تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، پس از مشخص شدت زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند. در این مرحله، شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون شده باشند، می بایست در موعد مقرر فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم تا به زمان و نحوه انجام روند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اشاره کنیم.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

معمولا چند روز پس انتشار کارنامه اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت، زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 فرا خواهد رسید. این فرآیند در دوره های قبل طی بازه زمانی کمتر از دو ماه بعد از برگزاری آزمون انجام می گرفت و انتظار می رود در سال 1400 نیز به همین منوال باشد.

مهلت انتخاب رشته برای دوره گذشته از تاریخ 1 لغایت 4 مهر ماه 99 تعیین گشته بود که امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیز در این بازه وجود داشته است. همچنین معمولا مهلت مجددی برای بازماندگان از انجام روند انتخاب رشته در نظر گرفته می شود که در سال 99 از تاریخ 6 الی 7 مهر ماه تعیین شده بود. تاکنون اطاعیه ای در این خصوص از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام نشده است اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره، از جدیدترین اخبار در این باره مطلع شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند انتخاب و ثبت رشته محل های مقطع ارشد رشته های گروه علوم پزشکی، داوطلبان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و آگاهی کافی از لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست، گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” را انتخاب نمایید.
  • از میان لینک های موجود در صفحه پیش رو، روی عبارت ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک کنید.
  • در این مرحله، صفحه ای نمایان می شود که می بایست گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و مجددا روی لینک فعال ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک نموده و کد رهگیری خود را در کادر مربوطه درج کنید.
  • پس از ورود به پورتال می توانید به ثبت کد رشته محل های خود پرداخته و سپس کلید “ثبت نهایی” را بفشارید.
  •  در نهایت نیز لازم است که یک پرینت از فرم انتخاب رشته خود تهیه نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که عدم تکمیل فرم انتخاب رشته تحصیل در زمان مقرر، به منزله انصراف داوطلب از روند آزمون می باشد. شایان ذکر است که حداکثر تعداد اولویت انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته تعیین می گردد. همچنین در صورتی که کدی را به اشتباه در سامانه ثبت کردید، می توانید از گزینه های حذف و یا جابه جایی جهت ویرایش انتخاب های خود استفاده نمایید.

با اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 داوطلبان می توانند جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود به سایت می بایست سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص هر یک از مباحث فوق، می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی می باشد؟

با توجه به این که تاکنون زمان دقیقی برای این فرآیند اعلام نشده است، شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار مربوطه در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

2- فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

این روند به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش رشته محل های کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در بازه زمانی انتخاب رشته و همچنین مدت زمان تمدید آن، به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد