خانه کارشناسی ارشد مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

زمان دقیق و نحوه انتخاب رشته ارشد 1402
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آن، داوطلبان در موقعیتی حساس تر یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند که نوع عملکرد آن ها در این مرحله ارتباط مستقیمی با قبولی در رشته مورد نظرشان خواهد داشت. متاسفانه بسیاری از شرکت کنندگان به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته علی رغم کسب رتبه خوب، به نتیجه مطلوبی دست نمی یابند.

در ابتدای این مرحله، شما باید از شرایط لازم که در دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد درج شده است، برخوردار باشید. سپس در رابطه با ظرفیت دانشگاه ها و آینده شغلی و تحصیلی رشته های ارشد سراسری و آزاد تحقیق کنید تا بتوانید اولویت بندی صحیحی انجام دهید. بنابراین با توجه به میزان اهمیت مرحله انتخاب رشته در این مقطع توصیه می کنیم در قدم اول به کسب اطلاعات کافی در این زمینه اعم از زمان و نحوه انتخاب رشته، شرایط و ضوابط و همچنین مواردی که در بالا ذکر شد، بپردازید و سپس از تجربه مشاوران و کارشناسان مربوطه کمک گرفته تا انتخاب رشته موفقی را رقم بزنید.

داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می باشند.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

به طور معمول یک ماه پس از برگزاری آزمون مذکور، نتایج اولیه منتشر شده و تاریخ انتخاب رشته ارشد نیز در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 از طریق اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود. البته در این زمان دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد نیز از طریق سایت مذکور در دسترس داوطلبان قرار گرفته که در آن تاریخ انجام این مرحله درج شده است.

با توجه به این که آزمون مورد نظر هنوز برگزار نشده است، اطلاعات دقیقی درباره زمان انتخاب رشته در دست نیست اما با توجه به روال سابق، انتظار می رود که شاهد آغاز فرآیند انتخاب رشته از اواخر خرداد ماه باشیم. پس از اعلام زمان دقیق، مقاله بروزرسانی می شود. در ضمن معمولا زمان انجام این فرآیند مورد تمدید نیز قرار خواهد گرفت که در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه، اخبار مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره قرار می گیرد.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد 1402

بنابر توضیحات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش دانشگاه های کشور در در مقطع کارشناسی ارشد برای سال 1401 در دوره های مختلف 136 هزار و 786 نفر بوده است که هنوز آمار آن در دوره پیش رو مشخص نیست. همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، در سال جاری 647 هزار و 209 نفر در این آزمون شرکت داشته اند که از این تعداد، 450 هزار و 422 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و انتظار می رود که در دوره جدید نیز با آمار مشابهی مواجه شویم.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

برای انجام انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری، بایستی در موعد مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و کد رشته محل های انتخابی خود را در فرم اینترنتی موجود ثبت نمایید. جهت انجام این فرآیند مطابق با راهنمای زیر عمل کنید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد”

مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه اولیه، پاسخنامه، کلید نهایی و انتخاب رشته)”

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • فشردن کلید “ورود به سیستم” در منوی راست صفحه

مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • انتخاب یکی از دو روش موجود برای وارد شدن به سامانه انتخاب رشته
 1. روش اول: شماره پرونده، شماره پیگیری ثبت نام و عبارت امنیتی
 2. روش دوم: شماره پرونده، کد ملی، سال تولد و عبارت امنیتی

مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته” در فهرست میزکار

مرحله پنجم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه

مرحله ششم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 • ثبت حداکثر 100 کدرشته محل در فرم اینترنتی انتخاب رشته و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

مرحله هشتم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402

برای انجام یک انتخاب رشته صحیح و اصولی، آگاهی از مواردی همچون کد رشته محل ها و ظرفیت پذیرش آن ها، تاثیر سهمیه های کنکور ارشد، گزینش بومی و منطقه ای، معدل، رتبه و تراز و اصول کلی و نکات مهم پیرامون این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. تمامی این اطلاعات را می توانید در دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سراسری جستجو نمایید.

به طور قطع می توان گفت که آن دسته از داوطلبانی که پیش از ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود ابتدا دفترچه راهنما را به دقت مطالعه می کنند، در انتخاب رشته نسبت به سایر داوطلبان موفق تر عمل خواهند کرد. بعد از بررسی تمام نکات و ضوابط این دفترچه، می توانید کد رشته محل های خود را به ترتیب اولویت در فرم پیش نویسی که در انتهای آن قرار دارد، وارد کنید تا هنگام ثبت الکترونیکی آن ها دچار خطا و اشتباه نشوید. در ادامه مطلب، فایل pdf دفترچه مذکور را قرار داده ایم.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

انواع شیوه های آموزشی جهت انتخاب رشته در مقطع ارشد 1402

از آن جایی که نوع شیوه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد برای خیلی از داوطلبان تعیین کننده است و توجه به این موضوع در هنگام انتخاب رشته برای تعیین اولویت بندی ها ضروری می باشد، در نتیجه در ادامه به توضیح هر یک از این شیوه ها خواهیم پرداخت.

آموزشی – پژوهشی

دانشجویانی که در این شیوه آموزشی تحصیل می کنند، می بایست علاوه بر گذراندن واحد های عملی و نظری خود، واحد پایان نامه را نیز بگذرانند. البته برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از نظر اعتبار مدرک، این شیوه معتبر ترین روش تحصیلی خواهد بود، هر چند لازم است خاطر نشان کنیم که برای تحصیل در دانشگاه های شهریه پرداز، دانشجویان باید شهریه قابل توجهی را بپردازند.

آموزش محور

شرکت کنندگان در این دوره بجای برداشتن واحد های علمی یا پایان نامه، باید 2 تا 4 واحد سمینار بگذرانند. همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که محصلین این شیوه از شانس کمتری برای پذیرش در دوره دکتری برخوردار بوده و البته در دانشگاه های مربوطه، شهریه کمتری نیز خواهند پرداخت.

پژوهش محور

دروس این دسته از دانشجویان، اغلب مستلزم برداشتن واحد های عملی بوده و تنها 6 تا 10 واحد نظری را خواهند گذراند. همچنین به دلیل اهمیت بیشتر واحد پایان نامه در این شیوه، با توجه به نوع مقالات ارائه شده آن ها، شانس پذیرش این گروه برای دکتری بیشتر بوده و همچنین شهریه قابل پرداخت آن ها نیز بیشتر از سایرین خواهد بود.

نکات مهم در فرآیند انتخاب رشته ارشد 1402

بررسی تاثیر کارنامه اولیه در انتخاب رشته ارشد 1402

داوطلبان به منظور انجام فرآیند انتخاب رشته لازم است که حتما اطلاعات کافی درباره کارنامه اولیه این آزمون را کسب نمایند، چرا که این موارد کمک بسیاری در انجام صحیح فرآیند انتخاب رشته خواهد کرد. در ادامه به بررسی موارد مهم و تاثیر گذار آن خواهیم پرداخت.

کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد

به غیر از اطلاعات بخش الف یعنی مشخصات ثبت نامی، اطلاع از مابقی مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد، برای انجام فرآیند انتخاب رشته ضروری خواهد بود.

اطلاعات رشته امتحانی اول

در بخش دوم کارنامه اولیه، داوطلبان اطلاعات مربوط به رشته امتحانی اول خود را مشاهده خواهند نمود و البته ذکر این نکته نیز ضروری است که، داوطلبان مجاز به انتخاب دو مجموعه امتحانی اصلی و شناور می باشند و در صورتی که هر دوی آن ها را انتخاب نموده باشند، کارنامه اولیه آن ها دارای بخش دیگری با عنوان بررسی وضعیت عملکرد داوطلب در رشته امتحانی دوم خواهد بود. همچنین انتخاب رشته آن ها به صورت تلفیقی از هر دو رشته اصلی و شناور به انجام خواهد رسید.

وضعیت داوطلب در هر کد ضریب

جدول موجود در پایین کارنامه، دارای جزئیات مربوط به قبولی داوطلب در هر رشته را بیان می کند، یعنی پس از مقایسه رتبه داوطلب با آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و غیر روزانه، وضعیت مجاز بودن فرد جهت انجام انتخاب رشته در این بخش درج شده است.

همچنین گرایش هایی که ضریب دروس امتحانی آن ها یکی باشد، در کد ضریب یکسانی قرار خواهند گرفت در ضمن باید گفت این کد، گرایش های مختلف مجموعه امتحانی را مشخص می کند و داوطلب باید بر اساس رتبه کسب شده در هر کد ضریب انتخاب رشته کند.

کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در انتهای کارنامه، کد دسترسی 7 رقمی مربوط به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که متقاضیان به منظور انتخاب کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه، باید پس از ورود به سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org کد مذکور را در سامانه وارد نمایند تا امکان دسترسی برای انجام این فرآیند برای آن ها فراهم شود.

چگونه کد رشته محل های انتخابی خود را اولویت بندی کنیم؟

در مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد بایستی با توجه به علاقه و شرایط خود، رشته های مورد نظر را از دفترچه استخراج کرده و در فرم اینترنتی موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید. برای انتخاب رشته، بایستی نحوه چینش رشته ها را بلد باشید؛ یعنی این که با آگاهی کامل، 100 انتخاب خود را تکمیل کنید. برای سهولت انجام این کار شما می توانید رشته های مورد علاقه خود را به 3 بخش خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی نمایید.

 1. بخش خوش بینانه: انتخاب های خوش بینانه را باید بدون در نظر گرفتن رتبه خود، در اولویت قرار دهید و تنها رشته هایی را که به آن ها علاقه دارید را انتخاب نمایید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی را از دست نداده اید.
 2. بخش واقع بینانه: سعی کنید که انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید؛ یعنی رشته هایی که احتمال قبولی شما در آن ها بیشتر است، در این بخش قرار می گیرند. ضمن اینکه به خاطر داشته باشید، تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر بوده و حدود 50 درصد فرم انتخاب رشته را به این انتخاب ها اختصاص دهید.
 3. بخش بدبینانه: این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید؛ به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب این رشته ها بزنید. دلیل این که آن ها را بدبینانه می نامیم این است که بسیاری از داوطلبان شانس قبولی بیشتری در برخی از کد رشته محل ها دارند اما تمایل چندانی به پذیرش در آن ها ندارند و این عدم تمایل می تواند ناشی از شهریه پرداز بودن دانشگاه پذیرنده، دوری مسافت و مسائلی از این قبیل باشد.

چگونه کد رشته محل های انتخابی خود را اولویت بندی کنیم؟

نکته: در آخر توصیه می کنیم که در صورت امکان هر 100 انتخاب خود را در لیست انتخاب رشته بگنجانید تا درصد قبولی خود را در رشته های انتخابی بالا ببرید.

امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

داوطلبان برای ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود، می توانند در بازه زمانی تعیین شده جهت انتخاب رشته برای این منظور نیز اقدام نمایند. البته معمولا این مهلت برای آن دسته از افرادی که نتوانسته اند در این بازه به انتخاب رشته پرداخته و یا نیازمند ویرایش و اصلاح موارد انتخابی هستند، تمدید خواهد شد.

اما به جهت آن که هنوز زمان دقیق مهلت مجدد این فرآیند مشخص نیست، توصیه می شود تا شرکت کنندگان با دقت هرچه تمام تر به وارد نمودن و همچنین اولویت بندی انتخاب های خود بپردازند. چرا که در صورت عدم تمدید این فرآیند، امکان ویرایش این کد رشته ها وجود نخواهد داشت. مگر در صورتی که از طریق بخش ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر ویرایش کد رشته محل های انتخابی ثبت نمایند.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

برای کسب نتیجه مطلوب در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد و سراسری بایستی یک سری نکات مهم را در نظر بگیرید که تمامی آن ها در دفترچه راهنمای مربوطه درج شده اند. همچنین در ادامه مطلب، نکات مهمی را در رابطه با انتخاب رشته ارشد 1402 ذکر کرده ایم.

 • داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد در دوره روزانه دانشگاه های سراسری 1401 پذیرفته شده اند، می توانند در آزمون 1402 و انتخاب رشته آن شرکت کرده و در صورت قبولی، فرآیند انصراف قطعی خود را به انجام برسانند.
 • افرادی که در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری و آزاد اعلام علاقمندی خود را نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور ثبت نکرده اند، چنانچه حداکثر نمره لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها را کسب کنند، می توانند با واریز مبلغ تعیین شده و دریافت شماره سریال مربوطه، کد رشته محل های آن ها را در فرم انتخاب رشته خود ثبت نمایند.
 • توصیه می کنیم که پیش از انجام انتخاب رشته از سهمیه، امتیازات، نحوه و میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید و سپس انتخاب رشته خود را انجام دهید.
 • در صورتی که حتی از رتبه خود احساس رضایت ندارید، به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید و شانس خود را امتحان نمایید.
 • اولویت رشته ها را بر اساس شانس قبولی خود در لیست انتخاب رشته قرار ندهید؛ بلکه سعی کنید رشته ها را بر اساس میزان علاقه خود بچینید.

تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 1402

آن دسته از افراد که اقدام به انتخاب رشته این آزمون نموده اما موفق به قبولی در کدرشته های مورد نظر خود نشده اند، می توانند شانس خود را جهت قبولی و پذیرش در کدرشته های دارای ظرفیت دانشگاه ها امتحان کنند. داوطلبان برای این منظور بایستی در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و پس از دریافت و مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری، برای این منظور اقدام کنند. توجه داشته باشید که افراد برای انجام این فرآیند باید واجد شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده باشند که آگاهی از این ضوابط از طریق مراجعه به دفترچه مذکور و کلیک بر لینک فوق امکان پذیر است.

توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر، حتما رتبه قبولی های کنکور کارشناسی ارشد و کارنامه های سال گذشته را در رشته های مورد نظر خود بررسی کنید. چرا که با تحلیل آن ها و مقایسه با کارنامه خود، می توانید فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد را به نحو درست و صحیحی انجام دهید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 آغاز می شود؟

هنوز زمان دقیق انجام این فرآیند مشخص نشده است اما به محض اعلام، اطلاع رسانی های لازم از طریق این مقاله صورت می پذیرد.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org و مطابق با مراحل موجود در این مقاله انجام می شود.

3- پذیرفته شدگان دوره روزانه سال گذشته، می توانند انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 را انجام دهند؟

بله اما در صورتی که تا پایان مهلت مقرر از رشته قبولی خود انصراف دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۲۳ نظر

 1. با سلام .من کارشناسیم کامپیوتر هست برای ارشد معماری رو آزمون دادم الان برای روزانه و شبانه مجاز نشدم.آزمون اسکیس هم که برای نوبت اول و دوم‌بوده شامل من نمیشه.با این وجود که رشته ی کارشناسیم متفاوته باز هم میتونم برای گرایش های معماری تو دانشگاه های آزاد یا پیام نور یا غیر انتفاعی انتخاب رشته کنم؟
  یا کار من همین جا تمومه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام ، مطابق با دفترچه کارشناسی ارشد شما مجاز به انتخاب کلیه رشته های مورد تایید وزارت علوم می باشید و انتخاب رشته معماری برایتان بلا مانع است .

 2. سلام شهریه مهندسی برق حدودی تو دوره های نوبت دوم چقدر میشه؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دوره های نوبت دوم (۳/۷۰۰/۰۰۰_ ۵/۳۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 3. سلام وقت بخیر

  من امسال ارشد پژوهش هنر دانشگاه مازندران بابلسر (روزانه) قبول شدم.

  الان که کارنامه نهایی اومده چند دانشگاه دیگه ام امکان قبولی دارم:
  – پژوهش هنر دانشگاه هنر تبریز (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه سمنان (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه نیشابور (روزانه)
  – پژوهش هنر دانشگاه شهید چمران اهواز (روزانه)
  – تاریخ هنر ایران اسلامی دانشگاه هنر اصفهان (روزانه)
  – هنر اسلامی (مطالعات تاریخی هنر اسلامی) دانشگاه هنر اصفهان (روزانه)

  الان بین ۴ تا انتخاب مردد شدم
  اینکه همون پژوهش هنر بابلسر که قبول شدم برم
  یا – پژوهش هنر دانشگاه هنر تبریز (روزانه)
  یا دانشگاه هنر اصفهان گرایش «مطالعات تاریخی هنر اسلامی»
  یا دانشگاه هنر اصفهان گرایش «تاریخ هنر ایران اسلامی» رو؟

  کدوم آینده ی بهتری برای ادامه تحصیل و البته بازار کار می‌تونه داشته باشه ؟
  خواهش میکنم لطفاً راهنماییم کنید.
  من چند روز بیشتر برای اعتراض زدن به سایت سنجش وقت ندارم.

 4. سلام
  رشته کنترل مجازی تربیت مدرس بهتر است یا آزاد علوم و تحقیقات؟

 5. سلام
  من در گرایش فقه و حقوق رشته الهیات رتبه ۱۰۶ کشوری بدون سهمیه آوردم
  شانس قبولی برای دانشگاه روزانه زاهدان چقدره؟

 6. سلام خسته نباشید من نتونستم انتخاب رشته کنم روزانه مجاز شدم آیا میتونم دوباره انتخاب رشته کنم از طریق تکمیل ظرفیت ؟ زمان تکمیل ظرفیت کیه؟

 7. سلام من برای ارشد فراخوان شدم دانشگاه شاهد برای مصاحبه این به این معنی اولویت های قبل از دانشگاه شاهد قبول نشدم ؟؟؟

 8. سلام من أنسال کنور علوم شناختی ( یکی از رشته های شناور هست که معمولاً شرکت کننده علی آن از بچه های روانشناسی هستند )شرکت کرده ام رتبه ام ۴۴١شد و رتبه آخرین نَفَر مجاز در انتخاب رشته روزانه و شبانه ۵۵٣ می خواستم ببینم آیا پردیس شهید بهشتی قبول می شوم

 9. سلام و عرض ادب
  با رتبه ۲۶۲ برنامه ریزی درسی دانشگاه شاهد دعوت به مصاحبه شدم . می خواستم بدونم با این رتبه دانشگاه تهران , خوارزمی , الزهرا , شهید بهشتی یا علامه که انتخابای قبل شاهدم بود , شانس قبولی چقدر هست ؟ اخرین رتبه مجاز در این رشته ۲۸۴۶ هست.
  ممنون از پاسخگوییتون

 10. سلام وقتتون بخیر
  برای ویرایش انتخاب رشته امکان ویرایش چند مورد از انتخابها رو داریم؟
  من کلا ۸ مورد انتخاب کردم.امکانش هس که این ۸ مورد اولویتاشونو عوض کنم یا سیستم اجازه نمیده؟

 11. سلام ،من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصدظرفیت دار.رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ و اخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ایا شانس قبولی دردوره های روزانه را دارم؟؟؟

 12. با سلام رتبه ۹۹ سهمیه آزاد کامپیوتر ۱۱۱ بدون سهمیه کد ضریب ۳ (نرم افزار) چقدر شانس قبولی روزانه دانشگاه تهران و امیر کبیر دارم؟ امکانش هست دانشگاه ها رو به ترتیب اولویت بگید تا بدونم بعد امیر کبیر چه دانشگاهی رو انتخاب کنم؟
  آخرین رتبه قبولی ۵۵۲۰
  ممنونم

 13. سلام ،من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصدظرفیت دار.رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ و اخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ایا شانس قبولی دردوره های روزانه را دارم؟؟؟

 14. سلام. من در رشته فرانسه کدضریب ۱ رتبه ۶۲ در سهمیه منطقه ۱ و ۶۶ آزاد را دارم. آخرین فرد مجاز هم ۳۹۹ است و معدل موثر من هم ۱۹.۴۲ است. به نظرتان احتمال قبولی روزانه دانشگاه اصفهان در رشته آموزش و یا ادبیات را دارم؟ اولویت و علاقه خودم آموزش است. ممنون از راهنمایی تان.

 15. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟ ؟؟

 16. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟

 17. سلام من رشته مهندسی عمران و سهمیه ۵ درصد ظرفیت دارم ،رتبه م با سهمیه ۱۰۶۲ شده واخرین رتبه مجاز ۱۴۱۲ است ،ایا شانس قبولی در دورهای روزانه دارم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد