تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400

نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400

روش اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400
نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400

هر ساله آزمون دکتری تخصصی ناپیوسته در 7 گروه آزمایشی و 245 کد رشته امتحانی به طور همزمان در سراسر کشور برگزار میر شود. شرکت کنندگان ملزم به پاسخگویی سوالات در قالب دو دفترچه (سوالات اختصاصی – سوالات استعداد تحصیلی و زبان خارجی) می باشند. با انتشار کلید سوالات آزمون دکتری، ممکن است برخی از داوطلبان نسبت به پاسخ برخی از سوالات اعتراض داشته باشند. که سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان فراهم نموده تا با ارائه دلیل اعتراض خود را به سوال یا سوالات گروه آزمایشی خود اعلام دارند. برای آگاهی از زمان و نحوه اعتراض به کلید سوالات این آزمون همراه ما باشید.

داوطلبانی که نسبت به کلید سوالات آزمون دکتری 1400 اعتراض دارند می توانند با مراجعه به بخش ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اعتراضات خود را اعلام نمایند.

زمان اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400

بسیاری از داوطلبان بعد از بررسی کلید سوالات آزمون، ممکن است نسبت به پاسخ برخی از سوالات آزمون اعتراض داشته باشند که برای اعلام آن می توانند در زمان تعیین شده اعتراض خود را در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. زمان ثبت درخواست بررسی مجدد نمره آزمون دکتری تا 3 اردیبهشت ماه 1400 می باشد.

شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید تا از اخبار مربوط به زمان اعتراض به کلید سوالات مطلع شوید.

نحوه اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400

ثبت اعتراضات به کلید سوالات آزمون دکتری از طریق بخش ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. در این قسمت راهنمای تصویری نحوه ثبت اعتراض قابل مشاهده می باشد.

  • به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شده و کلیک بر روی عبارت “ارسال درخواست” کلیک کنید.

ارسال درخواست

  • در این صفحه باید بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید. چنانچه تا به حال عضو سیستم پاسخگویی سازمان سنجش نبوده اید باید بر روی گزینه “عضویت در سایت” کلیک کنید و بعد از ثبت نام و دریافت رمز عبور مجددا به این قسمت مراجعه کرده و وارد سیستم شوید. برای دریافت راهنمایی کامل می توانید بر روی لینک نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش کلیک کنید.

ورود به سیستم مانند تصویر عبارت “درخواست جدید” را انتخاب نمایید.  درخواست جدید

  • در این قسمت باید آزمون را “دکتری” و سال را “1400” انتخاب کنید و بر روی گزینه “جستجو” کلیک کنید.

تکمیل فیلدها

  • گزینه “اعتراض به سوالات آزمون” را انتخاب کنید.

اعتراض به سوالات آزمون با طی کردن این مراحل صفحه جدیدی برای شما نمایان خواهد شد که ابتدا باید در آن اطلاعاتی از قبیل شماره داوطلبی، نام دانشگاه محل تحصیل، حوزه و گروه امتحانی، کد و نام رشته امتحانی، نام درس، شماره سوال و نوع دفترچه (A, B, C, D, E )  را وارد نمایند. سپس باید نوع مشکل، دلیل و راه حل آن و ارجاعات مربوطه (به کتاب منبع) ذکر شود. چنانچه دلیل یا راه حل های شما دارای فرمول یا توضیحات تکمیلی زیاد و طولانی و یا… می باشد، می توانید آن را در صفحه ای یادداشت کرده و در بالای آن صفحه نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و نام پدر را درج نمایید سپس با فرمت JPG اسکن کرده و ارسال نمایید. (امکان ارسال اسکن توضیحات داوطلب در همین صفحه فراهم شده است). لازم به ذکر است که هر داوطلب برای هر سوال فقط سه بار می توانند توضیحات تصویری ارسال نماید.

نحوه مشاهده کلید سوالات آزمون دکتری 1400

سوالات آزمون دکتری در دو دفترچه مجزا طراحی شده اند که اولین دفترچه متعلق به سوالات دروس اختصاصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد است و دومین دفترچه مربوط به سوالات استعداد تحصیلی و زبان خارجی می باشد که داوطلبان باید در زمان تعیین شده به سوالات هر دو دفترچه پاسخ دهند. هر ساله بعد از برگزاری آزمون، سازمان سنجش کلید اولیه سوالات را در در سایت خود منتشر می کند. راهنمای تصویری مشاهده کلید سوالات به صورت زیر می باشد.

  • ورود به سایت sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست. با ورود به صفحه جدید بر روی عبارت “کلید اولیه سوالات آزمون دکتری 1400” کلیک نمایید.

دریافت کلید سوالات

  • با ورود به صفحه جدید اطلاعات خواسته شده را وارد کرده تا کلید سوالات نمایش داده شود. کلید هر دو دفترچه به صورت مجزا قابل مشاهده است.

درج اطلاعات خواسته شده داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال تحصیلی 1400 دارند؛ برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و  انتخاب رشته دکتری می توانند با کلیک بر روی لینک های مربوطه اطلاعات لازم را بدست آورند.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400 وجود دارد؟

در حال حاضر کلید سوالات در دسترس نمی باشند؛ اما با توجه به سال گذشته، احتمال این که این امکان وجود داشته باشد، زیاد است.

2- چگونه می توان اعتراض به کلید سوالات آزمون دکتری 1400 خود را ثبت نمود؟

داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام کنند.

3- اطلاعات مورد نیاز برای مشاهده کلید سوالات آزمون دکتری 1400 چیست؟

این اطلاعات شامل گروه امتحانی، کد رشته دفترچه و ... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری