چهارشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400

فرصت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400
مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400

دارندگان مدرک دکتری حرفه ای پزشکی و فارغ التحصیلان رشته پزشکی عمومی که قصد شرکت در آزمون دستیاری پزشکی را دارند می بایست در موعد مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. اما معمولا هر ساله تعدادی از داوطلبان در بازه زمانی اولیه بنا به دلایلی، موفق به ثبت نام نمی شوند.

مرکز سنجش آموزش پزشکی برای این دسته از داوطلبان فرصتی را فراهم می آورد تا علاقه مندان به شرکت در آزمون دستیاری تخصصی که از ثبت نام جامانده اند، بتوانند اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را انجام دهند. برای اطلاع از مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 با ما همراه باشید.

شرکت کنندگان در آزمون دستیار تخصصی پزشکی می توانند در مهلت مجدد ثبت نام، نسبت به ویرایش اطلاعات فرم تقاضانامه خود اقدام نمایند.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400

یکی از آزمون های مهمی که هر ساله توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی است که فرد پس از پذیرفته شدن در آن، در طول 4 سال به فراگیری آموزش های لازم در حیطه تخصص خود می پردازد و بعد از گذر از این مرحله و دریافت مدرک خود، به عنوان متخصص وارد بازار کار می شود. با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400، نام نویسی داوطلبان این آزمون از روز 6 دی لغایت 6 بهمن ماه 99 انجام می شود. علی رغم اطلاع رسانی های صورت گرفته در این خصوص، باز هم تعدادی از متقاضیان ممکن است از زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 غافل شده یا به هر دلیل دیگری موفق به ثبت نام در بازه زمانی مذکور نشوند.

این دسته از داوطلبان می توانند از فرصت مجددی که مرکز سنجش پزشکی در اختیار آن ها قرار می دهد استفاده کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که در این زمان متقاضیانی که قبلا نام نویسی کرده اند اما نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 دارند، می توانند اصلاحات لازم را اعمال نمایند. شما می توانید برای اطلاع از اخبار مربوط به تمدید زمان ثبت نام در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

نحوه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 در مهلت مجدد

جهت انجام ثبت نام در مهلت مجددی که در نظر گرفته شده است، می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرد. برای متقاضیانی که در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 نسبت به نام نویسی اقدام می نمایند نیز مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه از مهمترین و اصلی ترین نکاتی است که نباید از آن غافل شوند. پس از بررسی این دفترچه با دقت و اطمینان از دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 می توانید به انجام سایر مراحل مطابق با راهنمای زیر بپردازید.

 1. مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “تخصصی و فوق تخصصی پزشکی – دستیاری تخصصی پزشکی” از منوی سمت راست صفحه
 2. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام جدید”
 3. انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” به طور مجدد
 4. فعال کردن علامت مربوط به عبارت “اینجانب موارد فوق را مطالعه نموده و می پذیرم”
 5. تعیین نوع ملیت، درج کد ملی و فشردن کلید “ادامه”
 6. کلیک بر روی لینک “پرداخت اینترنتی هزینه آزمون”
 7. فعال کردن تیک مربوط به “آزمون دستیاری پزشکی تخصصی دوره 48” و انتخاب گزینه “ادامه”
 8. کلیک بر روی گزینه “پرداخت هزینه ثبت نام”
 9. درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار”
 10. بازگشت به صفحه اصلی ثبت نام، درج کد ملی و بارگذاری عکس داوطلبی در بخش مشخص شده
 11. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی نام نویسی

پس از طی مراحل فوق، چنانچه ثبت نام به طور صحیحی انجام شده باشد، برای شما یک کد رهگیری و یک شماره پرونده صادر می گردد که لازم است نسخه چاپی آن را تهیه کرده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

متقاضیانی که قصد دارند با شرکت در این آزمون تخصص اخذ نمایند، لازم است در فرصتی که تا زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 1400 در اختیار دارند، نسبت به شناسایی منابع آزمون دستیاری پزشکی 1400 و جمع آوری بهترین و معتبرترین این منابع اقدام نمایند. سپس با یک برنامه ریزی مناسب، به مطالعه بپردازند و جهت شرکت در این رقابت به طور کامل خود را آماده کنند.

یکی از نکاتی که داوطلبان نباید به هیچ وجه فراموش نمایند، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری پزشکی 1400 در روز برگزاری آزمون می باشد. چرا که در صورت عدم ارائه این کارت، از حضور شرکت کنندگان در حوزه امتحانی ممانعت خواهد شد. جهت کسب اطلاع از تاریخ و محل اجرای آزمون می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا زمان ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 تمدید می گردد؟

تا کنون اطلاع رسانی در این زمینه صورت نگرفته است اما شما می توانید در کانال دکتری ایران مشاوره عضو شوید و از آخرین اخبار مربوطه مطلع گردید.

2- ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون از 6 دی ماه آغاز شده و تا 6 بهمن 99 ادامه دارد.

3- برای انجام نام نویسی در آزمون دستیاری پزشکی از چه طریقی باید اقدام نمود؟

داوطلبان می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کرده و به صورت اینترنتی نام نویسی کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره