بررسی موارد مهم و تاثیر گذار آن خواهیم پرداخت.

کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد

به غیر از اطلاعات بخش الف یعنی مشخصات ثبت نامی، اطلاع از مابقی مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد، برای انجام فرآیند انتخاب رشته ضروری خواهد بود.

اطلاعات رشته امتحانی اول

در بخش دوم کارنامه اولیه داوطلبان اطلاعات مربوط به رشته امتحانی اول خود را مشاهده خواهند نمود و البته ذکر این نکته نیز ضروری است که، داوطلبان مجاز به انتخاب دو مجموعه امتحانی اصلی و شناور می باشند و در صورتی که هر دوی آن ها را انتخاب نموده باشند، کارنامه اولیه آن ها دارای بخش دیگری با عنوان بررسی وضعیت عملکرد داوطلب در رشته امتحانی دوم خواهد بود. همچنین انتخاب رشته آن ها به صورت تلفیقی از هر دو رشته اصلی و شناور به انجام خواهد رسید.

وضعیت داوطلب در هر کد ضریب

جدول موجود در پایین کارنامه، دارای جزئیات مربوط به قبولی داوطلب در هر رشته را بیان می کند. یعنی پس از مقایسه رتبه داوطلب با آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و غیر روزانه، وضعیت مجاز بودن فرد جهت انجام انتخاب رشته در این بخش درج شده است.

همچنین گرایش هایی که ضریب دروس امتحانی آن ها یکی باشد، در کد ضریب یکسانی قرار خواهند گرفت در ضمن باید گف این کد، گرایش های مختلف مجموعه امتحانی را مشخص می کند و داوطلب باید بر اساس رتبه کسب شده در هر کد ضریب انتخاب رشته کند.

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در انتهای کارنامه، کد دسترسی 7 رقمی مربوط به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که متقاضیان به منظور انتخاب کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد، باید پس ورود به سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org کد مذکور را در سامانه وارد نمایند تا امکان دسترسی برای انجام این فرآیند برای آن ها فراهم شود.

چگونه کد رشته محل های انتخابی خود را اولویت بندی کنیم؟

در مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بایستی با توجه به علاقه و شرایط خود، رشته های مورد نظر را از دفترچه استخراج کرده و در فرم اینترنتی موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید. برای انتخاب رشته، بایستی نحوه چینش رشته ها را بلد باشید؛ یعنی این که با آگاهی کامل، 100 انتخاب خود را تکمیل کنید. برای سهولت این کار شما می توانید رشته های مورد علاقه خود را به 3 بخش خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی نمایید.

 1. بخش خوش بینانه: انتخاب های خوش بینانه را باید بدون در نظر گرفتن رتبه خود، در اولویت قرار دهید و تنها رشته هایی را که به آن ها علاقه دارید، انتخاب نمایید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی را از دست نداده اید.
 2. بخش واقع بینانه: سعی کنید که انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید؛ یعنی رشته هایی که احتمال قبولی شما در آن ها بیشتر است، در این بخش قرار می گیرند. ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد فرم انتخاب رشته را به این انتخاب ها اختصاص دهید.
 3. بخش بدبینانه: این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید؛ به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب این رشته ها بزنید. دلیل این که آن ها را بدبینانه می نامیم، این است که بسیاری از داوطلبان شانس قبولی بیشتری در برخی از کد رشته محل ها دارند اما تمایل چندانی به پذیرش در آن ها ندارند و این عدم تمایل می تواند ناشی از شهریه پرداز بودن دانشگاه پذیرنده، دوری مسافت و مسائلی از این قبیل باشد.

چگونه کد رشته محل های انتخابی خود را اولویت بندی کنیم؟

نکته: در آخر توصیه می کنیم که در صورت امکان هر 100 انتخاب خود را در لیست انتخاب رشته بگنجانید تا درصد قبولی خود را در رشته های انتخابی بالا ببرید.

امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

داوطلبان برای ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود، می توانند در بازه زمانی تعیین شده جهت انتخاب رشته یعنی 1 لغایت 4 تیر ماه اقدام نمایند. البته معمولا این مهلت برای آن دسته از افرادی که نتوانسته اند در این بازه به انتخاب رشته پرداخته و یا نیازمند ویرایش و اصلاح موارد انتخابی هستند، تمدید خواهد شد.

اما به جهت آن که هنوز زمان دقیق مهلت مجدد این فرآیند مشخص نیست، توصیه می شود تا شرکت کنندگان با دقت هرچه تمام تر به وارد نمودن و همچنین اولویت بندی انتخاب های خود بپردازند. چرا که در صورت عدم تمدید این فرآیند، امکان ویرایش این کد رشته ها وجود نخواهد داشت. مگر در صورتی که از طریق بخش ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر ویرایش کد رشته محل های انتخابی ثبت نمایند.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

برای کسب نتیجه مطلوب در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سراسری بایستی یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید که تمامی آن ها در دفترچه راهنمای آن درج شده است. همچنین در ادامه مطلب، نکات مهمی را در رابطه با انتخاب رشته ارشد 1401 ذکر کرده ایم.

 • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد در دوره روزانه دانشگاه های سراسری پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی، می توانند در آزمون 1401 و انتخاب رشته آن شرکت کنند.
 • افرادی که در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد اعلام علاقمندی خود را نسبت به انتخاب، رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور ثبت نکرده اند، چنانچه حداکثر نمره لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها را کسب کنند، می توانند با واریز مبلغ تعیین شده و دریافت شماره سریال مربوطه، کد رشته محل های آن ها را در فرم انتخاب رشته خود ثبت نمایند.
 • همچنین توصیه می کنیم که پیش از انجام انتخاب رشته از سهمیه، امتیازات، نحوه و میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید و سپس انتخاب رشته خود را انجام دهید.
 • در صورتی که حتی از رتبه خود احساس رضایت ندارید، به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید و شانس خود را امتحان نمایید.
 • اولویت رشته ها را بر اساس شانس قبولی خود در لیست انتخاب رشته قرار ندهید؛ بلکه سعی کنید رشته ها را بر اساس میزان علاقه خود بچینید.

توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر، حتما رتبه قبولی های کنکور کارشناسی ارشد و کارنامه های سال گذشته را در رشته های مورد نظر خود بررسی کنید. چرا که با تحلیل آن ها و مقایسه با کارنامه خود، می توانید فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد را به نحو درست و صحیحی انجام دهید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 آغاز می شود؟

انتخاب رشته این آزمون از روز چهارشنبه 1 تیر ماه 1401 آغاز خواهد شد.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org مطابق با مراحل موجود در این مقاله انجام می شود.

3- پذیرفته شدگان دوره روزانه سال گذشته، می توانند انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 را انجام دهند؟

بله اما در صورتی که تا پایان مهلت مقرر ثبت نام این آزمون از رشته قبولی خود انصراف داده باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴۲۱ نظر

 1. سلام شهریه مهندسی برق حدودی تو دوره های نوبت دوم چقدر میشه؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دوره های نوبت دوم (۳/۷۰۰/۰۰۰_ ۵/۳۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 2. سلام وقت بخیر

  من امسال ارشد پژوهش هنر دانشگاه مازندران بابلسر (روزانه) قبول شدم.

  الان که کارنامه نهایی اومده چند دانشگاه دیگه ام امکان قبولی دارم:
  – پژوهش هنر دانشگاه هنر تبریز (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه سمنان (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه نیشابور (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه شهید چمران اهواز (روزانه)
  – تاریخ هنر ایران اسلامی دانشگاه هنر اصفهان (روزانه)
  – هنر اسلامی (مطالعات تاریخی هنر اسلامی) دانشگاه هنر اصفهان (روزانه)

  الان بین ۴ تا انتخاب مردد شدم
  اینکه همون پژوهش هنر بابلسر که قبول شدم برم
  یا – پژوهش هنر دانشگاه هنر تبریز (روزانه)
  یا دانشگاه هنر اصفهان گرایش «مطالعات تاریخی هنر اسلامی»
  یا دانشگاه هنر اصفهان گرایش «تاریخ هنر ایران اسلامی» رو؟

  کدوم آینده ی بهتری برای ادامه تحصیل و البته بازار کار می‌تونه داشته باشه ؟
  خواهش میکنم لطفاً راهنماییم کنید.
  من چند روز بیشتر برای اعتراض زدن به سایت سنجش وقت ندارم.

 3. سلام
  رشته کنترل مجازی تربیت مدرس بهتر است یا آزاد علوم و تحقیقات؟

 4. سلام
  من در گرایش فقه و حقوق رشته الهیات رتبه ۱۰۶ کشوری بدون سهمیه آوردم
  شانس قبولی برای دانشگاه روزانه زاهدان چقدره؟

 5. سلام خسته نباشید من نتونستم انتخاب رشته کنم روزانه مجاز شدم آیا میتونم دوباره انتخاب رشته کنم از طریق تکمیل ظرفیت ؟ زمان تکمیل ظرفیت کیه؟

 6. سلام من برای ارشد فراخوان شدم دانشگاه شاهد برای مصاحبه این به این معنی اولویت های قبل از دانشگاه شاهد قبول نشدم ؟؟؟

 7. سلام من أنسال کنور علوم شناختی ( یکی از رشته های شناور هست که معمولاً شرکت کننده علی آن از بچه های روانشناسی هستند )شرکت کرده ام رتبه ام ۴۴١شد و رتبه آخرین نَفَر مجاز در انتخاب رشته روزانه و شبانه ۵۵٣ می خواستم ببینم آیا پردیس شهید بهشتی قبول می شوم

 8. سلام و عرض ادب
  با رتبه ۲۶۲ برنامه ریزی درسی دانشگاه شاهد دعوت به مصاحبه شدم . می خواستم بدونم با این رتبه دانشگاه تهران , خوارزمی , الزهرا , شهید بهشتی یا علامه که انتخابای قبل شاهدم بود , شانس قبولی چقدر هست ؟ اخرین رتبه مجاز در این رشته ۲۸۴۶ هست.
  ممنون از پاسخگوییتون

 9. سلام وقتتون بخیر
  برای ویرایش انتخاب رشته امکان ویرایش چند مورد از انتخابها رو داریم؟
  من کلا ۸ مورد انتخاب کردم.امکانش هس که این ۸ مورد اولویتاشونو عوض کنم یا سیستم اجازه نمیده؟

 10. سلام ،من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصدظرفیت دار.رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ و اخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ایا شانس قبولی دردوره های روزانه را دارم؟؟؟

 11. با سلام رتبه ۹۹ سهمیه آزاد کامپیوتر ۱۱۱ بدون سهمیه کد ضریب ۳ (نرم افزار) چقدر شانس قبولی روزانه دانشگاه تهران و امیر کبیر دارم؟ امکانش هست دانشگاه ها رو به ترتیب اولویت بگید تا بدونم بعد امیر کبیر چه دانشگاهی رو انتخاب کنم؟
  آخرین رتبه قبولی ۵۵۲۰
  ممنونم

 12. سلام ،من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصدظرفیت دار.رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ و اخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ایا شانس قبولی دردوره های روزانه را دارم؟؟؟

 13. سلام. من در رشته فرانسه کدضریب ۱ رتبه ۶۲ در سهمیه منطقه ۱ و ۶۶ آزاد را دارم. آخرین فرد مجاز هم ۳۹۹ است و معدل موثر من هم ۱۹.۴۲ است. به نظرتان احتمال قبولی روزانه دانشگاه اصفهان در رشته آموزش و یا ادبیات را دارم؟ اولویت و علاقه خودم آموزش است. ممنون از راهنمایی تان.

 14. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟ ؟؟

 15. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟

 16. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟

 17. سلام، وقتتون بخیر، من در گروه مدیریت مالی رتبه ۲۸۲ سهمیه آزاد آوردم، میخوام بدونم شانس قبولی دانشگاههای روزانه یا شبانه تهران را دارم؟ یا روزانه دانشگاههای شهرهای اطراف؟ ضمنا آخرین رتبه مجاز روزانه و شبانه ۱۹۷۷ است، ممنون.

 18. سلام و ادب
  با رتبه ۱۸۴۴ (در کد ضریب ۳) و اخرین رتبه ۳۰۷۴ مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل شانس قبولی دارم؟

 19. با سلام،
  رتبه بنده در آموزش انگلیسی بدون سهمیه ۸ و در سهمیه ۷ می باشد. اگر از دانشگاه تهران قبول نشوم، کدام دانشگاه را صلاح می دانید، شیهد بهشتی، خوارزمی یا طبابایی؟

  • با سلام , مطابق با درجه ی علمی دانشگاه ها , پیشنهاد ما به شما به این ترتیب ; دانشگاه شهید بهشتی , دانشگاه علامه طباطبایی , دانشگاه خوارزمی می باشد.

 20. با سلام بنده با رتبه ۴۹۲ در سهمیه ۵درصدی و گرایش تبدیل انرژی آیا شانس قبولی در روزانه بین الملل قزوینو دارم یا خیر؟
  و سهمیه ی بعدی بنده فرهنگی هستم و آیا با این رتبه شانس قبولی در شهید رجایی تهرانو دارم یا خیر؟

 21. سلام، با رتبه ۳۶ رشته مترجمی زبان فرانسه آیا امکان قبولی در یکی از دانشگاهها تهران را در نوبت روزانه دارم؟ آخرین رتبه قبولی برای نوبت روزانه و شبانه ۳۹۱ میباشد ممنون از پاسخگوی شما

 22. با سلام .من رتبم۷۲ایثارگری و ۸۷۰بدون سهمیه رشته صنایع غذایی هست.روزانه همدان میتونم قبول شم؟

 23. سلام روزتون بخیر
  رتبه ارشد من با سهمیه ۵ درصدی ۵۶۹ شد ایا شانسی برای قبولی در دوره های روزانه دارم؟

 24. با سلام
  من رتبه ۵۰۰۰ سیستم قدرت و ۵۰۰۰ الک قدرت هستم میخواستم بدونم کجاها میتونم روزانه و شبانه قبول شم؟؟ آخرین رتبه مجاز هم حدود ۱۴۰۰۰ هستش.
  ممنون

 25. سلام.. گرایش روانشناسی تربیتی رتبه ۳۷۳ اوردم.. کرمانشاه خرم اباد یا همدان امکان قبولی روزانه هست؟ عمومی ۱۷۰۰ مجاز شدم روزانه ولی خوش بین نیستم که عمومی رو قبول بشم..لطفا راهنمایی کنید..

 26. سلام.من بین آموزش شیمی و شیمی فیزیک دو دلم..میخاستم ببینم آینده ی کاری و دکتری در کدوم رشته بهتره؟ خودم فرهنگی هستم

 27. سلام با رتبه ۵۷۸مدیریت بازرگانی سهمیه ۵درصدی واخرین رتبه مجاز شده ۱۷۰۱شانس قبولی من در دوره های روزانه چقدر هستش ممنون میشم جواب بدین

 28. با سلام .من در رشته علوم صنایع غذایی رتبه م در سهمیه ۶۲ و آخرین رتبه مجاز ۹۰۶ و در رشته بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی رتبه در سهمیه ۱۰۶ و اخرین رتبه مجاز ۴۱۶ هست .آیا امکان قبولی دوره روزانه در رشته بهداشت و کنترل کیفی را دارم ؟در بین گرایش های صنایع غذایی کدوم گرایش بهتره ؟ لطفا راهنمایی کنید .باتشکر

 29. سلام .ببخشید .من در رشته علوم صنایع غذایی رتبه م در سهمیه ۶۲ و آخرین رتبه مجاز ۹۰۶ و در رشته بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی در سهمیه ۱۰۶ و آخرین رتبه مجاز ۴۱۹ هست .آیا شانس قبولی در رشته بهداشت رو دارم یا نه ؟ در بین گرایش های صنایع غذایی کدوم بهتره و با این رتبه اولیت بندی دانشگاه ها را چطور انتخاب کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید.باتشکر

 30. با سلام
  به نظر شما , من با رتبه ۶۱۴ برای رشته ارشد مدیریت ( با کد ضریب ۲ ) و رتبه ۴۵۱۳ برای رشته ارشد مدیریت ( با کد ضریب ۱ ) در در دانشگاه هرمزگان شانسی دارم. ( البته رتبه اعلامی با سهمیه مناطق بوده و بدون سهمیه اولی ۷۰۰ و دومی ۵۰۶۵ میشود)
  با تشکر

 31. سلام خسته نباشید رتبه ۳۱۱۹ در ارشد زبان انگلیسی در منطقه۲، معدل موثر ۱۷/۶۰ و مجاز به انتخاب اموزش زبان دانشگاهای سراسری شدم
  و آخرین رتبه مجاز دانشگاههای روزانه و نوبت دوم ۳۵۳۷
  میخواستم کمکم کنید که چجوری انتخاب کنم تا امکانش بالا باشه سراسری قبول بشم؟ میشه راهنمایی کنید لطفا ممنـــــونم

 32. سلام من در ارشد مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی با رتبه ۳۷۴ منطقه ۲ مجاز به انتخاب سراسری شدم و اخرین رتبه قبولی سراسری ۵۸۸ هست امکانش هست راهنمایی کنین کجا میتونم قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 33. سلام خسته نباشید من در ارشد زبان انگلیسی در منطقه۲ رتبه ۳۱۱۹ ، معدل موثر ۱۷/۶۰ هستم
  و آخرین رتبه مجاز دانشگاههای روزانه و نوبت دوم ۳۵۳۷ . منم مجاز به انتخاب اموزش زبان دانشگاهای سراسری شدم
  میخواستم کمکم کنید که چجوری انتخاب کنم تا امکانش بالا باشه سراسری قبول بشم؟ میشه راهنمایی کنید لطفا ممنـــــونم

 34. خواهش می کنم جواب بدید مهلت انتخاب رشته داره تموم میشه!

 35. سلام ببخشید با رتبه ۵۷۸ مدیریت بازرگانی ۵درصد سهمیه ایثار گری و اخرین رتبه مجاز شده ۱۷۰۱شانس قبولی من در دانشگاه زنچان چقدر هستش

 36. با سلام. با رتیه ۴۵۱۳ برای کد ضریب ۱ و رتبه ۶۱۴ برای کد ضریب ۲ در رشته مدیریت ( ۱۱۴۲ ) , شانس قبولی من در دانشگاه هرمزگان- بندرعباس وجود دارد یا خیر؟ ( روزانه و یا شبنه )

 37. سلام، من رتبم در سهمیه برای زبان وادبیات انگلیسی شده صد و پنجاه و چهار و اخرین رتبه مجاز هم هزار و هشتصد و نود و چهار هست، سوالم اینه که من شانسی برای دانشگاه تهران چه روزانه و یا شبانه و یا دانشگاه های دولتی سطح تهران دارم؟ ممنون میشم جواب بدید.

 38. سلام وقتتون بخیر ، من رشته م معماریه ،روزانه و نوبت دوم مجاز نبوم ، پیام نورو غیر انتفاعی مجاز بودم موقه انتخاب رشته که کدای غیر انتفاعیو میزنم این خطاهارو میاره
  خطاهای زیر را برطرف کرده و دوباره بر روی دکمه تایید کلیک کنید:
  وضعیت رشته های پروژه دار انتخاب نشده است
  برای انتخاب کد رشته محل “۲۵۹۵۵” لازم است، پروژه عملی مرتبط را انتخاب نمایید
  یعنی کلا نمیتونم انتخاب رشته کنم؟؟ رتبه م ٣ هزار بود
  کد رشته های معماریای غیر انتفای رو هم میزنم ولی باز همین خطارو میده

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد