خانه مدارس اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم
اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1402

همان طور که می دانید نتایج امتحانات نهایی برای دانش آموزان پایه دوازدهم به دلیل تاثیر مثبت در کنکور سراسری، حائز اهمیت می باشد. زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی بعد از برگزاری امتحانات مشخص می گردد. همچنین بعد از مشاهده نتایج، دانش آموزانی که نسبت به نمرات و تصحیح برگه امتحانی خود اعتراض دارند، می توانند در بازه زمانی مشخص شده اعتراض خود را ثبت نمایند که در ادامه در خصوص اعلام نتایج امتحانات نهایی در خرداد ماه و سایر زمانبدی ها برای این امر صحبت

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوزادهم 1402 در 21 شهریور ماه از طریق سایت my.medu.ir می باشد.

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1402

در سال جاری زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدم مصادف است با 18 تیر 1402 که در این تاریخ دانش آموزان باید به مدارس خود مراجعه کرده و از آخرین نمراتشان باخبر شوند. در صورت عدم کسب نمره کافی می توانند با اطلاع از شرایط تک ماده دوازدهم نمرات خود را به حد نصاب برسانند.

 

ممکن است برخی از دانش آموزان در زمان اصلی امتحانات نتوانند نمره مناسبی را به عنوان قبولی کسب نمایند و لازم باشد مجددا در امتحانات نهایی شهریورماه شرکت کنند. نتایج امتحانات نهایی برای این دانش آموزن در روز سه شنبه 21 شهریور ماه 1402 از طریق پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir منتشر شد.

نحوه دریافت نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲

همانطور که می دانید نتایج امتحانات نهایی در هر نوبت و زمانی که باشد از طریق پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش یا همان سایت my.medu.ir منتشر می شود که مراحل دریافت این نتیجه به شرح زیر می باشد:

  • ابتدا وارد سایت my.medu.ir شده و در کادر اول کد ملی دانش آموز و در کادر دوم رمز عبور را وارد کرده و در نهایت کلید “ورود” را بفشارید.
  • با انتخاب آیکون “امتحان نهایی” می توانید نتایج این آزمون را مشاهده نمایید.

البته محصلانی که موفق به دریافت نتایج امتحان نهایی خود از سامانه نشدند میتوانند در روز چهارشنبه مورخ 22 شهریور ماه با مرجعه حضوری به مدرسه محل تحصیل کارنامه خود را دریافت نمایند.

اعتراض به اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1402

در نظر داشته باشید که اعتراض به معنای ارتقا نمره نیست و ممکن است حتی نمره شما کاهش باید با این تفسیر فقط زمانی که به افزایش نمره خود مطمئن هستید این اقدام را انجام دهید. در نهایت دانش آموزان می توانند سوابق تحصیلی خود را در سایت my.medu.ir مشاهده کرده و یا به صورت حضوری دریافت نمایند.

در صورتی که داوطلب نسبت به نتایج امتحان نهایی خود اعتراضی داشته باشند می توانند تا آخر روز پنجشنبه مورخ 23 شهریور ماه اعراض خود را نسبت به نتایج امتحان نهایی ثبت نمایند. افرادی که دسترسی به سامانه برای دریافت نمره و اعتراض را ندارند می توانند در روز چهارشنبه با مراجعه حضوری به مدرسه اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات متداول

1- اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲در چه تاریخی انجام می شود؟

اعلام نتایج این پایه در نوبت شهریور ماه در روز سه شنبه مورخ 21 شهریور ماه 1402 منتشر شد.

2- نحوه دریافت کارنامه نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲چگونه است؟

دانش آموزان می توانند ازسایت my.medu.ir دریافت نمیاند در غیر اینصورت می توانند به مدرسه محل تحصیل خود نیز مراجعه نمایند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم ۱۴۰۲ وجود دارد؟

بله در روز چهارشنبه مورخ 22 شهریور ماه بامراجعه حضوری به مدرسه می توان نسبت به نتیجه امتحانات نهایی اعتراض نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
  1. نیما

    سلام وقت بخیر، ببخشید نمرات امتحانات نهایی دوازدهم را چه کسانی ثبت میکنن ؟خود مدرسه یا اداره آموزش پرورش، منظورم نمرات برگه نهایی هست،ممنون

    • ایران مشاوره

      باسلام، پس از تصحیح برگه ها نمرات از طریق آموزش و پرورش ثبت خواهند شد.

مشاوره مدارس پیج مدارس