تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پنجمین آزمون استخدامی آموزش و پرورش با حضور بیش از 428 هزار داوطلب در 15 تیر ماه برگزار شد و کلیه کسانی که در نیمه اول فروردین ماه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام داده بودند می توانستند با در دست داشتن کارت ورود به جلسه، برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. هدف از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 97 جذب بیش از 18 هزار معلم در استان های مختلف کشور می باشد و پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش اگر رشته ها همچنان ظرفیت داشته باشد وزارت آموزش و پرورش اقدام به تکمیل ظرفیت این رشته ها می نماید.

اگر ظرفیت رشته ها تکمیل نشود، وزارت آموزش و پرورش اقدام به تکمیل ظرفیت رشته ها می نماید.

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، از اسامی چندبرابر ظرفیت که با توجه به کارنامه اولیه حد نصاب لازم را کسب کرده اند، برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت می شود در واقع برای قبولی در رشته های آموزش پرورش، 70 درصد نمره آزمون علمی و 30 درصد عملکرد داوطلب در مرحله مصاحبه و آزمون عملی تاثیرگذار است و مجموع نمرات این دو مرحله تعیین کننده وضعیت قبولی داوطلب می باشد ولی با توجه به این که در مرحله بررسی اطلاعات و مصاحبه تعدادی از افراد دعوت شده فاقد شرایط لازم  برای استخدام می باشند و همچنین بعضی از دعوت شدگان برای انجام مراحل مصاحبه اقدام نمی کنند ( به مصاحبه نمی روند )، در این صورت ظرفیت رشته ها تکمیل نمی شود و وزارت آموزش و پرورش اقدام به تکمیل ظرفیت می نمایند. تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش نیمه دوم بهمن ماه می باشد و در این تاریخ کارنامه جدید برای افراد واجد شرایط منتشر می شود. پذذیرفت شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید 3 مرحله زیر را طی نمایند:

مرحله اول: اعلام محل آموزش

همه ی پذیرفته شدگان باید در نیمه دوم شهریور ماه به پایگاه اطلاع رسانی استخدام آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند و با وارد کردن کدملی، از استان آموزشی خود اطلاع یابند.

 • استان محل آموزش منطبق با محل اقامت 90 درصد مهارت آموزان و براساس محل اقامت تعیین شده خود مهارت آموز می باشد.
 • اگر محل آموزش در سامانه فوق نشان داده نمی شود، برای حل مشکل خود می توانید با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش پرورش تماس بگیرید.
 • پذیرفته شدگان باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان خود مراجعه کنند و اطلاعات کارشناس آموزشی استان خود را دریافت نمایند ( نام، نشانی، شماره تلفن ) و از تماس با سازمان مرکزی خودداری نمایند.

مرحله دوم: ثبت نام حضوری و غیرحضوری

پس از مشخص شدن محل آموزش پذیرفته شده، داوطلب باید در هفته آخر بهمن ماه به سایت دانشگاه فرهنگیان استان پذیرفته شده مراجعه کنند و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهد. برای ثبت نام غیرحضوری نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای ثبت نام اینترنتی نیازمند نام کاربری رمز عبور می باشید که به صورت پیش فرض در زمان ثبت نام توسط سایت اعلام می شود.
 • لازم است رمز عبور خود را در اولین ورود به سیستم تغییر دهید و تا پایان دوره مهارت آموزی آن را نزد خود نگه دارید.
 • در صورت بروز مشکل در حین ثبت نام با کارشناس مربوطه که در متن فوق توضیح داده شد، تماس بگیرید.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی:

 1. اسکن کارت ملی پشت و رو
 2. اسکن تمام صفحات شناسنامه
 3. اسکن عکس 4*3 ( عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب و بدون حاشیه باشد )
 4. اسکن کارت پایان خدمت یا گئاهی معافیت دائم
 5. اسکن اصل گواهینامه یا دانش نامه برای پذیرفته شدگان دارای گواهینامه

ثبت نام حضوری:

زمان و شرایط ثبت نام حضوری از طریق سایت مربوطه اطلاع رسانی می شود و درضمن فقط کسانی مجاز به ثبت نام حضوری می باشند که در زمان تعیین شده ثبت نام غیرحضوری را نیز انجام داده باشند.برای انجام ثبت نام حضوری نیازمند مدارک زیر می باشید:

 1. اصل مدرک تعهدنامه محضری ( همه ی پذیرفته شدگان  قبل از ثبت نام دوره مهارت آموزی، باید تعهد کتبی خود را مبنی بر 10 سال تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش را ارائه نمایند)
 2. کپی از تمام صفحات شناسنامه
 3. کپی از کارت ملی ( پشت و رو )
 4. 2 قطعه عکس 4*3
 5. کپی کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت دائم

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نشانی دقیق محل ثبت نام باید به سایت مدیریت امور استان محل آموزش خود مراجعه نمائید.

مرحله سوم: شروع دوره آموزشی

پس از ثبت نام حضوری، باید برای شرکت و حضور در جلسات دوره مهارت آموزی براساس برنامه زمانی اعلام شده استان محل آموزش خود اقدام نمائید پس از پایان دوره مهارت آموزی آزمون جامع برگزار می شود که در صورتی که در این آزمون نمره قابل قبول را کسب نمایید، استخدام وزارت آموزش و پرورش می شوید. در ضمن تعداد غیبت های شما در کلاس های دوره مهارت آموزی نباید بیش از دوجلسه باشد در غیر این صورت از حضور شما در آزمون جامع ممانعت می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید باتوجه به این که ۲۱هزار نفر در تکمیل ظرفیت فرهنگیان ثبت نام کردند چند درصد احتمال دارد من که رتبم ۲۵هزار هست قبول بشم ؟ سال های قبل امکان داشته کسی مثل من قبول شده باشه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شده اید و تراز لازم را (بالای ۶۵۰۰) کسب کرده اید می توانید در دوره تکمیل ظرفیت این دانشگاه شرکت کنید و وضعیت شما مجددا بررسی خواهد شد اما با توجه به تعداد داوطلبان و ظرفیت اعلام شده از سوی این دانشگاه قبولی شما بستگی به تراز و قبولی در مرحله مصاحبه هم خواهد داشت.

 2. Avatar

  سلام خدمت شما به نظرشما حدودی چه ترازی برای تکمیل ظرفیت احتمال قبولی داره ؟

 3. Avatar

  سلام خدمت شما به نظرشما حدودی چه ترازی برای تکمیل ظرفیت احتمال قبولی داره ؟

  • Avatar

   باسلام
   برای پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان حدودا تراز بالای ۶۵۰۰ قابل قبول می باشد.

 4. Avatar

  با سلام خدمت شما مشاور عزیز من در کارنامه سبز رتبم در فرهنگیان ۱۵۱هست و اخرین رتبه قبولی ۲۸ هست احتمال دارد که در تکمیل ظرفیت قبول بشوم یا نه ؟ ترازم ۷۲۰۰ می باشد

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به فاصله ی رتبه ای شما در کارنامه سبز شانس پذیرش شما متوسط می باشد، علاوه بر رتبه و تراز نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در قبولی شما موثر خواهد بود.

 5. Avatar

  سلام خسته نباشید به نظرتون چقدر احتمال داره با تراز ۷۱۷۳ فرهنگیان دانشگاه اصفهان قبول بشم ؟

  • Avatar

   سلام با توجه به تراز شما شانس قبولی شما برای مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بالاست .

دریافت مشاوره