تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سال 1400
اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

بعد از به پایان رسیدن مرحله ارزیابی تخصصی آزمون دکتری، تمامی داوطلبانی که در این مرحله شرکت کرده اند بی صبرانه منتظر دریافت نتایج نهایی این آزمون هستند. مرحله مصاحبه تاثیر بسزایی در پذیرش داوطلبان در دوره دکتری دارد به طوری که رشته های آموزش محور تاثیر آزمون کتبی 50 درصد و تاثیر مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) نیز 50 درصد می باشد. اما در رشته های پژوهش محور، آزمون کتبی 30 درصد و مرحله مصاحبه و رزومه، 70 درصد در پذیرش نهایی داوطلبان اثر گذار هستند. با این تفاسیر پذیرش نهایی داوطلبانی که در مرحله مصاحبه دکتری 1400 شرکت کرده اند، به سوابق علمی و پژوهشی و همچنین عملکرد آن ها در روز مصاحبه بستگی دارد.

اسامی پذیرفته شدگان مرحله مصاحبه دکتری سراسری سال 1400 از طریق سایت سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج مرحله مصاحبه دکتری 1400

داوطلبانی که با توجه به نتایج نهایی دکتری خود در یک یا چند رشته محل به منظور ارزیابی علمی و تخصصی در مرحله مصاحبه شرکت کرده اند، می توانند در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد، با مراجعه به سایت رسمی این سازمان به نشانی sanjesh.org نتایج نهایی خود را مشاهده نمایند. اما با توجه به اینکه در حال حاضر زمانی مبنی بر تاریخ اعلام نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت تعیین نشده است؛ و این تاریخ در سال گذشته از روز پنجشنبه مورخ 1 آذر ماه تعیین شد از همین رو احتمال می رود نتایج در سال 1400 نیز در آذر ماه در دسترس قرار گیرد.

شما عزیزان می توانید برای اینکه از تمامی اطلاعات مربوط به زمان اعلام نتایج این مصاحبه با خبر شوید ما را در کانال کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره دنبال کنید.

راهنمای تصویری دریافت نتایج نهایی آزمون دکتری 1400

همان طور که گفته شد، داوطلبان برای مشاهده نتایج مصاحبه دکتری خود، می بایست در زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری، به سامانه سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و نسبت به مشاهده نتایج نهایی خود اقدام نمایند. در قسمت زیر، مراحلی که پس از مراجعه به سامانه طی می نمایید، نشان داده شده است.

  • مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی سمت راستمرحله اول مشاهده نتایج آزمون نهایی دکتری سراسری

 

  • کلیک بر روی عبارت “کارنامه نهایی آزمون دکتری سال 1400”

مرحله دوم دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری

  • پس از کلیک بر روی لینک مذکور، صفحه ای همچون تصویر زیر پیش رویتان قرار می گیرد که امکان مشاهده کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری را به دو روش، برای شما فراهم می کند.
  • در روش اول، کافی است “شماره پرونده”، “شماره شناسنامه”، “سال تولد” و “کد امنیتی” را وارد کنید و سپس گزینه “جستجو” را انتخاب کنید تا کارنامه نهایی شما قابل رویت گردد.
  • در روش دوم، با وارد کردن “شماره داوطلبی”، “شماره شناسنامه”، “سال تولد” و “کد امنیتی”، و انتخاب گزینه “جستجو”، می توانید نتایج مصاحبه دکتری سراسری 1400 را مشاهده نمایید.
    مرحله سوم دریافت کارنامه نهایی دکتری سراسری

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، داوطلبان آزمون دکتری سراسری که به صورت چند برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت شده و در زمان مصاحبه دکتری، به آدرس محل مصاحبه حضوری مراجعه نموده بودند، با اعلام نتایج نهایی در سامانه سنجش آموزش کشور و مشاهده کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری، از پذیرش یا عدم پذیرش نهایی خود مطلع گشتند و می بایست نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه های مورد قبولی اقدام نمایند. داوطلبانی که انتخاب رشته و مصاحبه دکتری در سال 1400 را نیز برای دانشگاه های آزاد انجام داده بودند، می بایست، با مراجعه به سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد خود را مشاهده نمایند که زمان انتشار آن نیز متعاقبا اعلام خواهد گشت.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه دکتری سراسری 99 چه زمانی اعلام می گردد؟

داوطلبان می توانند از روز پنجشنبه مورخ 1 آبان ماه نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

2- از چه طریقی می توان به مشاهده نتایج نتایج مصاحبه دکتری سراسری 99 اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان کارنامه نهایی را دریافت کرد.

3- برای وارد شدن به صفحه کاربری در سایت سازمان سنجش و مشاهده نتایج به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

شما می توانید با استفاده از دو روشی که در مقاله ذکر گشته است، به کارنامه نهایی خود دسترسی پیدا نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری