تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، پس از مشخص شدن زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 می توانند نتایج اولیه خود را دریافت کنند. در این مرحله، شرکت کنندگانی که حد نصاب نمره قبولی در آزمون را اخذ نمودند، می بایست در مهلت مقرر فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام برسانند. در ادامه اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت شرح داده ایم.

مهلت انتخاب رشته داوطلبان تا ساعت 13ظهر روز شنبه مورخ 1 مرداد ماه 1401 ادامه خواهد داشت.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت، زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت فرا می رسد. به همین جهت متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که همزمان با اعلام نتایج آزمون منتشر می گردد، از زمان و لیست رشته های موجود آگاهی یابند.

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 شرکت کرده اند، می بایست از ساعت 9 روز دوشنبه مورخ 20 تیر ماه لغایت ساعت 18 روز چهارشنبه مورخ 22 تیر ماه 1401 اقدام به انتخاب رشته می کردند. چنانچه این افراد حدنصاب علمی تعیین شده را کسب نموده باشند، با آغاز مهلت انتخاب رشته به ثبت کد رشته های مورد نظر خود می پردازند.

تمدید مهلت انتخاب رشته

مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت انتخاب رشته را تا ساعت 13 ظهر روز شنبه مورخ 1مرداد ماه تمدید کرده است تا داوطلبانی که از انتخاب رشته در موعد مقرر جا مانده اند، در این فرصت اقدامات لازم را انجام دهند.  همچنین داوطلبان می توانند علاوه بر انتخاب رشته، در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 نیز بپردازند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند انتخاب و ثبت رشته محل های مقطع ارشد رشته های گروه علوم پزشکی، داوطلبان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و آگاهی کافی از لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نسبت به انجام این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت sanjeshp.ir مراجعه و گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” را انتخاب نمایید.
  • مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
  • روی عبارت ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک کنید.
  • مرحله دوم انتخاب شته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
  •  مجددا لینک ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ را بفشارید و کد رهگیری خود را در کادر مربوطه درج نمایید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
  • پس از ورود به پورتال به ثبت کد رشته محل های خود پرداخته و سپس کلید “ثبت نهایی” را برگزینید.
  •  در نهایت لازم است که یک پرینت از فرم انتخاب رشته خود تهیه نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خویش نگه دارید.

تذکر: در صورتی که کدی را به اشتباه در سامانه ثبت کنید، می توانید از گزینه های حذف و یا جابه جایی جهت ویرایش انتخاب های خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که عدم تکمیل فرم انتخاب رشته تحصیل در زمان مقرر، به منزله انصراف داوطلب از روند آزمون می باشد. شایان ذکر است که حداکثر تعداد اولویت انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته تعیین می گردد.

با اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 داوطلبان می توانند جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند تا روز شنبه مورخ 1 مرداد ماه تمدید شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 اقدام کرد؟

انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش رشته محل های کنکور کارشناسی ارشد 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در بازه زمانی انتخاب رشته و همچنین مدت زمان تمدید آن به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد