خانه مدارس اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم
اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

همان طور که می دانید نتایج امتحانات نهایی برای دانش آموزان پایه دوازدهم به دلیل تاثیر مثبت در کنکور سراسری، حائز اهمیت می باشد. زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی بعد از برگزاری امتحانات مشخص می گردد. همچنین بعد از مشاهده نتایج، دانش آموزانی که نسبت به نمرات و تصحیح برگه امتحانی خود اعتراض دارند، می توانند در بازه زمانی مشخص شده اعتراض خود را ثبت نمایند که در ادامه در خصوص اعلام نتایج امتحانات نهایی و سایر موارد مربوط به آن ، توضیح داده شده است.

دانش آموزان می بایست جهت مشاهده و دریافت نمرات، به مدارس محل تحصیل خود مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

از آنجایی که نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم، معدل دیپلم هر دانش آموز را مشخص می نماید، در نتیجه اولیه کنکور و به دنبال آن در دانشگاه مورد پذیرش وی تاثیرگذار می باشد. به طور معمول بعد از پایان امتحانات نهایی و با ثبت نمرات توسط معلمان در سامانه سناد دانش آموزی، نتایج مشخص می شود.

در سال گذشته حدود دو هفته بعد از آخرین امتحان، نتایج اعلام گردید که پیش بینی می شود همین روند برای سال جاری ادامه داشته باشد، اما به طور کلی با توجه به برگزاری این امتحانات در 1 الی 25 خردادماه و طبق خبر منتشر شده اعلام نتایج امتحانات پایه دوازدهم تا 8 تیر ماه منتشر خواهد شد. در صورت تغییر جزئیات مطالب توسط همین مقاله و در کانال تلگرام مدارس در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

نحوه مشاهده نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

هر ساله نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم به صورت حضوری و با ارائه کارنامه به دانش آموزان و اولیا اعلام می شد اما در سال گذشته به دلیل مقابله با رفت و آمد برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، نتایج امتحانات مذکور به صورت اینترنتی از طریق دو سامانه همگام و پادا منتشر گردید. با توجه به کاهش شیوع بیماری و بازگشت به روال سابق نتایج امتحانات نهایی مانند سال های گذشته با مراجعه حضوری به مدارس امکان پذیر می باشد.

اعتراض به امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401

هر ساله اعتراض به نتایج به صورت حضوری انجام می شد و دانش آموزان می توانستند بلافاصله بعد از مشاهده نتایج، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. در سال جاری به دلیل شیوع کرونا نتایج به صورت اینترنتی اعلام می گردد و افراد می توانند پس از ثبت نمرات توسط معلمان، نتایج امتحانات نهایی را مشاهده و اگر نسبت به نمره دهی و تصحیح برگه امتحانی خود اعتراض داشته باشند، می توانند تا 13 تیر ماه، اعتراض خود را به ثبت برسانند.

 

سوالات متداول

1- نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم 1401 چه زمانی اعلام می گردد؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای این فرآیند اعلام نشده است اما با توجه به روند سال قبل می توان پیش بینی کرد که 2 الی 3 هفته بعد از برگزاری، نتایج این امتحانات منتشر خواهد شد.

2- از چه طریقی می توان کارنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم را دریافت کرد؟

دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه همگام و یا سامانه پادا کارنامه خود را دریافت کنند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم وجود دارد؟

بله، شما می تواند بعد از اعلام نتایج و در بازه زمانی حدودا دو هفته ای مطابق با روند ذکر شده در این مقاله، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید..

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس