تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

مهلت نام نویسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

از مزایای تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای می توان به سهولت ورود فارغ التحصیلان این رشته به بازار کار اشاره کرد. نیاز اساسی کشور به نیروی متخصص و فنی در همه زمینه ها جهت به کارگیری مهارت های عملی در محیط شغلی سبب گرایش بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان به تحصیل در دانشگاه های فنی و حرفه ای شده است. به همین منظور، سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله با برگزاری آزمون جهت پذیرش داوطلبان در دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه های فنی و حرفه ای در دو دسته رشته های با کنکور و بدون کنکور که در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای درج شده است، اقدام به جذب دانشجو می نماید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال 1400 در بازه زمانی 30 خرداد لغایت 6 تیر ماه انجام گرفت.

مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

با توجه به تغییر روندی که در آزمون فنی و حرفه ای صورت گرفت، بدین صورت که بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، جذب داوطلبان در 5 رشته امتحانی از طریق شرکت در کنکور و پذیرش در باقی رشته های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی و بدون شرکت در آزمون می باشد.

با توجه به اطلاعیه موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 می توانند در بازه زمانی 30 خرداد لغایت 6 تیر ماه سال جاری با مراجعه به سایت sanejsh.org نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که طبق روند هر ساله امکان تمدید این بازه زمانی از سوی سازمان مذکور وجود دارد که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوط به تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در اسرع وقت مطلب شوید.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

اولین اقدامی که متقاضیان می بایست در راستای ثبت نام خود انجام دهند، مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز می باشد. در قدم بعدی داوطلبان با اولویت بندی رشته های مورد نظر خود باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و تکمیل فرم تقاضانامه مطابق مراحل زیر اقدام نمایند.

  • ابندا با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی سمت راست صفحه، گزینه “کاردانی فنی حرفه ای” را انتخاب کنید.
  • سپس در این مرحله، بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام آزمون دوره های کاردان نظام جدید دانشگاه فنی و حفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 1400” کلیک نمایید.
  • اکنون می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت نموده و گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  • در این صفحه تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی” را فعال نمایید.
  • پس ار تکمیل مراحل واریز وجه، سامانه برای شما یک سریال ثبت نام 16 رقمی صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.
  • اکنون می بایست مجددا به صفحه ابتدایی سیستم ثبت نام مراجعه نموده و با کلیک روی عبارت “تایید و ادمه – گام بعدی”، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید.

توجه داشته باشید، آن دسته از فارغ التحصیلانی که در هر یک از شاخه های نظری تحصیل نموده اند، صرفا مجاز به انتخاب رشته های کاردانی ناپیوسته می باشند و داوطلبان دارای دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش می توانند در مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته انتخاب رشته نمایند.

 

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 درچه تاریخی می باشد؟

این فرآیند در بازه زمانی 30 خرداد لغایت 6 تیر ماه انجام می پذیرد.

2- ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از طریق کدام سایت انجام می گیرد ؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

3- آیا ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در زمان های جداگانه ای صورت می گیرد؟

خیر،این دو فرآیند به صورت همزمان و در بازه زمانی ثبت نام و تمدید مهلت آن انجام می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره