تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / مهلت مجدد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

مهلت مجدد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

تمدید زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400
مهلت مجدد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

یکی از راه هایی که دوطلبان می توانند از طریق آن شانس خود را برای تحصیل در رشته پزشکی امتحان نمایند، شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی می باشد. این آزمون صرفا توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در کشور برگزار می گردد، بنابراین متقاضیان برای کسب آگاهی در خصوص شرایط و جزئیات مربوط به ثبت نام می بایست به سایت معاونت این دانشگاه مراجعه نموده و سپس اقدامات لازم برای ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی خود را به انجام برسانند. علی رغم این که در تمامی دوره ها اطلاع رسانی کافی در زمینه امور مربوط به این فرآیند صورت می گیرد، ممکن است تعدادی از افراد به دلایلی، از نام نویسی در مهلت اولیه جا بمانند. در همین راستا، زمانی دیگر برای این دسته از علاقه مندن در نظر گرفته می شود تا بتوانند آمادگی خود جهت شرکت در آزمون را اعلام نمایند.

داوطلبان می توانند در مهلت مجدد ثبت نام آزمون لیسانس یه پزشکی در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات خود نیز بپردازند.

مهلت مجدد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

همان طور که گفته شد، دانشگاه علوم پزشکی از طریق برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی فرصت مجددی را در اختیار داوطلبانی که در کنکور سراسری موفق به پذیرش در رشته پزشکی نشده اند، قرار می دهد. متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 از روز 6 دی تا 6 بهمن 99 می بایست با مراجعه به سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir به ثبت اطلاعات خود جهت حضور در آزمون سال 1400 اقدام نمایند. به طور معمول زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی برای آن دسته از افرادی که موفق به انجام این فرآیند در فرصت اولیه نشده اند تمدید می گردد. در سال جاری نیز فرصت مجددی در اختیار افرادی که قصد ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات خود را دارند، تا روز 20 بهمن 99 قرار داده شد. با توجه به این که این تاریخ دیگر تمدید نمی شود، توصیه می کنیم در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید.

نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی باید از یک سری شرایط و خصوصیات برخوردار باشند. بنابراین لازم است پیش از انجام هر اقدامی به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام مربوطه پرداخته و پس از کسب آگاهی های لازم ، نام نویسی خود را مطابق مراحل زیر انجام دهند.

  1. به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه نمایید.
  2. از بخش “اطلاعیه چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1400” بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام کلیک کنید.
  3. در صفحه ای که برای شما نمایان می گردد، عبارت “شروع ثبت نام جدید برای آزمون کارشناسی به پزشکی” را انتخاب نمایید.
  4. اکنون یک فرم تقاضانامه الکترونیکی مقابل شما قرار می گیرد که لازم است در آن تمامی مشخصات هویتی و تحصیلی خواسته شده را ثبت کنید.
  5. قسمت آخر این فرم نیز مربوط به مدارک داوطلب می باشد که از طریق فشردن دکمه “ارسال فایل” می توانید فایل اسکن شده این مدارک را در هر قسمت بارگذاری نمایید. سپس بر روی “لینک ورود به سامانه پرداخت” کلیک فرمایید.
  6. پنجره ای نمایش داده می شود که در آن نام و نام و خانوادگی و کد رهگیری شما به همراه مبلغ قابل پرداخت به عنوان هزینه ثبت نام درج شده است.
  7. چنانچه اطلاعات مذکور مورد تایید شماست، گزینه “ورود به سامانه پرداخت بانک ملت” را انتخاب کنید و در غیر این صورت کلید “بازگشت به فرم و اصلاح اطلاعات” را بفشارید.
  8. رسید پرداختی خود را پرینت کرده و تا پایان پذیرش نگه دارید.

آزمون لیسانس به پزشکی در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می گردد. داوطلبانی که ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 خود را در زمان مقرر به انجام رسانده اند، می توانند با مطالعه منابع آزمون لیسانس به پزشکی 1400 آمادگی های لازم برای شرکت در این رقابت را کسب کنند. جهت آشنایی با بهترین منابع معرفی شده، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

علاقه مندان به شرکت در این آزمون می توانند از روز 6 دی لغایت 6 بهمن ماه 99 نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

2- آیا زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 تمدید می گردد؟

بله، بازه زمانی اولیه در یک فرصت مجددد تا روز 20 بهمن ماه تمدید شد تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده و یا نیاز به ویرایش اطلاعات خود دارند بتوانند اقدامات لازم را به انجام برسانند.

3- از طریق کدام سایت باید در آزمون لیسانس به پزشکی 1400 نام نویسی کرد؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir ثبت نام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره