تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد 1400
مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله به منظور پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به برگزاری یک آزمون هماهنگ کشوری کرده و زمان و جزئیات ثبت نام آن را از طریق سایت این سازمان به اطلاع عموم داوطلبان می رساند. واجدان شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانند در اواسط آذر ماه نسبت به ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک خود در سایت مذکور اقدام نمایند. سازمان سنجش همچنین با در نظر گرفتن مهلتی برای علاقه مندانی که به دلایل مختلف از نام نویسی جا مانده اند و یا دچار اشتباه در تکمیل فرم ثبت نامی خود شده اند، امکان ثبت نام مجدد و یا ویرایش اطلاعات را فراهم می نماید. این مطلب می تواند راهنمای متقاضیانی که قصد استفاده از این فرصت دوباره را دارند قرار بگیرد.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر ساله برای متقاضیانی که موفق به انجام نام نویسی در زمان اولیه نشده اند، تمدید می گردد.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

همان طور که گفته شد، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان تعیین شده ثبت نام نکرده اند و یا نیاز به اعمال مجموعه ای از تغییرات در فرم ثبت نامی خود را دارند، قابل تمدید می باشد. متقاضیان از روز یکشنبه 9 لغایت 23 آذر ماه سال جاری فرصت دارند جهت انجام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400 به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. زمان دقیق ثبت نام و تمامی نوبت های تمدید این آزمون در سال 1400 را در جدول زیر بیان کرده ایم.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400
ثبت نام اولیه مهلت مجدد
9 الی 23 آذر ماه تمدید اولیه: 23 تا 26 آذر ماه

تمدید دوم: 5 تا 8 بهمن ماه

تمدید سوم: 8 تا 11 بهمن ماه

تمدید چهارم: 21 لغایت 25 اردیبهشت ماه

کنکور کارشناس ارشد سال جاری قرار بود در خرداد ماه برگزار گردد اما با توجه به تعویقی که در زمان برگزاری آن اتفاق افتاد و اجرای آزمون را به 6 الی 8 مرداد ماه موکول نمود، سازمان سنجش آموزش کشور برای آخرین بار فرصت ویرایش اطلاعات و ثبت نام مجدد را در اختیار متقاضیان قرار داد. بر همین اساس، داوطلبان می توانند در بازه زمانی تعیین شده که در جدول فوق مشاهده می شود، نسبت به نام نویسی یا اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

روند ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 برای داوطلبانی که به دلایلی همچون عدم اطلاع از زمان نام نویسی، نداشتن اطلاعات کافی و… می خواهند به انجام این فرآیند بپردازند، مطابق راهنمای زیر می باشد. در واقع نحوه نام نویسی در این مرحله مشابه همان ثبت نام اولیه بوده و شرکت کنندگان می بایست در گام اول نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400 و مطالعه آن در نهایت دقت اقدام کرده و سپس در صورت دارا بودن تمامی شرایط، هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 را بپردازند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بر روی آیکون نارنجی رنگ “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” (ثبت نام) کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 

 • با انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” به صفحه مربوط به پرداخت هزینه منتقل می شوید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • در پنجره ای که برای شما گشوده می شود گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1400” را انتخاب کنید و چنانچه مایل به انتخاب کد رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور نیز می باشید، بر روی لینک “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی آزمون کارشناسی ارشد” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • در این مرحله لازم است که اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • در این صفحه اطلاعاتی که درج کرده اید برای شما نمایان می گردد که چنانچه مورد تاییدتان واقع شد، بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • پس از انتقال به درگاه بانکی سایت سازمان سنجش، می بایست اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و نهایتا کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • اکنون می بایست به صفحه اول بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • در این بخش لازم است که سریال ثبت نامی 12 رقمی خود را در کادر مشخص شده وارد کرده و بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • در این مرحله لازم است عکس داوطلب را با ویژگی ها و اندازه تعیین شده در سامانه بارگذاری کرده و کلید “ارسال عکس” را بفشارید.

مرحله دهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • یک فرم تقاضانامه برای شما نمایان می گردد که لازم است آن را در نهایت دقت و با اطلاعات صحیح تکمیل نمایید.

مرحله یازدهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 • چنانچه ثبت نام شما با موفقیت انجام شده باشد، یک کد رهگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 7 رقمی از سوی سامانه صادر می گردد که می بایست آن را تا پایان تمامی مراحل پذیرش در این آزمون نزد خود نگه دارید.

بعد از ثبت نام در کنکور سراسری، داوطلبان معمولا به دنبال تاریخ انتشار کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 هستند تا بتوانند در اسرع وقت برای دریافت آن اقدام نمایند. بر روی این کارت اطلاعاتی از قبیل زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1400 و محل آن درج می گردد. لازم به ذکر است که متقاضیان به هنگام دریافت کارت خود نیز امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 خواهند داشت. البته بخشی از اطلاعات در این مرحله قابل اصلاح می باشند که برای کسب آگاهی بیشتر در این باره می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 تمدید می شود؟

بله، فرصت انجام نام نویسی این آزمون در چند نوبت تمدید شده است که برای کسب اطلاع دقیق تر می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

2- در فرصت اولیه قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1400 را نداشته ام، آیا می توانم مجددا برای انجام نام نویسی اقدام کنم؟

بله، مهلت ثبت نام آزمون ارشد برای متقاضیان در بازه های زمانی 23 تا 26 آذر ماه، 5 لغایت 8 بهمن، 8 تا 11 بهمن و 21 لغایت 25 اردیبهشت ماه مورد تمدید قرار گرفته است.

3- از طریق کدام سایت می توانم نسبت به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام نمایم؟

با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور ارشد به نشانی sanjesh.org می توانید در این آزمون نام نویسی کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. سلام و عرض ادب.ببخشید من از ثبت نام کنکور ارشد جاموندم .سایت قراربود موقع ویرایش باز باشه که ثبت نام کنیم.اما خبری نیست .کی میتونم تا قبل ازمون ثبت نام انجام بدم.ممنوپ از پاسخگویی شما

  • با سلام، در زمان تشکیل باجه های رفع نقص می توانید به صورت حضوری جهت ثبت نام به این باجه ها مراجعه نمایید.

 2. من از ثبت نام ۲۵ اردیبهشت جا موندن دو باره تمدید میشه؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تمدید دوباره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد منتشر نشده است. شما می توانید از طریق سایت سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

 3. سلام.من موفق به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد نشدم. آیا راهی وجود دارد؟

  • با سلام.
   شما می توانید از طریق سیستم پایسخگویی سایت سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام ارسال کرده تا درصورت امکان موفق به انجام ثبت نام شوید. با توجه به آخرین اطلاعیه سایت سازمان سنجش آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۲ و ۱۳۹۸/۳/۲۳ برگزار خواهد شد.

 4. باسلام من از ثبت نام ارشد ۹۹ جاموندم میشه ی مهلت مجدد بزارید برامون لطفا

  • با سلام ، خیر متاسفانه مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، مهلت مجددی برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته نشده است . شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را ثبت نمایید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید .

 5. سلام من کارشناسی ارشد ثبت نام کردم ولی بعد از مهلت ثبت نام متوجه شدم رشته شناور هم میتونستم انتخاب کنم
  از سایت سازمان سنجش سوال کردم ، پاسخ دادن که برای ویرایش ثبت نام باید از طریق فاکس درخواست بفرستم
  ولی صحبتی از پرداخت هزینه برای رشته شناور نکردن
  حالا من نمیدونم باید هزینه پرداخت کنم یا نه
  و اگه باید پرداخت کنم چجوری پرداخت کنم ؟

  • با سلام ،
   درصورت موافقت سازمان سنجش و آموزش کشور ، شما می بایست هزینه انتخاب رشته شناور را به شماره حساب سازمان سنجش با شرایط مذکور در پاسخ درخواست واریز نمایید و مدارک را به آدرس پستی ذکر شده بفرستید.چنانچه اطلاعات ذکر شده را دارا نمی باشید می بایست مجدد درخواست ارسال کنید.

 6. سلام من در تمدید ثبت نام ازمون موفق به ثبت نان نشدم ایا مجدد تمدید میشه

  • با سلام.
   متاسفانه مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است ، شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش درخواست ارسال کنید تا در صورت امکان موفق به انجام ثبت نام شوید.

 7. سلام. من از ثبت نام جا موندم. هیچ راهی برای ثبت نام نیست دیگع؟

  • با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش ، داوطلبان کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ چنانچه در بازه زمانی مقرر موفق به نام نویسی نشده اند ، می توانند از تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ لغایت ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد