خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مالی 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مالی 1401

معرفی منابع آزمون ارشد رشته مالی 1400
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مالی 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ بین داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد، بهتر است که بعد از تهیه منابع از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد، استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1401، در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

مواد و ضرایب رشته مالی کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته مالی در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب 2
  • اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام با ضریب 2
  • ریاضی و آمار با ضریب 3
  • تئوری های مدیریت با ضریب 2
  • اقتصاد خرد و کلان با ضریب 3
  • مدیریت مالی با ضریب 4
  • مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با ضریب 4
  • حسابداری مالی و صنعتی با ضریب 4

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مالی 1401

مالی در مجموعه مدیریت (کد 1142)، ارائه می شود و جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد؛ یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته مالی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده، سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز انتخاب نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت
زبان عمومی و تخصصصی
کتاب ۵۰۴ واژه – انتشارات جنگلکتاب زبان عمومی زیر ذره بین (جلد یک و دو) – الناز یوسف زاده بری، هادی جهانشاهی – انتشارات نگاه دانش (تست)
کتاب زبان تخصصی مدیریت – محمدرضا ناصرزاده و یاشار دهدشتی – انتشارات نگاه دانشکتاب ۲۰۰۰ تست زبان تخصصی مدیریت – سید محمدرضا ناصرزاده و یاشار دهدشتی – انتشارات نگاه دانش (تست)
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام
کتاب اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام – دکتر سید محمد مقیمی – انتشارات نگاه دانشکتاب مروری بر اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام – علی احسانی – انتشارات پارسه (تست)
کتاب مدیریت ما – دکتر علی اصغر پور عزت – انتشارات تبلور دانشکتاب مجموعه تست مدیریت از دیدگاه اسلام – انتشارات مدرسان شریف (تست)
ریاضی و آمار 
کتاب ریاضیات پایه  – امیر تقی زاده انصاری – انتشارات پارسهکتاب ۲۰۰۰ تست ریاضی عمومی – امید محمودیان

انتشارات نگاه دانش (تست)

ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت و حسابداری – هادی رنجبران – انتشارات اثباتمجموعه تست ریاضیات – تالیف کمال حسن نژاد – انتشارات سبزان (تست)
آمار و کاربرد و آن در مدیریت  – تالیف عادل آذر، منصور مومنی و سید جعفری – انتشارات سمتکتاب تست آمار و احتمال  – محسن طورانی – انتشارات نگاه دانش (تست)
کتاب آمار کاربردی – دکتر وحید ناصحی فر – انتشارات ترمهآمار کارشناسی ارشد مدیریت – دکتر رضاپور – انتشارات ماهان (تست)
تئوری های مدیریت
کتاب مدیریت عمومی – دکتر سید مهدی الوانی – انتشارات نیکتاب تئوری های مدیریت – حسین جلیلیان، دکتر سید رضا سید جوادین – انتشارات نگاه دانش (تست)
کتاب تئوری سازمان (ساختار، طراحی و کاربردها) – مولف: استیون پی رابینز – مترجمان: حسن دانایی فرد، سید مهدی الوانی – انتشارات صفارکتاب تئوری های مدیریت – انتشارات مدرسان شریف (تست)
کتاب مدیریت منابع انسانی – اسفندیار سعادت – انتشارات سمتکتاب مبانی سازمان و اصول مدیریت – علی رضائیان – انتشارات سمت (تست)
اقتصاد خرد و کلان
کتاب اقتصاد خرد – دکتر عباسعلی ابونوری – انتشارات دانشگاه تهران مرکزی

2000 تست اقتصاد خرد – دکتر محسن نظری – انتشارات نگاه دانش (تست)

کتاب اقتصاد خرد – دکتر محسن نظری – انتشارات نگاه دانش2000 تست اقتصاد کلان – دکتر محسن نظری – انتشارات نگاه دانش (تست)
کتاب اقتصاد کلان – مولف: گریگوری منکیو – مترجم: دکتر حمیدرضا اربابکتاب اقتصاد خرد و کلان – انتشارات مدرسان شریف (تست)
کتاب اقتصاد کلان – دکتر محسن نظری – انتشارات نگاه دانشکتاب اقتصاد کلان – احسان آقامیری – راهیان ارشد (تست)
مدیریت مالی
آموزش گام به گام مدیریت مالی – نوشته رضا مناجاتی – انتشارات نگاه دانشکتاب مدیریت مالی – انتشارات مدرسان شریف (تست) 
مدیریت مالی نوین – ترجمه دکتر جهانخانی و مجتبی شوریکتاب تست ارشد مدیریت مالی – انتشارات ارشد (تست)
مدیریت سرمایه گذاری و ریسک
 مدیریت سرمایه گذاری – تالیف جونز چارلز – مترجم رضا تهرانی – انتشارات نگاه دانشکتاب مدیریت سرمایه گذاری و ریسک – انتشارات مدرسان شریف (تست)
مدیریت ریسک و سرمایه گذاری – سید امیر صفوی – نشر مهربان2000 سوال چهار گزینه ای مدیریت سرمایه گذاری و ریسک – رضا مناجاتی، محمد گرجی آرا – انتشارات نگاه دانش (تست)
حسابداری مالی و صنعتی
حسابداری مالی (حسابداری پیشرفته) – تالیف یدالله تاری وردی – انتشارات یدالله تاری وردیمروری جامع بر حسابداری مالی و صنعتی – دکتر ایرج نوروش، دکتر غلامرضا کرمی، محمد مرادی و جلال وافی ثانی – انتشارات نگاه دانش (تست)
حسابداری صنعتی – تالیف چارلز هورن گرن، جورج فاستر و سریکانت داتار – مترجم علی پارسائیان – انتشارات ترمهمجموعه پرسش های چهار گزینه ای حسابداری صنعتی – جمشید اسکندری – انتشارات کیومرث (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1401 در رشته مالی در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند، یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد