خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد  خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

مواد و ضرایب رشته فناوری معماری کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته فناوری معماری نیز در گروه هنر می باشد که دارای 3 گرایش به نام های معماری بیونیک، معماری دیجیتال و استحکام بخشی بناهای تاریخی می باشد و ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن یکسان است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند در هر یک از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند. رشته فناوری معماری مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب 2
  • ایستایی و فن ساختمان با ضریب 3
  • سیستم های ساختمانی در معماری با ضریب 4
  • طراحی فنی و اجزاء ساختمان با ضریب 3

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری 1401

فناوری معماری یکی از رشته های مجموعه هنرهای ساخت و معماری (کد 1361) می باشد و جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد محسوب می شود. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته فناوری معماری می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده و سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته فناوری معماری 1401
ایستایی و فن ساختمان
سازه در معماری – تالیف سالوادوری – ترجمه محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانکتاب ایستایی و فن ساختمان – مهدی پرنا – انتشارات راهیان ارشد (تست)
سیستم های ساختمانی – تالیف محمود گلابچی، کتایون تقی زاده و محمدرضا گلابچی – انتشارات دانشگاه پارسکتاب ایستایی و فن ساختمان – انتشارات ماهان (تست)
فن شناسی معماری ایرانی – تالیف محمود گلابچی و آدین جوانی دیزجی – انتشارات دانشگاه تهراناستاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
مبانی طراحی ساختمان های بلند – تالیف محمود گلابچی و محمدرضا گلابچی – انتشارات دانشگاه تهراندرک رفتار سازه ها – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
ساختمان ها چگونه عمل می کنند؟ – تالیف ادوارد آلن – مترجمان: محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهرانپوسته ها و سازه های ورق تا شده برای معماران – تالیف محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهران
سیستم های ساختمانی در معماری
ساختمان ها چگونه عمل می کنند؟ – تالیف ادوارد آلن – مترجمان: محمود گلابچی و کتایون تقی زاده – انتشارات دانشگاه تهرانسیستم های ساختمانی در معماری- فن ساختمان – سید جواد طباطبایی، سحر قلیچی – انتشارات عصر کنکاش (تست)
درک رفتار سازه ها – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانبانک سوالات کارشناسی ارشد معماری: سیستم های ساختمانی – گروه مولفان – انتشارات آکادمی تخصصی معماری (تست)
مبانی طراحی ساختمان های بلند – تالیف محمود گلابچی و محمدرضا گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانسیستم های ساختمانی در معماری کارشناسی ارشد مجموعه انرژی معماری – نسیبه محمدی – انتشارات مهر سبحان (تست)
ساختمان های فولادی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهراننانو فناوری در معماری و مهندسی ساختمان – تالیف محمود گلابچی، کتایون تقی زاده و احسان سروش نیا – انتشارات دانشگاه تهران
سازه به مثابه معماری: یک کتاب مرجع برای معماران و مهندسان سازه – تالیف اندرو چارلسون – مترجمان: احسان سروش نیا، محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانسیستم های ساختمانی آینده، نگاهی به معماری فردا – تالیف مارتین پاولی – ترجمه محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
مقاومت مصالح کاربردی – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهراناستاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
ساختمان های بتنی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران – تالیف محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهرانپل های ایران و جهان تعامل معماری تکنولوژی و زیبایی – تالیف محمود گلابچی و متین علاقمندان – انتشارات دانشگاه تهران
طراحی لرزها برای معماران مقابله ای هوشمندانه با زلزله – تالیف اندرو چارلسون – مترجمان: احسان سروش نیا، محمود گلابچی – انتشارات دانشگاه تهران
زبان تخصصی
زبان تخصصی مهندسی عمران و معماری (مهندسی مدیریت پروژه و مهندسی مدیریت ساخت) – تالیف علی قربانی، فرحبد محمدی – انتشارات آوای دانش گستر (تست)زبان تخصصی معماری و هنرهای ساخت – تالیف بابک رستمی قراگزلو – انتشارات ایوان (تست)
زبان عمومی
کتاب 504 واژه ضروری تافل – انتشارات جنگلکتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی – شهاب اناری و همکاران – انتشارات مبتکران (تست)
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی – انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور (تست)کتاب زبان عمومی (دو جلدی) زیر ذره بین – انتشارات نگاه دانش (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1401در رشته فناوری معماری در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه، را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر، در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد