تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

سهمیه های آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99
میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری می توانند در صورت داشتن شرایط لازم از سهمیه ها و امتیازات در نظر گرفته شده برای آزمون مذکور استفاده نمایند. شرایط بهره مندی از سهمیه های قانونی در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دادگستری ارائه شده است که داوطلبان می توانند پس از مطالعه آن و دارا بودن شرایط مورد نیاز ، نوع سهمیه خود را در زمان ثبت نام آزمون استخدامی دادگستری 99 و در هنگام تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود ، انتخاب نمایند. احتمال قبولی برای داوطلبانی که از سهمیه های قانونی استفاده می کنند به مراتب بیشتر از سایر داوطلبان می باشد. بنابراین توصیه می کنیم حتما پیش از ثبت نام ، از سهمیه های این آزمون اطلاعات لازم را کسب کنید تا در صورت واجد شرایط بودن ، از امتیازات مربوطه بهره مند شوید.

داوطلبان استفاده از سهمیه ایثارگری می بایست 70 درصد نمره کتبی آخرین فرد پذیرفته شده در رشته مورد نظر را کسب کنند تا سهمیه 30 درصد از ظرفیت آن رشته برایشان در نظر گرفته شود.

میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99 

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی کارشناسان دادگستری می توانند در صورت دارا بودن شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، از سهمیه های موجود استفاده نمایند. داوطلبانی که می توانند از سهمیه های 25 درصدی و 5 درصدی استفاده کنند شامل موارد زیر می باشند :

سهمیه 25 درصدی

 • جانبازان
 • آزادگان
 • همسر و فرزاندان شهدا
 • همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر
 • همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
 • خواهر و برادر شهدا

 سهمیه 5 درصدی

 • رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
 • همسر و فرزندان رزمندگان حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
 • فرزند جانبازان زیر 25 درصد
 • فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

با توجه به اینکه هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری برای سال 99 منتشر نشده است ، مطالب فوق مطابق با دفترچه سال 98 ارائه شده اند و به محض انتشار آن ، این لیست نیز به روز رسانی خواهد شد. شایان ذکر است که دفترچه مذکور برای سال 98 دارای سه اصلاحیه می باشد که یکی از آن ها مربوط به اصلاح امتیازات و سهمیه های قانونی است. شما می توانید اطلاحیه مربوطه را در جدول زیر مشاهده نمایید.

اصلاحیه سهمیه های آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری
همسر شهید
فرزند شهید
جانبازان با حداقل 10 درصد جانبازی
آزادگان با حداقل سه ماه اسارت
فرزند جانباز 25 درصد و بالاتر
همسر جانباز 25 درصد و بالاتر
فرزند آزاده
همسر آزاده
رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزند رزمنده با سابقه حداقل دوازده ماه تمام حضور داوطلبانه در جبهه ها

شایان ذکر است داوطلبان استفاده از سهمیه حضور داوطلبانه در جبهه ها تنها در صورتی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که مدارک آن ها مورد تایید مراجع مربوطه باشد. مراجع تایید مدت زمان حضور در جبهه ها عبارت اند از:

 • معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح درمورد رزمندگان متبوع خود
 • معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درمورد بسیجیان و نیروهای مردمی ، از جمله کارکنان دولت ، صاحبان مشاغل آزاد و اشخاص فاقد شغل

آزمون استخدامی کارشناسان دادگستری تنها آزمونی نیست که سهمیه های قانونی در پذیرش افراد تاثیر دارد بلکه داوطلبان شرکت در دیگر آزمون های استخدامی نیز می توانند در صورت داشتن شرایط لازم از امتیازات قانونی خود استفاده نمایند. شما همراهان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سهمیه های آزمون های استخدامی به لینک های تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات ، میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی آتش نشانی 99 ، سهمیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و … مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی