تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

 

تمدید زمان و فرصت مجدد ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401
مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید و می خواهید در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی شرکت کنید، لازم است بدانید که طبق مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و ازاد از سال 96 تا به امروز ادغام شده و داوطلبان جهت تحصیل در هر یک دانشگاه های مذکور می بایست با شرکت در یک آزمون به رقابت بپردازند. جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون ورودی این مقطع تحصیلی می توانید به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

داوطلبان تا تاریخ 10 دی ماه سال 1400 همچنان برای ثبت نام آزمون دکتری 1401 فرصت دارند.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

طبق اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور و اطلاعیه منتشر یافته در پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org، ثبت نام در آزمون ورودی مقطع دکتری از تاریخ 1 آذر ماه آغاز شده و تا روز 8 آذر ماه 1400 نیز ادامه داشت. در زمان مذکور، داوطلبین هم امکان ثبت نام آزمون دکتر داشتند و هم در صورت نیاز می توانستند به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری بپردازند.

البته این بازه زمانی یکبار تا تاریخ 12 آذر ماه تمدید شد و بار دیگر مهلت مجددی تا تاریخ 10 دی ماه 1400 در اختیار داوطلبان قرار گرفت. از این رو علاقه مندان واجد شرایط می توانستند نسبت به ثبت نام خود در بازه های زمانی گفته شده اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401

توجه داشته باشید که می بایست پیش از شروع ثبت نام دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری را دانلود نموده و با دقت مطالعه کنید. پس از اطلاع از ضوابط شرکت در این آزمون، در صورتی که جزو واجدین شرایط ثبت نام آزمون دکتری می باشید، می توانید مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله تکمیل نمایید.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی سمت راست سایت، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه جدید، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1401” کلیک کنید.
  • در این مرحله می بایست با کلیک بر روی گزینه “خرید کارت”، هزینه ثبت نام آزمون دکتری  به مبلغ 150 هزار تومان را پرداخت نمایید.
  • تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام دکتری و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف آزمون” را علامت گذاری کنید.
  • اکنون شما وارد صفحه پرداخت الکترونیکی شده اید که باید اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و مبلغ مشخص شده را واریز نمایید.
  • در نهایت نیز سامانه یک شماره سریال 12 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را دریافت نموده و تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید تنها در صورتی که از شرایط ثبت نام آزمون دکتری  اطلاع کافی دارید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری و نام نویسی اقدام نمایید. چرا که در صورت مشخص شدن عدم انطباق وضعیت داوطلب با شرایط مذکور، ثبت نام وی در هر یک از مراحل پذیرش لغو شده و همچنین هزینه واریز شده قابل بازگردانی نیست.

توجه داشته باشید برای این که با آمادگی کامل در این آزمون ظاهر شوید، می بایست نسبت به انجام برنامه ریزی آزمون دکتری  اقدام نموده و با استفاده از یک برنامه معقول و اصولی به مطالعه دقیق منابع آزمون دکتری  بپردازید. با کلیک برروی هر یک از لینک های موجود می توانید اطلاعات کاملی در حوزه مربوطه کسب نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی مقطع دکتری 1401 تا چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام در این آزمون تا تاریخ 10 دی ماه 1400 ادامه دارد.

2- از طریق چه سایتی می توانم در آزمون دکتری 1401 ثبت نام کنم؟

فرآیند نام نویسی داوطلبان در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1401 چقدر است؟

در حال حاضر مبلغی برای این آزمون در نظر گرفته نشده است اما اخبار جدید از طریق همین مقاله و همچنین کانال دکتری ایران مشاوره در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری