تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته ارشد 99
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و کسب رتبه قبولی در آزمون ، داوطلبان در موقعیت حساس تری ، یعنی در مرحله انتخاب رشته قرار می گیرند که نوع عملکرد آن ها در این مرحله ارتباط مستقیمی در قبولی آن ها در رشته مورد نظرشان خواهد داشت. بسیاری از داوطلبان در مرحله اول یعنی در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه قبولی می شوند اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته در این مرحله نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند که البته دلیل عدم موفقیت اکثر داوطلبان در این مرحله عدم آگاهی صحیح از نحوه چینش رشته ها می باشد.

بنابراین با توجه به میزان اهمیت مرحله انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد توصیه می کنیم پس از کسب آگاهی در خصوص نحوه صحیح انتخاب رشته نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99

همانطور که می دانید کنکور کارشناسی ارشد از سال 96 تا کنون به صورت هماهنگ برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد. داوطلبانی که نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد در زمان مقرر اقدام نموده اند و در روز برگزاری آزمون در جلسه حضور داشته اند می توانند در دهه دوم خرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند.

داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند ، می توانند پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

اهمیت استفاده از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

برای انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی ، آگاهی از مواردی از جمله کد رشته ها ، سهمیه ها و تاثیر آن ها ، گزینش بومی و منطقه ای ، ظرفیت پذیرش رشته ها ، معدل ، رتبه و تراز ، اصول کلی و قوانینی که اخیرا به تصویب رسیده اند ، از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

تمامی این اطلاعات را می توانید در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد جستجو کنید. به طور قطع می توان گفت که آن دسته از داوطلبانی که پیش از ثبت کد رشته های مورد نظر خود ابتدا دفترچه راهنما را به دقت مطالعه می کنند در انتخاب رشته نسبت به سایر داوطلبان موفق تر عمل می کنند.

بعد از بررسی تمام نکات و ضوابط دفترچه راهنما ، شما می توانید کد رشته محل های خود را به ترتیب اولویت در فرم پیش نویسی که در انتهای دفترچه قرار داده شده است وارد کنید تا هنگام ثبت الکترونیکی آن ها دچار خطا و اشتباه نشوید.

چگونه رشته محل های انتخابی خود را اولویت بندی کنیم؟

برای کسب نتیجه مطلوب در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و کسب اطلاع از کد رشته محل ها ، ظرفیت آن ها ، رتبه و درصد های هر درس و … به سراغ انجام انتخاب رشته بروید.

اولین قدم در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد نحوه چینش رشته ها می باشد. اما اکنون ممکن است این سوال برایتان به وجود بیاید که ترتیب چینش رشته ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه باید باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با توجه به اینکه در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شما داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد، بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

*به این صورت که انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید در انتخاب های خوش بینانه اصلا به رتبه توجه نکنید و تنها رشته هایی را انتخاب کنید که به آن ها علاقه دارید. از ویژگی های مثبت این نوع تقسیم بندی این است که شما شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی را از دست نداده اید.

*در مرحله بعدی سعی کنید انتخاب های میانی خود را واقع بینانه انجام دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است. ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید.

*اما در مورد انتخاب های آخر سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. دلیل اینکه این دست از انتخاب ها را بدبینانه می نامیم این است که بسیاری از داوطلبان شانس قبولی بیشتری در برخی از کد رشته محل ها دارند اما تمایل چندانی به پذیرش در آن ها ندارند این عدم تمایل می تواند ناشی از شهریه پرداز بودن رشته محل ، دوری مسافت و مسائلی از این قبیل باشد.

توصیه می کنیم که در صورت امکان  هر 100 رشته محل را در لیست انتخاب رشته خود بگنجانید تا درصد قبولی خود را در رشته محل های انتخابی خود بالا ببرید.

توصیه های مهم در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

 • داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در دوره روزانه پذیرفته شده اند حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 99 و انتخاب رشته را ندارند.
 • داوطلبانی که در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام علاقمندی به انتخاب رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور نکرده اند ، چنانچه حداکثر نمره لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها را کسب نموده باشند می توانند با واریز مبلغ تعیین شده و دریافت شماره سریال علاقه مندی ، کد رشته محل های دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و دانشگاه پیام نور را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.
 • همچنین توصیه می کنیم که پیش از انجام انتخاب رشته از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات ، نحوه و میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوید و سپس با آمادگی کامل به سراغ انتخاب رشته بروید. در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 به شما داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد، بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.
 • داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که حتی اگر از رتبه کسب شده خود در کنکور کارشناسی ارشد احساس رضایت ندارید به هیچ وجه از انجام انتخاب رشته منصرف نشوید و شانس خود را ضمن انجام انتخاب رشته ای منطقی و اصولی امتحان نمایید.
 • از اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در مرحله انتخاب رشته  مرتکب شوند این است که اولویت رشته ها را بر اساس شانس قبولی خود در لیست انتخاب رشته قرار می دهند که این عمل اشتباه است بنابراین سعی کنید چینش رشته ها را بر اساس میزان علاقه خود به رشته مورد نظر انجام دهید.
 • از دیگر اشتباهاتی که ممکن است داوطلبان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مرتکب شوند عدم آشنایی و اطلاعات کافی داوطلبان از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات و نحوه تخصیص معدل می باشد که توصیه می کنیم پیش از انجام  انتخاب رشته تمامی موارد را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.
 • مورد آخر این است که از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد غافل نشوید. ضمن اینکه در صورتی که در انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد دچار مشکل هستید می توانید جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶۳ نظر

 1. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  برای ویرایش انتخاب رشته امکان ویرایش چند مورد از انتخابها رو داریم؟
  من کلا ۸ مورد انتخاب کردم.امکانش هس که این ۸ مورد اولویتاشونو عوض کنم یا سیستم اجازه نمیده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید تا تاریخ , ۹۸/۴/۲۵ انتخاب رشته ی خود را ویرایش نمایید.

 2. Avatar

  با سلام،
  رتبه بنده در آموزش انگلیسی بدون سهمیه ۸ و در سهمیه ۷ می باشد. اگر از دانشگاه تهران قبول نشوم، کدام دانشگاه را صلاح می دانید، شیهد بهشتی، خوارزمی یا طبابایی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , مطابق با درجه ی علمی دانشگاه ها , پیشنهاد ما به شما به این ترتیب ; دانشگاه شهید بهشتی , دانشگاه علامه طباطبایی , دانشگاه خوارزمی می باشد.

 3. Avatar

  سلام ببخشید من در رشته علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی رتبه م ۱۲۷۲ شده و اخرین رتبه قبولی ۲۹۳۰ هست؛ گرایش جمعیت شناسی ۹۳۷ شدم و آخرین رتبه قبولی ۱۵۸۳ هست میخواستم بدونم آیا جامعه شناس و جمعیت شناسی روزانه امکانش هست قبول شم
  مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شانس پذیرش شما برای قبولی در گرایش جمعیت شناسی رشته علوم اجتماعی با توجه به رتبه کسب کرده و آخرین فرد مجاز برای دوره روزانه نسبتا بهتر از گرایش جامعه شناسی می باشد لیکن برای قبولی در دوره های پردیس،پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد شانس بالاتری خواهید داشت.

 4. Avatar

  با سلام رتبه من برای ارشد روانشناسی عمومی ۱۵۰۰ شده و آخرین رتبه مجاز ۲۶۲۱ ، میخواستم بدونم شانس قبولی برای روزانه یا شبانه رو دارم ، ممنون که وقت میگذارید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شانس پذیرش شما برای قبولی رشته روانشناسی با توجه به رتبه شما و آخرین رتبه مجاز در دوره های روزانه و نوبت دوم نسبتا پایین می باشد.

 5. Avatar

  سلام ببخشید من در رشته علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی رتبه م ۱۰۰ شده و اخرین رتبه قبولی ۲۹۳۰ هست میخواستم بدونم آیا جامعه شناسی مدرس روزانه امکانش هست قبول شم؟ همچنین گرایش توسعه منطقه ای رتبه م ۲۰۷ شده و اخرین رتبه مجاز در سهیمه ۱۹۳۰٫ آیا امکان قبولی در تهران و علامه هست؟!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله با توجه به رتبه ۱۰۰ و آخرین رتبه مجاز ۲۹۳۰ شانس پذیرش شما برای قبولی در رشته علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی در دانشگاه تربیت مدرس نسبتا بالا میباشد البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده باشند مجاز به انتخاب این دانشگاه ها خواهند بود. همچنین شانس قبولی در گرایش توسعه منطقه ای با توجه به رتبه ۲۰۷ در این گرایش برای دانشگاه های تهران و علامه در نوبت دوم این دانشگاه ها بالاتر خواهد بود.

 6. Avatar

  سلام
  وقت داره تموم میشه چرا یکی جواب منو نمیده
  من میخوام ارشد در رشته مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی ثبت نام کنم
  کارشناسی مهندسی مدیریت اجرایی گرفتم
  ولی الان موقع ثبت نام کد رشته مقطع کارشناسی رو میخواد که کد مهندسی مدیریت اجرایی ندارد
  من باید چه کدی رو بنویسم تا بتونم در رشته مدیریت دولتی گرایش توسعه و منابع انسانی ثبت نام کنم ؟؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام شما باید کد مربوطه را از دفترچه انتخاب رشته و کد مربوط به همان رشته را انتخاب کنید .

 7. Avatar

  چی شد نتیجه ها نیومد?

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در حال حاضر نتایج اعلام نشده است. طبق اطلاعیه سازمان سنجش طی این هفته روی سایت قرار خواهد گرفت.

 8. Avatar

  سلام.رتبه من ۴۴۷کنکور ارشد در رشته مهندسی پزشکی بیومواد،آخرین رتبه مجاز روزانه ۱۱۳۲،آخرین رتبه مجاز غیر روزانه ۳۰۳۷ است.در کدام یک ازدانشگاه های امیر کبیر ،تهران ،تربیت مدرس و علم و صنعت در رشته بیومواد یا مهندسی بافت در دوره ی روزانه یا شبانه قبول میشم؟

 9. Avatar

  هر روز به این صفحه سر میزنم. منتظر جوابم

  توی قوانین دانشگاه آزاد دیدم که حداقل ترم برای گذراندن کارشناسی ارشد ۴ ترم است.
  از مجموع ۱۰ واحد جبرانی ۸ واحد را در دوران کارشناسی گذراندم. به جای دروس جبرانی ترم اول (که قبلاً در دوره کارشناسی گذرانده شد) میتوانم دروس تخصصی بردارم؟؟
  در این صورت من میتوانم طوری واحد بگیرم که ۳ ترمه تمام بشم؟؟
  واقعاً این موقع ها چطور باید واحد برداشت؟؟ میشه ۳ ترمه تموم شد؟

  در کل میخوام بگم میشه کارشناسی ارشد رو ۳ ترمه تموم کرد؟ (توی قوانین دانشگاه آزاد زده حداقل ۴ ترم)
  حساب کردم و ۳۲ واحد باید بگذرونم، همینطوریش که میشه ۳ ترمه تموم کرد (آیا قانون دانشگاه هم اجازه میده؟)

  ممنونم

 10. Avatar

  سلام .خسته نباشید. آیا بارتبه ی ۸۰ و سهمیه آزاد شانس قبولی در رشته ی ژنتیک انسانی رو دارم؟ممکنه بفرمایید احتمالا چه شهری؟

 11. Avatar

  سلام به مشاور محترم
  رتبه ارشد بنده در زیر گروه ۸ حقوق ۳۳۰ شده و میخواستم بدونم برای این زیر گروه (تجارت بین الملل و حقوق نفت و گاز ) شانسی دارم یا خیر. اخرین فرد مجاز در دوره روزانه رتبه ۱۷۰۰ داشته

 12. Avatar

  سلام خسته نباشید
  تو انتخاب رشته ی ارشد مثل کنکور سراسری کارشناسی از سر تا ته انتخابهای یک فرد چک میشه بعد به سراغ نفر بعدی میرن یا مثل کنکور آزاد مهمه که ترتیب چی باشه و اول همه رتبه یکها باهم قیاس میشن بعد دومین انتخابای همه؟
  یه سوال دیگه رتبه ی کل مهمه برا انتخاب رشته یا رتبه در سهمیه؟

 13. Avatar

  سلام خسته نباشین من رشته فیزیولوژی وزارت بهداشت شرکت کردم و رتبه کل من ۳۶ هست و رتبه سهمیه ایثارگران ۵ درصدم ۶ هست ایا شانس قبولی دارم و کدام شهر شانسم بیشتره؟لطفا ج بدین چون من دسترسی به تلفن ثابت ندارم که تماس بگیرم

 14. Avatar

  سلام من رشته فیزیولوژی وزارت بهداشت شرکت کردم و رتبه کل ۳۶ و رتبه سهمیه ایثارگرانم ۶ هست ایا شانس قبولی دارم و کدام شهر شانسم بیشتره؟

 15. Avatar

  سلام من رتبه ۱۳۴کنکور ارشد تو رشته سلامت سالمندی شدم که ۱۲۱با سهمیه منظقه ۲شدم امیدی به قبولیم هس یانه؟

 16. Avatar

  توی قوانین دانشگاه آزاد دیدم که حداقل ترم برای گذراندن کارشناسی ارشد ۴ ترم است.
  از مجموع ۱۰ واحد جبرانی ۸ واحد را گذراندم. به جای دروس جبرانی ترم اول (که قبلاً در دوره کارشناسی گذرانده شد) میتوانم دروس تخصصی بردارم؟؟
  در این صورت من میتوانم طوری واحد بگیرم که ۳ ترمه تمام بشم؟؟

  واقعاً این موقع ها چطور باید واحد برداشت؟؟ میشه ۳ ترمه تموم شد؟
  متشکرم

 17. Avatar

  توی قوانین دانشگاه آزاد دیدم که حداقل ترم برای گذراندن کارشناسی ارشد ۴ ترم است.
  از مجموع ۱۰ واحد جبرانی ۸ واحد را گذراندم. به جای دروس جبرانی ترم اول (که قبلاً در دوره کارشناسی گذرانده شد) میتوانم دروس تخصصی بردارم؟؟
  در این صورت من میتوانم طوری واحد بگیرم که ۳ ترمه تمام بشم؟؟

  واقعاً این موقع ها چطور باید واحد برداشت؟؟ میشه ۳ ترمه تموم شد؟
  ممنونم

  • Avatar

   مدیر محترم جوابمو نمیدید؟ هر روز به این صفحه سر میزنم. منتظر جوابم
   ممنونم

  • Avatar

   با سلام . لطفا سوال خود را با جزییات و اطلاعات دقیق تری وارد نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی کنیم و در ضمن در صورت نیاز پیغام شما را به مدیر محترم مرکز ایران مشاوره ارسال خواهیم کرد .

 18. Avatar

  رتبه من در سهمیه ۵ درصد ارشد مهندسی برق گرایش کنترل ۵۷۰ شده.اخرین رتبه مجاز دوره های غیر روزانه ۱۷۰۴ هست.برای شبانه خواجه نصیر شانسی هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام شانس شما برای پذیرش وجود دارد البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه نیز دارد.

 19. Avatar

  سلام.برای انتخاب رشته رتبه درسهمیه مهمه یا رتبه بدون سهمیه یا رتبه در سمهمیه درغیرروزانه و آزاد؟این روزای آخر انتخاب رشته گیج شدم.البته رتبه ی خوبی ندارم ولی میخوام شانس خودمو امتحان کنم.مثلن رتبه در سهمیه ام شده ۲۵۱۸۳ رتبه ام در بدون سهمیه شده ۲۵۵۵۳ و در غیرروزانه و آزاد شده ۲۳۱۹۷ آخرین رتبه مجاز در سهمیه در غیرروزانه و آزاد هم شدم ۴۸۰۹٫این رتبه ی من در روانشناسی گرایش بالینی هست.معدل موثر هم ۱۷/۱۹٫در مورد انتخابای دانشگاه آزاد ممکنه راهنماییم کنید؟یه سوال دیگه درصورت قبولی در شهرستان ،برای انتقالی اقدام خواهم کرد ،حالا چجوری رشته /شهر رو اولویت بندی کنم؟سپاس

  • Avatar

   سلام
   در انتخاب رشته برای واحدهای روزانه رتبه در سهمیه در بخش روزانه و برای انتخاب رشته در سایر دانشگاه ها رتبه در سهمیه در دانشگاه آزاد و سایر واحدها اهمیت دارد.معمولا دانشگاه ها سه برابر بیشتر از ظرفیت اصلی خود داوطلبان را مجاز به انتخاب رشته اعلام می کنند.ولی به طور کلی قبولی شما در گرایش و واحد مورد نظر شما علاوه بر رتبه و ظرفیت دانشگاه ها انتخاب رشته ی سایر داوطلبان نیز تاثیر گذار است.

 20. Avatar

  تلفنی که گذاشتید برای تماس،اختلال داره.نمی تونم تماس بگیرم.میشه سریعتر جواب سوالامونو بدید اگه ممکنه..ممنون

  • Avatar

   با سلام تمام خطوط مرکز در دسترس است . به احتمال زیاد مشاوران در حال مکالمه بوده اند . مجددا تماس بگیرید.

 21. Avatar

  با سلام. رتبه من ۲۱۷۹ برق گرایش قدرت هستش و آخرین رتبه مجاز روزانه ۵۳۴۳ هستش
  در گرایش الکترونیک قدرت رتبم ۲۳۲۴ که اخرین رتبه مجاز روزانه برای این گرایش ۶۳۳۳ هستش.
  خواستم بدونم برای هر دو گرایش شانس قبولی در دانشگاه رازی کرمانشاه رو دارم ؟
  دانشگاه صنعتی کرمانشاه چطور ؟؟؟
  با تشــــکر

  • ایران مشاوره

   باسلام.شانس پذیرش شما در دانشگاه روزانه کم می باشد اما برای شبانه و آزاد شانس پذیرش وجود دارد.

  • ایران مشاوره

   سلام بله با این رتبه شانس پذیرش برای شما وجود دارد و شانس پذیرش شبانه بیشتر است.

 22. Avatar

  آقا چرا جواب من نمیدین با رتبه ۶٨٣ فیزیک اصفهان و مشهد قبول میشم؟

  • ایران مشاوره

   سلام لطفا اعلام کنید آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته دارای چه رتبه ای میباشد تا بتوانیم راهنمایی انجام بدهیم.

 23. Avatar

  سلام ببخشید انتخاب رشته دانشگاه آزاد تموم شده یا هنوز فرصت داره اگر داره تا کی ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.انتخاب رشته مقطع ارشد دانشگاه آزاد هنوز به پایان نرسیده و تا تاریخ ۹۷/۴/۲۱(روز پنجشنبه) ادامه دارد.

 24. Avatar

  مشهد واصفهان چی؟

 25. Avatar

  آخرین رتبه مجاز ٣۴٩٧

 26. Avatar

  ببخشید،این چند تا سوال من جواب بدید
  با رتبه ۶٨٣ ارشد فیزیک آیا در دانشگاه های شهر تهران قبول میشم؟( حتی در گرایش های کم طرفدار مثل نجوم)؟
  در دانشگاه خوارزمی کرج چطور؟
  در مشهد یا اصفهان چطور؟
  ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   سلام لطفا رتبه ی آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را اعلام کنید تا بتوانیم راهنمایی کامل ارائه دهیم.

 27. Avatar

  ببخشید میخواستم بپرسم دانشگاه خوارزمی کرج چطور دانشگاهیه از لحاظ سطح علمی .مکان.امکانات؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   سلام دانشگاه خوارزمی کرج از لحاظ موقعیت مکانی واقع در حصارک کرج میباشد و به اسم محمدبن موسی خوارزمی دانشمند ایرانی تاسیس شده است و در حال حاضر رشته های مختلفی در آن تدریس میشود از قبیل رشته های علوم پایه، علوم انسانی، علوم تربیتی، مهندسی در مقاطع مختف از مقطع کارشناسی تا مقطع دکتری و از لحاظ کیفیت آموزشی در جایگاه خوبی قرار دارد.

 28. Avatar

  ببخشید منظور من دانشگاه تهران نیست منظور من دانشگاه های تهرانه مثلا خواجه نصیر و…
  در مورد دانشگاه خوارزمی که در کرج هم توضیح بدید چطور دانشگاهیه

 29. Avatar

  سلام آخرین رتبه مجاز برای ارشد فیزیک
  ٣۴٩٧
  ممنون میشم سوال من شفاف سازی کنید

  • Avatar

   با سلام برای این رتبه شانس شما برای دانشگاه تهران حدود ۵۰ درصد است ولی برای دانشگاه فردوسی مشهد از شانس قبولی بالایی برخوردار هستید

 30. Avatar

  سلام من همون رتبه ۶۸۰ فیزیک هستم.میخواستم ببینم رشته های نجوم یا ذرات که طرفدار کم داره در تهران قبول میشم یا نه؟
  در مورد دانشگاه خوارزمی کرج چطور؟
  در مورد دانشگاه های فردوسی مشهد یا اصفهان هم نظرتون رو بگید در مورد شانس قبولی؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره