تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

زمان مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400
مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران زیرمجموعه ای از نیروهای مسلح است که وظایف مختلفی از جمله حفظ امنیت کشور را بر عهده دارد. این ارگان در دوره های مختلف بر اساس نیاز خود به نیروی انسانی از داوطلبان واجد شرایط در دو مقطع افسری و درجه داری ثبت نام به عمل می آورد. پس از مراحل ثبت نام، افراد واجد شرایط وارد مرحله گزینش شده و می بایست در موعد مقرر در جلسه مصاحبه حضور یابند که جزئیات دقیق تر آن در ادامه مقاله ذکر شده است.

داوطلبانی که به مصاحبه نیروی انتظامی دعوت شده اند، باید اطلاعات خود را در مورد مباحث مورد سوال در مصاحبه بالا ببرند.

زمان مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

کارکنان نیروی انتظامی در دو مقطع درجه داری و افسری فعالیت می نمایند که در مقطع افسری افراد به صورت پیمانی استخدام شده و با ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین و در صورت قبولی در آزمون ورودی آن، مشغول به تحصیل در این دانشگاه می شوند. اما در مقطع درجه داری، معمولا استخدام به صورت مستقیم و بدون آزمون ورودی انجام می پذیرد. لازم است بدانید که در هر دو نوع پذیرش، از داوطلبان مصاحبه به عمل آمورده می شود. در این دوره، پذیرش در مقطع درجه داری صورت می گیرد و واجدان شرایط می توانند برای شرکت در مصاحبه استخدام نیروی انتظامی اعلام آمادگی نمایند که زمان مشخصی برای آن در سال جاری مشخص نشده است.

بر خلاف تمامی امور مربوط به پذیرش در این ارگان که از طریق سایت استخدام نیروی انتظامی صورت می گیرد، به طور معمول، اطلاع رسانی در خصوص جزئیات مصاحبه از طریق تماس تلفنی یا پیامک انجام می پذیرد.

نحوه برگزاری مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

متقاضیان شرکت کننده در مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی می بایست مراحل پزشکی را به منظور تایید سلامت روانی و جسمی خود طی نموده و با انجام تست ورزش و معاینات پزشکی لازم، توانایی های بدنی و قابلیت استخدام در این زمینه را به اثبات برسانند. توجه داشته باشید که پیش از آغاز فرآیند گزینش، داوطلبان باید مدارک خود را ارسال نموده و منتظر دعوت به مصاحبه باشند. با طی شدن مراحل پزشکی، اولین مرحله مصاحبه به صورت چهره به چهره انجام می پذیرد و در این جلسات سوالاتی در خصوص ویژگی های فردی و خانوادگی شرکت کنندگان پرسیده می شود.

در دومین مرحله از این فرآیند، پرسش های عمومی یا جامع مطرح می گردد که از آن با عنوان مصاحبه سه گانه نام می برند و پاسخ دهی به این سوالات مستلزم دارا بودن اطلاعات در زمینه احکام، سیاست و… می باشد.

سوالات مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400

سوالات مصاحبه حضوری استخدام نیروی انتظامی از مباحث زیر طرح می شود که لازم است متقاضی با جواب دادن به آن ها، این مرحله را نیز پشت سر بگذارند.

  • در بخش احکام، سوالاتی از دسته اصول و فروع دین، شرایط مجتهد، دلایل عقلی اثبات ولایت فقیه و مانند آن و مباحثی از این دست پرسیده می شود.
  • در بخش اعتقادی، پرسش هایی نظیر اثبات توحید خداوند، مراحل نماز، نام بردن مطهرات و… مطرح می گردد.
  • موضوع سوالات سیاسی نیز معمولا پیرامون مباحث قانون اساسی، شرایط و وظایف رهبری، روش های انتخاب رهبر و مسائل سیاسی روز دنیا می باشد.
  • همچنین اطلاعات متقاضی در زمینه وقایع تاریخی انقلاب و تاریخ های مهم نیز مورد پرسش قرار می گیرد.

داوطلبانی که قصد استخدام در نیروی انتظامی را دارند، می توانند با مطالعه شرایط استخدام نیروی انتظامی و مراجعه به سایت استخدام نیروی انتظامی جهت ثبت نام اقدام نمایند. پس از مرحله گزینش و انجام استعلام و بررسی، افرادی که در مصاحبه قبول شدند می توانند با آموزش های لازم به استخدام نیروی انتظامی در بیایند.

 

سوالات متداول 

1- زمان مصاحبه استخدامی نیروی انتظامی 1400 چگونه اعلام می گردد؟

زمان و جزئیات این فرآیند از طریق پیامک یا تماس تلفنی اطلاع رسانی می شود.

2- مصاحبه سه گانه استخدامی نیروی انتظامی 1400 شامل چه نوع سوالاتی می باشد؟

مصاحبه سه گانه شامل سوالات احکام، عقیدتی و سیاسی می باشد.

3- چه افرادی می توانند در مصاحبه استخدام نیروی انتظامی 1400 شرکت کنند؟

افراد واجد شرایط که دارای مدرک دیپلم می باشند، می توانند در این مصاحبه شرکت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی