9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه کارشناسی ارشد مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، پس از مشخص شدن زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 می توانند نتایج اولیه خود را دریافت کنند. در این مرحله، شرکت کنندگانی که حد نصاب نمره قبولی در آزمون را اخذ نمودند، می بایست در مهلت مقرر فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام برسانند. در ادامه اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت شرح داده ایم.

فرآیند انتخاب رشته داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت، زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402   فرا می رسد. به همین جهت متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که همزمان با اعلام نتایج آزمون منتشر می گردد، از زمان و لیست رشته های موجود آگاهی یابند.

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 شرکت کرده اند، در موعد مقرر با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی  فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که هنوز زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مشخص نمی باشد، لذا این احتمال وجود دارد که طبق روال سال های اخیر فرآیند انتخاب رشته در اواخر تیر ماه 1402 انجام گیرد. همچنین شما می توانید برای آگاهی از اطلاعات در این زمینه عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره باشید.

تمدید مهلت انتخاب رشته

مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت انتخاب رشته را برای چند روز تمدید می کند تا داوطلبانی که از انتخاب رشته در موعد مقرر جا مانده اند، در این فرصت اقدامات لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که هنوز زمان دقیقی از انجام فرآیند انتخاب رشته در دسترس نمی باشد لذا در صورت انتشار اطلاعیه مورد نظر مقاله بروز می گردد. همچنین داوطلبان می توانند علاوه بر انتخاب رشته، در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 نیز بپردازند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند انتخاب و ثبت رشته محل های مقطع ارشد رشته های گروه علوم پزشکی، داوطلبان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و آگاهی کافی از لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نسبت به انجام این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت sanjeshp.ir مراجعه و گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” را انتخاب نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  • روی عبارت ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک کنید.

مرحله دوم انتخاب شته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

  •  مجددا لینک ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ را بفشارید و کد رهگیری خود را در کادر مربوطه درج نمایید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
  • پس از ورود به پورتال به ثبت کد رشته محل های خود پرداخته و سپس کلید “ثبت نهایی” را برگزینید.
  •  در نهایت لازم است که یک پرینت از فرم انتخاب رشته خود تهیه نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خویش نگه دارید.

تذکر: در صورتی که کدی را به اشتباه در سامانه ثبت کنید، می توانید از گزینه های حذف و یا جابه جایی جهت ویرایش انتخاب های خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که عدم تکمیل فرم انتخاب رشته تحصیل در زمان مقرر، به منزله انصراف داوطلب از روند آزمون می باشد. شایان ذکر است که حداکثر تعداد اولویت انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته تعیین می گردد.

با اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402 داوطلبان می توانند جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ چه زمانی انجام می شود؟

زمان انجام این فرایند در سال ۱۴۰۲ هنوز مشخص نمی باشد لذا به محض انتشار اطلاعیه ای در این خصوص مقاله بروز خواهد شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ اقدام کرد؟

انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش رشته محل های کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در بازه زمانی انتخاب رشته و همچنین مدت زمان تمدید آن به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد