تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

نام نویسی مجدد بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

بر اساس آخرین تغییراتی که در نحوه برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی ایجاد شده است، پذیرش در برخی از رشته های دوره کاردانی به کارشناسی به صورت بدون آزمون انجام می پذیرد و فقط برای 16 رشته آزمون برگزار می شود. بنابراین دانش آموختگان مقطع کاردانی می توانند در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و بدون کنکور آن به صورت همزمان انجام می گیرد. داوطلبانی که مایل به شرکت در آزمون نیستند و می خواهند در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل بپردازند، می توانند رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی را انتخاب کنند.

اما چنانچه متقاضیان موفق نشوند در زمان مقرر ثبت نام خود را به انجام برسانند، می توانند از فرصت مجددی که برای نام نویسی در اختیار آن ها قرار می گیرد استفاده نمایند.

در زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی از سوی داوطلبان نیز فراهم می باشد.

مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی به طور معمول در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم انجام می گیرد.  تمامی اطلاع رسانی های لازم در این زمینه از جمله زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. با این وجود، هر ساله تعدادی از داوطلبان از نام نویسی در زمان اولیه جا می مانند. تمهیداتی که در این راستا اندیشیده شده به متقاضیان این امکان را می دهد تا بتوانند در یک نوبت مجدد به انجام این فرآیند بپردازند. لازم به ذکر است که این فرصت برای آن دسته از افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند اما نیاز به اعمال تغییر در اطلاعات ثبت نامی خود دارند نیز می توانند از این مهلت استفاده نمایند.

مهلت مجدد ثبت نام مهر ماه

نام نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور این مقطع برای نیمسال اول سال تحصیلی جاری در بازه زمانی بین 17 تا 23 اردیبهشت ماه انجام گرفت. اما برخی از داوطلبان به علت غافل بودن از زمان مذکور و یا دلایل دیگر، موفق به ثبت نام در موعد مقرر نشدند. فرصتی تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از روز یکشنبه 25 لغایت روز شنبه 31 خرداد ماه در اختیار این دسته از افراد قرار گرفت تا بتوانند نسبت به نام نویسی اقدام کنند.

مهلت مجدد ثبت نام بهمن ماه

مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در رشته محل های تکمیل نشده در کنکور کاردانی به کارشناسی برای ترم بهمن ماه سال جاری از روز پنجشنبه 11 الی سه شنبه 15 دی ماه انجام می گیرد. اما تا به حال در خصوص تمدید این مدت زمان، هیچ گونه اطلاعیه ای صادر نشده است. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوط به مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در بهمن ماه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

علاقه مندان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته می بایست همزمان با شروع مهلت نام نویسی با مراجعه به سایت سازمان سنجش دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را دریافت نموده و به کسب اطلاعات کافی بردازند. سپس ثبت نام اینترنتی خود را مطابق با مراحل زیر به انجام برسانند. لازم به ذکر است با توجه به اینکه ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی نیمسال دوم سال تحصیلی 99 – 1400 بر خلاف سال های گذشته، به شیوه الکترونیکی صورت می گیرد، داوطلبان پذیرش بهمن ماه نیز باید به همین شیوه عمل نمایند.

 • مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از منوی سمت راست سایت
 • کلیک بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال 1399”
 • انتخاب گزینه “خرید کارت” از منوی موجود در سمت راست
 • فشردن دکمه “سریال ثبت نام پذیرش دوره های نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر / بهمن ماه 1399” و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”
 • ثبت اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”
 • علامت دار کردن تیک مربوط به تایید اطلاعات وارد شده و سپس فشردن کلید “ادامه روند پرداخت”
 • وارد کردن اطلاعات حساب درگاه بانکی مورد نظر و کلیک بر روی گزینه “پرداخت”
 • بازگشت به مرحله اول و کلیک بر رروی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” ضمن مطالعه نکات ذکر شده
 • درج شماره سریال 12 رقمی خریداری شده در قسمت مشخص و فشردن کلید “تایید”
 • بارگذاری عکس داوطلبی مطابق با ویژگی های دتعیین شده
 • تکمیل فرم تقاضانامه با اطلاعات هویتی تحصیلی و کد رشته های مورد نظر
 • دریافت شماره پرونده و کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه

ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

پس از اتمام مهلت ثبت نام، ممکن است برخی از داوطلبان متوجه شوند که بعضی از اطلاعات خود را به اشتباه در فرم مربوطه وارد کرده اند. به عنوان مثال بسیاری از داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران یا رزمندگان می باشند، اطلاعی از نحوه اعمال سهمیه خود برای ثبت نام ندارند و پس از اتمام مهلت در نظر گرفته شده متوجه می شوند که باید کد 12 رقمی مربوطه را در فرم ثبت نام خود درج می کردند. در زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی، فرم ثبت نامی تمام داوطلبان بر روی سامانه قرار داده می شود و متقاضیان می توانند مطابق روند زیر، تغییرات لازم را در اطلاعات خود اعمال نمایند.

 • مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از منوی سمت راست سایت
 • کلیک بر روی لینک فعال “ویرایش اطلاعات ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی کاردانی به کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال 1399”
 • وراد کردن اطلاعات کاربری و انتقال به پروفایل شخصی
 • دریافت فرم مورد نظر و انجام اصلاحات لازم
 • کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی”

پس از انتشار نتایج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبانی که با توجه به کارنامه خود پذیرفته شده باشند، می بایست با به همراه داشتن مدارک ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 در دانشگاه محل قبولی حاضر شده و سایر مراحل پذیرش خود را طی نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این پذیرش در 11 لغایت 16 دی ماه صورت می گیرد.

2- آیا فرصت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99 تمدید می گردد؟

به طور معمول مهلت مجددی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا بتوانند نسبت به ثبت نام یا ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

3- جهت انجام ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 99 از چه طریقی باید عمل کرد؟

نام نویسی بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بهمن ماه سال جاری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره