خانه کنکور مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402
مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

طبق روال هر ساله، متقاضیان پذیرش در کلیه دانشگاه های کشور در هر یک از رشته های گروه آزمایشی های ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می توانند جهت تحصیل در رشته و دانشگاه دلخواه خود در کنکور سراسری 1402 شرکت نمایند. سازمان سنجش مجری برگزاری بزرگ ترین مارتن علمی کشور می باشد، لذا داوطلبان می توانند صرفا از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، از  زمان ثبت نام کنکور مطلع شوند.

لینک مستقیم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 در نوبت اول، تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده است.

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

ثبت نام کنکور آزاد و سراسری به علت ادغام آزمون ورودی هر دو دانشگاه به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. بنابراین علاقه مندان می توانند در صورت کسب اطمینان از احراز شرایط ثبت نام کنکور، اقدامات لازم از جمله خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم تقاضانامه را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. لازم به ذکر است به دلیل تغییرات کنکور، متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری می توانند در دو بازه زمانی مختلف، نسبت به تکمیل فرایند نام نویسی خویش دست به کار شوند.

مهلت ثبت نام نوبت اول

زمانی که به داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری داده شده است در دو نوبت می باشد که نوبت اول آن مربوط به  کنکور سراسری دی ماه بوده و افراد می توانند در بازه زمانی 8 تا 14 آبان ماه 1401 به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و برای ثبت نام اقدام کنند. لازم به ذکر است که با توجه به اتمام بازه زمانی مذکور مهلت مجددی جهت نام نویسی تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده است. همچنین افرادی که قبلا برای انجام این فرآیند اقدام کرده بودند، می توانند در صورت مغایرت اطلاعات ورودی به ویرایش بپردازند.

مهلت ثبت نام نوبت دوم

کسانی که در نوبت اول کنکور سراسری ثبت نام کرده یا نکرده اند باز هم می توانند در کنکور سراسری 1402 در تیر ماه 1402 شرکت کرده و با دیگر رقبای این آزمون، به رقابت بپردازند. لازم به ذکر است زمان ثبت نام کنکور در این نوبت از 15 تا 21 فروردین ماه 1402 در نظر گرفته شده است. داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org، می توانند نسبت به تهیه کارت اعتباری و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکورخود اقدام کنند.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402

هر ساله ثبت نام کنکور سراسری و آزاد به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود. از همین رو، داوطلبان می توانند پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 ضمن فراهم نمودن مدارک ثبت نام کنکور، مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست سایت انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402 (نوبت اول دی ماه 1402)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • از گزینه های موجود در سمت راست صفحه، گزینه “منوی اصلی” را به منظور پرداخت هزینه انتخاب نموده و روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.
 • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کنید و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • اکنون پس از فعال نمودن تیک عبارت موجود در صفحه پیش رو، کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • حال بایستی هزینه مورد نیاز را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نموده و شماره پیگیری پرداختی که از طریق پیامک برایتان ارسال می گردد را یادداشت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام مجددا وارد صفحه اول سامانه شده و این بار روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • پس از نمایان شدن فرم تقاضانامه اینترنتی مربوطه، لازم است در قسمت های خواسته شده سوابق تحصیلی و نوع مدرک خود را به ثبت رسانده و سپس دکمه بررسی و مشاهده را بفشارید. (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی کد سوابق پیش دانشگاهی نیز مورد نیاز می باشد.) سپس عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری نمایید.
 • پس از بارگذاری عکس می بایست فرم ثبت نام کنکور سراسری را دریافت کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت، پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی” از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.همچنین در صورتی که پس از انجام فرآیند های مربوط به نام نویسی نیازمند ویرایش اطلاعات ثبت نام خود بودید، می بایست از طریق گزینه مربوطه در سایت اقدام نمایید. 

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری 1402 در چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام کنکور سراسری 1402 در نوبت اول تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام کنکور سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند نام نویسی داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

3- آیا مهلت ثبت نام کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف، متفاوت است؟

خیر، مهلت ثبت نام برای گروه های آزمایشی مختلف یکسان می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور