تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، پس از مشخص شدت زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند. در این مرحله، شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون شده باشند، می بایست در مهلت مقرر فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص زمان و نحوه انجام روند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در اختیار شما قرار دهیم..

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری، اوایل شهریور ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور ارشد وزارت بهداشت، زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت فرا می رسد. به همین جهت متقاضیان می توانند با دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که همزمان با اعلام نتایج آزمون منتشر می گردد و مطالعه آن، خود را برای انجام این فرآیند آماده کنند.

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 شرکت کرده اند، می بایست در روز 31 مرداد ماه با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کارنامه اولیه خود را دریافت نموده و در صورتی که حدنصاب علمی تعیین شده را کسب نموده باشند، اقدام به استخراج لیست رشته های مورد نظر از دفترچه راهنمای مربوطه نمایند. سپس با آغاز مهلت انتخاب رشته در روزهای بین 2 الی 4 شهریور به ثبت کد رشته های مورد نظر در سایت مذکور بپردازند.همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی مهلت مجددی را از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 7 شهریور در اختیار داوطلبانی که از انتخاب رشته در موعد مقرر جامانده اند قرار داده است.

بر اساس آخرین اطلاعیه صادر شده، فرصت انجام این فرآیند و ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 برای بار سوم از روز 11 الی 13 شهریور ماه تمدید شده است.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

با توجه به اینترنتی بودن فرآیند انتخاب و ثبت رشته محل های مقطع ارشد رشته های گروه علوم پزشکی، داوطلبان می بایست پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و آگاهی کافی از لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نسبت به انجام این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست، گزینه “کارشناسی ارشد – ارشد” را انتخاب نمایید.
  • از میان لینک های موجود در صفحه پیش رو، روی عبارت ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک کنید.
  • در این مرحله، مجددا روی لینک فعال ”انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها“ کلیک نموده و کد رهگیری خود را در کادر مربوطه درج کنید.
  • پس از ورود به پورتال می توانید به ثبت کد رشته محل های خود پرداخته و سپس کلید “ثبت نهایی” را بفشارید.
  •  در نهایت نیز لازم است که یک پرینت از فرم انتخاب رشته خود تهیه نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

تذکر: در صورتی که کدی را به اشتباه در سامانه ثبت کردید، می توانید از گزینه های حذف و یا جابه جایی جهت ویرایش انتخاب های خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که عدم تکمیل فرم انتخاب رشته تحصیل در زمان مقرر، به منزله انصراف داوطلب از روند آزمون می باشد. شایان ذکر است که حداکثر تعداد اولویت انتخابی بر اساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته تعیین می گردد.

با اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 داوطلبان می توانند جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود به سایت می بایست سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص هر یک از مباحث فوق، می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در روزهای بین 2 الی 4 شهریور ماه انجام شد. همچنین مهلت مجددی در روز 7 شهریور ماه و نیز از 11 الی 13 همین ماه به منظور ثبت یا ویرایش کد رشته محل های داوطلبان فراهم گردید.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدام کرد؟

انتخاب رشته این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش رشته محل های کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در بازه زمانی انتخاب رشته و همچنین مدت زمان تمدید آن به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد