خانه کاردانی فنی و حرفه ای منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای حسابداری 1401

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای حسابداری 1401

معرفی منابع کنکور کاردانی حسابداری
منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری 1401

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای که قصد دارند در این مقطع ادامه تحصیل دهند، می بایست در پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون آن شرکت نمایند. در چندین سال گذشته 9 رشته پر متقاضی به صورت با آزمون در پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای ارائه می شد که این تعداد به 5 رشته در سال 1401 کاهش یافت. رشته حسابداری از دسته رشته هایی است که جذب داوطلبان آن همچنان به صورت با کنکور صورت می گیرد.

با توجه به این که ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و انتخاب رشته آن همزمان انجام می شود، متقاضیان می بایست رشته دلخواه خود را از میان مجموعه امتحانی مورد نظر انتخاب نموده و خود را برای شرکت در آزمون آماده نماید. در این مطلب قصد داریم، اطلاعات مربوط به مواد، ضرایب و منابع درسی و کمک درسی کنکور و همچنین گرایش ها و نمونه سوالات کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری را در اختیار شما قرار دهیم.

رشته حسابداری جزء 5 رشته با کنکور در پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای سال 1401 می باشد.

بودجه بندی و ضرایب دروس کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401

کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مجموعا، دارای 160 سوال می باشد که تعداد سوالات هر بخش با بخش دیگر متفاوت است. این ضرایب و بودجه بندی ها نیز در دفترچه ذکر می شود که داوطلب بتواند براساس اهمیت هر کدام برای خود برنامه ریزی کند. در جدول زیر تعداد سوالات و ضرایبی هر بخش از دروس را بیان کرده ایم.

ضرایب و بودجه بندی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401
دروسضریبتعداد سوالات
دروس عمومی340
دروس شایستگی پایه635
دروس شایستگی غیر فنی320
دروس شایستگی فنی1265

منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401

داوطلبانی که قصد دارند خود را برای شرکت در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری آماده کنند، می بایست از منابع مطالعاتی قابل استفاده اطلاع کسب کرده و نسبت به فراهم کردن آن ها اقدام نمایند. این منابع به همراه مواد آزمون و ضرایب هر یک از مجموعه دروس در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 ذکر می گردند. مباحث این آزمون را دو دسته سوالات عمومی و تخصصی تشکیل می دهند که در جدول زیر به صورت دقیق و تفکیک شده به آن ها پرداخته ایم.

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401
منابع دروس عمومیمنابع دروس شایستگی پایهمنابع دروس شایستگی غیرفنیمنابع دروس شایستگی فنی
تعلیمات دینی 3فیزیکالزامات محیط کاردانش فنی پایه
دانش فنی تخصصی
فارسی 3مدیریت تولیدحسابداری وجوه نقد و تحریر دفاتر قانونی
ریاضی 1 و 2حسابداری خرید و فروش
عربی 3کارگاه نوآوری و کارآفرینیحسابداری حقوق و دستمزد
حسابداری اموال و انبار
زبان 1 و 2شیمیاخلاق حرفه ایحسابداری بهای تمام شده و مالیاتی
حسابداری تهیه و تنظیم صورت های مالی

منابع کمک آموزشی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401

اصلی ترین نکته در خصوص منابع سوالات امتحانی آزمون مذکور این است که این سوالات از کتاب درسی طرح می گردند. بنابراین بهتر است در درجه اول کتب درسی خود را با دقت مورد مطالعه قرار داده و سپس از منابع کمک آموزشی در راستای دستیابی به تسلط بیشتر بر روی مباحث، بهره ببرید. از جمله انتشارات معروفی که در زمینه کنکور رشته های فنی و حرفه ای، مشغول به فعالیت هستند می توان به انتشارات قلم چی، اخوان و چهارخونه یا فارابی، اشاره کرد. در این بخش به معرفی چند نمونه کتاب جامع و کاربردی می پردازیم که در صورت تمایل می توانید مورد استفاده قرار دهید.

منابع کمک آموزشی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401
نام کتاب توضیحات کتابتصویر جلد کتاب
درسنامه سیر تا پیاز کنکور حسابداری انتشارات اخوانسوالات چهار گزینه ای با مشخص کردن تله تستی در هر سوال، بیش از 500 نمونه سوال امتحانی با پاسخنامه تشریحی به تفکیک هر فصل، ارائه درسنامه کامل در ابتدای هر درس به همراه مثال های متعددسیر تا پیاز کنکور حسابداری انتشارات اخوان
مجموعه سوالات چهارگزینه ای حسابداری انتشارات فارابیشامل دروس سال دهم، یازدهم و دوازدهم هنرستان به همراه پاسخنامه تشریحی کلیه دروس، تست های طبقه بندی شده از سال 75 تا کنون، تست های چهار گزینه ای میکرو طبقه بندی شدهمجموعه سوالات چهارگزینه ای حسابداری انتشارات فارابی
کتاب 10 کنکور رشته ی کاردانی حسابداری انتشارات قلم چیشامل سوالات منتخب دروس همراه با پاسخ تشریحی مطابق با کنکور سال های گذشته، شامل تست از دانش فنی پایه و تخصصی از سال دهم تا دوازدهم هنرستان، نکات کاربردی از مباحث کنکور در ابتدای هر آزمونکتاب 10 کنکور رشته ی کاردانی حسابداری انتشارات قلم چی

گرایش دروس کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401

داوطلبان کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 نسبت به لیست رشته های ارائه شده آگاهی کسب کنند تا در زمان انتخاب رشته، با شناخت و بررسی کامل گرایش مورد نظر خود را انتخاب نمایند. در جدول زیر گرایش های رشته حسابداری کاردانی فنی و حرفه ای را ذکر کرده ایم.

لیست رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری 1401
حسابداری
حسابداری گرایش حسابرسی
حسابداری گرایش دولتی
حسابداری گرایش صنعتی
حسابداری گرایش مالی
حسابداری گرایش مالیاتی
تبلیغات

نمونه سوالات کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401

پس از آماده کردن منابع درسی و کمک آموزشی مناسب و آگاهی از ضرایب و گرایش ها نوبت به برنامه ریزی درسی 1400 می رسد، چرا که داشتن یک برنامه و نقشه راه صحیح می تواند مانع از آشفتگی ذهن و عدم تمرکز شما گردد. همچنین باعث می شود انرژی و زمان خود را به طور درست و بر روی مباحث مهم تر صرف نموده و از فرصتی که تا زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در اختیار دارید، بهره کامل را ببرید. همچنین با مراجعه به نمونه سوالات کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته مورد نظر خود می توانند آمادگی خود را برای حضور در آزمون افزایش دهند.

نمونه سوالات کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته حسابداری 1401
نمونه سوالات آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1401 

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- شیوه پذیرش در رشته حسابداری مقطع کاردانی فنی و حرفه ای 1401 به چه صورت است؟

این رشته جزء 5 رشته پرمتقاضی و با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1401 می باشد.

2- اهمیت کدام مجموعه دروس در مباحث اختصاصی کنکور حسابداری کاردانی فنی و حرفه ای بیشتر است؟

دروس شایستگی فنی دارای ضریب 12 و بیشترین اهمیت در آزمون این مقطع می باشند.

3- آیا برای کسب نتیجه مطلوب در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای حسابداری می توان صرفا به مطالعه کتاب درسی اکتفا نمود؟

مطالعه کتاب های درسی در درجه اول قرار گرفته و بیش ترین اهمیت را دارد، اما استفاده از کتاب ها و منابع کمک آموزشی مناسب نیز می تواند به تثبیت آموخته ها و تسلط بر آن ها کمک نماید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۶ نظر

 1. سلام ببخشید زمان ثبت نام کنکور حسابداری(کاردانش)چه موقع هست؟کی اعلام میشه؟

  • با سلام و احترام، مطابق با آخرین دفترچه ی کاردانی سراسری مندرج در سایت سنجش، زمان ثبت نام رشته های کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای ۱۴تیرماه و زمان آزمون رشته های با آزمون ۴شهریور بوده است. هنوز اطلاعیه ی جدیدی در مورد آزمون دانشکده ی فنی منتشر نشده است.

  • سلام برای قبولی در دانشگاه های دولتی در تهران برای رشته حسابداری، چه رتبه ای باید آورد؟

 2. سلام در بالا منظور از تعلیمات دینی همان دین و زندگی است

 3. سلام من یازدهم هستم رشتمم فنی حرفه ای حسابداری میخونم از الان میخام برای کنکور اماده بشم باید چیکار کنم؟
  و ایا کنکور تز کتاب های درسی سه ساله یا جیزی فراتر از کتاب هیت؟

  • با سلام و درود، کنکور فنی حرفه ای کنکور نسبتا راحتی میباشد اگر تلاش خودتون رو بکنید و کتاب های درسی رو در حد عالی مسلط باشید قبولی دور از دسترس نیست.

 4. سلام من رشته امور اداری هستم می تونم رشته حسابداری کنکور بدم؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. با توجه به اینکه رشته مقطع دیپلم شما مرتبط نیست باید وارد مقطع کاردانی ناپیوسته این رشته بشید که در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی خود رشته حسابداری را به صورت کاردانی ناپیوسته ارائه نمی دهد ، بلکه گرایش های آن را ارائه می دهد.
   لطفا جهت بررسی رشته هایی که پذیرش انجام می شود از جدول شماره ۵ دفترچه ثبت نام استفاده کنید

 5. سلام من دیپلم حسابداری کار دانش دارم میخواستم بدونم میتونم رشته داروسازی و ادامه بدم
  واینکه اگر بخوام همون حسابداری خودم رو ادامه بدم تو چه کنکوری ثبت نام کنم و چه کتاب هایی رو باید بخونم .من دیپلم نظام قدیم هستم

  • با سلام، برای ادامه تحصیل در رشته حسابداری باید کنکور کاردانی این رشته را شرکت نمایید و و در صورتی که مایل باشید دارو سازی را انتخاب کنید باید در کنکور رشته تجربی شرکت کنید.

 6. سلام،برای کنکور کاردانش لازمه که کتابای شیمی و فیزیکم مطالعه کنیم؟چون کاردانش حسابداری تو هیچکدوم از پایه ها شیمی فیزیک نداشته

  • با عرض سلام و وقت بخیر، درس های شایستگی پایه که شامل ریاضی ۱و۲، شیمی و فیزیک هستند، از منابع آزمون کاردانی فنی و حرفه ای بوده و دارای ضریب می باشند.

 7. سلام .کنکور دی ماه رو حتما باید ثبت نام کنیم یا اختیاریه ؟

  • سلام و درود، شما میتوانید در هردو نوبت کنکور امسال شرکت کنید، شرکت و عدم شرکت در کنکور دی ماه به انتخاب خودتان است.

 8. سلام رشته ی حسابداری کاردانش کنکورش با فنی حرفه ای فرقی داره یا نه ؟

  • با سلام و درود، خیر، تفاوتی ندارد و در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کاردانی رشته حسابداری، می بایست در کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت نمایید.

 9. سلام ببخشید من رشته تجربی میخونم اما می‌خوام بدون کنکور آزاد حسابداری بخونم آیا ممکن ؟ کدوم دانشگاه های تهران بدون رتبه کنکور حسابداری آزاد دارن ؟ و شهریه اش چقدر ترمی؟

  • با سلام ، بله امکان تحصیل در رشته ی حسابداری با توجه به عنوان دیپلم شما برایتان فراهم است و با توجه به سال ورودتان برای انتخاب دانشگاه باید دفترچه ی منتشر شده در همان سال را مطالعه نمایید .

 10. سلام وقت ببخشید ی سوال داشتم رشته حسابداری کاردانش کنکور داره ؟ یا باید رشته حسابداری فنی حرفه رو کنکور بدیم منظورم اینه ک کاردانش کنکور داره ؟

 11. سلام برای کنکور ۱۴۰۲ دروس عمومی حذف نشده؟؟

  • با سلام و درود، دروس عمومی در کنکور کاردانی فنی حرفه ای حذف نشده اند و حذف دروس عمومی صرفا به کنکور سراسری مربوط می شود.

 12. سلام خسته نباشید مگه دروس عمومی حذف نشده بود

 13. سلام. آیا برای رفتن به دانشگاه رشته حسابداری باید کنکور بدهیم؟
  و اینکه با نمره هم میشه وارد شد؟

 14. سلام روز بخیر یکی با رشته حساب داری فقط دولتی ثبت نام کرده چطوری باید واسه دانشگاه آزاد ثبت نام کنه ؟ شرایط ش چطوری ؟

 15. با سلام
  آیا میشود با دیپلم رشته حسابداری هنرستان وارد دانشگاه فردوسی مشهد شد؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت داشتن شرایط مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری، محدودیتی بابت ادامه تحصیل در این دانشگاه نخواهید داشت.

 16. سلام برای رفتن به دانگشاه های فنی حرفه ای دولتی برای حسابداری حاما باید با کنکور اقدام کرد .

 17. سلام خسته نباشید، دانشگاه مهاجر اصفهان برای دختران هم رشته حسابداری داره؟

 18. سلام من دیپلم تجربی هشتم میتونم در کنکور حسابداری شرکت کنم

 19. سلام من رشته انسانی پایه یازدهم هستم آیا میتوانم بعد از گرفتن مدرک دیپلم انسانی کنکور حسابداری بدم؟

 20. سلام ببخشید رشته حسابداری دانشگاه دبیری داره؟

  • با سلام و درود،شرایط دانشگاه های فرهنگیان شامل: تراز بالای ۶۵۰۰، شرکت در کنکور سراسری رشته های نظری و… می باشد.

 21. سلام
  من الان رشته ریاضی فیزیک یازدهم هستم
  سال آینده میتونم کنکور حسابداری بدم ؟
  در کنار منور ریاضی

 22. سلام من مدرک فنی حرفه ای مکانیک دارم سال ۸۷ گرفتم میتونم کنکور رشته حسابداری شرکت کنم؟؟

 23. سلام من مدرک فنی حرفه ای مکانیک دارم میتونم کنکور رشته حسابداری شرکت کنم؟؟

 24. سلام تو جدول اولی که ضرایب و تعداد سوالات رو نوشتید، مثلا دورس شایستگی فنی رو نوشتید تعداد سوالات ۶۵ تا یعنی چی؟ یعنی از هر کتاب تخصصی ۶۵ تا سوال میاد؟

 25. سلام ببخشید منابع رو که نوشتید مثلا دینی ۳ یعنی دینی ۱ و ۲ که مال سال دهم و یازدهم هست تو کنکور نمیاد؟

  • با سلام، سوالات از محدوده منابع کنکور فنی حرفه ای اعلام شده طرح خواهد شد و از کتاب پایه های دیگر سوالی مطرح نمی شود.

 26. سلام
  از طریق رشته ی حسابداری، دانشگاه رو میشه رفت رشته تربیت بدنی ؟

 27. سلام من امسال میرم دوازدهم برای کنکور ۱۴۰۱ عمومی دوازدهم میاد فقط؟؟

 28. سلام من دیپلم تجربی دارم میتونم کنکور حسابداری شرکت کنم؟

 29. سلام ببخشید من الان دانشجو رشته گردشگری هستم ایا میتونم کنکور حسابداری شرکت کنم و همزمان بخونن؟

 30. ببخشید من دیپلم حسابداری مالی دارم میتونم کنکور آموزش زبان انگلیسی بدم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن دیپلم نظام جدید (۶-۳-۳) و یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری، گروه آزمایشی زبان نخواهید داشت.

 31. ببخشید رشته حسابداری مالی هم میتونه آموزش زبان انگلیسی بده؟

 32. سلام ببخشید من میتونم دبیرستان حسابداری بخونم ولی برا دانشگاه برم رشته مدیریت بازرگانی؟؟؟؟

 33. سلام من دیپلم فنی حرفه ای صنایع شیمیایی دارم
  ولی میخوام حسابداری بخونم چیکار باید بکنم اصلا میتونم حسابداری بخونم یا باید دیپلم حسابداری داشته باشم میتونم کنکور حسابداری شرکت کنم ؟

دریافت مشاوره