خانه مشاوره تحصیلی مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

راهنمای نحوه مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403
مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ارگان هایی است که به منظور پاسداری و دفاع از آرمان ها، ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران همچنین حفظ حریم کشور، نیازمند جذب نیروهای انسانی متعهد و با انگیزه می باشد و به آموزش این نیروها در دو مقطع افسری و درجه داری می پردازد.

داوطلبانی که با هدف استخدام در مقطع افسری ارتش، در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نموده اند، چنانچه موفق به کسب حدنصاب علمی لازم شده و دارای شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1402 – 1403 باشند، می بایست بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402- 1403، در مرحله مصاحبه حضور یابند. لذا لازم است از اخبار مربوط به زمان و نحوه مصاحبه مطلع بوده و با آماده کردن مدارک مورد نیاز در تاریخ مقرر به مرکز مدیریت گزینش و استخدام آجا مراجعه نمایند.

صرفا از داوطلبانی که در آزمون ورودی دانشگاه افسری ارتش پذیرفته شده باشند مصاحبه به عمل خواهد آمد.

زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

همان طور که اشاره کردیم، داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش، ملزم به پشت سر گذاشتن یک مرحله آزمون کتبی و یک مرحله آزمون شفاهی یا مصاحبه می باشند.

آزمون دانشگاه افسری ارتش این دوره قرار است در روز جمعه 9 دی ماه برگزار گردد و احتمالا نتایج آن نیز حدودا یک ماه بعد از طریق سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. بعد از اعلام نتایج آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 پذیرفته شدگانی که نمره علمی قابل قبول را کسب کرده باشند، به مرحله مصاحبه راه می یابند.

این افراد جهت کسب اطلاع از زمان مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 می بایست با استفاده از اطلاعات کاربری خود به سایت آجا مراجعه نمایند. همچنین ممکن است تاریخ حضور در جلسه مصاحبه به وسیله پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی گردد. شما می توانید برای اطلاع از جدید ترین اخبار در خصوص مصاحبه این آزمون و امور مربوط به آن در  کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره با ما همراه باشید.

نحوه مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

داوطلبان پس از حضور در مکان و زمان مقرر (که از طریق اطلاعیه های منتشر شده بر روی سایت به آن ها اعلام می شود) برای انجام مصاحبه، باید مراحل معاینات پزشکی، مصاحبه های کتبی، شفاهی و تست ورزش را بگذرانند. طی کردن این مراحل زمان گیر است و معمولا چند روز به طول می انجامد. در ادامه در ارتباط با هر یک از مراحل توضیحات مختصری را به استحضار داوطلبان می رسانیم.

معاینات پزشکی

متقاضیان به هنگام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش  با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام متوجه می شوند در صورتی که به یک یا مواردی از بیماری های موجود در فهرست زیر مبتلا باشند، حق نام نویسی ندارند. چنانچه شرکت کنندگان بدون در نظر گرفتن این نکته اقدام به شرکت در آزمون ورودی نموده و حتی پذیرفته شوند، در مرحله گزینش و قرار گرفتن تحت معاینات پزشکی، حذف خواهند شد.

معاینات پزشکی مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403
فهرست بیماری ها
تالاسمی مینور
چاقی (BMI بالاتر از 30)
سابقه بیماری های مزمن اعصاب و روان
هر یک از بیماری های صعب العلاج
سابقه جراحی های گسترده
مشکلات اساسی ارتوپدی
کوررنگی
داشتن هر گونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
سابقه و یا ابتلا به هر بیماری که نیاز به مصرف بلند مدت دارو داشته باشد
هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
کاهش شدید یا متوسط شنوایی

بخش اول معاینات، توسط یک دندان پزشک صورت می گیرد و در صورتی که مشکلات جدی در زمینه فک و دندان نداشته باشید می بایست مراحل بعدی را بگذرانید.

معاینات پزشکی مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403
مراحل معاینات
مراجعه به دندان پزشک و معاینات فک و دهان
مراجعه به چشم پزشک، بینایی سنجی و تست کوررنگی
معاینات ارتوپدی
مراجعه به پزشک قلب و عروق
پوست و مو
اعصاب و روان
غدد
داخلی
اورولوژی
آزمایش خون و ادرار

نهایتا پس از اتمام معاینات پزشکی، در صورتی که داوطلبان از سلامت جسمی و روانی مورد نظر برخوردار نباشند، مجاز به شرکت در مابقی مراحل گزینش نخواهند بود و در صورتی که که تمام شرایط لازم در معاینات را داشته باشند، پس از اتمام موفقیت آمیز این مرحله کارتی با عنوان “کارت پایش سلامت” دریافت می کنند که باید آن را تا پایان مراحل گزینش همراه خود داشته باشند.

مصاحبه کتبی

پس از طی نمودن موفقیت آمیز معاینات پزشکی و دریافت کارت پایش سلامت، نوبت به مرحله مصاحبه می رسد. در این قسمت داوطلب می بایست در مصاحبه کتبی عقیدتی – سیاسی شرکت کند.

متقاضیان باید با آگاهی کامل از مسائل روز کشور و جهان، راهپیمایی ها، نمازهای واجب و مستحب، اصول و فروع دین، احکام، مسائل مربوط به ولایت فقیه و مراجع تقلید و… در این آزمون شرکت کنند تا بتوانند نتیجه خوبی از آن کسب نمایند. پس از آن افراد می بایست تعدادی فرم را تکمیل کنند که این امر هم چند ساعتی زمان خواهد برد.

مصاحبه شفاهی

پس از مصاحبه کتبی و تکمیل فرم ها نوبت به مصاحبه شفاهی می رسد. این مصاحبه دارای 3 بخش حفاظت، عقیدتی و فرماندهی می باشد. در مصاحبه حفاظت ممکن است در مورد مسائل امنیتی کشور، نظر شما در مورد سفر به خارج از کشور و این گونه مسائل سوال پرسیده شود، همچنین این امکان وجود دارد که از فرم هایی که در مراحل قبل پر کردید نیز سوال مطرح گردد.

در مصاحبه عقیدتی نیز مانند آزمون کتبی عقیدتی ممکن است در مورد مسائل دینی، احکام، اصول و فروع دین و جزئیات آن ها، مسائل سیاسی، تاریخ ها و وقایع مهم ملی و مذهبی و نیز امور شخصی مانند این که آیا در راهپیمایی و نماز جمعه شرکت می کنید و… سوال پرسیده شود.

در بخش مربوط به مصاحبه فرماندهی نیز معمولا سوالات شخصی پرسیده می شود، سوالاتی اعم از بزرگ ترین نقطه قوت و یا نقطه ضعف شما و حتی ممکن است در مورد اعضای خانواده هم سوالاتی پرسیده شود.

تست ورزش

در این مرحله آمادگی جسمانی فرد مورد بررسی قرار گرفته و داوطلبان ملزم به گذراندن آزمون های ورزشی می شوند. توانایی و قدرت بدنی داوطلبان در موارد زیر مورد آزمون قرار می گیرد.

 • شنا روی دست
 • دراز و نشست
 • دو 1600 متر
 • دو 4 * 9 متر
 • انعطاف پذیری رو به جلو

محل برگزاری مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

افرادی که جهت شرکت در فرآیند مصاحبه دعوت می شوند، باید در زمان تعیین شده متناسب با ارگان انتخابی در یکی از محل های موجود در جدول زیر حضور پیدا کنند.

آدرس مرکز فرآیند گزینش و استخدام نیروهای دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403
نام ارگاننشانی
نیروی زمینی ارتشتهران، میدان حر، خیابان امام خمینی (ره) غربی، نرسیده به چهارراه کمالی، مدیریت گزینش و استخدام نزاجا
نیروی دریایی ارتشتهران، بزرگراه امام علی (ع) شمال، بزرگراه شهید زین‌ الدین شرق، اولین خروجی جنب باشگاه صدف نداجا
نیروی هوایی ارتشتهران، میدان امام حسین، خیابان دماوند، بعد از اتوبان امام علی (ع)، خیابان شهید غفاری نسب، دایره گزینش و استخدام شهید خضرایی
نیروی پدافند هوایی ارتشتهران، بزرگراه بسیج، بزرگراه هجرت، ستاد فرماندهی نیروی پدافند هوایی ا.ج.ا ایران، جنب بانک سپه، مدیریت گزینش، عضویابی و استخدام

شرایط شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

برای شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش، دارا بودن هر یک از شرایطی که در ادامه ذکر شده الزامی است. در واقع پیش نیاز رسیدن به مراحل مصاحبه، ابتدا بررسی وجود شرایط تعیین شده می باشد.

پدیرفته شدگان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش به تمامی ضوابط و شرایط دسترسی پیدا کنند. همچنین پس از اعلام نتایج شرکت کنندگان آزمون و پیش از دعوت به مصاحبه، شرایط مذکور مجدد در سایت gozinesh.aja.ir به اطلاع داوطلبان می رسد تا در صورت عدم وجود موارد خواسته شده از شرکت در مصاحبه خودداری نمایند.

 • داشتن حداقل سن 16 و حداکثر سن 22 (درصورت گذراندن دوره سربازی، به اندازه مدت دوره به سن افراد اضافه می شود.)
 • افراد باید الزاما مرد و مجرد باشند.
 • به همراه داشتن مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه الزامیست.
 • امکان شرکت در مصاحبه برای کارمندان و درجه داران آجا فراهم است.
 • به همراه داشتن لوازم ضروری اسکان و مواد غذایی تا سه روز به دلیل امکان طولانی شدن فرآیند مصاحبه ضروریست.
 • درصورت موافقت با درخواست خوابگاه، باید لوازم شخصی ضروری را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

مدارک لازم جهت مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403
مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه 1402 – 1403

یکی از مواردی که در روز مصاحبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مدارک شرکت کنندگان می باشد. این مدارک نشان دهنده برخورداری داوطلبان از شرایط تحصیل و خدمت در مقطع افسری ارتش می باشد که در موارد زیر لیست شده اند.

 • اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی به همراه 5 صفحه کپی از هر کدام
 • 12 قطعه عکس سه در چهار و پشت نویسی شده (تمام رخ و بدون روتوش)
 • 5 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر، مادر، خواهر، برادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ (و درصورت داشتن ناپدری یا نامادری، 5 سری کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی آن ها نیز لازم است. )
 • در صورت داشتن گذرنامه، به همراه داشتن اصل آن ضروری است.
 • اصل و کپی مدرک دیپلم (داوطلب در صورت تحصیل در نظام قدیم می بایست اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی را نیز به همراه داشته باشد.)
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای داوطلبان دانشجو
 • داوطلبانی که هنگام ثبت نام با استفاده از امتیازات کارت بسیج فعال، فرزند آزادگان یا جانبازان از کار افتاده کلی بودن و… مشمول استفاده از تخفیف در شرط معدل شده اند، لازم است در روز مصاحبه تمامی مدارک مربوطه را همراه داشته باشند.
 • حافظ قرآن، قهرمانان ورزشی، مخترعان، دارندگان مدرک تافل، فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان و دارندگان مدرک از بنیاد ملی نخبگان می بایست در روز مصاحبه مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند.
 • ارائه شواهد وضعیت نظام وظیفه:
 1. افرادی که دارای کارت پایان خدمت هستند، باید اصل و 3 سری کپی از آن را به همراه داشته باشند.
 2. داوطلبان وظیفه باید گواهی اشتغال به خدمت از یگان خدمتی را به همراه برگ سبز دریافت شده از پلیس +10که بدون مهر غیبت است به همراه 3 سری کپی ارائه دهند.

پس از اتمام همه مراحل گزینش اسامی پذیرفته شدگان قطعی در طی اعلام نتایج نهایی آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 مشخص خواهد شد. چنانچه مایل به اطلاع از تاریخ و نحوه انتشار این نتایج هستید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

سوالات مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

یکی از مواردی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می کند، سوالات مصاحبه دانشگاه افسری بوده که آگاهی از آن ها می تواند منجر به کسب آمادگی بیشتر برای شرکت در این امتحان شود. اگر بخواهیم دسته بندی مشخصی برای این پرسش ها در نظر داشته باشیم، می توان گفت علاوه بر تست های ورزشی که پیش از این به آن ها اشاره شد، سوالات مصاحبه به صورت زیر خواهد بود.

 • سوالات عقیدتی : اصول و فروع دین، ولایت فقیه و مرجع تقلید، احکام نماز، روزه، حج، خمس و زکات و…
 • سوالات سیاسی : مسائل مهم خاورمیانه، تاریخ ایران و جهان اسلام، مسائل مربوط به کشور های همسایه و …

بنابراین اشراف کامل به مسائل فوق تا حد زیادی تضمین کننده موفقیت در پاسخ دهی به سوالات مصاحبه دانشگاه افسری خواهد بود.

هزینه شرکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 

سوالی که برای برخی داوطلبان پیش می آید این است که آیا برای شرکت در مرحله مصاحبه نیز باید هزینه ای پرداخت یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم بله، پروسه مصاحبه طولانی و همراه با آزمایشات، معاینات و… است و نیاز به پرداخت هزینه خواهد داشت. هنوز هزینه قابل پرداخت جهت شرکت در این مرحله از آزمون مشخص نشده است اما در دوره گذشته، افراد ملزم به پرداخت 150 هزار تومان جهت انجام معاینات پزشکی بوده اند، لذا انتظار می رود در دوره جدید نیز هزینه ای برای این منظور تعیین گردد و بدیهی است که احتمال افزایش مبلغ فوق وجود خواهد داشت.

در آخر توجه داشته باشید که مسئولین مربوطه جهت کسب اطمینان کامل به تحقیقات محلی نیز می پردازند تا از صحت بیانات داوطلب با خبر شوند و شایستگی وی را بسنجند. برای این منظور تحقیقات محلی از آشنایان معرفی شده توسط داوطلب یا از کسبه محل سکونت و همسایگان وی صورت می پذیرد و نهایتا پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب مشخص می گردد. افراد جهت مشاهده نتیجه نهایی باید به سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به آدرس الکترونیکی aja.ir مراجعه نمایند.

سوالات متداول

1- مصاحبه دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403 چه زمانی انجام می شود؟

زمان دقیق مصاحبه پذیرش این دانشگاه، از طریق سایت ارتش و همچنین پیامک به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد.

2- چه کسانی به مرحله مصاحبه دانشگاه افسری ارتش راه می یابند؟

تنها افرادی که در آزمون کتبی پذیرفته شده باشند به این مرحله راه می یابند.

3- آیا صرفا پذیرفته شدن در آزمون کتبی ملاک تایید نهایی داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه افسری ارتش می باشد؟

خیر؛ پذیرفته شدن در مرحله مصاحبه نیز یکی از شرط های لازم برای ورود به این دانشگاه است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۵۲ نظر

 1. سلام پای من پرانتزی هستش و فاصله‌ی بین دو تا پاهام ۳/۵ (سه و نیم)سانتی متر هستش. آیا در معاینات پزشکی مشکلی پیش می آید

  • با سلام، معاینات پزشکی دانشگاه افسری ارتش کاملا به صورت تخصصی میباشد احتمال اینکه در مصاحبه رد بشوید وجود دارد.

 2. سلام من آقا هستم واقعا با قد ۱۶۵ ارتش ثبت نام میتونیم بکنیم

  • با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه ی ارتش در خصوص استخدام افسری، حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر می باشد.

 3. سلام وقت بخیر.بنده برادر بنده چند تا سوپیشینه داره…ولی خودم بسیج فعالی دارم.به مشکل بر میخورم آیا؟

 4. سلام من اسمم آتناست و ۱۷ سالمه ، دوتا از دندونامو پر کردم و دوسال پیش رفتم دندانپزشکی گف دوتا دیگه از دندون هات رو دوباره باید پر کنی و هنوز پر نکردم ، یک جا خوندم که اگ بیشتر از ۴ تا دندون رو پر نکرده باشی رد نمیشی این خبر درسته؟؟؟!

  • با سلام و احترام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده از سایت رسمی ارتش، صرفا آقایان مجاز به نام نویسی برای افسری می باشند.

 5. سلام خسته نباشید من سال یازدهم هستم رشته انسانی ، میخوام سال آینده برای دانشگاه افسری اقدام کنم ، توی قسمت معاینات پزشکی اگ دندون کمی کج باشه ممکنه قبول نشه ؟!

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، در مرحله معاینات پزشکی، می بایست دارای سلامت کامل جسمی و روانی باشید.

 6. با سلام
  بنده ۱۷ سالمه کلاس یازدهم انسانی هستم.
  بنده بسیجی فعال
  عضو شورا
  عموم شهید شده
  پدرم هم ۸ ماه خدمت داره
  آیا می توانم عضو ارتش شوم

  • با سلام ، می توانید در آزمونی که این ارگان برای دانشگاه افسری خود ارائه می کند شرکت نمایید و به شرط دارا بودن شروط لازمه و کسب امتیازات مناسب عضو این ارگان شوید .

 7. سلام میشه هم کنکور شرکت کرد هم ازمون دانشکده افسری رو؟!

  • با سلام، بله شما می توانید به صورت هم زمان برای شرکت در کنکور سراسری و آزمون دانشگاه های افسری اقدام کنید.

 8. سلام و عرض ادب من ۱۷سالمه رشته تحصیلی من کار و دانش هست و معدلم هم بالاست آیا میتونم برای دانشگاه افسری بیام؟

  • با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) می باشند، دانشجو می پذیرد.

 9. سلام دانشگاه امام علی تحقیقات محلی داره؟

 10. سلام واسه مصاحبه چه کتابهایی رو باید بخونیم؟

 11. باسلام.
  من پایه هشتم هستم و هنوز انتخاب رشته نکردم ولی قصد دارم رشته تجربی رو انتخاب کنم
  آیا رشته مناسبی هست برای پزیرش دانشکده افسری؟
  میخاستم دقیقا بهم بگید بعد از کنکور باید برای ثبت نام دانشکده افسری چکار کنم.

  • با سلام، در صورتی که شما قصد شرکت در آزمون دانشگاه های افسری را داشته باشید، مدرک دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) مورد پذیرش می باشد.

 12. علیرضا هدایتی نیا

  سلام و خسته باشید.
  من کلاس نهم هستم و رشته انسانی روانتخاب کردم.
  من توی یه منطقه ای دور افتاده در خراسان رضوی زندگی میکم این مشکلی رو به وجود میدهد???
  میخوام بدونم که برای ورود به دانشگاه امین باید کنکور بدهیم?
  و رتبه قبولی قطعیش چیست??????

 13. ببخشید من امسال کنکور دارم زمان استخدام دانشگاه افسری کیه؟

  • با سلام، مطابق با سنوات سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون داخلی افسری ارتش در نیمه ی دوم سال می باشد.

 14. سلام ببخشید شماکه تجربه دارید لطفابگید که برای کنکور دانشگاه افسری همون سوالایم دینی وسیاسی وتست ورزش کافی است یا من که الان تجربیم ازم از درس هام سوال میاد درکنکور افسری؟

  • با سلام و وقت بخیر، محتوای ازمون ورودی از مجموعه سوالات دروس عمومی و تخصصی رشته تحصیلی شما می باشد.

 15. سلام ببخشید من الان مرد خونوادم وپدرم ۲ساله فوت کرده وبرادرام خیلی کوچیکن به احتمال زیاد سربازی معافم ولی مشکلی ازنظرجسمی ندارم ایا در استخدام رشته افسری مشکلی پیش میاد؟

  • با سلام و درود، در صورت داشتن شرایط ثبت نامی از جمله: رشته تحصیلی، حداکثر سن و… محدودیتی جهت استخدام در ارگان های نظامی برای شما وجود ندارد.

 16. سلام .
  ببخشید من رشتم فنی حرفه ای است و میخوام کنکور زبان بدم برای معلمی زبان من میتونم بعد از تموم شدن دانشگاه برای دانشگاه افسری آزمون بدم یا نه
  اگه میشه سوال منو بیشتر توضیح دهید.

  • با سلام، زیرا آخرین مدرک تحصیلی داوطلب باید یکی از دیپلم های شاخه نظری باشد و افرادی که مدرک تحصیلی بالاتری دارند مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 17. سلام من هم آزمون قبول شدم هم گزینش چه قدر احتمال داره قبول نهایی بشم

  • با سلام و درود، قبولی نهایی به عوامل مختلفی از جمله؛ کسب امتیاز در آزمون کتبی، مصاحبه، معاینات پزشکی و … بستگی دارد.

 18. سلام وقت به خیر
  ببخشید برابر آخرین اطلاعیه زمان انجام معاینات پزشکی و مصاحبه دوم اسفند ۹۹ اعلام شده بود.
  اگه ممکنه راهنمایی بفرمائید زمان اعلامی قطعیه یا به خاطر کرونا به تعویق خواهد افتاد؟؟
  ممنون

 19. سلام
  اطلاعیه دادن جهت انجام معاینات پزشکی و مصاحبه باید دوم اسفند۹۹ در آدرسهای اعلامی حاضر شویم.
  آیا زمان اعلامی قطعیه یا به خاطر کرونا به تعویق می افته. ممنون

 20. سلام خسته نباشید احتمال این هست که دانشگاه افسری از رشته انسانی پذیرش داشته باشه اخه دو ساله پذیرش نداره

 21. سلام ببخشید کپی شناسنامه پدربزرگ و مادربزرگ ضروریه؟ چون خانواده مادریم فوت کردن خانواده پدریم هم رابطه خوبی با من ندارن

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی مصاحبه ی ارتش، بله شناسنامه ی اعضای خانواده و بستگان ضروری می باشد.

 22. سلام من تو میخاستم بدونم واسه استخدام تو افسری ارتش یه سابقه پدر یا اعضای خانواده هم گیر میدن یا نه ؟؟

  • با سلام و درود، پس از گذراندن مراحل گزینش داوطلب بررسی سوابق خانواده در اولویت قرار می گیرد.

 23. سلام من در ارتش ثبت نام کردم باید برای ازمون چی بخونم اگه میشه بگید

  • با سلام، دروس عمومی و تخصصی رشته ی تحصیلی خود و هوش و استعداد تحلیلی را مطالعه نمایید.

 24. سلام من ۴ تا دندان پر شده دارم
  خواستم بدونم که برای ثبت نام دانشگاه افسری ارتش مشکل داره یا نه

 25. سلام
  می خاستم بدونم باید حداکثر قد چند باشه
  من الآن قدم ۱۹۵ مشکلی که پیش نمیاره

  • با سلام، خیر مشکلی از این بابت برای شما پیش نخواهد آمد، و حداقل قد برای دانشگاه افسری ارتش ۱۶۵ سانتی متر می باشد.

 26. ابوالفضل شیرزاد

  سلام خسته نباشید ببخشید رشته من فنی حرفه ایه میتونم برم داخل نیرویه انتظامی مثل نوپو میشه یه توضیح کامل بدین ممنون میشم؟؟؟؟؟

  • با سلام و درود. دانشگاه افسری علوم انتظامی امین، از داوطلبانی که دارای شرایطی از جمله؛ داشتن دیپلم نظری (ریاضی، تجربی، انسانی)، حداکثر ۲۵ سال سن و… می باشند، دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است که شما با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای مجاز به شرکت در درجه داری نیروی انتظامی می باشید.

 27. سلام من یه صافی کف پای خفیف دارم برام مشکل پیش نمیاره؟؟؟؟؟

  • با سلام.
   مطابق با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده در زمان ثبت نام دانشگاه های افسری ارتش ، صرفا افرادی که دارای مشکلات عمده ارتوپدی هستند مجاز به ثبت نام نمی باشند ، البته در صورت ثبت نام و دعوت به مراحل گزینش شرایط شما می بایست مورد بررسی پزشکان ارتش قرار بگیرد.

دریافت مشاوره