تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

مهلت نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد که تمایلی به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ندارند، می توانند با شرکت در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور در این مقطع به ادامه تحصیل بپردازند. البته برای این روش پذیرش لازم است که داوطلبان در یک آزمون ورودی که توسط خود دانشگاه پیام نور برگزار می شود، شرکت نموده و پس از کسب حدنصاب نمره در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنند و تحصیل خود را از ترم دوم این مقطع آغاز نمایند. چنانچه تمایل به اطلاع از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400 و نحوه انجام فرآیند انتخاب رشته دارید، می توانید ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

مطابق با روند سال گذشته، انتظار می رود فرآیند ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال 1400 در آذر ماه سال جاری انجام شود.

مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور معمولا هر ساله از میان واجدین شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در برخی از رشته های کارشناسی ارشد از طریق طرح فراگیر پیام نور در موعد مقرر اقدام به جذب دانشجو می کند. زمان نام نویسی در طرح فراگیر پیام نور برای سال 1400 هنوز مشخص نیست اما پیش بینی می شود این فرآیند مانند سال گذشته در آذر ماه به انجام برسد.

شما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور 1400 و سایر جزئیات مربوط به آن، ما را در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ابتدا لازم است از تمامی شرایط و ضوابط پذیرش داوطلبان مطلع شویدکه برای این امر می توایند به مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400 بپردازید. پس از آن می توایند مطابق با راهنمای زیر، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایید.

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، بر روی گزینه “پیام نور” کلیک نمایید.
  • پس از این که وارد صفحه اختصاصی منوط به دانشگاه پیام نور شدید، بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” کلیک نمایید.
  • برای پرداخت هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور می بایست کارت اعتباری خریداری کنید که جهت انجام این فرآیند، لازم است گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.
  • پس از این که وارد سیستم خرید کارت اعتباری سازمان سنجش شدید، جهت پرداخت هزینه آزمون مذکور بر روی دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” کلیک نمایید و سپس گزینه تایید و ادامه” را بفشارید.
  • در این مرحله باید اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و دوباره بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
  • اکنون می بایست صحت اطلاعات خود را چک کنید و پس از تایید، تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط ، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و سپس کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
  • پس از ورود به درگاه پرداخت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی خود را ثبت نموده و روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید. در صورتی که واریز وجه با موفقیت انجام شود، یک شماره سریال 12 رقمی دریافت می نمایید که آن را برای تکمیل ادامه فرآیند نیاز دارید.
  • برای نام نویسی خود مجددا به صفحه ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” بازگردید و این بار در انتهای صفحه، روی عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
  • در این مرحله شماره سریال 12 رقمی که هنگام خرید کارت اعتباری دریافت کرده اید را به همراه عبارت امنیتی در بخش ها مربوطه وارد نموده و کلید“تایید” را بفشارید.
  • پس از ورود به صفحه جدید، لازم است یک قطعه عکس 4*3 خود را با فرمت jpg بارگذاری کنید و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده، کد پیگیری ثبت نام را را دریافت کنید. توجه داشته باشید در صورتی ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است که سامانه یک کد پیگیری صادر کند.

در طرح پذیرش دانشجو از طریق طرح فراگیر پیام نور 80 درصد نمره کسب شده در آزمون و 20 درصد معدل دوره کارشناسی تاثیر خواهد داشت. برای شرکت در آزمون مذکور لازم است منابع ذکر شده در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400 را مورد مطالعه قرار دهید تا با آمادگی لازم به رقابت با دیگر شرکت کنندگان بپردازید. آزمون ورودی فراگیر پیام نور به صورت تستی و چند گزینه ای برگزار می گردد و نمره منفی ندارد. در صورت تمایل می توانید برای آشنایی با لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 چه زمانی آغاز می شود؟

زمان دقیق آن هنوز اعلام نشده است اما پیش بینی می شود این فرآیند مانند سال گذشته در آذر ماه آغاز شود.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 از چه طریقی صورت می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور همزمان با ثبت نام آن انجام می شود؟

بله، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه در موعد مقرر به تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره